Zakon

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:
tropiciel pisze:Jezus nigdy nie podważał Prawa Bożego ! Taki błędny pogląd bierze się z nieodróżniania Prawa Bożego od przepisów dodatkowych faryzeuszy i uczonych w Piśmie. Te dodatki zwalczał Jezus, a nie Prawo Boże, które szanował i które wypełnił !

_____________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
czy jesteś obrzezany?
Misiu, zdanie zaczynamy z WIELKIEJ LITERKI. Zawsze!
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Lukian
czy jesteś obrzezany?
twoje pytanie świadczy o uprzedzeniu do Żydów. Cokolwiek bym odpowiedział i tak ci nie wystarczy. Ale za to pytanie, które jest wycieczką personalną pod moim adresem - WYPADASZ Z DYSKUSJI ZE MNĄ !

Też ci zadam pytanie : kim w gruncie rzeczy jesteś i z jakiej parafii ? - jesteś jezuitą czy z jakiejś klerykalnej organizacji podlegającej rządzącym jezuitom, która zaśmieca forum biblijne swoimi wpisami ?

__________________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

"Ktoś" tu pytał o obrzezanie czyjeś,a dla Chrystianina najlepszą odpowiedź znajdujemy tu:

Rz 2:28-29
28. Bo Żydem nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele,
29. ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery. I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

tropiciel pisze:twoje pytanie świadczy o uprzedzeniu do Żydów. Cokolwiek bym odpowiedział i tak ci nie wystarczy. Ale za to pytanie, które jest wycieczką personalną pod moim adresem - WYPADASZ Z DYSKUSJI ZE MNĄ !
ani nie jestem antysemitom ani nie robie wycieczek pod twoim adresam

zadałem pytanie, a ty się migasz
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Lukian pisze:czy jesteś obrzezany?
A czy Ty świadomie przyjąłeś chrzest? :lol:
Act 7:53 bt2 " Wy, którzy otrzymaliście Prawo za pośrednictwem aniołów, lecz nie przestrzegaliście go."
Zakon był od Boga.
Jezus jedynie "uprościł" go do dwóch przykazań...
Swoim naśladowcom dodał jeszcze jedno:
Joh 15:17 bw "To przykazuję wam, abyście się wzajemnie miłowali."

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Henryk pisze:Jezus jedynie "uprościł" go do dwóch przykazań..
Rz 13:9 "Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego."

Wychowując dzieci koniecznie trzeba to streszczenie rozwinąć i podać dziecku konkrety instrukcji Boga.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listek.-napisał.
Wychowując dzieci koniecznie trzeba to streszczenie rozwinąć i podać dziecku konkrety instrukcji Boga.

A ja jestem przekonany,ze wychowując dzieci,trzeba je po prostu kochać,tak jak kto może i umie ale kochać,to jest wszystko.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

chryzolit pisze:A ja jestem przekonany,ze wychowując dzieci,trzeba je po prostu kochać,tak jak kto może i umie ale kochać,to jest wszystko.
Pedofile też kochają dzieci.

Przy wychowaniu dzieci trzeba samemu naśladować Jezusa ,który wypełniał zakon Boży wzorcowo. Nie złamał zakonu przykazań Boga.

1Kor 11:1 bp "Naśladujcie mnie, tak jak ja naśladuję Chrystusa!"


Bóg jest miłością i wszystkie słowa życia jakie dał Ojciec Niebieski są dobre do wychowania dzeci.
"Całe Pismo [jest] natchnione przez Boga i pożyteczne do nauki, do strofowania, do poprawiania, do wychowywania w sprawiedliwości;"
2Tm 3:16 bug
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listek-napisał.
Pedofile też kochają dzieci.
Jak się czujesz.?.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Listek pisze:
chryzolit pisze:A ja jestem przekonany,ze wychowując dzieci,trzeba je po prostu kochać,tak jak kto może i umie ale kochać,to jest wszystko.
Pedofile też kochają dzieci.
Listku, nieźle Ci się coś pomieszało !!! :shock:
Pedofile nie kochają dzieci ! Dzieci są tylko PRZEDMIOTEM do osiągnięcia satysfakcji seksualnej ! Zazwyczaj pedofile zabijają, albo zastraszają dzieci, aby ich chore skłonności nie wyszły na jaw ! ZASTANÓW SIĘ CO WYPISUJESZ ODPOWIADAJĄC NA SŁOWA CHRYZOLITA !!!
Najważniejszym przykazaniem jest MIŁOŚĆ do Boga i drugiego człowieka.
Gdy człowiek kocha ludzi NIE WYRZĄDZA DRUGIEMU KRZYWDY !

1 List do Koryntian 13
13 Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Anna01 pisze:Gdy człowiek kocha ludzi NIE WYRZĄDZA DRUGIEMU KRZYWDY !
Racja, dlatego człowiek uświęca się wypełniając przykazania Boga na wzór Jezusa.Wtedy nikogo nie krzywdzi kradzieżą,kazirodztwem, fałszywym świadectwem,czarami,bałwochwalstwem,cudzołóstwem itd.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Anna01-napisała.
chryzolit napisał/a:
A ja jestem przekonany,ze wychowując dzieci,trzeba je po prostu kochać,tak jak kto może i umie ale kochać,to jest wszystko.
Listek-napisał.

Pedofile też kochają dzieci.
Anna01-wyjasniła.

Listku, nieźle Ci się coś pomieszało !!! :shock:
Pedofile nie kochają dzieci ! Dzieci są tylko PRZEDMIOTEM do osiągnięcia satysfakcji seksualnej ! Zazwyczaj pedofile zabijają, albo zastraszają dzieci, aby ich chore skłonności nie wyszły na jaw ! ZASTANÓW SIĘ CO WYPISUJESZ ODPOWIADAJĄC NA SŁOWA CHRYZOLITA !!!
Najważniejszym przykazaniem jest MIŁOŚĆ do Boga i drugiego człowieka.
Gdy człowiek kocha ludzi NIE WYRZĄDZA DRUGIEMU KRZYWDY !

1 List do Koryntian 13
13 Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość.
Dzięki,Anna01,za wyjaśnienie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Znajomość zakonu jaki Bóg podał prorokowi Mojżeszowi jest konieczna do określenia grzechu, którym Boga obrażamy.

Apostoł Jan w 1 liście 3,4 pisze,że grzech jest przestępstwem zakonu.

Jezus uwolnił nas od zapłaty za grzech czyli od śmierci, jednak nie zezwolił na świadome łamanie Prawa Boga.

1J 5:18 bg "Wiemy, iż wszelki, który się z Boga narodził, nie grzeszy; ale który się narodził z Boga, zachowuje samego siebie, a on złośnik nie dotyka się go."

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listek-napisał.
Jezus uwolnił nas od zapłaty za grzech czyli od śmierci, jednak nie zezwolił na świadome łamanie Prawa Boga.
???.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Rz 6:23 bg "Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć; ale dar z łaski Bożej jest żywot wieczny, w Chrystusie Jezusie, Panu naszym."


(26) Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, (27) ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników.

(28) Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków.
29) Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.
Hbr.10

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”