Powtórne chrzty w kościele ....

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 4739
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Powtórne chrzty w kościele ....

Post autor: tom68 »

Powtórne chrzty w kościele ....
Watykan wydaje stanowisko: Chrzty udzielane przy użyciu formuły "chrzcimy" są nieważne i muszą zostać powtórzone
Watykańska Kongregacja Nauki Wiary wydała w czwartek oświadczenie dotyczące sakramentu chrztu, w którym stwierdziła, że chrzest udzielony przy użyciu formuły "My Ciebie chrzcimy, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego" jest nieważny.

Kongregacja Nauki Wiary stwierdziła, że udzielanie sakramentu chrztu przy użyciu słów: "Chrzcimy was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego", jest nieważne - informuje Catholic News Agency (CNA). Według Kościoła formuła chrztu brzmi bowiem: "Chrzczę was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego", a w związku z tym wszystkie chrzty udzielane z użyciem liczby mnogiej czasownika "chrzczę" nie mogą być uznane za ważne.

Kongregacja Nauki i Wiary orzekła w czwartek, że każda osoba, której sakrament został przeprowadzony przy użyciu słowa "chrzcimy", musi zostać ochrzczona jeszcze raz, bo w innym przypadku będzie uważana za osobę, która sakramentu nie przyjęła wcale.

Stanowisko Watykanu zostało zatwierdzone przez papieża Franciszka i podpisane przez prefekta Kongregacji Nauki Wiary, kardynała Luisa Ladarii i sekretarza arcybiskupa Giacomo Morandiego.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... -EysUIzQ9g


CHRZEST

Przez chrzest wyznajemy wiarę w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa i zaświadczamy o swej śmierci dla grzechu, a również o swym postanowieniu kroczenia w odnowionym życiu. W ten sposób uznajemy Chrystusa za Pana i Zbawiciela, stajemy się też Jego ludem i przyjęci zostajemy w poczet wiernych Jego Kościoła. Chrzest jest symbolem połączenia z Chrystusem, przebaczenia grzechów i otrzymania Ducha Świętego. Obrzędu tego dokonuje się przez zanurzenie w wodzie, po wyznaniu wiary w Jezusa i widocznym odwróceniu się od grzechu, opamiętaniu się. Poprzedzać go winno zapoznanie się z naukami Pisma Świętego i ich przyjęcie.

Rzym. 6,1-6; Kol. 2,12.13; Dz. Ap. 16,30-33; 22,16; 2,38; Mat. 28,19.20.


Chrzest
https://youtu.be/JgbSs17_LdE
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”