Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2014-11-29, 21:29
Sola Scriptura contra Magisterium ecclesiae
Autor Wiadomość
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2015-01-15, 20:05   

tropiciel napisał/a:
Cytat:
Kim ty jesteś by decydować, kto był a kto nie był "prawdziwym chrześcijaninem" - Prorokiem


Kto jest chrześcijaninem to decyduje o tym Bóg przez Chrystusa. Samo słowo w języku greckim wskazuje na to, że ktoś należy do Chrystusa, a do niego na pewno nie należą ci, którzy wchodzą w jakiekolwiek układy z władzą świecką, bo Biblia nazywa to nierządem.

czyżby :lol:
nie generalizuj
oto przykłady "namawiania do nierządu" według proroka tropiciela ;-) :
"oddaj cesarzowi co cesarskie a Bogu co boskie" - z głowy cytowane jak Jezus namawia do płacenia podatku osobistego Cesarzowi - była to pewna forma hołdu!*
- "Przyszli zaś i poborcy, by zanurzonymi zostać, i rzekli do niego: „Nauczycielu, co mamy czynić?". On zaś rzekł do nich: „Niczego więcej nie róbcie ponad to, co rozporządzono". Pytali zaś Go i służący w wojsku mówiąc: „A co mamy czynić my?". I rzekł im: „Nikogo nie plądrujcie ani nie denuncjujcie i zadowalajcie się swoim żołdem". (Łk 3,12-14)
*- wyjaśnienie:
Cytat:
Denar to podstawowa srebrna moneta rzymska, odpowiadająca greckiej drachmie. Wizerunek panującego, wówczas był to Tyberiusz, figurował z zasady na monetach. Nie jest prawdą, że Żydzi mieli wtedy zastrzeżenia do monet z zakazanym przez prawo wizerunkiem twarzy ludzkiej. Podatek na świątynię przyjmowano bowiem w monecie tyryjskiej, z wizerunkiem cesarskim i symbolem pogańskiego boga, Melkarta. (...) Co Jezus właściwie nakazał? Przekłady wersetu 14 z reguły zastępują słowo „pogłówne", jako mało znane, ogólnym terminem „podatek". Jest to jednak interpretacja rozszerzająca. Podatek określany po grecku słowem kensos, wziętym z łacińskiego census, oznaczał podatek osobisty, płacony cesarzowi i ściągany przez urzędników państwowych. Był więc symbolem zależności i uznania władzy rzymskiej.

http://biblia.wiara.pl/doc/423975.Jezus-a-panstwo
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-01-15, 20:33   

Cytat:
czyżby


jeśli ktoś w to wątpi to kompletnie nie zna Biblii

co do aluzji pod moim adresem to - nie jestem prorokiem, wiec jeśli ktoś mi robi takie złośliwe i kłamliwe przytyki - to lepiej niech uważa na swoje słowa !

Cytat:
"oddaj cesarzowi co cesarskie a Bogu co boskie" - z głowy cytowane jak Jezus namawia do płacenia podatku osobistego Cesarzowi - była to pewna forma hołdu!


NIEPRAWDA nie była to żadna forma hołdu ! sprawa dotyczy płacenia podatków co wynika z kontekstu ! A Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ NIE MA TU MOWY O WSPÓŁPRACY Z WŁADZĄ ŚWIECKĄ !

Cytat:
Pytali zaś Go i służący w wojsku mówiąc: „A co mamy czynić my?". I rzekł im: „Nikogo nie plądrujcie ani nie denuncjujcie i zadowalajcie się swoim żołdem


Dotyczyło to wyłącznie Prawa Starego Przymierza. Chrześcijanie mają być tymi, którzy NIE WALCZĄ CIELESNYMI ŚRODKAMI, A ORĘŻ ICH NIE JEST CIELESNY - 2 Kor. 10 : 3 - 4

________________________________________________

http://biblia-odchwaszczo...ismem-świętym-/
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-12-13, 11:59   

Po wielu dyskusjach na tym forum dochodzę do wniosku, że wielu forumowiczów ma za nic Słowo Boże. Jest to skutek wychowania katolickiego kleru, który przyjął postawę wrogą wobec zasady Sola Scriptura, bo gdyby było inaczej autorytet papieski i kleru nieodwołalnie by upadł, kler przestałby odgrywać rolę pośrednika do Boga i czerpanie korzyści materialnych, by się raz na zawsze skończyło.
Do tego jednak kler nie może dopuścić.


Polecam bardzo ciekawe filmy na te temat :

https://www.youtube.com/watch?v=HK7l8SXjcAw

https://www.youtube.com/watch?v=mXGDLdVzKSw

_______________________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
 
merkaba 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 160
Wysłany: 2015-12-13, 15:44   

Paweł w 2 Liście do Tesaloniczan, rozdział 2, werset 15 wyraźnie nakazuje:



"Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu."



A zatem to sam apostoł Paweł, na piśmie, w liście, który został uznany za natchnione Słowo Boże i który jest częścią Nowego Testamentu zrównuje Tradycję ustną z tą, która została spisana. Bo Tradycja jest starsza od najstarszych Ksiąg Nowego Testamentu i wiemy to z całą pewnością, z samej Biblii, że nie cała została spisana. gdyby Kościół wymyślał sobie jakieś nowe doktryny, nie mające żadnych podstaw. Jednak nie tylko takich doktryn nie ma, ale w zasadzie całe nauczanie Kościoła można znaleźć w jakiejś formie w Biblii. Oczywiście nie zawsze jest to werset mówiący wprost to, co przez wieki rozwoju doktryny Kościół, pod wpływem Ducha Świętego, był w stanie wreszcie jednoznacznie i jasno zdefiniować. Ale to nie jest wymyślanie nowych doktryn, ale raczej wypełnienie obietnicy samego Pana Jezusa, który powiedział:



A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. (J 14,26)


Scott i Kimberley byli zagorzałymi anty-katolikami w czasie studiów w jednym z głównych protestanckich seminariów w Ameryce. Scott mógł zrobić karierę jako pastor i nauczyciel akademicki. Jednak poznając coraz lepiej Pismo Święte, Hahnowie doszli do przekonania, że nie są w stanie znaleźć poparcia dla większości zastrzeżeń kierowanych pod adresem nauczania kościoła rzymskokatolickiego. Z czasem coraz wyraźniej dostrzegali to, co tak na prawdę zawsze wiedzieli – kościół rzymskokatolicki jest prawdziwym kościołem.

reszta tutaj http://www.fronda.pl/blog...ptura,2773.html
_________________
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-12-13, 16:19   

A nie pisze Paweł o nauce???

http://biblia.oblubienica...pter/2/verse/15
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-12-13, 19:05   

merkaba

Cytat:
Paweł w 2 Liście do Tesaloniczan, rozdział 2, werset 15 wyraźnie nakazuje:

"Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu."

A zatem to sam apostoł Paweł, na piśmie, w liście, który został uznany za natchnione Słowo Boże i który jest częścią Nowego Testamentu zrównuje Tradycję ustną z tą, która została spisana. Bo Tradycja jest starsza od najstarszych Ksiąg Nowego Testamentu i wiemy to z całą pewnością, z samej Biblii, że nie cała została spisana. gdyby Kościół wymyślał sobie jakieś nowe doktryny, nie mające żadnych podstaw.


Nic takiego nie ma co sugerujesz. Nigdzie nie ma tu tradycji katolickiej. Ponadto w tamtym okresie działał święty duch Boży, którego ewidentnie brak w kościele katolickim. Przekaz ( παράδοσις ) apostolski nie ma nic wspólnego z odstępcza od nauk Chrystusa tradycją katolicką !

Cytat:
Jednak nie tylko takich doktryn nie ma, ale w zasadzie całe nauczanie Kościoła można znaleźć w jakiejś formie w Biblii.


zależy jakiego kościoła, bo nauczanie kościoła katolickiego jest wypaczeniem nauk Biblii

Cytat:
Oczywiście nie zawsze jest to werset mówiący wprost to, co przez wieki rozwoju doktryny Kościół, pod wpływem Ducha Świętego, był w stanie wreszcie jednoznacznie i jasno zdefiniować. Ale to nie jest wymyślanie nowych doktryn, ale raczej wypełnienie obietnicy samego Pana Jezusa, który powiedział:
A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. (J 14,26)


W przypadku uczniów Jezusa to ma zastosowanie, ale nie w przypadku odstępców, którzy poszli na współpracę z władzą rzymską i założyli religię państwową narzuconą niemal wszystkim.

Cytat:
Scott i Kimberley byli zagorzałymi anty-katolikami w czasie studiów w jednym z głównych protestanckich seminariów w Ameryce. Scott mógł zrobić karierę jako pastor i nauczyciel akademicki. Jednak poznając coraz lepiej Pismo Święte, Hahnowie doszli do przekonania, że nie są w stanie znaleźć poparcia dla większości zastrzeżeń kierowanych pod adresem nauczania kościoła rzymskokatolickiego. Z czasem coraz wyraźniej dostrzegali to, co tak na prawdę zawsze wiedzieli – kościół rzymskokatolicki jest prawdziwym kościołem.


Takich, którzy poszli lizać progi papieskie jest więcej. Dzisiaj Rowan Douglas Williams - prymas całej Anglii, zwierzchnik światowej Wspólnoty Anglikańskiej niegdyś wrogiej papiestwu klęka przed papieżem czym okrył wieczną hańbą siebie i cały swój kościół. Na tym przecież zależało jezuitom, żeby rozwalić protestantyzm w Anglii ważnym jego bastionie. Teraz mają bardzo ułatwione zadanie docierania wszędzie gdzie chcą, by niszczyć wszelki nawet odruch skierowany ku zasadzie Sola Scriptura.
No bo jak mogliby promować Magisterium ecclesiae papieskiego kościoła wprzód nie uporawszy się z tak oczywistą dla nich zawadą ?!


______________________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-25, 22:03   

meritus napisał/a:
Zasada Sola scriptura jest niebiblijną filozofią ludzką wymyśloną przez heretyków setki lat po Chrystusie. I tyle dyskusji.


Meritusie ... nie pogrążaj się! Naprawdę! Jezus, tak samo jak Jego uczniowie, powoływali się na pisma Starego Testamentu! Oni wszyscy w widoczny i jawny sposób hołdowali zasadzie; "tak musi być, ponieważ tak zapisano w Pismach" albo inaczej 'Tylko Pismo' miało dla nich wartość autorytatywną. Dla nich wszystkich, dla Jezusa, apostołów oraz uczniów zasadą było powoływanie się na Pisma, a w późniejszym czasie, już dla samych naśladowców Jezusa, na Jego słowa, które wnet spisano po grecku i aramejsku. Ba ... nawet szatan powoływał się na Pisma.

Podam Ci tylko parę przykładów, gdzie zasada powoływania się na Pisma była podstawową normą uwiarygadniania swych wypowiedzi;

niektóre tylko pogrubiłem, gdyż tekstów gdzie powoływano się na Pisma jest bardzo, bardzo dużo ...

Cytat:
Mat 4:4 bw A On odpowiadajac, rzekl: Napisano: Nie samym chlebem zyje czlowiek, ale kazdym slowem, ktore pochodzi z ust Bozych.
Mat 4:6 bw I rzekl mu: Jezeli jestes Synem Bozym, rzuc sie w dol, napisano bowiem: Aniolom swoim przykaze o tobie, abys nie zranil o kamien nogi swojej.
Mat 4:10 bw Wtedy rzekl mu Jezus: Idz precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu poklon oddawac i tylko jemu sluzyc bedziesz.
Mat 11:10 bw To jest ten, o ktorym napisano: Oto Ja posylam poslanca mego przed toba, ktory przygotuje droge twoja przed toba.
Mat 21:13 bw I rzekl im: Napisano: Dom moj bedzie nazwany domem modlitwy, a wy uczyniliscie z niego jaskinie zbojcow.
Mat 26:24 bw Syn Czlowieczy wprawdzie odchodzi, jak o nim napisano, ale biada temu czlowiekowi, przez ktorego Syn Czlowieczy bedzie wydany! Lepiej by mu bylo, gdyby sie ow czlowiek nie urodzil.
Mat 26:31 bw Wtedy mowi do nich Jezus: Wy wszyscy zgorszycie sie ze mnie tej nocy; napisano bowiem: Uderze pasterza i beda rozproszone owce trzody.
Mar 1:2 bw Jak napisano u Izajasza proroka: Oto posylam aniola mego przed toba, ktory przygotuje droge twoja.
Mar 7:6 bw On zas rzekl im: Dobrze Izajasz prorokowal o was, obludnikach, jak napisano: Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie.
Mar 9:12 bw A On im odrzekl: Eliasz wprawdzie przyjdzie najpierw i wszystko naprawi; ale jakze napisano o Synu Czlowieczym? Musi wiele ucierpiec i za nic byc poczytanym.
Mar 14:21 bw Syn Czlowieczy wprawdzie odchodzi, jak o nim napisano, ale biada owemu czlowiekowi, przez ktorego Syn Czlowieczy bedzie wydany. Lepiej by bylo, gdyby sie nie narodzil ow czlowiek.
Mar 14:27 bw I rzekl im Jezus: Wy wszyscy sie zgorszycie, bo napisano: Uderze pasterza, a owce beda rozproszone.
Luk 2:23 bw jak napisano w zakonie Panskim, iz: Kazdy pierworodny syn bedzie poswiecony Panu,
Luk 4:4 bw A Jezus mu odpowiedzial: Napisano: Nie samym chlebem czlowiek zyc bedzie.
Luk 4:8 bw A odpowiadajac Jezus rzekl mu: Albowiem napisano: Panu Bogu swemu poklon oddawac i tylko jemu bedziesz sluzyl.
Luk 4:10 bw napisano bowiem: Aniolom swoim przykaze o tobie, aby cie strzegli,
Luk 7:27 bw To jest ten, o ktorym napisano: Oto posylam poslanca mego przed toba, ktory przygotuje droge twoja przed toba.
Luk 10:26 bw On zas rzekl do niego: Co napisano w zakonie? Jak czytasz?
Luk 19:46 bw mowiac do nich: Napisano: I bedzie moj dom domem modlitwy, wy zas uczyniliscie z niego jaskinie zbojcow.
Luk 22:37 bw Albowiem mowie wam, iz musi sie wypelnic na mnie to, co napisano: Do przestepcow byl zaliczony; to bowiem, co o mnie napisano, spelnia sie.
Joh 2:17 bw Wtedy uczniowie jego przypomnieli sobie, ze napisano: Zarliwosc o dom twoj pozera mnie.
Joh 6:31 bw Ojcowie nasi jedli manne na pustyni, jak napisano: Chleb z nieba dal im, aby jedli.
Joh 6:45 bw Napisano bowiem u prorokow: I beda wszyscy pouczeni przez Boga. Kazdy, kto slyszal od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie.
Joh 12:14 bw A Jezus znalazlszy osle, wsiadl na nie, jak napisano:
Act 1:20 bw Napisano bowiem w ksiedze Psalmow: Niech siedziba jego stanie sie pusta I niech nikt nie mieszka w niej. oraz: A urzad jego niech wezmie inny.
Act 7:42 bw Wtedy odwrocil sie Bog i oddal ich w sluzbe zastepow niebieskich, jak napisano w ksiedze prorokow: Czy mnie skladaliscie ofiary i dary Przez czterdziesci lat na pustyni, domu Izraela?
Act 13:29 bw Kiedy zas wykonali wszystko, co o nim napisano, zdjeli go z drzewa i zlozyli w grobie.
Act 13:33 bw wypelnil teraz Bog dzieciom ich przez wzbudzenie nam Jezusa, jak to napisano w psalmie drugim: Synem moim jestes, Dzisiaj cie zrodzilem.
Act 15:15 bw A z tym zgadzaja sie slowa prorokow, jak napisano:
Act 23:5 bw A Pawel rzekl: Nie wiedzialem, bracia, ze to arcykaplan; napisano bowiem: O przelozonym ludu twego zle mowic nie bedziesz.
Rom 1:17 bw bo usprawiedliwienie Boze w niej bywa objawione, z wiary w wiare, jak napisano: A sprawiedliwy z wiary zyc bedzie.
Rom 2:24 bw Albowiem z waszej winy, jak napisano, poganie bluznia imieniu Bozemu.
Rom 3:4 bw Z pewnoscia nie! Wszak Bog jest wierny, a kazdy czlowiek jest klamca, jak napisano: Abys sie okazal sprawiedliwym w slowach swoich i zwyciezyl, gdy bedziesz sadzony.
Rom 3:10 bw jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego,
Rom 4:17 bw jak napisano: Ustanowilem cie ojcem wielu narodow, zapewniona przed Bogiem, ktoremu zaufal, ktory ozywia umarlych i ktory to, czego nie ma, powoluje do bytu.
Rom 8:36 bw Jak napisano: Z powodu ciebie co dzien nas zabijaja, uwazaja nas za owce ofiarne.
Rom 9:13 bw jak napisano: Jakuba umilowalem, a Ezawem wzgardzilem.
Rom 9:33 bw jak napisano: Oto klade na Syjonie Kamien obrazy i skale zgorszenia, a kto w niego uwierzy, nie bedzie zawstydzony.
Rom 10:15 bw A jak maja zwiastowac, jezeli nie zostali poslani? Jak napisano: O jak piekne sa nogi tych, ktorzy zwiastuja dobre nowiny!
Rom 11:8 bw jak napisano: Zeslal Bog na nich ducha znieczulenia, dal im oczy, ktore nie widza, i uszy, ktore nie slysza, az do dnia dzisiejszego.
Rom 11:26 bw i w ten sposob bedzie zbawiony caly Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwroci bezboznosc od Jakuba.
Rom 12:19 bw Najmilsi! Nie mscijcie sie sami, ale pozostawcie to gniewowi Bozemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie nalezy, Ja odplace, mowi Pan.
Rom 14:11 bw Bo napisano: Jakom zyw, mowi Pan, ugnie sie przede mna wszelkie kolano i wszelki jezyk wyznawac bedzie Boga.
Rom 15:3 bw Bo i Chrystus nie mial upodobania w sobie samym, lecz jak napisano: Uragania uragajacych tobie na mnie spadly.
Rom 15:9 bw I aby poganie wielbili Boga za milosierdzie, jak napisano: Dlatego bede cie wyznawal miedzy poganami i bede spiewal imieniu twemu.
Rom 15:21 bw lecz jak napisano: Ujrza go ci, do ktorych wiesc o nim nie doszla, a ci, co o nim nie slyszeli, poznaja go.
1Co 1:19 bw Napisano bowiem: Wniwecz obroce madrosc madrych, a roztropnosc roztropnych odrzuce.
1Co 1:31 bw aby, jak napisano: Kto sie chlubi, w Panu sie chlubil.
1Co 2:9 bw Glosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widzialo i ucho nie slyszalo, i co do serca ludzkiego nie wstapilo, to przygotowal Bog tym, ktorzy go miluja.
1Co 3:19 bw Albowiem madrosc tego swiata jest u Boga glupstwem. Napisano bowiem: On chwyta madrych w ich wlasnej chytrosci;
1Co 9:9 bw Albowiem w zakonie Mojzeszowym napisano: Mlocacemu wolowi nie zawiazuj pyska. Czy Bog to mowi ze wzgledu na woly?
1Co 10:7 bw Nie badzcie tez balwochwalcami, jak niektorzy z nich; jak napisano: Usiadl lud, aby jesc i pic, i wstali, aby sie bawic.
1Co 14:21 bw W zakonie napisano: Przez ludzi obcego jezyka i przez usta obcych mowic bede do ludu tego, ale i tak mnie nie usluchaja, mowi Pan.
1Co 15:45 bw Tak tez napisano: Pierwszy czlowiek Adam stal sie istota zywa, ostatni Adam stal sie duchem ozywiajacym.
2Co 8:15 bw jak napisano: Kto wiele zebral, nie mial za wiele, a kto malo, nie mial za malo.
2Co 9:9 bw jak napisano: Szczodrze rozdaje, udziela ubogim, Sprawiedliwosc jego trwa na wieki.
Gal 3:10 bw Bo wszyscy, ktorzy polegaja na uczynkach zakonu, sa pod przeklenstwem; napisano bowiem: Przeklety kazdy, kto nie wytrwa w pelnieniu wszystkiego, co jest napisane w ksiedze zakonu.
Gal 3:13 bw Chrystus wykupil nas od przeklenstwa zakonu, stawszy sie za nas przeklenstwem, gdyz napisano: Przeklety kazdy, ktory zawisl na drzewie,
Heb 10:7 bw Tedy rzeklem: Oto przychodze, aby wypelnic wole twoja, o Boze, jak napisano o mnie w zwoju ksiegi.
1Pe 1:16 bw poniewaz napisano: Swietymi badzcie, bo Ja jestem swiety.
Mat 2:17 bw Wowczas spelnilo sie, co powiedziano przez Jeremiasza, proroka, mowiacego:
Mat 2:23 bw A przyszedlszy tam, zamieszkal w miescie zwanym Nazaret, aby sie spelnilo, co powiedziano przez prorokow, iz Nazarejczykiem nazwany bedzie.
Mat 5:21 bw Slyszeliscie, iz powiedziano przodkom: Nie bedziesz zabijal, a kto by zabil, pojdzie pod sad.
Mat 5:27 bw Slyszeliscie, iz powiedziano: Nie bedziesz cudzolozyl.
Mat 5:31 bw Powiedziano tez: Ktokolwiek by opuscil zone swoja, niech jej da list rozwodowy.
Mat 5:33 bw Slyszeliscie takze, ze powiedziano przodkom: Nie bedziesz falszywie przysiegal, ale dotrzymasz Panu przysiag swoich.
Mat 5:38 bw Slyszeliscie, iz powiedziano: Oko za oko, zab za zab.
Mat 5:43 bw Slyszeliscie, iz powiedziano: Bedziesz milowal blizniego swego, a bedziesz mial w nienawisci nieprzyjaciela swego.
Mat 8:17 bw aby sie spelnilo, co przepowiedziano przez Izajasza proroka, mowiacego: On niemoce nasze wzial na siebie i choroby nasze poniosl.
Mat 12:17 bw zeby sie wypelnilo, co powiedziano przez proroka Izajasza w slowach:
Mat 13:35 bw Aby sie wypelnilo, co powiedziano przez proroka, gdy mowil: Otworze w podobienstwach usta moje, wypowiem rzeczy ukryte od zalozenia swiata.
Mat 21:4 bw A to sie stalo, aby sie spelnilo, co powiedziano przez proroka, mowiacego:
Luk 2:17 bw A ujrzawszy, rozglosili to, co im powiedziano o tym dziecieciu.
Luk 2:24 bw i aby zlozyc ofiare wedlug tego, co powiedziano w zakonie Panskim, pare synogarlic albo dwa golabki.
Luk 4:12 bw A Jezus, odpowiadajac, rzekl mu: Powiedziano: Nie bedziesz kusil Pana, Boga swego.
Act 13:40 bw Baczcie wiec, aby na was nie przyszlo to, co powiedziano u prorokow:
Rom 4:18 bw Abraham wbrew nadziei, zywiac nadzieje, uwierzyl, aby sie stac ojcem wielu narodow zgodnie z tym, co powiedziano: Takie bedzie potomstwo twoje.
Eph 4:8 bw Dlatego powiedziano: Wstapiwszy na wysokosc, Powiodl za soba jencow I ludzi darami obdarzyl.
Eph 5:14 bw wszystko bowiem, co sie ujawnia, jest swiatlem. Dlatego powiedziano: Obudz sie, ktory spisz, I powstan z martwych, A zajasnieje ci Chrystus.
Heb 11:18 bw do ktorego powiedziano: Od Izaaka nazwane bedzie potomstwo twoje.


To tylko ułamek tego, co zawiera Biblia i jeżeli Wy twierdzicie, że powoływanie się TYLKO na Pisma (sola scriptura) nie ma uzasadnienia Biblijnego, to przeczytaj poniższy werset, który mówi Ci po co Te wszystkie słowa spisano; "Cokolwiek bowiem przedtem napisano, dla naszego pouczenia napisano, abyśmy przez cierpliwość i przez pociechę z Pism nadzieje mieli" Rzym 15:4 BW


... i tyle dyskusji
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-01-26, 05:48   

Tradycja Apostolska
1Tes 2:13 BT „Dlatego nieustannie dziękujemy Bogu, bo gdy przyjęliście słowo Boże, usłyszane od nas, przyjęliście je nie jako słowo ludzkie, ale - jak jest naprawdę - jako słowo Boga, który działa w was wierzących.”
1Tes 4:2 BT „Wiecie przecież, jakie nakazy daliśmy wam przez Pana Jezusa.”
1Kor 11:34 BT „Jeżeli ktoś jest głodny, niech zaspokoi głód u siebie w domu, abyście się nie zbierali ku potępieniu [waszemu]. Co do reszty, zarządzę, gdy do was przybędę.”
2Tm 2:2 BT „co usłyszałeś ode mnie za pośrednictwem wielu świadków, przekaż zasługującym na wiarę ludziom, którzy też będą zdolni nauczać i innych.”
2Tes 2:15 BT „Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu.”
2Tes 3:6 BT „Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas.”
1J 2:24 BT „Wy zaś zachowujecie w sobie to, co słyszeliście od początku. Jeżeli będzie trwało w was to, co słyszeliście od początku, to i wy będziecie trwać w Synu i w Ojcu.”
2J 1:12 BT „Wiele mógłbym wam napisać, ale nie chciałem użyć karty i atramentu. Lecz mam nadzieję, że do was przybędę i osobiście z wami porozmawiam, aby radość nasza była pełna.”
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-26, 06:44   

Lukian napisał/a:
Tradycja Apostolska


No i znowu kolejna zręczna manipulacja biblistów redagujących Biblię Tysiąclecia, mająca przekonać czytającego, że chodzi o sukcesję czy tradycję apostolską.

Słowo tłumaczone jako 'tradycja' to παράδοσις wg Stronga G3862 i ma jeszcze wiele innych znaczeń. Przede wszystkim chodzi o przekazywanie instrukcji, nakazów.

Wywodzi się od słowa παραδίδωμι (par-ad-id'-o-mee) wg Stronga G3860 - od, transmisji, czyli (konkretnie) przekazanie; przekazać, dostarczać, zdradzić, zobowiązać

Dlatego ogromna większość przekładów oddaje werset z 2 listu do Tesaloniczan 2;15 tak: "Przeto, bracia, trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się przekazanej nauki, której nauczyliście się czy to przez mowę, czy przez list nasz" 2 Tes 2;15 BW

zamiast katolickiego, mocno naginanego przekazu; "Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu" 2 Tes 2:15 BT

To samo dotyczy wersetu; "Nakazujemy wam, bracia, w imieniu Pana Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który żyje nieporządnie, a nie według nauki, którą otrzymaliście od nas" 2 Tes 3;6 BW

interpretowanej przez Kościół Katolicki tak; "Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas" 2 Tes 3:6 BT

Wasza "Tradycja" zawsze przyzwalała na manipulacje tekstowe mające potwierdzić stanowisko Kościoła a nie Biblii!
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-01-26, 06:49   

eksplorator napisał/a:
Wasza "Tradycja" zawsze przyzwalała na manipulacje tekstowe mające potwierdzić stanowisko Kościoła a nie Biblii!

wy też macie swoją tradycję :-P
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-26, 08:01   

Lukian napisał/a:
eksplorator napisał/a:
Wasza "Tradycja" zawsze przyzwalała na manipulacje tekstowe mające potwierdzić stanowisko Kościoła a nie Biblii!

wy też macie swoją tradycję


... aleś się napracował! A może jakieś konkretne kontrargumenty a nie dziecinada którą prezentujesz?
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-01-26, 08:07   

eksplorator napisał/a:
meritus napisał/a:
Zasada Sola scriptura jest niebiblijną filozofią ludzką wymyśloną przez heretyków setki lat po Chrystusie. I tyle dyskusji.


Meritusie ... nie pogrążaj się! Naprawdę! Jezus, tak samo jak Jego uczniowie, powoływali się na pisma Starego Testamentu! Oni wszyscy w widoczny i jawny sposób hołdowali zasadzie; "tak musi być, ponieważ tak zapisano w Pismach" albo inaczej 'Tylko Pismo' miało dla nich wartość autorytatywną. Dla nich wszystkich, dla Jezusa, apostołów oraz uczniów zasadą było powoływanie się na Pisma, a w późniejszym czasie, już dla samych naśladowców Jezusa, na Jego słowa, które wnet spisano po grecku i aramejsku. Ba ... nawet szatan powoływał się na Pisma.

Podam Ci tylko parę przykładów, gdzie zasada powoływania się na Pisma była podstawową normą uwiarygadniania swych wypowiedzi;

niektóre tylko pogrubiłem, gdyż tekstów gdzie powoływano się na Pisma jest bardzo, bardzo dużo ...

Cytat:
Mat 4:4 bw A On odpowiadajac, rzekl: Napisano: Nie samym chlebem zyje czlowiek, ale kazdym slowem, ktore pochodzi z ust Bozych.
Mat 4:6 bw I rzekl mu: Jezeli jestes Synem Bozym, rzuc sie w dol, napisano bowiem: Aniolom swoim przykaze o tobie, abys nie zranil o kamien nogi swojej.
Mat 4:10 bw Wtedy rzekl mu Jezus: Idz precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu poklon oddawac i tylko jemu sluzyc bedziesz.
Mat 11:10 bw To jest ten, o ktorym napisano: Oto Ja posylam poslanca mego przed toba, ktory przygotuje droge twoja przed toba.
Mat 21:13 bw I rzekl im: Napisano: Dom moj bedzie nazwany domem modlitwy, a wy uczyniliscie z niego jaskinie zbojcow.
Mat 26:24 bw Syn Czlowieczy wprawdzie odchodzi, jak o nim napisano, ale biada temu czlowiekowi, przez ktorego Syn Czlowieczy bedzie wydany! Lepiej by mu bylo, gdyby sie ow czlowiek nie urodzil.
Mat 26:31 bw Wtedy mowi do nich Jezus: Wy wszyscy zgorszycie sie ze mnie tej nocy; napisano bowiem: Uderze pasterza i beda rozproszone owce trzody.
Mar 1:2 bw Jak napisano u Izajasza proroka: Oto posylam aniola mego przed toba, ktory przygotuje droge twoja.
Mar 7:6 bw On zas rzekl im: Dobrze Izajasz prorokowal o was, obludnikach, jak napisano: Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie.
Mar 9:12 bw A On im odrzekl: Eliasz wprawdzie przyjdzie najpierw i wszystko naprawi; ale jakze napisano o Synu Czlowieczym? Musi wiele ucierpiec i za nic byc poczytanym.
Mar 14:21 bw Syn Czlowieczy wprawdzie odchodzi, jak o nim napisano, ale biada owemu czlowiekowi, przez ktorego Syn Czlowieczy bedzie wydany. Lepiej by bylo, gdyby sie nie narodzil ow czlowiek.
Mar 14:27 bw I rzekl im Jezus: Wy wszyscy sie zgorszycie, bo napisano: Uderze pasterza, a owce beda rozproszone.
Luk 2:23 bw jak napisano w zakonie Panskim, iz: Kazdy pierworodny syn bedzie poswiecony Panu,
Luk 4:4 bw A Jezus mu odpowiedzial: Napisano: Nie samym chlebem czlowiek zyc bedzie.
Luk 4:8 bw A odpowiadajac Jezus rzekl mu: Albowiem napisano: Panu Bogu swemu poklon oddawac i tylko jemu bedziesz sluzyl.
Luk 4:10 bw napisano bowiem: Aniolom swoim przykaze o tobie, aby cie strzegli,
Luk 7:27 bw To jest ten, o ktorym napisano: Oto posylam poslanca mego przed toba, ktory przygotuje droge twoja przed toba.
Luk 10:26 bw On zas rzekl do niego: Co napisano w zakonie? Jak czytasz?
Luk 19:46 bw mowiac do nich: Napisano: I bedzie moj dom domem modlitwy, wy zas uczyniliscie z niego jaskinie zbojcow.
Luk 22:37 bw Albowiem mowie wam, iz musi sie wypelnic na mnie to, co napisano: Do przestepcow byl zaliczony; to bowiem, co o mnie napisano, spelnia sie.
Joh 2:17 bw Wtedy uczniowie jego przypomnieli sobie, ze napisano: Zarliwosc o dom twoj pozera mnie.
Joh 6:31 bw Ojcowie nasi jedli manne na pustyni, jak napisano: Chleb z nieba dal im, aby jedli.
Joh 6:45 bw Napisano bowiem u prorokow: I beda wszyscy pouczeni przez Boga. Kazdy, kto slyszal od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie.
Joh 12:14 bw A Jezus znalazlszy osle, wsiadl na nie, jak napisano:
Act 1:20 bw Napisano bowiem w ksiedze Psalmow: Niech siedziba jego stanie sie pusta I niech nikt nie mieszka w niej. oraz: A urzad jego niech wezmie inny.
Act 7:42 bw Wtedy odwrocil sie Bog i oddal ich w sluzbe zastepow niebieskich, jak napisano w ksiedze prorokow: Czy mnie skladaliscie ofiary i dary Przez czterdziesci lat na pustyni, domu Izraela?
Act 13:29 bw Kiedy zas wykonali wszystko, co o nim napisano, zdjeli go z drzewa i zlozyli w grobie.
Act 13:33 bw wypelnil teraz Bog dzieciom ich przez wzbudzenie nam Jezusa, jak to napisano w psalmie drugim: Synem moim jestes, Dzisiaj cie zrodzilem.
Act 15:15 bw A z tym zgadzaja sie slowa prorokow, jak napisano:
Act 23:5 bw A Pawel rzekl: Nie wiedzialem, bracia, ze to arcykaplan; napisano bowiem: O przelozonym ludu twego zle mowic nie bedziesz.
Rom 1:17 bw bo usprawiedliwienie Boze w niej bywa objawione, z wiary w wiare, jak napisano: A sprawiedliwy z wiary zyc bedzie.
Rom 2:24 bw Albowiem z waszej winy, jak napisano, poganie bluznia imieniu Bozemu.
Rom 3:4 bw Z pewnoscia nie! Wszak Bog jest wierny, a kazdy czlowiek jest klamca, jak napisano: Abys sie okazal sprawiedliwym w slowach swoich i zwyciezyl, gdy bedziesz sadzony.
Rom 3:10 bw jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego,
Rom 4:17 bw jak napisano: Ustanowilem cie ojcem wielu narodow, zapewniona przed Bogiem, ktoremu zaufal, ktory ozywia umarlych i ktory to, czego nie ma, powoluje do bytu.
Rom 8:36 bw Jak napisano: Z powodu ciebie co dzien nas zabijaja, uwazaja nas za owce ofiarne.
Rom 9:13 bw jak napisano: Jakuba umilowalem, a Ezawem wzgardzilem.
Rom 9:33 bw jak napisano: Oto klade na Syjonie Kamien obrazy i skale zgorszenia, a kto w niego uwierzy, nie bedzie zawstydzony.
Rom 10:15 bw A jak maja zwiastowac, jezeli nie zostali poslani? Jak napisano: O jak piekne sa nogi tych, ktorzy zwiastuja dobre nowiny!
Rom 11:8 bw jak napisano: Zeslal Bog na nich ducha znieczulenia, dal im oczy, ktore nie widza, i uszy, ktore nie slysza, az do dnia dzisiejszego.
Rom 11:26 bw i w ten sposob bedzie zbawiony caly Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwroci bezboznosc od Jakuba.
Rom 12:19 bw Najmilsi! Nie mscijcie sie sami, ale pozostawcie to gniewowi Bozemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie nalezy, Ja odplace, mowi Pan.
Rom 14:11 bw Bo napisano: Jakom zyw, mowi Pan, ugnie sie przede mna wszelkie kolano i wszelki jezyk wyznawac bedzie Boga.
Rom 15:3 bw Bo i Chrystus nie mial upodobania w sobie samym, lecz jak napisano: Uragania uragajacych tobie na mnie spadly.
Rom 15:9 bw I aby poganie wielbili Boga za milosierdzie, jak napisano: Dlatego bede cie wyznawal miedzy poganami i bede spiewal imieniu twemu.
Rom 15:21 bw lecz jak napisano: Ujrza go ci, do ktorych wiesc o nim nie doszla, a ci, co o nim nie slyszeli, poznaja go.
1Co 1:19 bw Napisano bowiem: Wniwecz obroce madrosc madrych, a roztropnosc roztropnych odrzuce.
1Co 1:31 bw aby, jak napisano: Kto sie chlubi, w Panu sie chlubil.
1Co 2:9 bw Glosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widzialo i ucho nie slyszalo, i co do serca ludzkiego nie wstapilo, to przygotowal Bog tym, ktorzy go miluja.
1Co 3:19 bw Albowiem madrosc tego swiata jest u Boga glupstwem. Napisano bowiem: On chwyta madrych w ich wlasnej chytrosci;
1Co 9:9 bw Albowiem w zakonie Mojzeszowym napisano: Mlocacemu wolowi nie zawiazuj pyska. Czy Bog to mowi ze wzgledu na woly?
1Co 10:7 bw Nie badzcie tez balwochwalcami, jak niektorzy z nich; jak napisano: Usiadl lud, aby jesc i pic, i wstali, aby sie bawic.
1Co 14:21 bw W zakonie napisano: Przez ludzi obcego jezyka i przez usta obcych mowic bede do ludu tego, ale i tak mnie nie usluchaja, mowi Pan.
1Co 15:45 bw Tak tez napisano: Pierwszy czlowiek Adam stal sie istota zywa, ostatni Adam stal sie duchem ozywiajacym.
2Co 8:15 bw jak napisano: Kto wiele zebral, nie mial za wiele, a kto malo, nie mial za malo.
2Co 9:9 bw jak napisano: Szczodrze rozdaje, udziela ubogim, Sprawiedliwosc jego trwa na wieki.
Gal 3:10 bw Bo wszyscy, ktorzy polegaja na uczynkach zakonu, sa pod przeklenstwem; napisano bowiem: Przeklety kazdy, kto nie wytrwa w pelnieniu wszystkiego, co jest napisane w ksiedze zakonu.
Gal 3:13 bw Chrystus wykupil nas od przeklenstwa zakonu, stawszy sie za nas przeklenstwem, gdyz napisano: Przeklety kazdy, ktory zawisl na drzewie,
Heb 10:7 bw Tedy rzeklem: Oto przychodze, aby wypelnic wole twoja, o Boze, jak napisano o mnie w zwoju ksiegi.
1Pe 1:16 bw poniewaz napisano: Swietymi badzcie, bo Ja jestem swiety.
Mat 2:17 bw Wowczas spelnilo sie, co powiedziano przez Jeremiasza, proroka, mowiacego:
Mat 2:23 bw A przyszedlszy tam, zamieszkal w miescie zwanym Nazaret, aby sie spelnilo, co powiedziano przez prorokow, iz Nazarejczykiem nazwany bedzie.
Mat 5:21 bw Slyszeliscie, iz powiedziano przodkom: Nie bedziesz zabijal, a kto by zabil, pojdzie pod sad.
Mat 5:27 bw Slyszeliscie, iz powiedziano: Nie bedziesz cudzolozyl.
Mat 5:31 bw Powiedziano tez: Ktokolwiek by opuscil zone swoja, niech jej da list rozwodowy.
Mat 5:33 bw Slyszeliscie takze, ze powiedziano przodkom: Nie bedziesz falszywie przysiegal, ale dotrzymasz Panu przysiag swoich.
Mat 5:38 bw Slyszeliscie, iz powiedziano: Oko za oko, zab za zab.
Mat 5:43 bw Slyszeliscie, iz powiedziano: Bedziesz milowal blizniego swego, a bedziesz mial w nienawisci nieprzyjaciela swego.
Mat 8:17 bw aby sie spelnilo, co przepowiedziano przez Izajasza proroka, mowiacego: On niemoce nasze wzial na siebie i choroby nasze poniosl.
Mat 12:17 bw zeby sie wypelnilo, co powiedziano przez proroka Izajasza w slowach:
Mat 13:35 bw Aby sie wypelnilo, co powiedziano przez proroka, gdy mowil: Otworze w podobienstwach usta moje, wypowiem rzeczy ukryte od zalozenia swiata.
Mat 21:4 bw A to sie stalo, aby sie spelnilo, co powiedziano przez proroka, mowiacego:
Luk 2:17 bw A ujrzawszy, rozglosili to, co im powiedziano o tym dziecieciu.
Luk 2:24 bw i aby zlozyc ofiare wedlug tego, co powiedziano w zakonie Panskim, pare synogarlic albo dwa golabki.
Luk 4:12 bw A Jezus, odpowiadajac, rzekl mu: Powiedziano: Nie bedziesz kusil Pana, Boga swego.
Act 13:40 bw Baczcie wiec, aby na was nie przyszlo to, co powiedziano u prorokow:
Rom 4:18 bw Abraham wbrew nadziei, zywiac nadzieje, uwierzyl, aby sie stac ojcem wielu narodow zgodnie z tym, co powiedziano: Takie bedzie potomstwo twoje.
Eph 4:8 bw Dlatego powiedziano: Wstapiwszy na wysokosc, Powiodl za soba jencow I ludzi darami obdarzyl.
Eph 5:14 bw wszystko bowiem, co sie ujawnia, jest swiatlem. Dlatego powiedziano: Obudz sie, ktory spisz, I powstan z martwych, A zajasnieje ci Chrystus.
Heb 11:18 bw do ktorego powiedziano: Od Izaaka nazwane bedzie potomstwo twoje.


To tylko ułamek tego, co zawiera Biblia i jeżeli Wy twierdzicie, że powoływanie się TYLKO na Pisma (sola scriptura) nie ma uzasadnienia Biblijnego, to przeczytaj poniższy werset, który mówi Ci po co Te wszystkie słowa spisano; "Cokolwiek bowiem przedtem napisano, dla naszego pouczenia napisano, abyśmy przez cierpliwość i przez pociechę z Pism nadzieje mieli" Rzym 15:4 BW


... i tyle dyskusji

Niestety żaden cytat nie potwierdza że tylko Pismo jest podstawą wiary
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-26, 08:14   

Lukian napisał/a:
Niestety żaden cytat nie potwierdza że tylko Pismo jest podstawą wiary


... dlatego powinieneś założyć dobre okulary.
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-01-26, 09:45   

a gdzie masz napisane "swoja wiarę budujcie TYLKO na Piśmie?

i dlaczego wy nie stosujecie się do tej zasady?
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-26, 10:13   

Lukian napisał/a:
a gdzie masz napisane "swoja wiarę budujcie TYLKO na Piśmie?


Tak nakazał Bóg; "Szukajcie w księdze Jahwe i odczytajcie: Ani jednego z nich nie zabraknie! - Bo usta Jego, one rozkazały, i Duch Jego, On je zgromadził" Iz 34;16 BT

Inny przekład mówi;

Cytat:
Iz 34;16 BW "Badajcie Pismo Pana i czytajcie: Żadnej z tych rzeczy nie brak, żadna z nich nie pozostaje bez drugiej, gdyż usta Pana to nakazały i jego Duch je zgromadził"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 7