POCHODZENIE KAINA

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

A wal się, ćwoku :lol:

BoaDusicielu
Jestem bardzo rozczarowana Tobą :-(
Z przykrością muszę napisać, że warn Ci się należał.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2020, 20:06 przez BoaDusiciel, łącznie zmieniany 1 raz.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Zrozumiałem.
Oszołomstwu mówię NIE!

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wuka-napisała.
Czyli...biblijny temat o Kainie jest obecnie zaliczony do "teorii spiskowych".
Własciwie już się pogubiłam i nie wiem, gdzie i czy i na jaki temat wolno mi zabierać głos. Wszystko zmierza do tego, że w żadnym dziale, na żaden temat.
Oj wuka,dlaczego sie pogubiłaś.?
Jak temat o pochodzeniu Kaina ,podasz że jest dzieckiem Szatana,który w jakis sposób przespał się z Ewą.
To jest to teoria spiskowa,wymyślona,nie mająca z zapisem biblijnym nic wspólnego.

Ale jak zapodasz,że Kain jest synem Adama i Ewy,to jest to zapis biblijny.
I to jest uczciwe i zarazem bardzo proste.
Pozdrawiam.
Ale jak ja chcę Ci to wykazać muszę o Kainie pisać w teoriach spiskowych.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Czyli...biblijny temat o Kainie jest obecnie zaliczony do "teorii spiskowych".
Własciwie już się pogubiłam i nie wiem, gdzie i czy i na jaki temat wolno mi zabierać głos. Wszystko zmierza do tego, że w żadnym dziale, na żaden temat.
Tak zadecydowała Anna01 i to osobiście zrobiła.
Jeśli uważasz że się pomyliła to wal do niej.
Natomiast... moim zdaniem, temat: POCHODZENIE KAINA śmiało mógłby być tematem biblijnym, ale bez ciebie i innych rozwalających temat do absurdu.
Myślę, że Anna01 zrobiła ci przysługę przenosząc temat do działu Teorii Spiskowych. Gdyby twoje posty zostały w dziale typowo biblijnym pewnie byś dostała warna. Anna01 cię od tego uratowała. W dziale Teorie spiskowe możesz sobie tak pisać, jak piszesz...
Jak już kiedyś Tobie pisałem... w działach typowo biblijnych... raczej się nie udzielaj, a jak już to z większą powściągliwością do ludzi uznających Biblię jak Słowo Boże.
Oszołomstwu mówię NIE!

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wybrana-Napisała.
Księga Rodzaju:
3:15
I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę.

Te słowa powiedział Bóg do szatana. Myślę, że wszystko wyjaśniają.
I ponownie jeżeli napiszesz,że jest to mowa,o tym że Szatan spłodził poprzez Ewę Kaina,to ponownie jest to teoria spiskowa,bo biblijne to nie jest.

Nasieniem w nauce biblijnej jest Jezus,który pochodzi z niewiasty i to on zetrze głowę Szatana,zniszczy go zgodnie z zapisem Jana.
A ukąszenie w piętę jest tylko zadaniem małej szkody Jezusowi i zródle jego pochodzenia.

Ten zapis jest pozostawienie na samym poczatku ,nadziei,która wskazuje na Jezusa,który pokona zło w każdej postaci,nasienie węża,czyli jego zwolennicy razem z nim zostaną zniszczeni,własnie,przez nasienie,którym jest Jezus.
W No Przymierzu mamy o tym opisy.
Napisałaś.
Śmierć ciała nie jest wyrokiem. Jako,że Hebrajczycy nie uznawali życia duchowego,pisali o smierci cielesnej, bo oni życie tylko widzieli wciele. W ciele człowiek zawsze był śmiertelny.
To znaczy że człowiek nie umiera,śmierć to nie jest wyrok,po śmierci żyje dalej.
To znaczy że opowiadasz się za przesłaniem Szatana.?
To jest pytanie.
Bo to on powiedział,żadnym sposobem nie pomrzecie.
Pozdrawiam

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:wybrana-Napisała.
Księga Rodzaju:
3:15
I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę.

Te słowa powiedział Bóg do szatana. Myślę, że wszystko wyjaśniają.
I ponownie jeżeli napiszesz,że jest to mowa,o tym że Szatan spłodził poprzez Ewę Kaina,to ponownie jest to teoria spiskowa,bo biblijne to nie jest.

Nasieniem w nauce biblijnej jest Jezus,który pochodzi z niewiasty i to on zetrze głowę Szatana,zniszczy go zgodnie z zapisem Jana.
A ukąszenie w piętę jest tylko zadaniem małej szkody Jezusowi i zródle jego pochodzenia.

Ten zapis jest pozostawienie na samym poczatku ,nadziei,która wskazuje na Jezusa,który pokona zło w każdej postaci,nasienie węża,czyli jego zwolennicy razem z nim zostaną zniszczeni,własnie,przez nasienie,którym jest Jezus.
W No Przymierzu mamy o tym opisy.
Napisałaś.
Śmierć ciała nie jest wyrokiem. Jako,że Hebrajczycy nie uznawali życia duchowego,pisali o smierci cielesnej, bo oni życie tylko widzieli wciele. W ciele człowiek zawsze był śmiertelny.
To znaczy że człowiek nie umiera,śmierć to nie jest wyrok,po śmierci żyje dalej.
To znaczy że opowiadasz się za przesłaniem Szatana.?
To jest pytanie.
Bo to on powiedział,żadnym sposobem nie pomrzecie.
Pozdrawiam
No i czemu tak się zachowujesz i piszesz przewrotnie. Przypisujesz mi jakieś stwierdzenia, które nie są moimi. Wiem, że człowiek nie umiera, bo jego dusza jest wieczna. Umiera tylko ziemskie ciało, bo one należało i należy do ziemi. Po śmierci ciała ziemskiego nasza dusza żyje dalej w ciele nowym - duchowym. Ja wiem, że nasieniem nie skażonym przez szatana jest Jezus i On zniszczy potomstwo węża, tego że skażonego nasienia. Ten werset chyba jest jasny i rzeczowy.Jeżeli szata powiedział do Ewy - nie umrzecie, to kłamał, bo dusza, która grzeszy - umiera.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wybrana-Napisała.
Wiem, że człowiek nie umiera, bo jego dusza jest wieczna.
Ale zaraz piszesz że dusza która grzeszy umiera.
Czy świadoma jesteś swych zaprzeczeń?
Dlatego jest dobrze,że te wypowiedzi są w teoriach spiskowych.
Tak,piszesz,ale jak to obronisz?
Z kąt to wiesz?
Co jest duszą,przy stworzeniu człowieka.?
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:wybrana-Napisała.
Wiem, że człowiek nie umiera, bo jego dusza jest wieczna.
Ale zaraz piszesz że dusza która grzeszy umiera.
Czy świadoma jesteś swych zaprzeczeń?
Tak,piszesz,ale jak to obronisz?
Z kąt to wiesz?
Co jest duszą,przy stworzeniu człowieka.?
Pozdrawiam.
Bo taka jest moja wiara. Tak nauczał Jezus. Dusza, która grzeszy umiera dla Boga. Jest to śmierć duchowa. Jesteśmy stworzeni przez Boga do życia w Raju. To szatan zagrodził ludziom drogę, by tam mogli powrócić. Człowiek narodził się w Raju - duchowym, to znaczy, że jego dusza była Rajem połączonym duchowo z Bogiem. Przez grzech została dusza oddzielona od Raju - od Boga. Dlatego musi się oczyścić, wejść na wyżyny, udoskonalić, by połączyć się duchowo z Bogiem i powrócić po zdjęciu powłoki cielesnej do swojego duchowego źródła. Wiara Chrystusowa jest naszą drogą do raju. Jezus dał nam prawdę i naszym Ojcu i wskazówkę - jak mamy wracać.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

chryzolit pisze:Jak temat o pochodzeniu Kaina ,podasz że jest dzieckiem Szatana,który w jakis sposób przespał się z Ewą.
To jest to teoria spiskowa,wymyślona,nie mająca z zapisem biblijnym nic wspólnego
Ależ ja tak nigdzzie nie napisałam, a w kazdym temacie jest nawoływanie: wywalić wukę. Co to? Ja jakiś śmieć bezwartościowy jestem, aby mnie WYWALAĆ, a w dodatku przeganiac z kąta w kąt? Jak kogoś poprę w jakimś temacie, choćby tylko fragment wypowiedzi to od razu: wywalić. Dla mnie to brzmi: ukrzyżuj, ukrzyżuj. I tak się część władz tu zachowuje - Bobo i Henryk mówiąc konkretnie.
Bobo pisze:Tak zadecydowała Anna01 i to osobiście zrobiła.
Jeśli uważasz że się pomyliła to wal do niej.
Mnie? Przecież to nie ja temat założyłam, nie ja o stosunkach płciowych z diabłem pisze, ale oczywiście: wywal wukę, wywalić, wywalić. Bo napisała, że w biblii jest o nefilim, o reptilianam to przeciez moja wina, że takie teorie spiskowe zawiera wasza ulubiona książka. Wywal ją a będzie spokówj i tylko będziecie się wzajemnie po tyłkach całować i wychwalać swoje wykładnie, choćby nie wiem jak spaczone były.
Bobo pisze: śmiało mógłby być tematem biblijnym, ale bez ciebie i
Wszystkim jest lepiej beze mnie. Światu będzie lżej jak go uwolnię od swojej przeklętej osoby.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wuka.
Jest mi przykro z powodu takich Twoich problemów,tylko jak można pomóc komuś poprzez forum w takim duchowym stanie.?
Każdy z nas jak potrzebuje jakiejś duchowej pomocy,to nie otrzyma jej na forach,przynajmniej takich,które nie sa jednolite w swoim przesłaniu.

Dlatego mogę tylko podpowiedzieć,że takiej pomocy osoby potrzebujące,powinniśmy szukać w realnych,rzeczywistych warunkach.
Fora o takim profilu,nikogo nie głaszczą po głowie i z natury swojego przeznaczenia,różnorodności, będą bardziej konfrontacyjne,a nie wyjątkowo grzeczne i tak je powinnismy przyjmować i być do tego przygotowani.
Takie jest moje zdanie.
Ale jest mi przykro z powodu Twojej sytuacji,chociaż nie znam Twoich warunków domowych i mam nadzieje,że odnajdziesz swoje miejsce i duchowy spokój,ale nie na forach.
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wybrana.
Masz prawo do swojej wiary i myslę że nikt ci go nie odbiera.
Tylko dobrze by było podawać z kat co wiesz?,na czym sie opierasz?
Jeżeli opierasz się na tekscie biblijnym to podaj jego miejsce,a jak opierasz się na teoriach spiskowych -to też twój wybór,tylko nie mieszaj wszystkiego razem i nie podawaj tego jako biblijnego przekazu.
Ot i wszystko.
Bo i temat jest o teoriach spiskowych.
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Chryzolicie, nie masz racji. Na forach ludzie że sobą rozmawiają, wymieniają swoją formę pojmowania. Forum umożliwia kontakt z drugim człowiekiem i pozwala poznać czyjeś spojrzenie. Jest dobre jeżeli się rozmawia, a nie wtlacza swoje racje siłą, no ja mam tu władzę i moja racja jest tylko mojsza. Ludzie, które przez część życia byli w KK, zrozumieli, że dogmaty i wykładnia wiary jakich ich karmiono, nie jest tak zupełnie zgodna z tym co nauczał Jezus. W Zborach protestanckich też jest nie tak jak powinno. Wszędzie gdzie rządzi pieniądz jest fałsz i przekłamanie. Ludzi karmi się doktrynami dla korzyści guru, który staje się wraz ze swoją rodziną pasożytem kosztem słabych. W pewnym Zborze na Nabożeństwie Pastor wciskał, że starotestamentowa dziesięcina jest obowiązującą. Ludzie pragną prawdy. Poszukują i właśnie jeżeli ktoś zakłada forum, to powinien dać możliwość wypowiedzenia się, a nie jak ktoś uważa, że ma tylko on rację, będzie banował użytkowników wedle własnego widzimisię.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:wybrana.
Masz prawo do swojej wiary i myslę że nikt ci go nie odbiera.
Tylko dobrze by było podawać z kat co wiesz?,na czym sie opierasz?
Jeżeli opierasz się na tekscie biblijnym to podaj jego miejsce,a jak opierasz się na teoriach spiskowych -to też twój wybór,tylko nie mieszaj wszystkiego razem i nie podawaj tego jako biblijnego przekazu.
Ot i wszystko.
Bo i temat jest o teoriach spiskowych.
Pozdrawiam.
Jezeli moja wykładnia ci się nie podoba, to poucz mnie i podaj swoją oczywiście podając biblijny przekaz. Ja uważam, że moja wykładnia jest tylko na podstawie tego, co nauczał Jezus. Opis starostestamentowy nie jest moja wykładnia, bo prawda jest nam dana tylko przez Jezusa Chrystusa.Widzisz, że jestem szczera. Ty również bądź szczery.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Kochani
Temat przeniosłam, bo zszedł na niewłaściwe tory czyli spiskowe.
RN założył temat, ale pewnie nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.
RN pisze:Inspiracja do założenia tego tematu, była twórczość użytkowniczki wybranej z tematu ''śmierć''.
Użytkowniczka wybrana postawiła tam śmiałą tezę, jakoby Kaina ojcem nie był Adam, lecz .... wąż, utożsamiany ze złem, czyli wąż - szatan - niegodziwiec.
Postanowiłem wstępnie zbadać sprawę i o to co mi wyszło.

WYBRANA NIE MA RACJI. KAIN POCHODZI OD ADAMA I EWY


KSIĘGA RODZAJU 4. 1. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

"Adam współżył ze swoją żoną Ewą i ona stała się brzemienna. Po pewnym czasie urodziła Kaina i powiedziała: "Wydałam mężczyznę z pomocą Jehowy".

WYBRANA MA RACJĘ. KAIN POCHODZI OD ZŁEGO ( NIEGODZIWCA)

PIERWSZY LIST JANA 3.12. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

"nie jak Kain, który pochodził od niegodziwca i zabił swego brata. A dlaczego go zabił? Ponieważ jego własne uczynki były niegodziwe, natomiast jego brata – prawe."
Pozwólcie, że jako osoba niewierząca biblijnie, deistka, racjonalistka, napiszę coś od siebie - jak ja to widzę, czytając wersety.
Będzie trochę "bajkowo". :-)

Zarówno Kain jak i Abel byli synami Adama i Ewy. Zostali spłodzeni już po wypowiedzeniu posłuszeństwa Bogu.
Bóg, jak wiemy bardzo się rozgniewał. Chciał chronić Adama i Ewę. Chciał, żeby wiedli spokojne szczęśliwe życie nie zaznając zła, które obok dobra istniało.
Człowiek sam na własne życzenie "zainfekował" się złą naturą, czyli był dobry z możliwością czynienia zła. Dobro i zło przekazał swoim potomkom. U Kaina przeważało zło, był porywczy i zawistny (sami w większości mamy dzieci i chociaż są z jednej matki i ojca, tak samo wychowywani, a różnią się charakterami diametralnie :-) )

Przejdźmy do wersetów:
Adam współżył ze swoją żoną Ewą i ona stała się brzemienna. Po pewnym czasie urodziła Kaina [/u]i powiedziała: "Wydałam mężczyznę z pomocą Jehowy
Ewa po prostu doceniła Boga, bo to On dał jej razem z życiem płodność i instynkt macierzyński. Gdyby Bóg nie dał płodności i możliwości rodzenia, Adam by nic nie wskórał :lol:
11 Bo to jest wieść, którą słyszeliście od początku,+ że powinniśmy jedni drugich miłować;+ 12 nie jak Kain, który pochodził od niegodziwca i zabił+ swego brata. A dlaczego go zabił? Ponieważ jego własne uczynki były niegodziwe,+ natomiast jego brata — prawe.+
W tych wersetach też nie ma nic nadzwyczajnego. Kain zachowywał się niegodziwie, bo odziedziczył po rodzicach więcej tej niegodziwej, złej natury.

Czytając Biblię musimy brać pod uwagę stan wiedzy ówczesnych ludzi, ich zasób słów, wyrażanie emocji itp.

wuko, amiko
Chciałam się Was zapytać - bo bardzo mnie to nurtuje - co Wam daje (oczywiście macie absolutne prawo wierzyć) wiara w "gadzie istoty"?
1) Czujecie się szczęśliwsi ?
2) Czujecie się bezpieczniej posiadając taką wiedzę ?
3) Czy inspiruje Was do jakiegoś działania ?
4) Czy nie wpływa na Was depresyjnie ? ( obejrzałam jeden film na youtube )
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wybrana.
Odbieram że całe twoje wypowiedzi to wyrażanie opinii,które odpowiadają temu tematowi,czyli jakieś myśli ulotne-teorie spiskowe.
Albo coś podobnego,życzę powodzenia.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”