Tysiąclecie/Tysiącletnie Królestwo

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

przyimek pisze:lucyferze, nie wiem dlaczego pan tak ocenia usera jachu. Nie obraził on niczym pana Jezusa Chrystusa, nie obraził też Ciebie. Jedynie podał Twój cytat w którym ewidentnie się pomyliłeś. Czy daty tysiącletniego królestwa, bitwy Armageddonu czy innych najważniejszych wydarzeń nie zna tylko Bóg Ojciec czy pan Jezus Chrystus?

To co piszesz ma sens jednak w niektórych swoich myślach się gubisz jak z określaniem dat czy wierzeniem w różne przepowiednie...
Dodatkowo gdzie Biblia mówi o 200 mln którzy przetrwają Armageddon?
Też tego nie wie nikt prócz pana Jezusa Chrystusa czy Boga Ojca.

Tak sobie myślę...
Chodziło mi o to co napisał Jachu:
Jachu pisze:Wielu,wielu prorokowało na przestrzeni wieków i nic. Dalej ludzie żyją i mozolą się.
A przepowiednia po przepowiedni mija,
Wielu prorokowało od wieków a tu nic, czyli wyśmianie tych wielu, także Jezusa że nie przeminie tamto pokolenie aż wszystko się stanie.
Tacy ludzie mieli być w naszych czasach którzy będą mówić tak:2 Piotr. 3:3-4
3. Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości
4. I mówić: Gdzież jest przyobiecane przyjście jego? Odkąd bowiem zasnęli ojcowie, wszystko tak trwa, jak było od początku stworzenia.
(BW)

Nie mam pretensji o mnie ale o tych wielu w tym i Jezusa który też prorokował, a tu nic jak pisze Jachu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lucyfer pisze: w tym i Jezusa który też prorokował, a tu nic jak pisze Jachu.
A to już jest Twoja nadinterpretacja.

Po Janie Objawicielu nastał czas,kiedy przez wiele wieków "prorokowali"różni ludzie i co z tego powstało,widzimy w setkach denominacji,nieraz dziwnych i innych niż nauczanie Pana i Apostołów.
Ta "radosna" twórczość' trwa po dziś dzień-niestety. Nic tu do śmiechu.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Wiesław
Posty: 243
Rejestracja: 15 kwie 2013, 18:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Wiesław »

Lucyfer pisze:
Henryk pisze:
Lucyfer pisze:Dlaczego nie powołujesz się na Biblię?. W tysiącleciu nikt inny nie zmartwychwstanie oprócz tych 144 tysięcy królów i kapłanów bo sąd i zmartwychwstanie zaplanował Bóg po wrzuceniu szatana do jeziora ognia i Bóg zmartwychwstałych nie próbuje bo nie ma takiej potrzeby skoro uczynkami zapisali się w księdze życia. Czy to takie trudne do zrozumienia?
Nie gorączkuj się aż tak, tylko zastanów...Załóżmy, że ożyją jedynie królowie i kapłani.
Będą panować...
Nad sobą?
Jezus z Kościołem będzie sądził za pomocą laski żelaznej.
Królowie i kapłani zasłużyli na chłostę i karanie?
W tysiącleciu (królestwie Chrystusa), będą ludzie umierać śmiercią wtóra (a będą tam w/g Ciebie jedynie Królowie).
Czy Ci, co otrzymali maturę Boską, Nieśmiertelną- mogą umrzeć?
Takie to trudne?
Przestaj karmić innych swymi prywatnymi pomysłami.


Mam Cię od dawna w ignorze, ale to co wypisujesz dosięgło już nieba!
Nie sposób milczeć!

Moim nauczycielem napewno nie będziesz!
Widzę że sobie wymyśliłeś sam coś czego nigdy nie pisałem i dyskutujesz sam ze sobą. Gdzie pisałem że w tysiącleciu będą sami królowie i kapłani?. Przecież cały czas piszę że wojnę Armagedonu przeżyje 200 milionów ludzi i ktoś musi nad nimi sprawować rządy a także nad tymi którzy urodzą się z tych 200 milionów i następne pokolenia przez tysiąc lat, ktoś nad nimi musi królować. Czy ty tak prostych zdań nie możesz pojąć i musisz sobie wymyślać coś czego nikt nie napisał i z tym polemizować?.
To już wydaje się śmieszne, jak można tak nisko w myśleniu upaść.
Przepraszam....200 milionów? Skąd ta suma? W jakiej Biblii to pisze? Poproszę o wersecik na ten temat. Stary Testament, czy Nowy?

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Wiesław pisze:
Lucyfer pisze: Gdzie pisałem że w tysiącleciu będą sami królowie i kapłani?. Przecież cały czas piszę że wojnę Armagedonu przeżyje 200 milionów ludzi i ktoś musi nad nimi sprawować rządy a także nad tymi którzy urodzą się z tych 200 milionów i następne pokolenia przez tysiąc lat, ktoś nad nimi musi królować. Czy ty tak prostych zdań nie możesz pojąć i musisz sobie wymyślać coś czego nikt nie napisał i z tym polemizować?.
To już wydaje się śmieszne, jak można tak nisko w myśleniu upaść.
Przepraszam....200 milionów? Skąd ta suma? W jakiej Biblii to pisze? Poproszę o wersecik na ten temat. Stary Testament, czy Nowy?
Zajrzyj do Biblii w Apokalipsie, tam masz te 200 milionów które ocaleją.
Obj. 9:16
16. A liczba wojsk konnych wynosiła dwie miriady miriad; taką ich liczbę usłyszałem.
(BW)

Ponieważ tego ludu nikt nie mógł zliczyć dlatego podano ich liczbę w sposób zapieczętowany. Otrzymałem klucz i odpieczętowałem dlatego wiem i o tym piszę.

Khari
Posty: 344
Rejestracja: 01 kwie 2013, 22:13

Post autor: Khari »

Lucyfer pisze:Otrzymałem klucz i odpieczętowałem dlatego wiem i o tym piszę.
Lucyferze, jaki klucz? I skąd wiesz, że udało Ci się go odpieczętować? ;-)

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Khari pisze:
Lucyfer pisze:Otrzymałem klucz i odpieczętowałem dlatego wiem i o tym piszę.
Lucyferze, jaki klucz? I skąd wiesz, że udało Ci się go odpieczętować? ;-)
Klucz to dwa drugie biada, to jest tak jak klucz pasuje do zamka.

Khari
Posty: 344
Rejestracja: 01 kwie 2013, 22:13

Post autor: Khari »

Lucyfer pisze:Khari napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Otrzymałem klucz i odpieczętowałem dlatego wiem i o tym piszę.

Lucyferze, jaki klucz? I skąd wiesz, że udało Ci się go odpieczętować? ;-)
Klucz to dwa drugie biada, to jest tak jak klucz pasuje do zamka.
_________________
Yhym. :-)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Tysiąclecie/Tysiącletnie Królestwo

Post autor: radek »

1000 plus czas, przez który Smok był wiązany oraz krótki czas, na który ma być wypuszczony, to okres pracy, do której wynajętych zostało 144 wykupionych z Ziemi. Każdego z Nich można porównać do ogniwa łańcucha, który wiąże siedmiogłowego Smoka w otchłani 7*144=1008

Ap 20:1-7 BT5 "Potem ujrzałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od Czeluści i wielki łańcuch w ręce. (2) I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (3) I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony. (4) I ujrzałem trony -a na nich zasiedli [sędziowie],i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi, i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę. Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem. (5) A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat dobiegło końca. To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat. (7) A gdy dobiegnie końca tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony."

Ap 14:3 BT5 "I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Istotami żyjącymi, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi."

Początek tego czasu według wskazania z Nieba mamy 26.06.2015 AD

Mat 24:27 BT5 "Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a jaśnieje aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego."

144-rech wynajętych na tysiącletnią służbę zostało wykupionych poprzez nową pieśń mającą swe źródło w Duchowym znaczeniu Pięcioksięgu Mojżesza i w Baranku

Ap 15:3 BT5 "A taką śpiewają pieśń Mojżesza, sługi Bożego, i pieśń Baranka: Dzieła Twoje są wielkie i godne podziwu, Panie, Boże wszechwładny! Sprawiedliwe i wierne są Twoje drogi, o Królu narodów!"
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”