Kłamstwa Pawła z Tarsu

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Queza »

krzysiekniepieklo pisze:
24 kwie 2024, 14:28
Queza pisze:
24 kwie 2024, 12:13
krzysiekniepieklo pisze:
04 kwie 2024, 14:45
Ja to żałuję, że synowi nie dałem imienia Krzysztof. Miał by Krzysztof II Niepiekło. To by dość dumnie brzmiało. Poza tym, to miało by jeszcze i inne zalety.
Masz tylko jednego syna?
Mam dwóch dorosłych synów.
Gratuluję. Szacun! :-) Ja umrę jako bezdzietna.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Henryk
Posty: 11722
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

krzysiekniepieklo pisze:
24 kwie 2024, 14:19
Wiec jak Jezus mówił - "jeśli nie staniecie się jak dzieci", to mówił o dziecięctwie Bożym. Cała nauka Jezusa jest spójna i kompletna. Nie można wyrwać wypowiedzi Jezusa z kontekstu całej Jego nauki. Tak czynią faryzeusze aby uzasadnić to, co akurat im pasuje.
A jednak faryzeusz- co prawda były- pisał nam:
Hbr 5:12-14 PSZ "Po tak długim czasie powinniście nauczać innych, a tymczasem to was trzeba uczyć podstawowych prawd słowa Bożego. Potrzebujecie mleka jak niemowlęta, a nie normalnego pokarmu. (13) Kto ciągle żywi się tylko mlekiem, ten nie wie, co to sprawiedliwość – bo nadal jest niemowlakiem. (14) Pokarm stały jest przeznaczony dla dorosłych. Oni to dzięki ćwiczeniu nabyli umiejętności odróżniania dobra od zła."
On był przeciwny pozostawania w Twoim "dziecięctwie Bożym".
Dorośnij Krzysiu- a dorosnąć można jedynie słuchając starszych. :xhehe:
Inaczej nigdy nie rozpoznasz Prawdy od fałszu.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Henryk pisze:
24 kwie 2024, 16:15
krzysiekniepieklo pisze:
24 kwie 2024, 14:19
Wiec jak Jezus mówił - "jeśli nie staniecie się jak dzieci", to mówił o dziecięctwie Bożym. Cała nauka Jezusa jest spójna i kompletna. Nie można wyrwać wypowiedzi Jezusa z kontekstu całej Jego nauki. Tak czynią faryzeusze aby uzasadnić to, co akurat im pasuje.
A jednak faryzeusz- co prawda były- pisał nam:
Hbr 5:12-14 PSZ "Po tak długim czasie powinniście nauczać innych, a tymczasem to was trzeba uczyć podstawowych prawd słowa Bożego. Potrzebujecie mleka jak niemowlęta, a nie normalnego pokarmu. (13) Kto ciągle żywi się tylko mlekiem, ten nie wie, co to sprawiedliwość – bo nadal jest niemowlakiem. (14) Pokarm stały jest przeznaczony dla dorosłych. Oni to dzięki ćwiczeniu nabyli umiejętności odróżniania dobra od zła."
On był przeciwny pozostawania w Twoim "dziecięctwie Bożym".
Dorośnij Krzysiu- a dorosnąć można jedynie słuchając starszych. :xhehe:
Inaczej nigdy nie rozpoznasz Prawdy od fałszu.
Ja jestem uczniem Jezusa, a Jezus uczył inaczej.
J 14
26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy7 i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

--------------Po to Jezus daje nam Swojego Ducha, aby właśnie ten Jego Duch pomagał nam odróżnić Prawdę od kłamstwa. Możesz się kierować faryzejskimi naukami Pawła. Twój wybór i Twoja odpowiedzialność. Jezus przed faryzeuszami przestrzegał.

Henryk
Posty: 11722
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

krzysiekniepieklo pisze:
24 kwie 2024, 16:29
. Możesz się kierować faryzejskimi naukami Pawła. Twój wybór i Twoja odpowiedzialność. Jezus przed faryzeuszami przestrzegał.
I mamy następnego "mądrzejszego" od apostoła Pawła.
Dz 9:15 KOW "A Pan dał mu taką odpowiedź : Idź spokojnie, bo mąż ten jest narzędziem, które sobie obrałem. On zaniesie imię moje przed pogan i królów, i przed synów Izraela."

Dziękuję za rozmowę.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Henryk pisze:
24 kwie 2024, 16:54
krzysiekniepieklo pisze:
24 kwie 2024, 16:29
. Możesz się kierować faryzejskimi naukami Pawła. Twój wybór i Twoja odpowiedzialność. Jezus przed faryzeuszami przestrzegał.
I mamy następnego "mądrzejszego" od apostoła Pawła.
Dz 9:15 KOW "A Pan dał mu taką odpowiedź : Idź spokojnie, bo mąż ten jest narzędziem, które sobie obrałem. On zaniesie imię moje przed pogan i królów, i przed synów Izraela."

Dziękuję za rozmowę.
I do dzisiaj królowie mu się kłaniają, bo ich władza pochodzi od ich boga:
Mt 4
8 Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych 9 i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». 10 Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz»

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16807
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Bobo »

Nie żąglój obrzydliwie wersetami. Nawet jak nie wiesz jak ja to potrafię, by wykazać twoją głupotę. Tylko, że to forum biblijne a nie fantastyczne.
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11722
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

krzysiekniepieklo pisze:
24 kwie 2024, 17:36
I do dzisiaj królowie mu się kłaniają, bo ich władza pochodzi od ich boga:
Mt 4
8 Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych 9 i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». 10 Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz»
Czy nadal piszesz o apostole Pawle, czy już o Swoim Ojcu kłamstwa? :aaa:
Trochę pogubiłem się w Twoich odpowiedziach... A może to Krzysiu nie wie co pisać? :xhehe:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Henryk pisze:
24 kwie 2024, 21:41
krzysiekniepieklo pisze:
24 kwie 2024, 17:36
I do dzisiaj królowie mu się kłaniają, bo ich władza pochodzi od ich boga:
Mt 4
8 Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych 9 i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». 10 Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz»
Czy nadal piszesz o apostole Pawle, czy już o Swoim Ojcu kłamstwa? :aaa:
Trochę pogubiłem się w Twoich odpowiedziach... A może to Krzysiu nie wie co pisać? :xhehe:
Paweł o władzy pisał tak:
Rz 13
1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga.

No i to jest kolejne kłamstwo Pawła z Tarsu. Bóg łajdakom władzy nie daje. Masz inne zdanie na ten temat?

Henryk
Posty: 11722
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

krzysiekniepieklo pisze:
25 kwie 2024, 0:15
Paweł o władzy pisał tak:
Rz 13
1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga.

No i to jest kolejne kłamstwo Pawła z Tarsu. Bóg łajdakom władzy nie daje. Masz inne zdanie na ten temat?
Mam inne zdanie na temat władzy. Jednak zgadzam się, że Bóg nie posługuje się grzesznikami.
Rz 13:1 NPD "Niech każdy podporządkowuje się przełożonym, których ma nad sobą, gdyż sens i porządek władzy pochodzą od Boga i przez Niego zostały ustanowione."
Cytuję komentarz do przekładu dynamicznego:
Tekst grecki NT używa kilku słów na określenie władzy. Tu użyte gr. eksusia (εξουσια) ma bardziej wydźwięk autorytetu samego stanowiska i pozycji w strukturze władzy niż wskazywania (rekomendowania) kogoś na przedstawiciela władzy wykonawczej.
Paweł Apostoł wyjaśnia tu koncepcję autorytetu władzy, która to koncepcja została ustanowiona przez Boga. Dotyczy to każdego człowieka, niezależnie od tego, na jakim szczeblu władzy się znajduje. Każdy bowiem, i to zawsze, ma nad sobą władzę zwierzchnią. Tekstu tego absolutnie nie można odczytywać jako usprawiedliwiania złego, niezgodnego z Bożym zamiarem wykorzystywania czy nadużywania otrzymanej władzy świeckiej, duchownej bądź rodzinnej (por. Ef 5,21‐6,9 oraz Kol 3,18‐4,1).
Tekst ten również nie usprawiedliwia władzy sprawowanej, z Bożego punktu widzenia, niewłaściwie, to znaczy przez ludzi, którzy zagarnęli ją siłą i uzurpują (przywłaszczają) sobie miejsce w strukturze ustanowionej przez Boga. Takich władz w historii świata było, i nadal jest, wiele. Ich wykonawcy wykorzystują autorytet struktury ustalonej przez Boga, choć nie służą swojemu społeczeństwu w sposób zaplanowany przez Boga. Oczywiście, Bóg może użyć również takiej władzy do realizacji swoich celów, jednak nie oznacza to, że ona Mu się podoba lub od Niego pochodzi. Tak właśnie w historii Izraela Najwyższy używał np. Asyryjczyków, Babilończyków czy Persów. Im wyższy poziom sprawowanej przez kogoś władzy, tym surowszej ocenie on podlega i w bardziej rygorystyczny sposób zostanie osądzony przez Boga, który sam znajduje się na szczycie całej struktury władzy. Przed Nim każdy człowiek zda sprawę z tego, jak podporządkowywał się zwierzchnikom stojącym nad sobą, niezależnie od tego, czy był zwykłym obywatelem, pracownikiem, szefem, prezesem, wojewodą, premierem, prezydentem bądź królem (por. 1 Krl 10,9; Ez 34,1‐6, Ps 94,20‐21, a także Ps 72,1‐7, gdzie opisane są postawa i cele, którym powinna hołdować każda osoba mająca wpływ na życie innych ludzi).


Nie podoba się Tobie Paweł- to czytaj Jezusa, gdy mówi o Piłacie:
J 19:11 EKU "Jezus odpowiedział: Nie miałbyś nade Mną żadnej władzy, gdyby nie dano ci jej z góry. Dlatego ten, który Mnie tobie wydał, ma większy grzech."
Czy Piłat to pozytywna postać? A jednak Bóg pozwalał na Jego panowanie, czego Jezus nie negował.
A właściciel niewolnika:
Ef 6:5 UBG "Słudzy, z bojaźnią i z drżeniem bądźcie posłuszni panom według ciała, w prostocie serca, jak Chrystusowi;"
Taki był ustanowiony porządek na tym świecie. Ktoś nad kimś miał panować i ustalać jakieś porządki.
Bez władzy panowała by jedynie anarchia.
Jezus także płacił podatki i polecił być posłusznym rozporządzeniom Cesarza.

Ten stan rzeczy miał się skończyć. A szczególnie władza pogan nad całym Izraelem- potomkami Jakuba.
Łk 21:24 EKU "Jedni polegną od miecza, innych wezmą w niewolę do wszystkich narodów. A Jeruzalem będzie deptane przez pogan, dopóki czasy pogan się nie wypełnią."
Ich władza miał być wypowiedziana, gdy skończą się „czasy pogan”.- zgodnie ze słowami Jezusa.
A one już zakończyły się! :-D
Nie pozostaje nam nic innego jak zgiąć kark i być dopóty posłusznym władzy, dopóki nie wymaga od nas czegoś sprzecznego z Prawem Bożym.
A tę władzę rzeczywiście w dużej mierze sprawują łajdacy bez wstydu, sumienia i bez bojaźni Bożej!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Henryk pisze:
25 kwie 2024, 9:07
krzysiekniepieklo pisze:
25 kwie 2024, 0:15
Paweł o władzy pisał tak:
Rz 13
1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga.

No i to jest kolejne kłamstwo Pawła z Tarsu. Bóg łajdakom władzy nie daje. Masz inne zdanie na ten temat?
Mam inne zdanie na temat władzy. Jednak zgadzam się, że Bóg nie posługuje się grzesznikami.
Rz 13:1 NPD "Niech każdy podporządkowuje się przełożonym, których ma nad sobą, gdyż sens i porządek władzy pochodzą od Boga i przez Niego zostały ustanowione."


Nie podoba się Tobie Paweł- to czytaj Jezusa, gdy mówi o Piłacie:
J 19:11 EKU "Jezus odpowiedział: Nie miałbyś nade Mną żadnej władzy, gdyby nie dano ci jej z góry. Dlatego ten, który Mnie tobie wydał, ma większy grzech."

Nie pozostaje nam nic innego jak zgiąć kark i być dopóty posłusznym władzy, dopóki nie wymaga od nas czegoś sprzecznego z Prawem Bożym.
A tę władzę rzeczywiście w dużej mierze sprawują łajdacy bez wstydu, sumienia i bez bojaźni Bożej!
Władza "z góry" niekoniecznie znaczy, że od Boga.

Ap 12
7 I nastąpiła walka na niebie:
Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem.
I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,
8 ale nie przemógł,
i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło.
9 I został strącony wielki Smok,
Wąż starodawny,
który się zwie diabeł i szatan,
zwodzący całą zamieszkałą ziemię,
został strącony na ziemię,
a z nim strąceni zostali jego aniołowie.

Henryk
Posty: 11722
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

krzysiekniepieklo pisze:
25 kwie 2024, 10:07
Władza "z góry" niekoniecznie znaczy, że od Boga.
"Z góry" pochodzi sama idea władzy, aby był jakiś porządek na tym świecie.
Bóg nie mianuje osobiście danej jednostki na konkretne stanowisko. Tak było jedynie w Izraelu, gdy prorok z woli Boga namaszczał kogoś na króla.
To ludzie sami zdobywają te stanowiska różnymi sposobami, nie zawsze uczciwymi.
A werset z Objawienia ma się nijak to naszego tematu. :-(
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11722
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

Niw myśl Krzysiu, że Papieży, czy członków Ciała Kierowniczego, wybiera sam Bóg!
To ludzie sami wybierają spośród swoich, wmawiając naiwnym, za "wyaznaczył ich Bóg".
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Queza »

Henryk pisze:
25 kwie 2024, 10:51
Niw myśl Krzysiu, że Papieży, czy członków Ciała Kierowniczego, wybiera sam Bóg!
To ludzie sami wybierają spośród swoich, wmawiając naiwnym, za "wyaznaczył ich Bóg".

Ze świętymi Kościoła Katolickiego jest podobnie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Henryk
Posty: 11722
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

Queza pisze:
25 kwie 2024, 11:05
Ze świętymi Kościoła Katolickiego jest podobnie.
Masz rację.
Niektórzy jednak sami robią siebie "świętymi", nawet za życia.

Paweł nie miał najmniejszej wątpliwości kto ustanawia "Panów" i władców.
1P 2:13 WSP "Bądźcie, ze względu na Pana, podporządkowani każdej zwierzchność ustanowionej przez ludzi, czy to królowi jako najwyższemu władcy,"
Piotr też doskonale rozumiał na jakim świecie żyje- pisząc:
Rz 13:1 BGN "Każda osoba niech się podporządkuje władzom wyższym; bo nie istnieje władza, jeśli nie od Boga; a te, które istnieją, są umieszczone na stanowiskach poniżej Boga."
Posłuszni, dokąd nie kolidują z prawem najwyższego władcy!
Władca ustanowiony osobiście przez Boga byłby Jemu posłuszny.
Takim władcą jest Jezus.
Mt 28:18 WSP "Jezus zbliżył się do nich i powiedział: - Została mi dana cała władza w niebie i na ziemi,"
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Henryk pisze:
25 kwie 2024, 10:37

A werset z Objawienia ma się nijak to naszego tematu. :-(
Ten fragment Apokalipsy, to jest dowód na to, że władza "z góry" może być władzą od szatana. To on daje władzę łajdakom, a nie Bóg.

Mt 22
17 Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie?» 18 Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: «Czemu Mnie wystawiacie na próbę, obłudnicy? 19 Pokażcie Mi monetę podatkową!» Przynieśli Mu denara. 20 On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?» 21 Odpowiedzieli: «Cezara». Wówczas rzekł do nich: «Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga»

Trzeba się dobrze zastanowić, co tutaj Jezus powiedział. Czy Jezus tutaj powiedział, że należy płacić podatek cezarowi? No nie. Nie powiedział też, ze podatku nie należy płacić. Tego akurat oczekiwali ci, którzy wystawili Go na próbę. Więc co konkretnie mamy cezarowi oddać? Ano obraz i napis cezara. Przecież Jezus nie powiedział, że moneta podatkowa jest własnością cezara.

Ja naukę Jezusa rozumiem tak: Jezus jest królem tych, którzy wybrali Jezusa na swojego króla. No i tylko Jemu są oni winni posłuszeństwo. Tym samym Jezus przywrócił królowanie Boga. Tym samym władcy tego świata uzurpują sobie tylko prawo do władania uczniami Jezusa. To, czym władcy zarządzają, nie jest ich własnością. Z tego, co nam Bóg dał, nic nie musimy im oddawać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”