"Klauzula sumienia"

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

"Klauzula sumienia"

Post autor: EMET »

EMET:
http://plus.polskatimes.pl/wiadomosci/k ... e,12131204

A ja niezmiennie - powtarzając się - pytam:
Od kiedy to jedynie mamy kwestię jakichś ‘pastylek’ [takich lub innych, też eufemizm], od kiedy mamy jeno konflikty sumienia katolików [z KrzK], od kiedy…?
A jak z rozmaitymi sytuacjami [nie tylko ‘pastylkowymi’] i jak z sumieniami oraz owych wrażliwością -- poza Społecznością Rzymskokatolicką?

Przykładowo ----
Sprzedawca/sprzedawczyni ze Społeczności ŚJ odmawia sprzedawania papierosów, odmawia sprzedawania kaszanki z krwią [są bowiem kaszanki tzw, „białe”] itp.
Muzułmanin/Judaista odmawia sprzedawania wieprzowiny czy tzw. „niekoszernego”.,
Mamy wiadome sytuacje ze ‘szpitalnictwa’ etc...
Jak czytam o owych ‘klauzulach’ oraz o tylko ‘uwrażliwionych sumieniach’ rzymsko-katolików, to… :aaa:

A mamy, wszak, rozmaitych Wyznawców z uwrażliwionymi - u Owych - takimi /bądź innymi/ -- ‘kwestiami sumienia,’ że tak napiszę.
To, co dla jednego priorytetowo&#8230;, to dla innych nic nie znacząca &#8222;zachcianka&#8221;. Jeden/jedna >życie gotów oddać<, podczas gdy - &#8216;z innego nurtu&#8217;, że tak napiszę &#8211; ot, >taka sobie< błahostka. :-|

Stephanos
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

"Nie wyobrażam sobie sytuacji, że moi żołnierze wyjeżdżają na misję, a mnie tam nie będzie &#8211; mówi ks. Piotr Listopad, porucznik i kapelan Marynarki Wojennej, od ponad roku wikariusz parafii wojskowej Matki Bożej Częstochowskiej w Gdyni, pod jego opieką duszpasterską znajduje się dziewięć jednostek Garnizonu Gdynia"

"Po pierwsze każdy kapelan jest przede wszystkim żołnierzem. Pewnie nie zrozumie tego żaden cywil, ale ks. Piotr mówi nawet, że on najpierw jest żołnierzem, a dopiero potem księdzem"

Ksiądz zdolny do odbierania bliźniemu życia
"Polscy żołnierze zlikwidowali kilkunastu rebeliantów ... w trakcie ataku na wskazane przez wywiad kryjówki talibów doszło do wymiany ognia z partyzantami. Kilkunastu z nich zginęło ..."

Katolicki żołnierz musi być gotów zabijać innych ludzi
... a gdzie tu klauzula sumienia - duchowy pasterzu? Trzeba nie mieć sumienia, żeby z zimną krwią zabijać ludzi - panie kapelanie! Co by na to powiedział Pan Jezus, który uczył;
Mat 5;38, 39 BW (38) Słyszeliście, iż powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb. (39) A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.

Jan 18;22 BW (22) A gdy On to powiedział, jeden ze sług, który tam stał, wymierzył Jezusowi policzek, mówiąc: Tak odpowiadasz arcykapłanowi? (23) Odrzekł mu Jezus: Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, że źle, a jeśli dobrze, czemu mnie bijesz?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”