Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
09 wrz 2021, 10:59
Od kiedy tradycja niewymawiania/zastępowania innymi tytułami Imienia Boga weszła w życie?
Jeśli dla Ciebie przykazania są "tradycją", to weszła ona w życie na górze Horeb.
Wj 20:7 BR "Nie będziesz wzywał imienia Jahwe, Boga twego, nadaremnie, bo Jahwe nie omieszka ukarać tego, kto wzywa Jego imienia nadaremnie."
Odczytywane jest to także jak: "Nie noś na sobie Imienia Haszem".
Czyli nie ustanawiaj się namiestnikiem Boga i autorytetem w Jego sprawach, jeśli nie zostałeś do tego upoważniony.
Pamiętasz bunt Aarona i Miriam?
Jest to także zakaz przysięgania na Imię Boga, czy powoływanie się na Jego autorytet: twierdząc, że "tak mówi Bóg".

Jest to dokładnie to samo, co twierdzenie, że posiada się "kanał łączności z Bogiem".
Cóż tego, że te informacje są później zmieniane jako ponowny, ale już odmienny przekaż od Boga?
Bóg- jak wiesz- nie zmienia zdania.
Ez 12:28 BW "Dlatego tak powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan: Żadne słowo, które Ja wypowiadam, już się nie odwlecze; słowo, które Ja wypowiadam, spełni się - mówi Wszechmocny Pan."
Ta "tradycja" istnieje od samego początku!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Henryk »

Usunąłeś wypowiedź Krystiana. Bez najmniejszego powodu!
Usunąłeś moje pytanie, dlaczego tak postąpiłeś z userem.

Bobo- Twoje zarządzanie tym forum nie może uzyskać aprobaty tych co tu piszą.
Trzeba coś z tym zrobić. Skoro ja niewiele mogę- to mogę chociaż przestać tu zaglądać.
Będziesz sam bawił się ze swymi niewolnikami.
Życzę powodzenia!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Bobo »

Kiepścicie każdy swój post. A to chlastanie Imieniem Bożym, a to sekciarze, teraz jacyś moi niewolnicy itp.
Zmęczyłeś mnie już tą swoją złośliwością.
Pomijam, że merytorycznie posty nic nie wnoszą do tematu. Tobie to zapewne nie przeszkadza.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
09 wrz 2021, 9:34

Imię Boga razi mnie w ustach niewierzących, w ustach Świadków, gdy wtrącają Je po dwa razy w jednym zdaniu.

Częstotliwość używania przez ŚJ imienia Bożego, zawsze była i jest adekwatna do sytuacji i nacechowana szacunkiem. Czy podczas rozmowy Dawida z Jonatanem też Cię razi wielokrotne powoływanie się na imię Jehowy?

1 Sam 20:13_16 "A gdyby ojciec chciał ci wyrządzić krzywdę, to niech Jehowa surowo mnie ukarze, jeśli cię nie ostrzegę i nie pozwolę ci odejść w pokoju. Oby Jehowa był z tobą, tak jak był z moim ojcem. Zechciej okazywać mi lojalną miłość, jaką przejawia Jehowa, tak długo, jak będę żył, a nawet kiedy umrę. Nigdy nie przestawaj okazywać lojalnej miłości moim potomkom, nawet gdy Jehowa wytraci wszystkich twoich wrogów z powierzchni ziemi”. Jonatan zawarł więc przymierze z domem Dawida, mówiąc: „Jehowa pociągnie wrogów Dawida do odpowiedzialności"


A może ten urywek powinien według Ciebie, nadwornego "wklejacza emotikonowego" wyglądać Tak?

1 Sam 20:13_16 "A gdyby ojciec chciał ci wyrządzić krzywdę, to niech :xoczko: surowo mnie ukarze, jeśli cię nie ostrzegę i nie pozwolę ci odejść w pokoju. Oby :xoczko: był z tobą, tak jak był z moim ojcem. Zechciej okazywać mi lojalną miłość, jaką przejawia :xoczko:, tak długo, jak będę żył, a nawet kiedy umrę. Nigdy nie przestawaj okazywać lojalnej miłości moim potomkom, nawet gdy :xoczko: wytraci wszystkich twoich wrogów z powierzchni ziemi”. Jonatan zawarł więc przymierze z domem Dawida, mówiąc: „ :xoczko: pociągnie wrogów Dawida do odpowiedzialności"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Bobo »

Henryk myli niewymawianie Imienia Boga z używaniem go do czczych rzeczy. Temat wałkowany na forum wiele razy.
Oszołomstwu mówię NIE!

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Wiedźmin123 »

Jestem ciekawy jak to będzie z wiekiem ludzi na Nowej Ziemi, Królestwo Nowej Ziemi ma trwać 1000lat to będziemy się tam starzeć czy nie ?

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: DonCicio »

Wiedźmin123 pisze:
07 lut 2022, 14:45
Jestem ciekawy jak to będzie z wiekiem ludzi na Nowej Ziemi, Królestwo Nowej Ziemi ma trwać 1000lat to będziemy się tam starzeć czy nie ?

Przeciwnie. Starzec powróci do dni swojej młodości:

"Niech jego ciało stanie się jędrniejsze niż w młodości i niech mu wróci jego młodzieńczy wigor" (Hiob 33:25)

Podobny przypadek opisany jest w Biblii, kiedy Naaman, dowódca wojska króla Syrii, chory na trąd, za namową Elizeusza zanurza swoje ciało w wodach Jordanu (2 Król 5:10)

"Poszedł więc i zanurzył się w Jordanie siedem razy, tak jak mu polecił sługa prawdziwego Boga. Wtedy jego ciało wróciło do zdrowia i było jak ciało małego chłopca. I stał się czysty" (2 Król 5:15)

W nowym świecie też jest mowa o symbolicznej "wodzie życia":

"Następnie anioł pokazał mi rzekę wody życia, czystą jak kryształ. Wypływała z tronu Boga i Barankai płynęła środkiem głównej ulicy miasta. Po obu stronach rzeki były drzewa życia, które dawały 12 zbiorów owoców — rodziły owoce każdego miesiąca. A liście tych drzew służyły do leczenia narodów" (Obj 22:1,2)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Wiedźmin123 »

Czy to co jest mowa w tym cytacie to oznacza, że ludzie kiedyś wyjdą z piekła ?
,,...I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań (Piekło) wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów....,,

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: DonCicio »

Wiedźmin123 pisze:
18 cze 2022, 20:03
Czy to co jest mowa w tym cytacie to oznacza, że ludzie kiedyś wyjdą z piekła ?
,,...I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań (Piekło) wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów....,,

Oczywiście. Jezus też po trzech dniach od śmierci "wyszedł z piekła". Mówi o tym nawet katolickie wyznanie wiary:

"ukrzyżowan, umarł i pogrzebion,
zstąpił do piekieł,
trzeciego dnia zmartwychwstał"


Słowo piekło jest odpowiednikiem hebrajskiego szeʼòl i greckiego háides, a oznacza po prostu grób. Dlatego, kiedy Jezus powiedział: "Nie dziwcie się temu, bo nadchodzi czas, gdy wszyscy, którzy są w grobach, usłyszą jego głos i wyjdą (...)" Jana 5:28,29, miał na myśli zmartwychwstanie, kiedy to ludzie opuszczą piekło, szeol, hades, otchłań (ábyssos) ... wspólny grób ludzkości.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Wiedźmin123 »

A po co Jezus zstępował do piekieł, w jakim celu ?

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: DonCicio »

Wiedźmin123 pisze:
20 cze 2022, 12:12
A po co Jezus zstępował do piekieł, w jakim celu ?

... bo umarł. Każdy kto umiera idzie do piekła, hadesu, szeolu, grobu. Wybierz sobie nazwę którą chcesz. Wszystkie oznaczają to samo.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Wiedźmin123 »

Aha czyli według Ciebie duszy nieśmiertelnej nie ma ?

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: DonCicio »

Wiedźmin123 pisze:
20 cze 2022, 13:57
Aha czyli według Ciebie duszy nieśmiertelnej nie ma ?

Nie według mnie ... według Biblii:

"Wszystkie dusze należą do mnie. Zarówno dusza ojca, jak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze" ... "Dusza, która grzeszy, ta umrze. Syn nie będzie ponosił winy za grzech ojca, a ojciec za grzech syna. Prawość pójdzie tylko na rachunek prawego, a zło tylko na rachunek złego" (Ez 18:4,20)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Wiedźmin123 »

Czyli jak w Kościele padają słowa : Panie, nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja”.
To to jest kłamstwo ?

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: DonCicio »

Wiedźmin123 pisze:
21 cze 2022, 12:58
Czyli jak w Kościele padają słowa : Panie, nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja”.
To to jest kłamstwo ?

Jeśli dusza, wg Kościoła, jest nieśmiertelna, to po co ją uzdrawiać, skoro i tak nie umrze?!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”