Czy Jezus był Żydem?

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ja kieruję myślenie w tą stronę, aby wszystko robić ze względu na Jezusa, nie ze względu na Żydów.
(21) A Piotr widząc go, rzekł do Jezusa: Panie, a co z tym? (22) Rzecze mu Jezus: A gdybym zechciał, aby ten pozostał, aż przyjdę, co ci do tego? Ty chodź za mną!
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Nazaret, Nazarejczyk, Nozri
Nie wiem o którym Jezusie piszesz, bo było ich wielu na przestrzeni wieków, jednak jeżeli chodzi ci o Jezusa żyjącego na początku nowej ery, to w tym czasie miasta Nazaret nie było, więc....

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Co ma wspolnego Nazaret-miejscowosc z nazireatem-slubowaniem?

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

ZAMOS pisze:
Nazaret, Nazarejczyk, Nozri
Nie wiem o którym Jezusie piszesz, bo było ich wielu na przestrzeni wieków, jednak jeżeli chodzi ci o Jezusa żyjącego na początku nowej ery, to w tym czasie miasta Nazaret nie było, więc....
Nazaret istniał w czasach Chrystusa Jezusa, Naszego Pana.

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 888#373888
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

.Cyprian. pisze:
ZAMOS pisze:
Nazaret, Nazarejczyk, Nozri
Nie wiem o którym Jezusie piszesz, bo było ich wielu na przestrzeni wieków, jednak jeżeli chodzi ci o Jezusa żyjącego na początku nowej ery, to w tym czasie miasta Nazaret nie było, więc....
Nazaret istniał w czasach Chrystusa Jezusa, Naszego Pana.

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 888#373888
Hej Cyprianie
Niestety nie bardzo chce mi się od nowa ten temat wałkować, ponieważ pomimo tylu dowodów, które można znaleźć bez ponoszenia kosztów w necie, ty i tak trzymasz się tej „swojej” wiary, która stała się dla ciebie prawdą jedyną. Dla ludzi zindoktrynowanych przez kk, jego nauczycieli i kapłanów nic nie przemawia. Ja jednak nauczycielom kk i około chrześcijańskim nie wierzę w ani jeno słowo. To kłamcy duraczący jak tylko się da ludzi. Powodów takiej ogłupiającej działalności jest wiele, ale wspomnę tylko o dwóch to jest : po pierwsze władza, a po drugie pieniądze, które utrzymują tą władzę i to jest cała prawda o chrześcijaństwie i co za tym idzie Nazarecie, miasteczku, które stworzyła propaganda katolicka.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Hej Cyprianie
Niestety nie bardzo chce mi się od nowa ten temat wałkować, ponieważ pomimo tylu dowodów, które można znaleźć bez ponoszenia kosztów w necie, ty i tak trzymasz się tej „swojej” wiary, która stała się dla ciebie prawdą jedyną. Dla ludzi zindoktrynowanych przez kk, jego nauczycieli i kapłanów nic nie przemawia. Ja jednak nauczycielom kk i około chrześcijańskim nie wierzę w ani jeno słowo. To kłamcy duraczący jak tylko się da ludzi. Powodów takiej ogłupiającej działalności jest wiele, ale wspomnę tylko o dwóch to jest : po pierwsze władza, a po drugie pieniądze, które utrzymują tą władzę i to jest cała prawda o chrześcijaństwie i co za tym idzie Nazarecie, miasteczku, które stworzyła propaganda katolicka.
Zamos możesz tu pisać różne pierdoły,niektórzy nawet negują istnienie Świątyni w Jerozolimie mimo np. Łuku Tytusa w Rzymie,na którym relief ukazuje rabunek menory i świętych trąb.
Ignorowanie artefaktów w tym tych dotyczących Nazaretu nie powoduje ich zniknięcia.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

kansyheniek pisze:...Zamos możesz tu pisać różne pierdoły,...
Dziwię się,że są jeszcze chętni na rozmowę z ZAMOS`em.
Dawno już odleciał od realnego świata.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

ZAMOS pisze:
.Cyprian. pisze:
Nazaret istniał w czasach Chrystusa Jezusa, Naszego Pana.

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 888#373888
Hej Cyprianie
Niestety nie bardzo chce mi się od nowa ten temat wałkować, ponieważ pomimo tylu dowodów, które można znaleźć bez ponoszenia kosztów w necie, ty i tak trzymasz się tej „swojej” wiary, która stała się dla ciebie prawdą jedyną.
Właśnie przedstawiłem dowody znalezione w necie. Ludzie zajmujący się archeologią biblijną przedstawiają najnowsze odkrycia.

Dobrze, że nie bardzo Ci się chce, bo mniej ludzi wprowadzisz w błąd.
ZAMOS pisze: Dla ludzi zindoktrynowanych przez kk, jego nauczycieli i kapłanów nic nie przemawia.
Nie jestem zindoktrynowany przez KK, bo do niego nie należę.
ZAMOS pisze: Ja jednak nauczycielom kk i około chrześcijańskim nie wierzę w ani jeno słowo. To kłamcy duraczący jak tylko się da ludzi.
Ja z kolei nie wierzę Tobie.
ZAMOS pisze: Powodów takiej ogłupiającej działalności jest wiele, ale wspomnę tylko o dwóch to jest : po pierwsze władza, a po drugie pieniądze, które utrzymują tą władzę ...
Aha. To teraz zastanawia mnie Twoja "nie-ogłupiająca" działalność na tym forum. Ciekawe jakie Ty masz powody.
ZAMOS pisze: ... i to jest cała prawda o chrześcijaństwie i co za tym idzie Nazarecie, miasteczku, które stworzyła propaganda katolicka.
No popatrz, że to dopiero Ty mogłeś nam tu wszystkim "oczy otworzyć". Choćby Cię tam zabrać i pokazać, to i tak nie uwierzysz. Tak samo jak w przypadku ludzi uznających płaską Ziemię - choćby ich zabrać na orbitę i pokazać kulę ziemską, to oni i tak powiedzą, że to hologram, "aboco". Dlatego, pisząc tu i cytując Cię, tak naprawdę nie piszę do Ciebie, tylko do tych, których Twoje tezy mogłyby w błąd wprowadzić.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6318
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Henryk pisze:
kansyheniek pisze:...Zamos możesz tu pisać różne pierdoły,...
Dziwię się,że są jeszcze chętni na rozmowę z ZAMOS`em.
Dawno już odleciał od realnego świata.
Natalia Kukulska na najnowszej płycie śpiewa: Halo tu Ziemia. :-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Nie jestem zindoktrynowany przez KK, bo do niego nie należę.
Widzisz Cyprianie nie rozumiesz tego jak zostałeś zrobiony w konia. Przecież biblię w kształcie w jakim się znajduje i w co każe wierzyć wszystkim bez wyjątku chrześcijanom i sektom około chrześcijańskim napisali „ojcowie” kościoła katolickiego. Zatem nawet jak w krk nie jesteś to tylko kasę dajesz innym oszustom wyznaniowym, jednak to dalej jest doktryna i zwiedzenie krk, które nie ma nic z Bogiem prawdziwym wspólnego.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

ZAMOS pisze:
Nie jestem zindoktrynowany przez KK, bo do niego nie należę.
Widzisz Cyprianie nie rozumiesz tego jak zostałeś zrobiony w konia. Przecież biblię w kształcie w jakim się znajduje i w co każe wierzyć wszystkim bez wyjątku chrześcijanom i sektom około chrześcijańskim napisali „ojcowie” kościoła katolickiego. Zatem nawet jak w krk nie jesteś to tylko kasę dajesz innym oszustom wyznaniowym, jednak to dalej jest doktryna i zwiedzenie krk, które nie ma nic z Bogiem prawdziwym wspólnego.
W to właśnie najbardziej nie wierzę, ze wszystkich tych tez, które głosisz, Zamosie.

Powiem Ci tak. Jest tu wielu ludzi z różnych organizacji religijnych, z których to naukami się nie zgadzam. Ale, wielokrotnie ludzie Ci, z którymi przecież nie zgadzam w wielu kluczowych kwestiach potrafili napisać coś takiego, co mnie mocno potrafiło zbudować. Czy to Katolicy, czy BPŚ, czy ŚJ.

Gdy Ciebie się czyta, wrażenie jest takie, że nie ma nic prawdziwego. Nic, dosłownie nic. Jakby ktoś z wielką depresją wszedł na to forum i chciał się jakoś "uwolnić" od swojego złego samopoczucia, a trafiłby na Twoje posty, to ... by mu się tylko pogorszyło. Po prostu Deprecha Kliniczna murowana.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

.Cyprian. pisze:Po prostu Deprecha Kliniczna murowana.
D3 pomaga na depresję.
A tak poważnie to źle odbierasz to co piszę. Codziennie poznaję pogodnych ludzi i ich pogoda ducha nie wynika z czytania biblii, czy z odbytych modłów w kościele, lub jakimś zborze. Ludzie mądrzeją i coraz trudniej ich nabrać jakimś tam niebem, czy przestraszyć piekłem. Kto przy zdrowych zmysłach przestraszy się Jezusa, który brodząc po kolana we krwi chodzi po świecie i wyżyna każdego który w niego wystarczająco mocno nie wierzył. Jesteś inteligentnym facetem, ale w sprawie Nazaretu i religii cię z lekka ponosi.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

A kim niby miał być?
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Quinque pisze:A kim niby miał być?
Nazarejczykiem, a ci Żydami nie byli. Poczytaj na forum. Ten temat tu był wałkowany dość mocno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”