watykan

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Co za żałosna głupota...

Do czego to prowadzi paranoiczny antykatolicyzm...

Przecież to starożytny hymn paschalny - Exultet który śpiewamy co roku podczas liturgii wielkiej soboty


Tutaj tekst łaciński i tłumaczenie polskie.

Słowo lucifer w tekście łacińskim pada pod koniec hymnu i oznacza oczywiście gwiazdę poranną.

To polskie tłumaczenie tego nie oddaje ale tutaj mamy lepsze wraz z wykonaniem w wersji neokatechumenalnej ( niestety nagranie bardzo słabej jakości)


Gwiazda poranna symbolizuje tutaj blask zmartwychwstałego Chrystusa
Sam zresztą Chrystus w Biblii nazywa siebie Gwiazdą poranną:

Ap22: (16) Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów. Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida, Gwiazda świecąca, poranna.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ijob. 38:4-7
4. Gdzieżeś był, kiedym Ja zakładał grunty ziemi? Powiedz, jeźliże nasz rozum.
5. Któż uczynił rozmierzenie jej? powiedz, jeżli wiesz; albo kto sznur nad nią rozciągnął?
6. Na czem są podstawki jej ugruntowane? albo kto założył kamień jej węgielny?
7. Gdy wespół śpiewały gwiazdy zaranne, a weselili się wszyscy synowie Boży.
(BG)

Izaj. 14:12-17
12. O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów!
13. A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy.
14. Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym.
15. A oto strącony jesteś do krainy umarłych, na samo dno przepaści.
16. Ci, którzy cię widzą, spoglądają na ciebie, przypatrują ci się uważnie: Czy to jest ten mąż, który był postrachem ziemi, trząsł królestwami?
17. Ziemię obracał w pustynię, grody jej burzył, swoich jeńców nie wypuszczał na wolność?
(BW)

Taką gwiazdą był i szatan,gwiazdą prowadzącą ludzkość do upadku.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jachu pisze:Taką gwiazdą był i szatan,gwiazdą prowadzącą ludzkość do upadku.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=30m1oCuj26M[/video]
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Powtarzam:

Pieśń na którą się powołuje autor tematu to starożytny hymn paschalny który my katolicy śpiewamy co roku w Wielką Sobotę.

Powoływanie się na tę pieśń jako dowód na satanistyczny kult to żenujące łgarstwo w które niestety paranoiczny antykatolicyzm obfituje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”