Ewolucja Darwina jest niemozliwa

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

daglezja77 pisze:
KobietaZMagdali pisze:Zawartość tlenu spadła o połowę? Tak jest napisane w Biblii?
Nie, badano skład powietrza pęcherzyków zawartych w bursztynie..Potem takie warunki stworzono w laboratorium i np. pomidor koktailowy wyrósł do rozmiaru drzewa i miał kilkanaście tysięcy owoców. To obrazuje jaki wszystko wyglądało przed potopem..
Gady rosną przez całe życie wiec dinozaury w tych warunkach miały szanse wyrosnąć do sporych rozmiarów.
Wyobraz sobie,ze nagle w tym czym oddychasz robi sie o polowe tlenu mniej.Dasz rade funkcjonowac?Pomysl teraz,jak w takim stanie schodzisz ze swoja rodzina z Araratu,gorki dosc wysokiej,po kolana w blocie i szlamie,ktory pozostal po potopie,kluczac wrod trupow martwych zwierzat,a moze i ludzi,ktore zyly w lesie z ktorego pozostaly kikuty gnijacych drzew.Masz szanse,bedac w takim stanie przezyc w tym srodowisku?Zapomnij.To samo dotyczy zwierzat z arki.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

booris pisze:
daglezja77 pisze:
KobietaZMagdali pisze:Zawartość tlenu spadła o połowę? Tak jest napisane w Biblii?
Nie, badano skład powietrza pęcherzyków zawartych w bursztynie..Potem takie warunki stworzono w laboratorium i np. pomidor koktailowy wyrósł do rozmiaru drzewa i miał kilkanaście tysięcy owoców. To obrazuje jaki wszystko wyglądało przed potopem..
Gady rosną przez całe życie wiec dinozaury w tych warunkach miały szanse wyrosnąć do sporych rozmiarów.
Wyobraz sobie,ze nagle w tym czym oddychasz robi sie o polowe tlenu mniej.Dasz rade funkcjonowac?Pomysl teraz,jak w takim stanie schodzisz ze swoja rodzina z Araratu,gorki dosc wysokiej,po kolana w blocie i szlamie,ktory pozostal po potopie,kluczac wrod trupow martwych zwierzat,a moze i ludzi,ktore zyly w lesie z ktorego pozostaly kikuty gnijacych drzew.Masz szanse,bedac w takim stanie przezyc w tym srodowisku?Zapomnij.To samo dotyczy zwierzat z arki.
Dlatego po potopie ludzie nie żyli już po 900 lat tylko góra sto kilkadziesiąt.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

booris pisze:
efroni pisze:Rodzaj ludzki ewoluuje z istoty materialnej do istoty duchowej
czego przykładem jest Jezus
Mozesz mi przyblizyc jak przebiega proces takiej ewolucji?
Nie mogę , nie doświadczyłem tego ,
tego doświadczył tylko Jezus
a Paweł tak pisze na temat tego procesu adaptacji
człowieka do nowych warunków ;

A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone. Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni. Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność.

Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

daglezja77 pisze:
booris pisze:
daglezja77 pisze:
KobietaZMagdali pisze:Zawartość tlenu spadła o połowę? Tak jest napisane w Biblii?
Nie, badano skład powietrza pęcherzyków zawartych w bursztynie..Potem takie warunki stworzono w laboratorium i np. pomidor koktailowy wyrósł do rozmiaru drzewa i miał kilkanaście tysięcy owoców. To obrazuje jaki wszystko wyglądało przed potopem..
Gady rosną przez całe życie wiec dinozaury w tych warunkach miały szanse wyrosnąć do sporych rozmiarów.
Wyobraz sobie,ze nagle w tym czym oddychasz robi sie o polowe tlenu mniej.Dasz rade funkcjonowac?Pomysl teraz,jak w takim stanie schodzisz ze swoja rodzina z Araratu,gorki dosc wysokiej,po kolana w blocie i szlamie,ktory pozostal po potopie,kluczac wrod trupow martwych zwierzat,a moze i ludzi,ktore zyly w lesie z ktorego pozostaly kikuty gnijacych drzew.Masz szanse,bedac w takim stanie przezyc w tym srodowisku?Zapomnij.To samo dotyczy zwierzat z arki.
Dlatego po potopie ludzie nie żyli już po 900 lat tylko góra sto kilkadziesiąt.
Czy to oznacza,ze gdybym swojemu organizmowi dostarczyl wiecej tlenu,o polowe wiecej niz teraz jest w powietrzu,to zylbym 900 lat? :-D Poczytaj sobie jakie efekty wywoluje "przedawkowanie" tlenu Ciekawi mnie tez to doswiadczenie z pomidorem,o ktorym pisales.Mozesz mi powiedziec kto i kiedy je robil?
Przede wszystkim-przy tak drastycznie obnizonej zawartosci tlenu,po prostu bys umarl z powodu niedotlenienia mozgu.A rosliny do fotosyntezy potrzebuja dwutlenku wegla,a nie tlenu.Pani od przyrody w podstawowce na pewno o tym mowila.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

efroni pisze:Małpy pozostaną zawsze małpami a ludzie ludźmi .

Gdyby ewolucja była prawdą to małpy
już dawno powinny być ludźmi .
Taaaaak ?
A z jakiego powodu ?
Jakie przyczyny powinny to spowodować ?

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

daglezja77 pisze:
KobietaZMagdali pisze:Zawartość tlenu spadła o połowę? Tak jest napisane w Biblii?
Nie, badano skład powietrza pęcherzyków zawartych w bursztynie..Potem takie warunki stworzono w laboratorium i np. pomidor koktailowy wyrósł do rozmiaru drzewa i miał kilkanaście tysięcy owoców. To obrazuje jaki wszystko wyglądało przed potopem..
Gady rosną przez całe życie wiec dinozaury w tych warunkach miały szanse wyrosnąć do sporych rozmiarów.
To musiało być w dawnym Związku Radzieckim, bo tylko tam mieli laboratoria zdolne pomieścić pomidory wielkości drzewa :mrgreen:
Dzięki Bogu, że nie robili eksperymentów z drzewami, albo ze słoniami :shock:
Gdzie piszą o tych eksperymentach ?

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

BoaDusiciel pisze:
efroni pisze:Małpy pozostaną zawsze małpami a ludzie ludźmi .

Gdyby ewolucja była prawdą to małpy
już dawno powinny być ludźmi .
Taaaaak ?
A z jakiego powodu ?
Jakie przyczyny powinny to spowodować ?
Pytaj o to zwolenników teorii ewolucji , ja nim nie jestem ,
to oni twierdzą że matką rodzaju ludzkiego była małpa .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

efroni pisze:
BoaDusiciel pisze:
efroni pisze:Małpy pozostaną zawsze małpami a ludzie ludźmi .

Gdyby ewolucja była prawdą to małpy
już dawno powinny być ludźmi .
Taaaaak ?
A z jakiego powodu ?
Jakie przyczyny powinny to spowodować ?
Pytaj o to zwolenników teorii ewolucji , ja nim nie jestem ,
to oni twierdzą że matką rodzaju ludzkiego była małpa .
Zwolenników teorii ewolucji nie muszę pytać, bo sam do nich należę i wiem dlaczego małpy nie ewoluowały w ludzi.
Natomiast nie rozumiem przeciwników ewolucji, którzy w nią nie wierzą, a jednak twierdzą że wskutek ewolucji małpy powinny zamienić się w ludzi.
To podobna sytuacja jak z ateistami, którzy nie wierzą w istnienie Boga, ale często mają do Boga pretensje, np. o to, że nie przeciwdziała negatywnym zjawiskom.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

booris pisze:
daglezja77 pisze:
booris pisze:
daglezja77 pisze:
KobietaZMagdali pisze:Zawartość tlenu spadła o połowę? Tak jest napisane w Biblii?
Nie, badano skład powietrza pęcherzyków zawartych w bursztynie..Potem takie warunki stworzono w laboratorium i np. pomidor koktailowy wyrósł do rozmiaru drzewa i miał kilkanaście tysięcy owoców. To obrazuje jaki wszystko wyglądało przed potopem..
Gady rosną przez całe życie wiec dinozaury w tych warunkach miały szanse wyrosnąć do sporych rozmiarów.
Wyobraz sobie,ze nagle w tym czym oddychasz robi sie o polowe tlenu mniej.Dasz rade funkcjonowac?Pomysl teraz,jak w takim stanie schodzisz ze swoja rodzina z Araratu,gorki dosc wysokiej,po kolana w blocie i szlamie,ktory pozostal po potopie,kluczac wrod trupow martwych zwierzat,a moze i ludzi,ktore zyly w lesie z ktorego pozostaly kikuty gnijacych drzew.Masz szanse,bedac w takim stanie przezyc w tym srodowisku?Zapomnij.To samo dotyczy zwierzat z arki.
Dlatego po potopie ludzie nie żyli już po 900 lat tylko góra sto kilkadziesiąt.
Czy to oznacza,ze gdybym swojemu organizmowi dostarczyl wiecej tlenu,o polowe wiecej niz teraz jest w powietrzu,to zylbym 900 lat? :-D Poczytaj sobie jakie efekty wywoluje "przedawkowanie" tlenu Ciekawi mnie tez to doswiadczenie z pomidorem,o ktorym pisales.Mozesz mi powiedziec kto i kiedy je robil?
Przede wszystkim-przy tak drastycznie obnizonej zawartosci tlenu,po prostu bys umarl z powodu niedotlenienia mozgu.A rosliny do fotosyntezy potrzebuja dwutlenku wegla,a nie tlenu.Pani od przyrody w podstawowce na pewno o tym mowila.
Widze ze jesteś mało kumaty i nie masz pojęcia jak działa tlen na organizm, może materiał w linku nieco Ci rozjaśni pod sklepieniem.

http://komora-hiperbaryczna.pl/przewodn ... rbaryczna/

Co do doświadczenia z pomidorem to oglądam wiele materiałów, wiele czytam i takich detali nie staram sie zapamiętywać.
Widać obecny poziom tlenu nie powoduje szybkiej śmierci tylko kilkakrotnie skraca długość życia.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2015, 9:43 przez daglezja77, łącznie zmieniany 1 raz.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

BoaDusiciel pisze:
efroni pisze:
BoaDusiciel pisze:
efroni pisze:Małpy pozostaną zawsze małpami a ludzie ludźmi .

Gdyby ewolucja była prawdą to małpy
już dawno powinny być ludźmi .
Taaaaak ?
A z jakiego powodu ?
Jakie przyczyny powinny to spowodować ?
Pytaj o to zwolenników teorii ewolucji , ja nim nie jestem ,
to oni twierdzą że matką rodzaju ludzkiego była małpa .
Zwolenników teorii ewolucji nie muszę pytać, bo sam do nich należę i wiem dlaczego małpy nie ewoluowały w ludzi.
Natomiast nie rozumiem przeciwników ewolucji, którzy w nią nie wierzą, a jednak twierdzą że wskutek ewolucji małpy powinny zamienić się w ludzi.
To podobna sytuacja jak z ateistami, którzy nie wierzą w istnienie Boga, ale często mają do Boga pretensje, np. o to, że nie przeciwdziała negatywnym zjawiskom.
Twierdzisz ze m.in naszym początkiem była skala na którą spadł deszcz, z tego powstała pra zupa itd..Tego uczyli w szkole..

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Wg mnie jest to zdecydowanie bardziej prawdopodobne niż ukształtowanie człowieka z prochu ziemi i tchnięcie w niego życia przez istotę niematerialną.
Albowiem nie widzę sensu w tworzeniu rzeczy materialnych przez istoty niematerialne.
No bo w jakim celu, skoro te niematerialne istoty doskonale funkcjonują bez materii ?

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

BoaDusiciel pisze:Wg mnie jest to zdecydowanie bardziej prawdopodobne niż ukształtowanie człowieka z prochu ziemi i tchnięcie w niego życia przez istotę niematerialną.
Albowiem nie widzę sensu w tworzeniu rzeczy materialnych przez istoty niematerialne.
No bo w jakim celu, skoro te niematerialne istoty doskonale funkcjonują bez materii ?
Ty nie widzisz sensu, Stwórca widział sens..

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Ewolucja w obrębie gatunku jest faktem i to jest oczywiste
ale nie ma czegoś takiego jak ewolucja jednego gatunku w drugi
np. małpy (zwierzęcia) w człowieka

„Ilość pośrednich rodzajów, które poprzednio istniały, [powinna] być prawdziwie ogromna. Dlaczego więc każda formacja geologiczna i każda warstwa nie jest wypełniona nimi? Geologia zapewne nie odkrywa żadnych jakichkolwiek takich dokładnie przejściowych łańcuchów organicznych; i być może to jest najbardziej oczywistym i najpoważniejszym zaprzeczeniem, które może być wysuniętym przeciw teorii [ewolucji]”
Kto to napisał ? .......Darwin, „The Origin of Species” (Pochodzenie Gatunków), str. 323.

Nie ma tzw.pośrednich ogniw między gatunkami a powinny być jak pisze sam Darwin
i nadal próbuje , na silę , się je znaleźć .

Co z artefaktami archeologicznymi które świadczą o istnieniu istot
rozumnych zanim jeszcze małpy stały się ludźmi ?

Pod wpływem czego wykształciło się u zwierzęcia (małpy)
sumienie i wolna wola , bo to przecież odróżnia człowieka od zwierzęcia
i to jest synonimem człowieczeństwa ?
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2015, 19:24 przez efroni, łącznie zmieniany 1 raz.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Skąd założenie, że współczesne małpy miałyby ewoluować akurat w ludzi ?

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Więc ewolucja była do czasu a potem Natura powiedziała ewolucji STOP ?
Mamy tyle form życia ile chcieliśmy więc teraz mówimy STOP ewolucji ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”