Życie wieczne dar od Boga

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
eksplorator

Post autor: eksplorator »

karol210 pisze:Ja chciałbym wrócić do Boga ...
Nie można "wrócić do Boga", bo to by oznaczało, że od Niego się przyszło. Tak powiedzieć mógł tylko Ten, który od Boga przyszedł,
tj. Jezus Chrystus (Jan 5;43 ). On był "posłańcem" Boga i jako posłaniec mógł powrócić (Jan 3;17 Jan 4;34) ... jako jedyny!
Nie mylić z aniołami, którzy jako posłańcy zamieszkują niebiosa. Jezus przez 33,5 roku był mieszkańcem ziemi i powrócił do swojego Ojca i swojego Boga (Jan 20;17)

Co może powrócić do Boga, to "duch" którego nam udzielił do życia (Rodz 2;7 Iz 42;5) ... nie mylić z duszą, bo ta, pozbawiona "ducha" umiera (Ps 104;29 Ez 18;20).

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Dlaczego w modlitwie jest : "wierzę w ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny, amen"
skoro każdy człowiek ma duszę nieśmiertelną która po śmierci ciała idzie do Piekła, Nieba albo Czyścca. Nie potrafię sobie tego wytłumaczyć.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

LwiPazur pisze:Dlaczego w modlitwie jest : "wierzę w ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny, amen"
skoro każdy człowiek ma duszę nieśmiertelną która po śmierci ciała idzie do Piekła, Nieba albo Czyścca. Nie potrafię sobie tego wytłumaczyć.
Jest to niekonsekwencja wynikająca z błędów doktrynalnych Kościoła Katolickiego. Modlitwa zwana "Składem Apostolskim", skąd pochodzi ten cytat, zawiera też takie zdanie; "Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych". Jeżeli będzie sądził żywych, to muszą wpierw zmartwychwstać, a jeśli tak, to gdzie? Na ziemi czy w niebie? Jeżeli zaś miałby sądzić "dusze nieśmiertelne", to po co je sądzić, jak, według Kościoła, są już w niebie lub piekle ... to jest niebiblijne poplątanie z pomieszaniem!

Albo mówimy o zmartwychwstaniu ciała, co jest biblijną prawdą (Iz 26;19 Jan 5;28,29 Mar 12;26), albo o zmartwychwstaniu nieśmiertelnej duszy co jest samo zaprzeczeniem, bo jak może zmartwychwstać coś nieśmiertelnego. Jest to doktryna nie mającą żadnego umocowania w Słowie Bożym.

Biblia mówi wyraźnie o dwóch zmartwychwstaniach. Pierwsze, do życia w niebie, dla ograniczonej grupy 144 tyś. wybrańców, którzy będą razem z Jezusem rządzić w Królestwie Bożym (Obj 20;5 Obj 14;1 Obj 14;4). Pozostali zmartwychwstaną do życia tu na ziemi (Mat 5;5 Ps 37;29).

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Ale przecież Kościół Katolicki w swoich dogmatach wyraźnie mówi, że dusza nieśmiertelna istnieje, to jedna z podstawowych prawd wiary katolickiej.
Faktycznie jest to całkowicie bezsensowne, że coś nieśmiertelnego jak dusza może zmartwychwstać, to się kupy nie trzyma, jednak kiedyś w internecie czytałem logiczne wyjaśnienie tego wszystkiego jednak zapomniałem o co tam chodziło. Jedyne co pamiętam, że tezy o duszy nieśmiertelnej i fragmentu składu apostolskiego zostały tam jakoś pogodzone.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

eksplorator pisze:Biblia mówi wyraźnie o dwóch zmartwychwstaniach. Pierwsze, do życia w niebie, dla ograniczonej grupy 144 tyś. wybrańców, którzy będą razem z Jezusem rządzić w Królestwie Bożym (Obj 20;5 Obj 14;1 Obj 14;4). Pozostali zmartwychwstaną do życia tu na ziemi (Mat 5;5 Ps 37;29).
Ja wiem o trzech zmartwychwstaniach : pierwszym,lepszym i zmartwychwstaniu żywych i umarłych.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Jachu pisze:
eksplorator pisze:Biblia mówi wyraźnie o dwóch zmartwychwstaniach. Pierwsze, do życia w niebie, dla ograniczonej grupy 144 tyś. wybrańców, którzy będą razem z Jezusem rządzić w Królestwie Bożym (Obj 20;5 Obj 14;1 Obj 14;4). Pozostali zmartwychwstaną do życia tu na ziemi (Mat 5;5 Ps 37;29).
Ja wiem o trzech zmartwychwstaniach : pierwszym,lepszym i zmartwychwstaniu żywych i umarłych.
Uzasadnij proszę? Bo chyba nie mówimy o wskrzeszeniach z czasów biblijnych?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Życie wieczne jest rezultatem radości zupełnej z pełnego, dobrego dla całego Świata, rozwiązywania bieżących problemów

J 17:3 eib "(3) A na tym polega życie wieczne, aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, i Tego, którego posłałeś — Jezusa Chrystusa."

Jk 1:12 eib "Szczęśliwy człowiek, który przechodzi przez próbę, bo gdy zostanie wypróbowany, otrzyma wieniec życia, który Bóg obiecał tym, którzy Go kochają."

Mat 5:11-12 eib "(11) Szczęśliwi jesteście, gdy was będą znieważać, prześladować i kłamliwie zarzucać wam wszelkie zło ze względu na Mnie. (12) Cieszcie się, radujcie niezmiernie, bo w Niebie czeka was wielka zapłata. Podobnie prześladowano proroków, którzy byli przed wami."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

radek pisze:Życie wieczne jest rezultatem radości zupełnej z pełnego, dobrego dla całego Świata, rozwiązywania bieżących problemów
Ps 37:29 "Prawi posiądą ziemię i będą na niej żyć na zawsze"

Mat 25:46 "I ci zostaną bezpowrotnie zgładzeni, a prawi będą żyć wiecznie”
Jak sama nazwa wskazuje, "życie wieczne", to niekończące się życie tu na ziemi, które wkrótce będzie możliwe ... tylko dla "sprawiedliwych", "prawych".

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

eksplorator pisze: to jest niebiblijne poplątanie z pomieszaniem
pisze: Biblia mówi wyraźnie o dwóch zmartwychwstaniach. Pierwsze, do życia w niebie, dla ograniczonej grupy 144 tyś. wybrańców
Credo obraża gość który należy do organizacji która Biblię pozmieniała. Ponadto już przepowiadaliscie koniec świata na 1914, 1975 rok. A końca jak nie było tak nie ma :(

Miało być 144 tysięcy wybrańców a jak nie było tak nie ma :(
LwiPazur pisze: Faktycznie jest to całkowicie bezsensowne, że coś nieśmiertelnego jak dusza może zmartwychwstać


Bezsensowne to jest to co wy piszecie a nie wiara Kościoła. Nikt nie twierdzi że dusza zmartwychwstaje. Tylko że ciało zmartwychwstaje
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Quinque pisze:Bezsensowne to jest to co wy piszecie a nie wiara Kościoła. Nikt nie twierdzi że dusza zmartwychwstaje. Tylko że ciało zmartwychwstaje
Wg "stopki",- młody jesteś,zatem "na bank",mała jest twoja wiedza i zrozumienie,a usiłujesz nauczać "dorosłych",- no prawie w wiedzy i znajomości.
KRK wcale nie naucza tak,aby było na jego niekorzyść duchową,lecz na materialną i owszem- stara się.

Ap 14:1-5
1. Potem ujrzałem: a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach.
2. I usłyszałem z nieba głos jakby głos mnogich wód i jakby głos wielkiego gromu. A głos, który usłyszałem, [brzmiał] jak gdyby harfiarze uderzali w swe harfy.
3. I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi.
4. To ci, którzy z kobietami się nie splamili: bo są dziewicami; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka,
5. a w ustach ich kłamstwa nie znaleziono: są nienaganni.

(BT)


A gdzie idą owe miliardy wyznawców KRK ???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Do raju. Tam gdzie im Chrystus obiecał posyłając Kościołowi Ducha. Natomiast wy czekacie na apokalipsę i się nie doczekacie
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

tessa

Post autor: tessa »

Quinque pisze:Do raju. Tam gdzie im Chrystus obiecał posyłając Kościołowi Ducha. Natomiast wy czekacie na apokalipsę i się nie doczekacie
Wszystkie obietnice Boga się spełnią.Także ta opisana w Objawieniu Jana.

Czy według ciebie sprawiedliwe jest ukaranie ludzi niewiernych Bogu? Ci,którzy bluźnią Bogu zostaną ukarani śmiercią.A ci ,którzy szukają Boga i chcą Go poznawać oraz wiernie Mu służyć
otrzymają dar życia wiecznego.

Powtórzonego Prawa 30:15-16,19-20

Daję wam dzisiaj do wyboru :życie i szczęście albo śmierć i nieszczęście. Jeśli będziecie słuchać przykazań Jehowy, swojego Boga, które wam dzisiaj daję, i kochać Jehowę, swojego Boga+, chodzić Jego drogami i przestrzegać Jego przykazań, ustaw i rozporządzeń, to będziecie żyć+ i staniecie się liczni. Jehowa, wasz Bóg, będzie wam błogosławił w ziemi, do której idziecie, żeby ją wziąć na własność+.

19 Powołuję dzisiaj niebo i ziemię na świadków przeciwko wam, że dałem wam do wyboru życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo+. Wybierzcie więc życie, a będziecie mogli żyć+ — wy i wasi potomkowie+. 20 Kochajcie Jehowę, swojego Boga+, słuchajcie Jego głosu i lgnijcie do Niego+, bo to od Jehowy zależy wasze życie. To dzięki Niemu będziecie długo żyć w ziemi, którą obiecał wam dać zgodnie z przysięgą złożoną waszym praojcom: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi”


Pieśń Mojżesza

„Nadstawcie ucha, niebiosa, na to, co powiem,
również ty, ziemio, posłuchaj moich słów.
2 Moje pouczenia będą spływać jak deszcz,
moje słowa opadać jak rosa,
jak łagodne deszczyki na trawę,
jak rzęsiste ulewy na roślinność.
3 Będę opowiadał o imieniu Jehowy+.
Opowiadajcie i wy o wielkości naszego Boga!+
4 Skała — doskonałe są Jego dzieła+,
sprawiedliwe są wszystkie Jego drogi+.
Bóg wierny+, któremu niesprawiedliwość+ jest obca,
Bóg prawy i prostolinijny+.
5 To oni postąpili niegodziwie+.
Nie są Jego dziećmi — wina leży po ich stronie+.
Pokolenie zepsute i zdeprawowane!+
6 Głupi, nierozsądny ludu+,
czy tak się odwdzięczasz Jehowie?+
Czy to nie jest twój Ojciec, który powołał cię do istnienia+,
który cię utworzył i mocno utwierdził jako naród?
7 Przypomnij sobie dawne czasy,
zastanów się nad dziejami minionych pokoleń.
Zapytaj swojego ojca, a on ci opowie+,
zapytaj starszych, a udzielą ci wyjaśnień.
8 Gdy Najwyższy dawał narodom dziedzictwo+,
gdy rozdzielał synów Adama*+,
wyznaczył ludom granice+
ze względu na liczbę synów Izraela+.
9 Bo lud Jehowy jest Jego działem+,
Jakub — Jego własnością+.
10 On znalazł go w pustynnej krainie+,
na bezludnej pustyni, gdzie słychać tylko odgłosy wycia+.
Otoczył go opieką, troszczył się o niego+,
strzegł jak źrenicy swojego oka+.
11 Jak orzeł pobudza do lotu pisklęta,
unosi się nad gniazdem,
rozpościera skrzydła, chwyta młode
i niesie na swoich lotkach+,
12 tak jego* prowadził sam Jehowa+,
nie było przy nim żadnego cudzoziemskiego boga+.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

tessa pisze:Bóg wierny+, któremu niesprawiedliwość+ jest obca,
Bóg prawy i prostolinijny+.
5 To oni postąpili niegodziwie+.
Nie są Jego dziećmi — wina leży po ich stronie
Bóg zawsze wyciąga ręce do człowieka .Jest wierny i nie łamie danego słowa.
To człowiek łamie umowy,
Gdy jednak człowiek wyrazi chęć powrotu na drogę Bożą ,otrzymuje łaskę przebaczenia i wzór do naśladowania- Mesjasza.Za jego śladem może dojść do Ojca Niebiańskiego i zyskać życie wieczne.

Jk 4:8 stern "Przybliżcie się do Boga, a On przybliży się do was. Oczyśćcie ręce, grzesznicy, i oczyśćcie serca, ludzie chwiejni!"

J 5:24 "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam:
Kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ten ma życie wieczne i nie podpada pod sąd, lecz przeszedł już ze śmierci do życia."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Czy na pewno życie wieczne jest darem ? Przecież każdy człowiek posiada według KK duszę nieśmiertelną więc cokolwiek bym za życia nie czynił to i tak conajmniej do piekła na wieczność trafię a może jak Bóg mnie pozytywnie osądzi to nawet od razu do Nieba.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

LwiPazur pisze: może jak Bóg mnie pozytywnie osądzi
Jeśli wybrałeś Jezusa za swego Zbawcę i Króla to nie idziesz pod żaden sąd.

Idziesz za Zbawicielem naśladując go w posłuszeństwie Ojcu Niebiańskiemu.

J 5:24 "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie pod sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia."

Naśladując Jezusa uświęcamy się odstępując od zła, czyli grzechu, z pomocą ducha Bożego.

Hbr 12:14 dos "Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana,"
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”