Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Dział do wszelkich dyskusji na tematy historii terenów opisanych w Piśmie Świętym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
15 sty 2023, 13:17
Stary Testament, to zbiór mitów I wymysłów na potrzeby kasty kapłańskiej dla sprawowania władzy i trzymania ludzi w niewolniczym strachu.
Zaszłyszenia i przejęcia innych wierzeń a szczególnie zapożyczenia z Sumeru, Egiptu, Zaratusztrianizmu.
A wybrana wymyśla na swoje potrzeby...
Dodaj jeszcze, że Mesjasza też sobie wymyślili. :xhehe:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
15 sty 2023, 13:39
wybrana pisze:
15 sty 2023, 13:17
Stary Testament, to zbiór mitów I wymysłów na potrzeby kasty kapłańskiej dla sprawowania władzy i trzymania ludzi w niewolniczym strachu.
Zaszłyszenia i przejęcia innych wierzeń a szczególnie zapożyczenia z Sumeru, Egiptu, Zaratusztrianizmu.
A wybrana wymyśla na swoje potrzeby...
Dodaj jeszcze, że Mesjasza też sobie wymyślili. :xhehe:
Oni oczekiwali króla, który przywroci Królestwo Izraela a nie Mesjasza duchowego. O przyjściu Zbawiciela głosili prawdziwi Prorocy ale ich słowa wypaczono i zamiast Zbawiciela duchowego ujęli w Pismach przyjście Króla Żydowskiego.
Gdy przyszedł Zbawiciel nie rozpoznali Go, bo czegoś innego oczekiwali i oczekują nadal.
O przyjściu Zbawiciela głosiły pisma innych religii np.w Zaratusztrianiźmie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Post autor: booris »

Henryk pisze:Ja z równym autorytetem napiszę, że ktoś taki jak Mojżesz w ogóle nie istniał!
Masz jakiś "naukowy" dowód na jego istnienie?
Nie strzelaj sobie w stope,Henryku.Naukowych dowodow nie mam,ale za to mam dowod "naukowy" jakim jest piecioksiag Mojzesza.W ramach rewanzu poprosze Cie o jakikolwiek,naukowy badz "naukowy" dowod na istnienie Jezusa.

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Post autor: Henryk »

booris pisze:
15 sty 2023, 16:57
Naukowych dowodow nie mam,ale za to mam dowod "naukowy" jakim jest piecioksiag Mojzesza.W ramach rewanzu poprosze Cie o jakikolwiek,naukowy badz "naukowy" dowod na istnienie Jezusa.
Nie wiem, czy to dla Ciebie będzie to naukowy, czy tylko "naukowy" dowód.
Codziennie zanoszę modły w imieniu Jezusa, a one są wysłuchiwane. Widać Jezus istnieje i dziś! :-D
Jednak nie odpowiedziałeś, w jakich czasach żył Jozue, skoro za Jego życia nie istniało Jerycho.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Post autor: booris »

Henryk pisze:Jednak nie odpowiedziałeś, w jakich czasach żył Jozue, skoro za Jego życia nie istniało Jerycho.
Faktycznie,gdzies mi umknelo,ale juz odpowiadam.Moze sprostuje tez jedna rzecz.Otoz Jerycho w tym czasie bylo zburzone.Istnialy tylko jego ruiny.
Najpierw oficjalny skrot historii Izraela na stronie izraelskiej ambasady:
https://embassies.gov.il/warsaw/AboutIs ... atach.aspx
Mojzesz wyprowadzil Zydow z Egiptu w czasie gdy panowal tam Ramzes II.ktory rzadzil w latach w latach 1279-1213 pne.Odbylo sie to po wojnie Egiptu z Hetytami,zakonczonej zawarciem pokoju w roku 1258.Jezeli zalozyc ze Izraelici uciekli po tej dacie,to do granic Kanaanu dotarli okolo 1220.Jozue urodzil sie jeszcze w Egipcie,wiec w okresie czasu ktory Ci przedastawilem.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Post autor: booris »

Henryk pisze:Nie wiem, czy to dla Ciebie będzie to naukowy, czy tylko "naukowy" dowód.
Codziennie zanoszę modły w imieniu Jezusa, a one są wysłuchiwane. Widać Jezus istnieje i dziś! :-D
A gdzie i w czym zanosisz te modly? No i czy masz pisemne upowaznienie od Jezusa,by robic to w jego imieniu?
Tak bardziej serio-obok mnie mieszkaja muzulmanie i hinduisci,a takze Jamajczyk rastafarianin.Wszyscy twierdza,ze ich modlitwy sa wysluchiwane,a Jamajczyk nawet proponowal mi skreta,bo to swiete ziolo i poglebia relacje z Bogiem.Twoj dowod zatem nie jest dla mnie ani naukowy,ani "naukowy".To tylko Twoje jak i ich subiektywne odczucia.Fakty sa takie,ze nie ma zadnych dowodow na istnienie Jezusa,nie sa mu przypisane zadne ksiegi,a wszystko co o nim wiesz jest z drugiej reki.W sumie najbardziej wiarygodnie wypada Jamajczyk,bo slowa jego proroka spelnily sie za zycia tegoz proroka i mozna bylo je zweryfikowac.I zeby uniknac Twoich pytan czy uwag-skreta oczywiscie sprobowalem i w niczym to nie zmienilo mojej rzeczywistosci czy swiatopogladu.Wiecej sie oswiecac przy pomocy tej rosliny nie zamierzam,choc zapewne jest ona dobra,bo wszystko co stworzyl Bog jest dobre,poza czlowiekiem oczywiscie.Ale to juz problem Stworcy,nie moj i biorac pod uwage to co masz w swjej stopce,a jak sie zachowujesz na forum,niestety musze przyznac mu racje.No i dodam jeszcze,ze jesli bedziesz kontynuowal taka narracje,to Ci zrobie potop. :-P :-D

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Post autor: nike »

Booris jak były rządy BOBA, to ty siedziałeś pod miedzą i się czaiłeś ? A jak BOBO zniknął, to od razu się wychyliłeś i robisz gorszą robotę widzę od Boba .
Doradzę ci, na początek musisz zdjąć szyld FORUM BIBLIJNE, ponieważ nie ma już na tym forum wierzących w BIBLIĘ.

Wiem,że mnie skasujesz, ale do tego jestem na tym forum przyzwyczajona.

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Post autor: Henryk »

booris pisze:
15 sty 2023, 21:23
Henryk pisze:Jednak nie odpowiedziałeś, w jakich czasach żył Jozue, skoro za Jego życia nie istniało Jerycho.
Faktycznie,gdzies mi umknelo,ale juz odpowiadam.Moze sprostuje tez jedna rzecz.Otoz Jerycho w tym czasie bylo zburzone.Istnialy tylko jego ruiny.
Najpierw oficjalny skrot historii Izraela na stronie izraelskiej ambasady:
https://embassies.gov.il/warsaw/AboutIs ... atach.aspx
Mojzesz wyprowadzil Zydow z Egiptu w czasie gdy panowal tam Ramzes II.ktory rzadzil w latach w latach 1279-1213 pne.Odbylo sie to po wojnie Egiptu z Hetytami,zakonczonej zawarciem pokoju w roku 1258.Jezeli zalozyc ze Izraelici uciekli po tej dacie,to do granic Kanaanu dotarli okolo 1220.Jozue urodzil sie jeszcze w Egipcie,wiec w okresie czasu ktory Ci przedastawilem.
Ja też mam dane z oficjalnej strony Izraela:
Około października 1576 r.p.n.e. Izrael wszedł do obiecanej im ziemi Kanaan, co miało miejsce na wschód od Jordanu. Bóg dał Izraelowi nie tylko ziemię na zachód od Jordanu, lecz także ziemie na wschód od Jordanu.
    Rozpoczęła się wojna o opanowanie ziemi Kanaan, która trwała przez 6 lat, do około 1570 r.p.n.e. Następnie w 1569 r.p.n.e. podzielono ziemię pomiędzy wszystkie pokolenia Izraela.
http://www.izrael.badacz.org/historia/w_ziemi.html
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Post autor: wuka »

booris
Ale to juz problem Stworcy,nie moj i biorac pod uwage to co masz w swjej stopce,a jak sie zachowujesz na forum,niestety musze przyznac mu racje.No i dodam jeszcze,ze jesli bedziesz kontynuowal taka narracje,to Ci zrobie potop. :-P :-D
Nareszcie :-) O tej stopce a zachowaniu usera można by napisać średniej grubości opowiadanie.
Ja czytam taką cudowną książkę pt. "Niewygodne Ewangelie" i nawet chciałam się pokusić, aby ją przybliżyć na forum. Każdy powinien ją przeczytać. Dosłownie każdy człowiek, niezależnie czy wierzący, czy nie. A już co, którzy mienią się chrześcijanami to obowiązkowo. To jak spojrzenie w lustro. Co ciekawe, sporo rozdziałów i tematów tam zawartych przywodzi mi na myśl właśnie moich "znajomych" z forum badackiego, a także zachowania ŚJ, jakie mieliśmy okazję poznać. Siebie odnajduję na każdej stronie. Doskonale można popatrzeć na swoje serce, zachowanie, moralność itd. i skonfrontować to z naukami Jezusa, zapisanymi z NT. Polecam.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Post autor: wuka »

nike pisze:
16 sty 2023, 9:30
Booris jak były rządy BOBA, to ty siedziałeś pod miedzą i się czaiłeś ? A jak BOBO zniknął, to od razu się wychyliłeś i robisz gorszą robotę widzę od Boba .
Doradzę ci, na początek musisz zdjąć szyld FORUM BIBLIJNE, ponieważ nie ma już na tym forum wierzących w BIBLIĘ.

Wiem,że mnie skasujesz, ale do tego jestem na tym forum przyzwyczajona.
Nieprawdę piszesz. Chyba już zapomniałaś co i jak było.
Nie ma lepszych modów niż booris i Nieziem. Jestem pełna podziwu i szacunku dla ich działania.
A wierzyć mamy w Boga-Jezusa Chrystusa, a nie w książkę, nawet najświętszą.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Post autor: booris »

nike pisze:Doradzę ci, na początek musisz zdjąć szyld FORUM BIBLIJNE, ponieważ nie ma już na tym forum wierzących w BIBLIĘ.
Jak sama slusznie zauwazylas,jest to forum biblijne,a nie forum wierzacych w Biblie i jest to zawarte w regulaminie forum.Forum sluzy do dyskusji o Biblii,a nie o wierze w nia.A jesli wierzysz w Biblie,to jednak jest tu ktos w nia wierzacy,prawda?
Odkad jestem moderatorem na tym forum nie przypominam sobie,bym kogokolwiek "skasowal",skad zatem pomysl ze "skasuje" wlasnie Ciebie? Poza tym nie mam zwyczaju sie czaic-albo jestem,albo mnie nie ma.Nie ukrywam swojego nicka i jest on widoczny dla kazdego uzytkownika.
A czy jestem gorszy od kogos,czy nie...no coz,kazdy ma prawo miec swoje zdanie i nie widze zadnego problemu w tym,ze oceniasz mnie tak,a nie inaczej.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Post autor: booris »

Henryk pisze:Ja też mam dane z oficjalnej strony Izraela:
Umiem czytac na tyle dobrze,Henryku,by zauwazyc roznice pomiedzy oficjalna strona ambasady panstwa Izrael,a oficjalna strona kogos o nicku Gedeon i nie ukrywam,ze uwazam ta pierwsza za bardziej wiarygodna.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Post autor: nike »

Wuka napisała/
A wierzyć mamy w Boga-Jezusa Chrystusa, a nie w książkę, nawet najświętszą.
Ty wuko jesteś wyjątkową babeczką na tym forum, kiedyś miałam znajomego, który grał na skrzypcach ze słuchu, i jak kto machnął w jego stronę, to jakoś mu nieźle wychodziło.
Możesz mi podpowiedzieć, gdzie wyczytałaś, że Jezus jest Bogiem? Bym chciała też przeczytać.
A jeżeli chodzi o moje zdanie nie ma już na tym forum wierzących w BIBLIĘ.
Ja wierzę, że Biblia jest księgą natchnioną i wszystko, co w niej się znajduje to jest SŁOWO BOGA JHWH [ mam na uwadze oryginały]

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Post autor: Henryk »

booris pisze:
16 sty 2023, 13:31
Umiem czytac na tyle dobrze,Henryku,by zauwazyc roznice pomiedzy oficjalna strona ambasady panstwa Izrael,a oficjalna strona kogos o nicku Gedeon i nie ukrywam,ze uwazam ta pierwsza za bardziej wiarygodna.
Da mnie jest oczywistym, co Ty uznasz za wiarygodne.
Tylko skąd pewność i na jakiej podstawie ktoś założył, że Exodus miał miejsce za panowania Ramzesa II?
Są na to jakiekolwiek dowody? Jakiekolwiek?! :roll:

Dla mnie dowodem jest chronologia zaczerpnięta z Biblii, a ta podaje zupełnie inne daty.
Chociaż w Biblii faraon też nie jest wymieniony z imienia.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Dom rodzinny i rodzina Jezusa ...

Post autor: booris »

Henryk pisze:Dla mnie dowodem jest chronologia zaczerpnięta z Biblii, a ta podaje zupełnie inne daty.
Nie bede sie upieral,Henryku.Pozwolisz,ze siegne ponownie do Bibli i innych zrodel historycznych i sobie to sprawdze.Byc moze masz racje i jest tak,jak piszesz,byc moze nie.Jesli tak,na pewno Ci o tym napisze.Nie mam problemu z przyznaniem sie do bledu.Znaczna czesc historykow opisujacych upadek Jerycha powoluje sie na chronologie biblijna,umieszczajac czas podbicia miasta na okres o ktorym ja napisalem.Ale jak mowie,przeczytam jeszcze raz Exodus i porownam z informacjami pozabiblijnymi,zarowno z tamtego okresu jak i wspolczesnymi badaniami archeologicznymi.Z tego co wiem do tej pory,kiedy Jozue dotarl do Jerycha,miasto bylo zburzone od kilkuset lat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia ziem biblijnych”