Chrzty nieważne

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Kontakt:

Chrzty nieważne

Post autor: Marius Bienius »

Mama nadzieję, że mój chrzest w rozumieniu KRK jest nieważny :-)
Ale pomijając ważność lub nie oblania wodą nieświadomego człowieka, to wiecie może gdzie i kiedy dochodziło do tych niewybaczalnych nadużyć? :-)
O ile oczywiście to nie jest jakiś fake news powielany przez portale.
https://www.pch24.pl/chrzest-w-imieniu- ... 700,i.html
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Albertus

Re: Chrzty nieważne

Post autor: Albertus »

Bardzo wątpię aby to się zdarzało w Polsce. Prawdopodobnie w Europie zachodniej.

A co do nieświadomości osób które są włączane do wspólnoty wierzących to co powiesz na obrzezywanie w ósmym dniu po narodzinach żydowskich chłopców? Czy to też nieważne?

A poza tym to nie masz pretensji że po narodzinach zostałeś włączony oficjalnie do wspólnoty obywateli Polski? Jak tak można było bez twojej świadomości?

Luba

Post autor: Luba »

Obrzezanie to takie samo barbarzynstwo jak chrzest niemowlat.

Podzialy na lepsze i gorsze narody to rowniez barbarzynstwo, w ktorym prym wioda zawsze 🙁„narody wybrane „....takie jak Izrael, katolicy, Niemcy....☹️

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Albertus pisze:
09 sie 2020, 21:58
A co do nieświadomości osób które są włączane do wspólnoty wierzących to co powiesz na obrzezywanie w ósmym dniu po narodzinach żydowskich chłopców? Czy to też nieważne?
To powinno być karane więzieniem. Odcinanie drugiemu człowiekowi części ciała bez jego zgody jest niemoralne i chore.

Albertus pisze:
A poza tym to nie masz pretensji że po narodzinach zostałeś włączony oficjalnie do wspólnoty obywateli Polski? Jak tak można było bez twojej świadomości?
Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Uważam, z racji tego, iż niemowlę nie jest w stanie decydować i podejmować wyborów,
muszą to w wielu aspektach robić za niego rodzice.
Nie, nie mam pretensji, bo to się dzieje niejako z automatu. Po prostu się tu urodziłem i uchodzę za Polaka. Czy się nim czuję to już inna kwestia.
Na poziomie takich haseł, jak: naród, obywatel, polska tradycja, wspólnota, itp, nie czuję żadnej więzi z ludźmi, którzy są określani lub określają się polakami. I nie patrzę na ludzi przez pryzmat ich miejsca urodzenia i obywatelstwa.
To żaden wyczyn urodzić się akurat tutaj i w tym czasie. Tym bardziej nie ma w tym nic, z czego należałoby być dumnym.

Tak już jest, że z różnych powodów rodzice nas chrzczą, OK. Mnie też ochrzcili — podejrzewam, że nie zastanawiali się nad tym, że można tego nie robić. Osobiście cały ten obrzęd kompletnie nie ma dla mnie znaczenia i w żaden sposób nie wpływa na moje życie.
O ile samo poddanie niemowlaka magicznym rytuałom w żaden sposób mu nie szkodzi (poza nic nie znaczącym twierdzeniem innych osób, że to ma jakieś znaczenie), wspomniane przez Ciebie obrzezanie jest już delikatnie rzecz ujmując czymś, co pozostaje na całe życie.
Ale zakładając, że magia działa i rytuał ma jakieś znaczenie, to pozostaje pytanie, czy chrzest w ogóle jest ważny, skoro chrzczony nie ma nic do powiedzenia w tej kwestii?
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

BoaDusiciel

Post autor: BoaDusiciel »

Albertus pisze:

Powoływanie się na obrzęd, którego się nie praktykuje, żeby uzasadnić obrzęd praktykowany wymaga szczególnej konstrukcji psychicznej ...
Może wprowadzicie chrzest przez zanurzenie, bo inni to praktykują ???
Ach, zapomniałem, że KK powołuje się tylko na to, co mu jest wygodne :lol:
Poza tym pragnę zwrócić uwagę, że do zostania Żydem nie jest wymagane wyznanie wiary, a do zostania chrześcijaninem - jest.

Luba

Post autor: Luba »

BoaDusiciel pisze:
10 sie 2020, 9:06
Albertus pisze:

Powoływanie się na obrzęd, którego się nie praktykuje, żeby uzasadnić obrzęd praktykowany wymaga szczególnej konstrukcji psychicznej ...
Może wprowadzicie chrzest przez zanurzenie, bo inni to praktykują ???
Ach, zapomniałem, że KK powołuje się tylko na to, co mu jest wygodne :lol:
Poza tym pragnę zwrócić uwagę, że do zostania Żydem nie jest wymagane wyznanie wiary, a do zostania chrześcijaninem - jest.
👍👍👍👍👍

Albertus

Post autor: Albertus »

Marius Bienius pisze:
10 sie 2020, 8:11
czy chrzest w ogóle jest ważny, skoro chrzczony nie ma nic do powiedzenia w tej kwestii?[/b]
Tak. Chrzest jest ważny.

To podobnie jak ważny jest na przykład testament ojca który zapisał w nim swojemu synowi 100 milionów dolarów.

Ojciec zmarł w czasie gdy syn był jeszcze niemowlęciem i odziedziczył spadek gdy jeszcze niczego nie był świadomy. Na razie syn nie może w pełni korzystać ze spadku zanim nie osiągnie pełnoletniości. Ale zapis jest ważny.

Oczywiście syn może się zrzec spadku...

BoaDusiciel

Post autor: BoaDusiciel »

Bez związku i bez sensu. 100% obłuda.
Do otrzymania spadku nie jest wymagane uwierzenie w istnienie ojca.
W przypadku prawdziwego chrztu uwierzenie jest warunkiem koniecznym i powinno poprzedzać chrzest.
https://www.youtube.com/watch?v=iiMtDoyK3R0
:mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”