Kościół okrada???

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
malgosia
Posty: 86
Rejestracja: 17 sie 2011, 3:36

Post autor: malgosia »

Jachu pisze:
Ale "mleko się wylało"na Forum tymże,gdyby więc doszło do jakiegoś konkretnego załatwienia przykrego ptoblemu,to jakaś nawet zdawkowa wieść
o tym na tym forum,mogłaby nieco "posprzątać" atmosferę.

Jachu
Zdawkowa wieść w tej sprawie.
Otóż tak jak wszędzie,Wolni Badacze niczym nie różnią się od innych.Piękne słowa i podłe uczynki.
Ten kto skrzywdził ma trochę większą władzę i zamyka sprawę.
Więcej na blogu:http://mojezeznanie.blogspot.com/

PMRRMP
Posty: 205
Rejestracja: 23 lip 2010, 22:19

Post autor: PMRRMP »

malgosia pisze:
Jachu pisze:
Ale "mleko się wylało"na Forum tymże,gdyby więc doszło do jakiegoś konkretnego załatwienia przykrego ptoblemu,to jakaś nawet zdawkowa wieść
o tym na tym forum,mogłaby nieco "posprzątać" atmosferę.

Jachu
Zdawkowa wieść w tej sprawie.
Otóż tak jak wszędzie,Wolni Badacze niczym nie różnią się od innych.Piękne słowa i podłe uczynki.
Ten kto skrzywdził ma trochę większą władzę i zamyka sprawę.
Więcej na blogu:http://mojezeznanie.blogspot.com/
Prosiłem małgosie o opisanie tematu na priv, niestety nie dostałem maila a dokładnie mówiąc małgosia odmówiła przesłania szczegółów mailowo. Z ciekawości dotarłem do osób wymienianych przez nią z nazwiska w postach, więc znam sprawę z jednej strony i bynajmniej wygląda ona zupełnie inaczej niż jest to opisane na tym forum. Ponieważ malgosia nie chce się skontaktować, a nie mam pewności kim jest i jaka jest jej rola w całej tej sprawie - niestety nie mogę nic zrobić.
Wszelkie publiczne uogólnienia niestety muszę traktować jako oszczerstwa całej społeczności ZWBP św. Jedyne sensowne rozwiązanie zaistniałej sytuacji wydaje się, że zostało już tu przez niektórych podane: jeśli ma się tak poważne zarzuty a inne środki nie skutkują pozostaje oddanie sprawy do sądu świeckiego. W myśl dobrych zwyczajów i prawa dopóki nie ma wyroku sądu szkalowanie jakiejkolwiek grupy i personalne napaści są nie na miejscu. Nie wspominam już o zasadach chrześcijańskich.

malgosia
Posty: 86
Rejestracja: 17 sie 2011, 3:36

Post autor: malgosia »

PMRRMP pisze:
malgosia pisze:
Jachu pisze:
Ale "mleko się wylało"na Forum tymże,gdyby więc doszło do jakiegoś konkretnego załatwienia przykrego ptoblemu,to jakaś nawet zdawkowa wieść
o tym na tym forum,mogłaby nieco "posprzątać" atmosferę.

Jachu
Zdawkowa wieść w tej sprawie.
Otóż tak jak wszędzie,Wolni Badacze niczym nie różnią się od innych.Piękne słowa i podłe uczynki.
Ten kto skrzywdził ma trochę większą władzę i zamyka sprawę.
Więcej na blogu:http://mojezeznanie.blogspot.com/
Prosiłem małgosie o opisanie tematu na priv, niestety nie dostałem maila a dokładnie mówiąc małgosia odmówiła przesłania szczegółów mailowo. Z ciekawości dotarłem do osób wymienianych przez nią z nazwiska w postach, więc znam sprawę z jednej strony i bynajmniej wygląda ona zupełnie inaczej niż jest to opisane na tym forum. Ponieważ malgosia nie chce się skontaktować, a nie mam pewności kim jest i jaka jest jej rola w całej tej sprawie - niestety nie mogę nic zrobić.
Wszelkie publiczne uogólnienia niestety muszę traktować jako oszczerstwa całej społeczności ZWBP św. Jedyne sensowne rozwiązanie zaistniałej sytuacji wydaje się, że zostało już tu przez niektórych podane: jeśli ma się tak poważne zarzuty a inne środki nie skutkują pozostaje oddanie sprawy do sądu świeckiego. W myśl dobrych zwyczajów i prawa dopóki nie ma wyroku sądu szkalowanie jakiejkolwiek grupy i personalne napaści są nie na miejscu. Nie wspominam już o zasadach chrześcijańskich.
Przecież masz wszystkie dane na blogu,więc skontaktuj się bezpośrednio z Andrzejem.Ja też mam dane z jednej strony i wierze temu Andrzejowi.Myślę,że też go znasz i nic nie stoi na przeszkodzie,żebyś się z nim porozumiał?Załatwisz sprawę i po kłopocie.Ja wiem,że dotąd nikt nawet nie próbuje go zrozumieć,Wszyscy chcą sprawę wyciszyć,zwalając winę na niego,bez żadnych argumentów.Ty też.Zamknąć sprawę,a Ty sobie krzywdę cierp Andrzeju.
Masz Andrzeja,masz dokumenty,którymi się broni.Myślę,że jesteś w stanie sprawę wyjaśnić,bo cos wiecej wiesz na ten temat.

Argumenty,które stawiasz są nieprzekonywujące.Andrzej przedstawił swoje racje.A druga strona nie.Czekam.Nie szkaluj Andrzeja ,ja go znam ,jako człowieka i nie pozwolę nic na niego powiedzieć,dokąd nie dasz czegoś konkretnego.

Odnośnie mojego kontaktu na priv.Możesz napisać kiedy ja Ci odmówiłam?Tylko na tym forum,bo nigdzie myśmy ze sobą nie rozmawiali.Mogłeś tak samo Ty się ze mną skontaktować ,czego nie zrobiłeś.Więcej:..Sam napisałeś w którymś z poprzednich postów,że zbory u W.B.P.Św mają autonomię.Ja nie wiem kim Ty jesteś i czy Ty w ogóle masz prawo tą sprawa się zajmować jezeli nie jestes z Biłgoraja?
Dalej: Ja nie mam nic do ukrycia.Nie muszę się chować na priv.w tej sprawie.

Można pisać o innych wyznaniach publicznie?Więc niech inni też wiedzą ,że u Wolnych nie jest tak rózowo.
"Kościól okrada"?-brzmi w moich uszach jak werset:"....dobrze Panie Boże ,ze nie jestem jak ten celnik".

Moja rola się skończyła.Ja nie jestem już w tej sprawie,stroną.Dałam dane strony i myślę,że jakieś rozwiązanie usłyszymy.Ja też chciałabym,wiedzieć.Jak dotąd wiem od Andrzeja,że nic w tej sprawie nie ruszyło.Zresztą opisuje postepowanie badaczy na swoim blogu.Rozmawiałam z nim i pokazywał mi wszystkie dokumenty.Myślę,że niebawem wstawi więcej na swoim blogu.

Możesz pisać do Andrzeja.Andrzej się nie ukrywa.Zwróć na to uwagę.

malgosia.

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

Śmieszne, takie spory rozwiązywać na forum biblijnym.
malgosia pisze:Więc niech inni też wiedzą ,że u Wolnych nie jest tak rózowo.
Nigdzie niema różowo, doskonale bo wszyscy są źli i grzeszni.
Rzymian 3:10
Jako napisano: Nie masz sprawiedliwego ani jednego;
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

malgosia pisze:Otóż tak jak wszędzie,Wolni Badacze niczym nie różnią się od innych.Piękne słowa i podłe uczynki.
Małgosiu. Dlaczego także mnie obrażasz? :cry:

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

malgosia pisze:Moja rola się skończyła.Ja nie jestem już w tej sprawie,stroną.Dałam dane strony i myślę,że jakieś rozwiązanie usłyszymy.
malgosia pisze:Myślę,że niebawem wstawi więcej na swoim blogu.
malgosia pisze:Zresztą opisuje postepowanie badaczy na swoim blogu.
Heniu
Sądzę, że małgosia nie robi nic innego, jak reklamuje blog Andrzeja, występując jednocześnie jako adwokat (Andrzeja) i oskarżyciel (Badaczy).
Małgosiu
Cieszę się, że Twoja rola się już skończyła. Nic ciekawego nie wniosłaś na forum, oprócz pomówień.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

malgosia
Posty: 86
Rejestracja: 17 sie 2011, 3:36

Post autor: malgosia »

Henryk pisze:
malgosia pisze:Otóż tak jak wszędzie,Wolni Badacze niczym nie różnią się od innych.Piękne słowa i podłe uczynki.
Małgosiu. Dlaczego także mnie obrażasz? :cry:
Czujesz się obrażony?Twój Kościół swoim postępowaniem Cię obraził.

Trochę kwasu cały zaczyn zakwasza.Nie znasz tego?Wyczyście kwas i będzie czysto,a nie zamiatajcie pod dywanik i nie udawajcie ,że jest wszystko w porządku.

Małgosia.

malgosia
Posty: 86
Rejestracja: 17 sie 2011, 3:36

Post autor: malgosia »

Anna01 pisze:
malgosia pisze:Moja rola się skończyła.Ja nie jestem już w tej sprawie,stroną.Dałam dane strony i myślę,że jakieś rozwiązanie usłyszymy.
malgosia pisze:Myślę,że niebawem wstawi więcej na swoim blogu.
malgosia pisze:Zresztą opisuje postepowanie badaczy na swoim blogu.
Heniu
Sądzę, że małgosia nie robi nic innego, jak reklamuje blog Andrzeja, występując jednocześnie jako adwokat (Andrzeja) i oskarżyciel (Badaczy).
Małgosiu
Cieszę się, że Twoja rola się już skończyła. Nic ciekawego nie wniosłaś na forum, oprócz pomówień.
Anno!
Ja tylko dałam wpis na wątku,który ktoś z Was tutaj otworzył.Tytuł wątku jest:"Kościół okrada".
A przecież któż się mieni być Kościołem jak nie badaczePŚw?
Kiedy byłam trochę u badaczy ,to cały czas słyszałam,że prawdziwym Kościołem są oni, Badacze,a wyśmiewali KrK jako fałszywy kościół.Raziło mnie to ,bo pochodzę z KrK.

Słyszałam taką mowę:"Królestwo Boże jest pośrodku was",tu na ziemi,wsród osób wierzących,wśród badaczyPŚw.

No to co takiego,że dałam Wam prawdziwy przykład,a nie tylko ogólnie napisałam,jakie rzeczy dzieję się u badaczy PŚw?Przyznam się ,że mnie też to zaskoczyło.Myślałam,że chociaż będą starali się wyjaśnić coś w tej sprawie.
Przyznam się,że nie takiego Królestwa Bożego oczekuję i nie takiego szukam,gdzie brat brata oszukuje,okrada,okłamuje i to na terenie gdzie mieści się tzw.Zbór Boży.Okrada się i okłamuje brata ,który pracował dla społeczności,który budował salę i nic nikomu złego nie zrobił.Wykorzystali jego ufność do chrześcijan,a teraz zsię z niego naśmiewają.

Bądź sprawiedliwa,bo niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą,nie łudź się.

Małgosia.

andrzejschab
Posty: 2
Rejestracja: 07 paź 2012, 3:26
Kontakt:

Post autor: andrzejschab »

PMRRMP pisze:
malgosia pisze:
Jachu pisze:
Ale "mleko się wylało"na Forum tymże,gdyby więc doszło do jakiegoś konkretnego załatwienia przykrego ptoblemu,to jakaś nawet zdawkowa wieść
o tym na tym forum,mogłaby nieco "posprzątać" atmosferę.

Jachu
Zdawkowa wieść w tej sprawie.
Otóż tak jak wszędzie,Wolni Badacze niczym nie różnią się od innych.Piękne słowa i podłe uczynki.
Ten kto skrzywdził ma trochę większą władzę i zamyka sprawę.
Więcej na blogu:http://mojezeznanie.blogspot.com/
Prosiłem małgosie o opisanie tematu na priv, niestety nie dostałem maila a dokładnie mówiąc małgosia odmówiła przesłania szczegółów mailowo. Z ciekawości dotarłem do osób wymienianych przez nią z nazwiska w postach, więc znam sprawę z jednej strony i bynajmniej wygląda ona zupełnie inaczej niż jest to opisane na tym forum. Ponieważ malgosia nie chce się skontaktować, a nie mam pewności kim jest i jaka jest jej rola w całej tej sprawie - niestety nie mogę nic zrobić.
Wszelkie publiczne uogólnienia niestety muszę traktować jako oszczerstwa całej społeczności ZWBP św. Jedyne sensowne rozwiązanie zaistniałej sytuacji wydaje się, że zostało już tu przez niektórych podane: jeśli ma się tak poważne zarzuty a inne środki nie skutkują pozostaje oddanie sprawy do sądu świeckiego. W myśl dobrych zwyczajów i prawa dopóki nie ma wyroku sądu szkalowanie jakiejkolwiek grupy i personalne napaści są nie na miejscu. Nie wspominam już o zasadach chrześcijańskich.
To nie są oszczerstwa.To jest prawda.Jeżeli znasz to "INACZEJ" ,o które ja walczę od 2lat, to mi powiedz.Nawet tutaj publicznie.Ja się nie wstydzę,ja nie mam nic do ukrycia.Prowadzicie spiski i obmowy po kątach i piszecie,że jest "INACZEJ".Staracie się słowem "INACZEJ"zastąpić prawdę?Słowo "INACZEJ"to nie jest argument.
Ja osobiście Andrzej Schab zostałem okradziony przez Wolnych Badaczy Pisma Świętego w Polsce.
Ja to piszę i rozgłaszam ,nie MałgosiaZostawcie Małgosię w spokoju.
Ja od 2 lat pytam i żądam wyjaśnienia dlaczego mnie okradliście i dalaczego mnie okłamujecie.Pytam od 2 lat co ja wam zawiniłem,że mnie tak znienawidzieliście i posunęliście się do takiej podłości w stosunku do mnie.Pytam i pytam,a Wy kłamiecie, spiskujecie i argumentem na waszą obronę jest puste słowo "inaczej".

Ot,słowo:"INACZEJ"to jest głęboka,prawda w wydaniu Wolnych Badaczy Pisma Św.w Polsce.

Czy ja w końcu kiedyś usłyszę od Wolnych Badaczy Pisma Św.co się kryje pod słowem "Inaczej"?

AndrzejSchab,ten ,który Wam budował salę nabożeństw od początku do końca.

Więcej na moim blogu:http://mojezeznanie.blogspot.com/

andrzejschab
Posty: 2
Rejestracja: 07 paź 2012, 3:26
Kontakt:

Post autor: andrzejschab »

PMRRMP pisze: Prosiłem małgosie o opisanie tematu na priv, niestety nie dostałem maila a dokładnie mówiąc małgosia odmówiła przesłania szczegółów mailowo. Z ciekawości dotarłem do osób wymienianych przez nią z nazwiska w postach, więc znam sprawę z jednej strony i bynajmniej wygląda ona zupełnie inaczej niż jest to opisane na tym forum. Ponieważ malgosia nie chce się skontaktować, a nie mam pewności kim jest i jaka jest jej rola w całej tej sprawie - niestety nie mogę nic zrobić.
Wszelkie publiczne uogólnienia niestety muszę traktować jako oszczerstwa całej społeczności ZWBP św. Jedyne sensowne rozwiązanie zaistniałej sytuacji wydaje się, że zostało już tu przez niektórych podane: jeśli ma się tak poważne zarzuty a inne środki nie skutkują pozostaje oddanie sprawy do sądu świeckiego. W myśl dobrych zwyczajów i prawa dopóki nie ma wyroku sądu szkalowanie jakiejkolwiek grupy i personalne napaści są nie na miejscu. Nie wspominam już o zasadach chrześcijańskich.
To nie Małgosia powinna wejść na Twoje priv.To Ty powinnieneś wejść na priv.Małgosi i próbować wyjaśnić.Pytałem Małgosi czy Ci odmówiła przesłania szczegółow mailowo.Małgoisia zaprzeczyła.Czyli jest to Twoje kolejne kłamstwo.Podajesz się za Badacza,ale ukrywasz się kim jesteś osobiście.Może boisz się,bo też jesteś nie całkiem czysty i mógłby Ci ktoś coś zarzucić.
Ja się nie boję.Tchórzem nie jestem jak Ty.I nie kłam wyczyszczając siebie i Badaczy.

A sądem już nie jeden mnie straszył.Niech Cię w tej sprawie samo sumienie osądzi,tak jak Badacze głoszą.

z poważaniem Andrzej Schab do www.zbawienie.pl - po polsku

http://mojezeznanie.blogspot.com/

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

andrzejschab pisze:.Może boisz się,bo też jesteś nie całkiem czysty i mógłby Ci ktoś coś zarzucić.
Z tego co domyślam się, to „Małgosia” nie jest stroną poszkodowaną.
Czy Andrzej Schab- tego nie wiem.
Nie wiem też, ile lat temu zaszła ta „potworna” kradzież. Sadzę, że sądy świeckie dawno już przedawniły by sprawę, o ile taki fakt zaistniał.
Gdzie był syn, gdy stara matka potrzebowała pomocy?
Dlaczego zostawił ją obcym?
Miał jakieś ważniejsze sprawy do załatwienia...
O co w tej sprawie chodzi? Bo nie o sprawiedliwość...
Jestem Badaczem i czuję się oczernionym.
Choć cała ta "afera" mało (albo i jeszcze mniej) interesuje mnie.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

malgosia pisze:Twój Kościół swoim postępowaniem Cię obraził.
Co, co nazywasz "Kościołem", to są konkretni Bracia i Siostry.
Znam kilku z nich i ich szanuję.
Nikt z nich nie obraził mnie swym postępowaniem.
Nie miałem przyjemności spotkać doskonałej we wszystkim "Małgosi"- pewnie czegoś nauczył bym się...

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

andrzejschab pisze:To nie Małgosia powinna wejść na Twoje priv.To Ty powinnieneś wejść na priv.Małgosi i próbować wyjaśnić.Pytałem Małgosi czy Ci odmówiła przesłania szczegółow mailowo.Małgoisia zaprzeczyła.Czyli jest to Twoje kolejne kłamstwo.Podajesz się za Badacza,ale ukrywasz się kim jesteś osobiście.Może boisz się,bo też jesteś nie całkiem czysty i mógłby Ci ktoś coś zarzucić.
Ja się nie boję.Tchórzem nie jestem jak Ty.I nie kłam wyczyszczając siebie i Badaczy.
Andrzeju, pisząc w ten sposób o kimś na naszym forum łamiesz punkt regulaminu.

6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.
9. Zakazuje się prowadzenia prywatnych wojen przeciwko użytkownikom forum.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Chciałbym stanowczo zaznaczyć,że tytuł tego wątku jaki założyłem ja, brzmi:

KOŚCIÓŁ OKRADA ?

i nie nosi on znamion pomówienia,ale niedowierzania. Byłem ciekaw jak postrzegają takie zagadnienie ludzie,którzy pisują na FB z różnych pobudek,w tym nie zawsze w duchu biblijnych zasad.

BTW: ZWBPŚw w Polsce nie jest Kościołem w znaczeniu ogólnie pojmowanym,-tak myślę.

Jest raczej związkiem wyznaniowym ,jak i wiele innych.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Trawa
Posty: 145
Rejestracja: 11 paź 2012, 20:17

Post autor: Trawa »

Jachu pisze:Chciałbym stanowczo zaznaczyć,że tytuł tego wątku jaki założyłem ja, brzmi:

KOŚCIÓŁ OKRADA ?

i nie nosi on znamion pomówienia,ale niedowierzania. Byłem ciekaw jak postrzegają takie zagadnienie ludzie,którzy pisują na FB z różnych pobudek,w tym nie zawsze w duchu biblijnych zasad.

BTW: ZWBPŚw w Polsce nie jest Kościołem w znaczeniu ogólnie pojmowanym,-tak myślę.

Jest raczej związkiem wyznaniowym ,jak i wiele innych.
Oczywiście,że kościół (............................................................................).
Pliki Babilon

Co łaska -cennik "usług" watykańczyków


Dlaczego my wszyscy musimy płacić na utrzymanie watykańskich urzędników?
Haniebny konkordat
Ostatnio zmieniony 11 paź 2012, 21:55 przez Trawa, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”