eschatologia adwnetyzmu

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

adzient, Najwyraźniej masz problem z czymś do czego nie potrzeba żadnych filozofii i dumania :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

bartek212701 pisze:Ma być także odnowiona przyroda,ale gdzie? według ciebie w otchłani!
Rz 8:19. Bo stworzenie z tęsknotą oczekuje objawienia synów Bożych,
20. Gdyż stworzenie zostało poddane znikomości, nie z własnej woli, lecz z woli tego, który je poddał, w nadziei,
21. Że i samo stworzenie będzie wyzwolone z niewoli skażenia ku chwalebnej wolności dzieci Bożych.
22. Wiemy bowiem, że całe stworzenie wespół wzdycha i wespół boleje aż dotąd.
Jeżeli chodzi o przyrodę w czasie 1000 lat kary szatana w otchłani to :

"Oto Pan spustoszy ziemię i zniszczy ją, sprawi zamieszanie na jej powierzchni i rozproszy jej mieszkańców. Doszczętnie spustoszona i złupiona będzie ziemia, gdyż Pan wypowiedział to słowo. Ziemia jest splugawiona pod swoimi mieszkańcami, gdyż przestąpili prawa, wykroczyli przeciwko przykazaniom, zerwali odwieczne przymierze. W bryły rozleci się ziemia, w kawałki rozpadnie się ziemia, zatrzęsie się i zachwieje się ziemia. Wkoło zatacza się ziemia jak pijany i kołysze się jak budka nocna. Zaciążyło na niej jej przestępstwo, tak że upadnie i już nie powstanie"(Iz 24)-Ziemia będzie wyjęta spod praw fizyki Iz24,19-20 ;Będzie pustynią bez ludzi żywych ,ptaków Jer4,23-24

"Zabitych przez Pana będzie w owym dniu od krańca ziemi po kraniec; nie będzie się ich opłakiwać ani zbierać, ani grzebać, będą jako gnój na roli."Jer 25,33

TO SĄ REALIA PRZYRODY NA ZIEMI PODCZAS 1000 lat.


bartek212701 pisze:Mają być też oczyszczone wody na Ziemi.
Ez 47,1-Potem zaprowadził mnie z powrotem do bramy przybytku; a oto spod progu przybytku wypływała woda w kierunku wschodnim, gdyż przybytek był zwrócony ku wschodowi, a woda spływała ku dołowi spod bocznej prawej ściany świątyni, na południe od ołtarza.
2. Potem wyprowadził mnie przez bramę północną i oprowadził mnie wokoło drogą zewnętrzną do bramy zewnętrznej, zwróconej ku wschodowi; a oto woda wytryskała z południowej strony.
3. A gdy ten mąż ze sznurem mierniczym w ręku wyszedł w kierunku wschodnim, wymierzył tysiąc łokci i kazał mi przejść przez wodę, która sięgała mi do kostek.
4. I znowu odmierzył tysiąc łokci, i kazał mi przejść przez wodę, która sięgała mi do kolan. I znowu odmierzył tysiąc łokci, i kazał mi przejść przez wodę, która sięgała mi do pasa.
5. A gdy znowu odmierzył tysiąc łokci, był to już potok, którego nie mogłem przejść, gdyż wody wezbrały, a były tak głębokie, że trzeba by było w nich pływać; potok, którego nie można było przejść.
6. Wtedy rzekł do mnie: Czy widziałeś to, synu człowieczy? Potem kazał mi iść z powrotem brzegiem potoku.
7. A gdy wracałem, widziałem na brzegu potoku bardzo dużo drzew, z jednej i z drugiej strony.
8. I rzekł do mnie: Te wody płyną w kierunku okręgu wschodniego i spływają w dół na step i wpadają do morza, do wody zgniłej, która wtedy staje się zdrowa.
9. I gdzie tylko potok popłynie, każda istota żywa i wszystko, od czego się tam roi, będzie żyło; i będzie tam dużo ryb, bo gdy ta woda tam dotrze, wtedy będzie zdrowa, a wszystko będzie żyć tam, dokąd tylko dotrze potok.



Wybacz ale nie ma żadnego związku pomiędzy tymi tekstami i okresem 1000 lecia.
Nie można przyrównywać każdego tekstu do tego okresu.
Tekst przedstawiał raczej okoliczności starego testamentu i nie ma żadnego związku z Apokalipsą 21.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

bartek212701 pisze:adzient, Najwyraźniej masz problem z czymś do czego nie potrzeba żadnych filozofii i dumania
Nie mam żadnego problemu.
Temat jest banalnie prosty.Wszystko jest w Ap 21.
Poczytaj :-P

Święci idą do nieba ,a na ziemi rozpoczyna się kara szatana.
Po 1000 leciu święci wraz z miastem wracają (Ap 21,2) na ziemię .
Następuje DRUGIE zmartwychwstanie bezbożnych dla odebrania kary.Szatan mobilizuje ich aby ruszyli na miasto i wstaje się to koronnym argumentem do unicestwienia ich .

PROSTE JAK 2 metry żyłki w kieszeni. :mrgreen:

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Nie można mówić,że Ziemia będzie więzieniem dla szatana,bo ona jest związana z Panowaniem Jezusa jak sam widzisz.Jezus ma byc w tym samym więzieniu co szatan?Po co odnawiać[oczyszczać] wody na ziemi skoro to już tylko otchłań,jakieś więzienie?
Zgadza się ,że ziemia zostanie dana ludowi bożemu ALE DOPIERO PO 1000 LATACH KARY SZATANA.I o tym mówi Ap 20,1-2:
"I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. (2) I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego"

Czy widzisz ,że tu miasto zstępuje ?
Pytam skąd i gdzie ono zstępuje po 1000 leciu ?

Pytam dlaczego ono musi zstępować ???

Odpowiadam ponieważ święci byli przez 1000 lat w gościnie u Chrystusa.
Dlaczego ?
Ponieważ ziemia była przez ten czas Z N I S Z C Z O N A .
Ponieważ tam był związany szatan

O przebywaniu sztana na ziemi mówi Izajasz 14.Mówi on o jego karze wśród trupów ludzkich.




Szatan będzie związany na 1000 lat w otchłani (Ap 20,3),czyli na ziemi.
Otchłań -była to ziemia bez formy ,przed powstaniem na niej życia .Przypomina to Ziemię z ks. Rodzaju. Rozumiem ,że Ziemia po Armagedonie przybierze taką formę .Tam będzie związany Szatan.

Ludzie zbawieni w okresie 1000 lat będą w niebie :
Jan 14,1-3;Hebr 11,10;12,22;Ef 2,6 ;Gal 4,26;1 Tes 4,17
oraz :
"Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa ,który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego..."-Fil 3,20-21

"Otwórzcie bramy, niech wejdzie naród sprawiedliwy, który dochowuje wierności"Iz 26,2
Zabranie wiernych na 1000 lat do nieba " W domu Ojca mego wiele jest mieszkań;... Idę przygotować wam miejsce. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli" Jan 14,2-3)"w domu Ojca " i "wezmę was do siebie"
Pismo "mówi",że Ojciec mieszka w niebie (Mt 6,9)
Tam w gościnę udamy się na 1000 lat.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

bartek212701 pisze:Ten fragment jako moje drobne spostrzeżenie na temat tego czy Szatan rzeczywiście był w więzieniu na ziemi
Obj 20,7-A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego
8. I wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.
9. I ruszyli na ziemię, jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich.
10. A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.
_________________
Zależy jak rozumiesz kwestię związania i wypuszczenia.

W tym czasie nastąpi drugie zmartwychwstanie i ponownie pojawią się ludzie ,których będzie mógł on kusić.I skusi ich.O tym mówi podany przez Ciebie tekst.
Zwróć uwagę,że bezpośrednią konsekwencją wypuszczenia go jest kuszenie ludzi.
Więc przy omawianiu związania chodzi tylko o uniemożliwienie kuszenia ludzkości.
Ta możliwość pojawi się ponownie po 1000 leciu.

Związanie polegało tylko na uniemożliwieniu mu kuszenia kogokolwiek ponieważ wszyscy będą martwi.Będzie się szatanek błąkał 1000 lat i myślał nad swoim postępowaniem.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

O przebywaniu sztana na ziemi mówi Izajasz 14.Mówi on o jego karze wśród trupów ludzkich.

IZAJASZ 14,3-20
Opowiada on o 1000-letniej karze szatana i chwale zbawionych:

"I stanie się w owym dniu, gdy Pan da ci odpoczynek po twoim znoju i udręce, i po ciężkiej niewoli, w którą popadłeś, że zanucisz tę szyderczą pieśń o królu babilońskim i powiesz tak: Wykończył się ciemięzca, skończyło się panoszenie! ... Cały świat odpoczął, odetchnął i wybuchnął radosnym okrzykiem. Nawet cyprysy mają z ciebie ucieszną zabawę i cedry libańskie; mówią: Odkąd ty ległeś, żaden drwal nie wychodzi do nas. Kraina umarłych zadrżała w dole przez ciebie, by wyjść na twoje spotkanie, gdy przyjdziesz, dla ciebie budzi duchy wszystkich zmarłych władców ziemi, wszystkim królom narodów każe wstać z ich tronów, ci zaś wszyscy razem odzywają się i mówią do ciebie: Także ty zasłabłeś jak my, z nami się zrównałeś! Twoją pychę i brzęk twoich lutni strącono do krainy umarłych. Twoim posłaniem zgnilizna, a robactwo twoim okryciem. O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów! A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy. Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym. A oto strącony jesteś do krainy umarłych, na samo dno przepaści. Ci, którzy cię widzą, spoglądają na ciebie, przypatrują ci się uważnie: Czy to jest ten mąż, który był postrachem ziemi, trząsł królestwami? Ziemię obracał w pustynię, grody jej burzył, swoich jeńców nie wypuszczał na wolność? Wszyscy królowie narodów spoczywają w chwale, każdy w swoim grobowcu, a ty zostałeś wyrzucony ze swojego grobu, jak twór obrzydły, pokryty pomordowanymi, przebitymi mieczem, stratowany jak ścierwo. Z tymi, którzy zstępują do kamiennego grobowca, ty nigdy nie złączysz się w grobie, bo zniszczyłeś swój kraj, wymordowałeś swój lud. Ród złośników niech nigdy nie będzie wspominany! "




OPIS:
„O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki” – Słowa ukazujące odniesienie tekstu do szatana.
"gdy Pan da ci odpoczynek po twoim znoju i udręce" - rozpoczęcie 1000 lecia.Pierwszy czas odpoczynku.
„Kraina umarłych” – ziemia ,groby.
„zadrżała w dole” – z punktu widzenia zbawionych będących na 1000 lat w gościnie niebieskiej. Powtarzam -”w dole”
„by wyjść na twoje spotkanie” – pokazany moment związania szatana na ziemi. Szatan przychodzi na ziemię. Ziemia go wita.
„Powalony jesteś na ziemię... A oto strącony jesteś do krainy umarłych, na samo dno przepaści.” – 1000 lat szatana na ziemi.
„dla ciebie budzi duchy wszystkich zmarłych władców ziemi, wszystkim królom narodów każe wstać z ich tronów” – 2 zmartwychwstanie.
„ci zaś wszyscy razem odzywają się i mówią do ciebie: Także ty zasłabłeś jak my, z nami się zrównałeś!” -drugie zmartwychwstanie na śmierć (po odebranie kary)
„. Twoim posłaniem zgnilizna, a robactwo twoim okryciem” – szczegóły kary. Okoliczności miejsca zamieszkania na 1000 lat.
„Ci, którzy cię widzą, spoglądają na ciebie, przypatrują ci się uważnie: Czy to jest ten mąż, który był postrachem ziemi, trząsł królestwami?” – chodzi albo o zbawionych albo o zmartwychwstałych w drugim zmartw. Którzy po raz pierwszy widzą szatana. Stwierdzają ,że nie wygląda on aż tak groźnie ,jak go opisywano.
„Wszyscy królowie narodów spoczywają w chwale, każdy w swoim grobowcu, a ty zostałeś wyrzucony ze swojego grobu, jak twór obrzydły, pokryty pomordowanymi, przebitymi mieczem, stratowany jak ścierwo” – okoliczności kary.
„Z tymi, którzy zstępują do kamiennego grobowca, ty nigdy nie złączysz się w grobie” – szatan będzie chciał umrzeć ale śmierci nie znajdzie.





"Twoim posłaniem zgnilizna, a robactwo twoim okryciem(...)Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów!...Wszyscy królowie narodów spoczywają w chwale, każdy w swoim grobowcu"


1-zgnilizna atrybutem nie jakiejś nieokreślonej otchłani lecz realiów ziemskich.
2-Szatan został POWALONY NA ZIEMIĘ.
3-Zmarli spoczywają W GROBACH NA ZIEMI.

Tu cała ziemia jest tą otchłanią.

Krainą śmierci jest tu GRÓB :

"Wszyscy królowie narodów spoczywają w chwale, każdy w swoim grobowcu, a ty zostałeś wyrzucony ze swojego grobu, jak twór obrzydły, pokryty pomordowanymi, przebitymi mieczem, stratowany jak ścierwo. Z tymi, którzy zstępują do kamiennego grobowca, ty nigdy nie złączysz się w grobie,"

Tu jest ciekawe powiązanie :grób człowieka - grób szatana.


Poniższy tekst również mówi o grobach ale i o zmartwychwzbudzeniu:

"Kraina umarłych zadrżała w dole przez ciebie, by wyjść na twoje spotkanie, gdy przyjdziesz, dla ciebie budzi duchy wszystkich zmarłych władców ziemi, wszystkim królom narodów każe wstać z ich tronów, ci zaś wszyscy razem odzywają się i mówią do ciebie: Także ty zasłabłeś jak my, z nami się zrównałeś! Twoją pychę i brzęk twoich lutni strącono do krainy umarłych. Twoim posłaniem zgnilizna, a robactwo twoim okryciem."


Tekst pisany z perspektywy wierzących ,którzy znajdują się teraz (przez 1000 lat) w niebie (Jan 14,2-3).Dlatego użyto słów POWALONY JESTEŚ NA ZIEMIĘ, KRAINA UMARŁYCH ZADRŻAŁA W DOLE

Tu krainą umarłych jest zniszczona ziemia przyrównana do krainy umarłych - grobu.
Kraina umarłych w Starym Testamencie była utożsamiana z niebytem w grobie:
"10 ...Gdzież będzie człowiek, gdy zginie?
11 Wody z morza znikną
i rzeki wprzód wyschną doszczętnie -
12 a człowiek umarły nie wstanie,
zbudzi się, gdy nieba nie stanie,
nie zdoła się ze snu ocucić.

13 O gdybyś w Szeolu (kraina umarłych - BW) mnie schował,
ukrył, aż gniew Twój przeminie,
czas mi postawił, kiedy mnie wspomnisz...
14 Ale czy zmarły ożyje?
Czekałbym przez wszystkie dni mojej walki,
aż taka chwila nadejdzie. "Job 14

Kraina umarłych nie jest stanem jaźni -
-Job 4,20:
"...giną na zawsze"
-Ps 146,4;Kazn 9,10
"w tymże dniu giną wszystkie zamysły jego"
-Job 3,13:
"spałbym wraz z królami i wielkimi którzy sobie wystawili grobowce"
(nawiązanie do Iz 14)
Kraina umarłych jest stanem rozłożonych ciał :
-Job 7,8-10;Ps 115,17 ("umarli nie chwalą Pana")
Job pisał ,że nie ujrzy go "już oko tego ,który go widzi".
Czyżby Boże oko też ?Czyżby słowa te oznaczały brak jakiegokolwiek istnienia?
Job użył słów :"jak obłok rozchodzi się i znika tak nie wraca ten ,kto zstąpił do krainy umarłych..."
Jednak Izajasz 14 mówi :
"A oto strącony jesteś do krainy umarłych, na samo dno przepaści."
dodając :
"Ci, którzy cię widzą, spoglądają na ciebie, przypatrują ci się uważnie: Czy to jest ten mąż, który był postrachem ziemi, trząsł królestwami? ..."

makabi
Posty: 834
Rejestracja: 15 lis 2009, 0:04
Lokalizacja: polska

Post autor: makabi »

Adzient, z calym szacunkiem, ale Twoj wywod to tylko dywagacje. Musisz przyjac czesc zalozen np grob=kraina umarlych, aby dojsc do takich wnioskow. Doslowne odczytanie tego tekstu nie prowadzi do wnioskow adwentystycznych.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Adzient, z calym szacunkiem, ale Twoj wywod to tylko dywagacje. Musisz przyjac czesc zalozen np grob=kraina umarlych, aby dojsc do takich wnioskow. Doslowne odczytanie tego tekstu nie prowadzi do wnioskow adwentystycznych.
Tomek ,rozmawialiśmy długo na ten temat.
Podczas tamtej rozmowy zamilkłeś.Nie chciałeś prowadzić jej dalej.
Czy coś się w Tobie obudziło ? ;-)

Ja przyjąłem wykładnię adwentystyczną i się jej trzymam.Ty z kolei ,z tego co wiem, negujesz wszystko ,co adwentystyczne więc reakcja Twoja wcale mnie nie dziwi. ;-)

Pozdrawiam

krzysiek_enoch
Posty: 142
Rejestracja: 09 lip 2009, 0:02
Kontakt:

Post autor: krzysiek_enoch »

makabi pisze:Adzient, z calym szacunkiem, ale Twoj wywod to tylko dywagacje. Musisz przyjac czesc zalozen np grob=kraina umarlych, aby dojsc do takich wnioskow. Doslowne odczytanie tego tekstu nie prowadzi do wnioskow adwentystycznych.
a do jakich prowadzi twoim zdaniem? :ph34r:

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Izajasz pisał że cała ziemia będzie pełna poznania Boga...

trudno więc mówić o samym mieście moim zdaniem...

makabi
Posty: 834
Rejestracja: 15 lis 2009, 0:04
Lokalizacja: polska

Post autor: makabi »

a do jakich prowadzi twoim zdaniem?
wierze w Tysiac lat panowania Chrystusa nad odnowiona Ziemia.Poprzedzi to Sad Ostateczny i powstanie Nowych Niebios i Nowej Ziemi, czyli pelnego objawienia sie Boga Ojca. Moj poglad jest zgodny takze z eschatologia pierwszych chrzescijan Justyna Meczennika, Ireneusza z Lyonu, Papiasza, Tertuliana i kilku innych.
Eschatologia adwentystyczna jest o 1844 lata pozniejsza i niezgodna z doslownym przekazem Biblii.Naprawde nikt tego nie nauczal przez blisko 2000 lat (chyba, ze sie myle)

Pozdrawiam

krzysiek_enoch
Posty: 142
Rejestracja: 09 lip 2009, 0:02
Kontakt:

Post autor: krzysiek_enoch »

makabi pisze:Eschatologia adwentystyczna jest o 1844 lata pozniejsza
hmmm... skąd taka konkretna liczba i taka dokładność? ;-)
według tego artykułu nie jest to takie oczywiste:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_Ad ... a_i_dzieje
Historycznie, adwentyści są spadkobiercami ruchu Williama Millera z lat 40. XIX wieku. William Miller — kaznodzieja, były kapitan armii amerykańskiej — był inicjatorem tzw. "ruchu drugiego adwentu" (Advent Awakening), który w latach 1831-1844 przetoczył się przez większą część Ameryki w postaci wielkiego ożywienia religijnego.
Oficjalne zorganizowanie, połączenie diecezji w jednolity organizm kościelny oraz powołanie naczelnych władz Kościoła nastąpiło w dniach 20-23 maja 1863 roku na zjeździe wyznawców w Battle Creek w stanie Michigan w USA.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

makabi pisze:Moj poglad jest zgodny takze z eschatologia pierwszych chrzescijan Justyna Meczennika, Ireneusza z Lyonu, Papiasza, Tertuliana i kilku innych.
Myślę ,ze ważniejsze jest to ,co mówi o tym zagadnieniu Pismo.
Spróbuj dowieźć tu potwierdzenia tych nauk w Piśmie.

makabi pisze:Eschatologia adwentystyczna jest o 1844 lata pozniejsza i niezgodna z doslownym przekazem Biblii
makabi pisze:Poprzedzi to Sad Ostateczny i powstanie Nowych Niebios i Nowej Ziemi, czyli pelnego objawienia sie Boga Ojca.
"I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. (2) I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga"Ap 21,1-2

Interpretujesz te teksty symbolicznie ,a zarzucasz Adwentystom brak interpretacji dosłownej ?

makabi pisze:wierze w Tysiac lat panowania Chrystusa nad odnowiona Ziemia
Poproszę o teksty łączące 1000 letni okres z panowaniem ziemskim.
Chodzi mi o okres po Sądzie Bożym.
Poproszę o teksty mówiące ,że po wykonaniu wyroku na ziemi będzie ktoś w ogóle żył ,a co dopiero panował.


Powtórnemu przyjściu będzie towarzyszyć ogłoszenie wyroku i ZNISZCZENIE ZIEMI :

"gdyż sprawiedliwa to rzecz u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają, (7) a wam, uciskanym, dać odpocznienie wespół z nami, gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej, (8) w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa. (9) Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego, (10) gdy przyjdzie w owym dniu, aby być uwielbionym wśród świętych swoich i podziwianym przez wszystkich, którzy uwierzyli, bo świadectwu naszemu uwierzyliście."2 Tes 1

"Oto Pan spustoszy ziemię i zniszczy ją, sprawi zamieszanie na jej powierzchni i rozproszy jej mieszkańców. Doszczętnie spustoszona i złupiona będzie ziemia, gdyż Pan wypowiedział to słowo. Ziemia jest splugawiona pod swoimi mieszkańcami, gdyż przestąpili prawa, wykroczyli przeciwko przykazaniom, zerwali odwieczne przymierze. W bryły rozleci się ziemia, w kawałki rozpadnie się ziemia, zatrzęsie się i zachwieje się ziemia. Wkoło zatacza się ziemia jak pijany i kołysze się jak budka nocna. Zaciążyło na niej jej przestępstwo, tak że upadnie i już nie powstanie"(Iz 24)
Będzie pustynią bez ludzi żywych ,ptaków Jer4,23-24

"Zabitych przez Pana będzie w owym dniu od krańca ziemi po kraniec; nie będzie się ich opłakiwać ani zbierać, ani grzebać, będą jako gnój na roli."Jer 25,33

Czy w takiej atmosferze będziesz panował 1000 lat ? :mrgreen:


Czyli Makabi rozmowa od nowa ?

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Riva pisze:Izajasz pisał że cała ziemia będzie pełna poznania Boga...
Izajasz nie przedstawił czasu ,w którym działa się akcja.
Na określony czas wskazał Jan umieszczając wzmiankę w Ap 21 po opisaniu 1000 lecia w rozdz 20.
Ja uważam ,że będzie miało to miejsce po 1000 leciu.
Wynika to z chronologii końcowych rozdziałów Apokalipsy oraz następujących po sobie wydarzeń.
W okresie 1000 lat ziemia będzie zniszczona.Więc panowanie na niej nie będzie możliwe.
Teksty podałem wyżej.
Riva pisze:trudno więc mówić o samym mieście moim zdaniem...
Miasto zstąpi z nieba na ziemię:
"I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga"Ap 21,2

Więc w mieście będącym w niebie będą żyli zbawieni przez 1000 lat.
Po tym okresie miasto zstąpi na ziemię i zbawieni będą żyli na odnowionej ziemi.Tak,jak przepowiedział Izajasz.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Riva

Post autor: din »

Ale Izajasz wyraźnie w 11 rozdziale podaje że naprawa warunków
będzie dotyczyła całej ziemi i wszystkie na niej zwierzęta będą łagodne...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”