Wierzyc jak Polak

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Post autor: Zwiastun »

tom68 pisze:sa i tak w jednym Babilonie
A ty do niego nie należysz?

Szukasz jakiegoś ździebełka "a to tu się przyczepię a to tam, a to alkohol a to mięso złe, a tymczasem w twojej religii tak ogromna belka jest jak np. trynitarianizm i żaden wyznawca się nad tym nie zastanowi, jak można żyć w takiej nieświadomości? Bo ja nie rozumiem, żeby tak prostych spraw człowiek wolno myślący nie zauważył w biblii, zdrowa żywność, abstynencja, prorokini mieszanie się do polityki a przepraszam, gdzie Bóg, ten prawdziwy w jednej osobie? :-(

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

tom68 pisze:Obrona alkoholu przez chrzescijan to dla mnie jest najlepszy dowod ze wszyscy pijacy alkohol sa i tak w jednym Babilonie i sa wedlug mnie gorsi niz muzulmanie ....
Obj. 18:1-3
1. Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku.
2. I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.
3. Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.
4. I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,
(BW)
Kurczę, to nie wiadomo teraz co stanie się z Panem Jezusem, bo On też pił alkohol :mysli:

Ewangelia Łukasza 7. 33 - 34. .

Przyszedł bowiem Jan Chrzciciel: nie jadł chleba i nie pił wina; a wy mówicie: Zły duch go opętał. Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije; a wy mówicie: Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Post autor: Zwiastun »

RN pisze:Kurczę, to nie wiadomo teraz co stanie się z Panem Jezusem, bo On też pił alkohol :mysli:
Ewangelia Łukasza 7. 33 - 34
Skoro z Jezusa mogli zrobić pijaka a z Marii dziewicę, to co się tu więcej dziwić?
W jednym kościele celibat, w drugim kościele abstynencja, w trzecim .....
A gdzie prawda biblijna? :-)

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Zwiastun pisze:
tom68 pisze:sa i tak w jednym Babilonie
A ty do niego nie należysz?

Szukasz jakiegoś ździebełka "a to tu się przyczepię a to tam, a to alkohol a to mięso złe, a tymczasem w twojej religii tak ogromna belka jest jak np. trynitarianizm i żaden wyznawca się nad tym nie zastanowi, jak można żyć w takiej nieświadomości? Bo ja nie rozumiem, żeby tak prostych spraw człowiek wolno myślący nie zauważył w biblii, zdrowa żywność, abstynencja, prorokini mieszanie się do polityki a przepraszam, gdzie Bóg, ten prawdziwy w jednej osobie? :-(
EMET:
Podzielam punkt widzenia taki, iż „od najważniejszych spraw należy zacząć”, jak to i w zasadzie na bazie słów samego Pana Jezusa z wg Łukasza 11:42 [przeczytać!]. Mamy takie np. teksty: wg Marka 12:29 – 33 [w. 29b, 32b]; wg Jana 17:3; 1 do Koryntian 8:4b – 6 [w. 4b, 6a]; Judy 1:24, 25 [w. 25a]; Zachariasza 14:9. Np. te wersety.

Co bowiem zyskujemy roztrząsając rozmaite kwestie poboczne [powiedzmy], skoro już przy podstawowej-wyjściowej Prawdzie biblijnej mamy poważne uchybienie? O ile nie ma punktu odniesienia takiego, że <prawdziwy Bóg jest jeden jedyny w jednej Osobie>, to i dalsze wywody, choćby najwznioślejsze [powiedzmy], cóż znaczą? :-/

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Nie mialem nigdy problemow z alkoholem bo ja nie pije ale znam wiele rodzin ktore maja takie problemy dlatego wstyd mi za niby chrzescijan ktorzy pija i jeszcze brona picia alkoholu dla mnie oni sa gorsi niz poganie ....
tom68

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Post autor: Zwiastun »

EMET pisze:Podzielam punkt widzenia taki, iż &#8222;od najważniejszych spraw należy zacząć"
...
Co bowiem zyskujemy roztrząsając rozmaite kwestie poboczne [powiedzmy], skoro już przy podstawowej-wyjściowej Prawdzie biblijnej mamy poważne uchybienie?
...
Łukasza 11:42
Marka 12:29 &#8211; 33
Jana 17:3
1 do Koryntian 8:4-6
Zachariasza 14:9
Judy 1:24, 25

Zgadzam się w całej rozciągłości, właśnie dzięki dogłębnemu podejściu oraz odpowiedniemu stawianiu spraw najważniejszych zrozumiałem na czym polega prawdziwa wiara, Kto jest najważniejszy (Stwórca, Bóg, Jehowa) i gdzie znaleźć prawdziwych chrześcijan (wpierających się nawzajem) wierzących w najbardziej logiczną wiarę bo opartą w pełni na Słowie Bożym.
Twoje wypowiedzi zawsze są budujące (EFEZJAN 4:29 i Kolosan 4:6 ).
Pozdrawiam Cię Emecie. :-)

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Czy picie wina lub innego alkoholu prowadzi raczej do dobrego czy do zlego a wiec czy uczen Jezusa moze dawac dobry przyklad gdy pije jest jak pogani albo nawet gorzej ....
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”