Anthony Buzzard - Doktryna Trójcy Rana Zadana Sobie Przez ..

Miejsce na wklejki artykułów o tematyce biblijnej, religijnej itp. (tutaj szczególnie pamiętamy o punkcie 13 regulaminu forum)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Ty sie nie przejmuj co ja rozumiem a czegonie rozumiem w zgodnosci twojej denominacji jaka by nie była
Widze ze anis cichy ani pokony a moze to nie Jachu pisze
Wiekiem twoim sie nie przejmuje ale jesli KŁAMIESZ to powazana sprawa bo
to manipulowanie .
zatem ile masz lat 73 ?
87 ? przeciez tu nie ma przymusu podawania wieku ale dlaczego u ciebie
tak sie zmieniło ?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Czy Ty przypadkiem nie jesteś tu "na placówce"??? :-D
Uważaj, bo może Moderatora zainteresujesz. :xhehe: :xhehe: :xhehe:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

RM pisze:Jezus jest Bogiem, tak samo jak Ojciec, to znaczy, że ma taką samą naturę jak Ojciec.
Jeszua jest jak Ojciec, ale nie jest Ojcem Niebiańskim.

1 Kor.15,(25)
Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. (26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. (27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.
Oddani Bogu ludzie,choć zwani są świętymi, pomimo,ze są w zgodzie ,w jedności z Synem Bożym i Ojcem Niebiańskim , nie są bogami.

J 17:21 stern
"aby wszyscy oni byli jedno. Tak jak Ty, Ojcze, jesteś jedno ze mną, a ja z Tobą, tak modlę się, aby oni byli jedno z nami, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś.
"

1Kor 11:3 kow
"A pragnę, abyście to dokładnie wiedzieli: głową dla każdego mężczyzny jest Chrystus, głową dla niewiasty jest mężczyzna; głową dla Chrystusa jest Bóg."
Ps 82:6 cyl
"Mniemałem, że Bogami jesteście, synami Najwyższego wy wszyscy."
A może to nie trójca, nie dwójca a jakaś miliardójca?:xhehe:

Jedynym źródłem życia jest Ojciec Niebiański Jehovah.

2Kor 4:14
przekonani, że Ten, który wskrzesił Jezusa, z Jezusem przywróci życie także nam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Jachu pisze:Czy Ty przypadkiem nie jesteś tu "na placówce"??? :-D
Uważaj, bo może Moderatora zainteresujesz. :xhehe: :xhehe: :xhehe:
dlaczego , przeciez to ty podałes swoje lata a ja pytam skad taki skok wiekowy ?

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Jedynym źródłem życia jest Ojciec Niebiański Jehovah.
J 5,26;
Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

tola pisze:
Jachu pisze:Czy Ty przypadkiem nie jesteś tu "na placówce"??? :-D
Uważaj, bo może Moderatora zainteresujesz. :xhehe: :xhehe: :xhehe:
dlaczego , przeciez to ty podałes swoje lata a ja pytam skad taki skok wiekowy ?
Bo sprawdzam,czy jeszcze żyję :xhehe: :xhehe: :xhehe:

Ps. 90:10
10. Życie nasze trwa lat siedemdziesiąt, A gdy sił stanie, lat osiemdziesiąt; A to, co się ich chlubą wydaje, to tylko trud i znój, Gdyż chyżo mijają, a my odlatujemy.
(BW)

Zdrowia życzę.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Kolejnym poważnym błędem w rozumowaniu Unitarian jest podejście do pism, a w szczególności uznawanie określonych treści za priorytetowe.
Pisma są podzielone na dwie grupy: stare przymierze i nowe przymierze. Dla Chrześcijan, najważniejsze są pisma NT z oczywistych przesłanek - wzorowania się na Chrystusie. Dla Unitarian najważniejsze są pisma ST. Chrześcijanie rozumieją i interpretują ST przez pryzmat NT. Takie podejście wynika z założenia, iż objawienie ma charakter progresywny, a apogeum objawienia prawdy pochodzi od Jezusa. Unitarianie traktują Jezusa jako ciągłość zapoczątkowaną przez Mojżesza i postrzegają Jezusa jako szczególnego ucznia Mojżesza. W związku z tym interpretują NT przez pryzmat ST. W Chrześcijaństwie najważniejszą postacią jest Jezus w Unitarianizmie - Mojżesz. Nawet jeśli Unitarianie tego nie artykułują wyraźnie, to tak właśnie jest.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

RM pisze: W Chrześcijaństwie najważniejszą postacią jest Jezus w Unitarianizmie - Mojżesz
Prorok Mojżesz zapowiadał nadejście Mesjasza.
Jak rozpoznać Jeszua bez wskazówek proroka Mojżesza?

O mnie on pisał, Jeśli jego Pismom nie wierzycie ,jakże uwierzycie moim słowom - powiedział Jeszua.

Uważam ,że wszyscy prorocy Boga przekazywali nam słowo Boga, które rozkrzewiał ,propagował także Mesjasz . Wszyscy prorocy działali w jednym duchu Bożym.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=TDFh5OnaG2w[/video]
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

O mnie on pisał, Jeśli jego Pismom nie wierzycie ,jakże uwierzycie moim słowom
Te słowa Jezus skierował do Żydów, czyli do Unitarian. Zatem nie mają one charakteru uniwersalnego (nie dotyczą wszystkich ludzi) ale są ukierunkowane na konkretną grupę, czyli Unitarian właśnie. Dla przykładu, ja kiedy się nawróciłem do Jezusa nie miałem żadnego pojęcia o Mojżeszu, a zatem, nie był on mi w niczym przydatny do nawiązania relacji z Jezusem.
Prawdą jest, ze zarówno Mojżesz jak i prorocy wskazywali na Pomazańca, jako na tego, który jest światłem, tym, który objawia prawdę. Ale czy objawiali nam prawdę pochodzącą od Boga? - jeśli nawet, to w niewielkim stopniu, ponieważ to dopiero Jezus jest drogą, prawdą i życiem.
Jak rozpoznać Jeszua bez wskazówek proroka Mojżesza?
Być może Unitarianie tak mają, że potrzebują wskazówek Mojżesza, aby wiedzieć, że nie wolno kraść czy cudzołożyć. Pisma i historia uczą jednak, że wskazówki Mojżesza nie wystarczają im do rozpoznania Jezusa jako Pomazańca. Chrześcijanie nawróceni z pogan w większości nie znali Mojżesza, kiedy nawracali się do Jezusa, sugeruję, że wystarczały dobra nowina i dotknięcie Ducha Prawdy.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

kiedy nawracali się do Jezusa, sugeruję, że wystarczały dobra nowina i dotknięcie Ducha Prawdy
A co z uświęceniem życia?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Listek pisze:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=TDFh5OnaG2w[/video]
EMET:
Jakkolwiek jestem świadkiem Jehowy i cieszę się, kiedy dany Ktoś [obojga płci] okazuje należny szacunek Imieniu Boga, gdy np. - bez skrępowania - wypowiada owe Imię fonetycznie, to jednak… O ile korzystamy z hebrajskich wersji przekładowych Ksiąg Nowego Przymierza, miejmy na względzie to, iż są tylko przekłady. Wprawdzie np. Imieniu Boga - JHVH - przywrócono tam nieenigmatyczność [poprzez jawny zapis ‘JHVH’ oraz umownie skróconą formę „jᵊjā”], to jednak należy, o ile już korzystamy z owych Przekładów – wersji translacyjnych hebr. *ks. NP* - zapodawać tak, jak tam oddano.
Piszę o tym, gdyż pani-Mówczyni /z tego filmiku/ [od 1:00 min] powołała się na wypowiedź anioła [do Marii/Mirjam/] zanotowaną w [Ewangelii] wg Łukasza 1:32, gdzie z greki mamy tak przetłumaczone: „Stanie się On wielkim i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu stolicę ojca Jego, Dawida.” [oddanie ‘BW-P’].
‘PNŚ’ [uwzględniający też m.in. wersje hebrajskie ‘NP’] oddaje: „Ten będzie wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Jehowa Bóg da mu tron Dawida, jego ojca.”. Zatem, o ile nawet uwzględnimy oddanie/a/ w wersjach transl. hebraj., to mamy /we fragmencie/ - wg ‘PNŚ’ - „i zostanie nazwany Synem Najwyższego”, NIE, zaś: „i zostanie nazwany Synem Jehowy” [jak w wypowiedzi pani-Mówczyni]. Dalej, i owszem, mamy w ‘PNŚ’: „a Jehowa Bóg da mu”, ale dopiero potem tak czytamy. :->

Oto postać zapisu w jednej z hebr. wersji translacyjnych NP - wersetu Łuk 1:32 --
וְהוּא גָּדוֹל יִהְיֶה וּבֶן־עֶלְיוֹן יִקָּרֵא וַיהוָֹה אֱלׂהִים יִתֶּן־לוֹ אֶת־כִּסֵּא דָּוִד אָבִיו׃
< v&#7498;h&#251;` g&#257;dhôl j&#301;hj&#277;(h) &#251;bh&#277;n-´&#277;ljôn j&#301;qq&#257;r&#275;` văjh&#333;v&#257;(h) `&#7497;l&#333;hîm j&#301;tt&#277;n-lô `&#277;th-k&#301;ss&#275;` d&#257;v&#301;dh `&#257;bhîn > /= < v&#7498;h&#251;` g&#257;dhôl j&#301;hj&#277;(h) &#251;w&#277;n-´&#277;ljôn j&#301;qq&#257;r&#275;` văjh&#333;v&#257;(h) `&#7497;l&#333;hîm j&#301;tt&#277;n-lô `&#277;th-k&#301;ss&#275;` d&#257;v&#301;dh `&#257;wîn >/.
Zatem, mamy w zapisie frazy: &#1493;&#1468;&#1489;&#1462;&#1503;&#1470;&#1506;&#1462;&#1500;&#1456;&#1497;&#1493;&#1465;&#1503; = < &#251;bh&#277;n-´&#277;ljôn > /= < &#251;w&#277;n-´&#277;ljôn >/; gdzie rdzenne: < b&#275;n > = &#8222;syn&#8221;, zaś rdz. < ´&#277;ljôn > = &#8222;Najwyższy&#8221;; < &#251; > = spójnik.

Gwoli: jak zawsze, podoba mnie się spokojne i nieagresywne przedkładanie przez panią-Mówczynię. ;-)

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

A co z uświęceniem życia?
A co to jest uświęcone życie?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

RM pisze:A co to jest uświęcone życie?
Uświęcone życie to życie bez trwania w grzechu.

1J 3:9 psz
"Kto się narodził jako dziecko Boga, nie żyje w grzechu, bo jest w nim Boże ziarno. Nie może trwać w grzechu, bo narodził się z Boga."
Jako dziecko Boże,prowadzone przez ducha Bożego uświęcasz się żyjąc zgodnie z przykazaniami, które Bóg zapisał Ci na sercu i wprowadził do Twego umysłu.

Hbr 12:14 bw
"Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,"
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Jako dziecko Boże,prowadzone przez ducha Bożego uświęcasz się żyjąc zgodnie z przykazaniami, które Bóg zapisał Ci na sercu i wprowadził do Twego umysłu
Widzisz Listku, to jest tak, że normalni ludzie mają sumienia połączone z wrażliwością i nie potrzebują Mojżesza, aby wiedzieć, że nie należy kraść i cudzołożyć. Co jest interesujące, wcale nie stają się jakoś szczególnie uświęceni dlatego, że nie kradną i nie cudzołożą, bo to nie jest żadna świętość, tylko norma etyczna. Jest jednak jedna nacja szczególna, która bez Mojżesza ani rusz. Pisałem Ci już, jak ich Mosze wpuścił w maliny z rozwodami.

Natomiast świętość (uświęcenie), to stan, w którym człowiek świadomie oddziela się od porządku tego świata i zbliża do Boga. Inaczej jest to oddzielenia dla Boga.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Jachu pisze:
tola pisze:
Jachu pisze:Czy Ty przypadkiem nie jesteś tu "na placówce"??? :-D
Uważaj, bo może Moderatora zainteresujesz. :xhehe: :xhehe: :xhehe:
dlaczego , przeciez to ty podałes swoje lata a ja pytam skad taki skok wiekowy ?
Bo sprawdzam,czy jeszcze żyję :xhehe: :xhehe: :xhehe:

Ps. 90:10
10. Życie nasze trwa lat siedemdziesiąt, A gdy sił stanie, lat osiemdziesiąt;
A to, co się ich chlubą wydaje, to tylko trud i znój, Gdyż chyżo mijają, a my odlatujemy.[
(BW)

Zdrowia życzę.
:-D w takim tempie skokami dojdziesz do setki czego ci zycze .
ale drugi człon wersetu .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czytelnia”