5G a zdrowie

Tutaj możesz podzielić się radami odnośnie sposobów leczenia a także otrzymać pomoc w tej sprawie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Bobo pisze:
wuka pisze:Powinieneś zaopatrzeć się w większą ilość, chociaż na taką twardą głowę pewnie nic nie pomoże
A co mogłoby pomóc na twoją?
Wyłącz Internet. Rozwala ci mózg, bo nie potrafisz się w nm rozumnie poruszać.
Wyłącz.
Bobek,daj dobry przyklad,bo to co wypisujesz wyraznie wskazuje,ze i tobie on nie sluzy. :-D

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

booris pisze: ...
https://nafalinauki.pl
No fajna stronka, ...ale..., co ona sama o sobie pisze?

Na fali nauki

Blog „Na fali nauki” powstał w ramach współpracy Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji ze Stowarzyszeniem Rzecznicy Nauki.
No to pójdźmy teraz na stronę Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, a dokładniej na jej zakładkę "Partnerzy": https://www.piit.org.pl/partnerzy

Partnerem min. jest Ministerstwo Cyfryzacji, które wprowadza tę technologię: https://pl.wikipedia.org/wiki/5G#Polska - a z międzynarodowych partnerów wymieniony jest DIGITALEUROPE, o którym samo PIIT pisze - https://www.piit.org.pl/partnerzy/digital-europe :
DIGITALEUROPE – to europejska organizacja, której celem jest reprezentacja interesów szerokorozumianego sektora elektronicznego i przemysłu technologii cyfrowych w Europie. Członkowie zrzeszeni w DIGITALEUROPE to między innymi jedne z największych firm na świecie z sektora IT, telekomunikacji i elektroniki użytkowej, a także stowarzyszenia krajowe z każdej części Europy. Jej członkami jest 37 organizacji zrzeszających przedsiębiorców z 27 krajów europejskich. DE posiada znaczącą pozycję we współpracy z Komisją i Parlamentem Europejskim.
No, trudno wymagać, żeby ....

Z technologiami jest tak, że potrzebne są długofalowe badania i jeszcze raz długofalowe badania.

Starożytni Rzymianie budowali akwedukty, które dostarczały wodę i, jak się pisze, są doskonałym dowodem ich inżynieryjnego geniuszu. I słusznie. Jednak te budowle miały jeden słaby punkt. Zawierały ołowiane rury. Konsekwencji omawiać chyba nie muszę.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Cyprian,kto by nie byl partnerem.koles w filmie na youtube wyjasnia co to jest i czym i jak to mierzyc.Do takiego pomiaru potrzebny jest konkretny sprzet,a nie wydumki od chinczyka,ktore zbieraja szum z calej okolicy.Oszolomstwo kupuje badziewiaste mierniki i zawala youtube filmikamii z pomiarow,a gawiedz im wtoruje.To ma tyle samo sensu co wykupowanie papieru toaletowego z powodu koronawirusa.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

booris pisze:Cyprian,kto by nie byl partnerem.koles w filmie na youtube wyjasnia co to jest i czym i jak to mierzyc.Do takiego pomiaru potrzebny jest konkretny sprzet,a nie wydumki od chinczyka,ktore zbieraja szum z calej okolicy.Oszolomstwo kupuje badziewiaste mierniki i zawala youtube filmikamii z pomiarow,a gawiedz im wtoruje.To ma tyle samo sensu co wykupowanie papieru toaletowego z powodu koronawirusa.
Ja to pisałem w odniesieniu do całości ich podejścia jakie mają i będą mieli do tego tematu.

Co się zaś tyczy miernika na filmie (na początku, bo dalej nie oglądałem), który pokazał Listek to wydaje mi się, że jest to ten miernik (strona sklepu z podaną specyfikacją i instrukcją użytkownika - tam jest link do pliku): https://emfbusters.pl/pl/p/Acoustimeter ... 5G-FR1/265

Jakiś super tani nie jest.

Strona do producenta tego sprzętu: https://emfields-solutions.com/shop/acoustimeter/
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:.Do takiego pomiaru potrzebny jest konkretny sprzet,a nie wydumki od chinczyka,ktore zbieraja szum z calej okolicy.
Fakt. Tamte "mierniki" podają średnie natężenie pola EM w całym zakresie częstotliwości.
Ale...- tu uwaga!- ich zakres pomiarowy nie obejmuje częstotliwości 5G.
Przy 1±1,5 THz już nic nie mierzy- a to dopiero częstotliwości współczesnych komórek.

Więc twierdzę, że żaden z tamtych pokazanych mierników nawet nie jest w stanie zmierzyć 10±20 THz
Ich zakres pomiarowy jest znacznie niższy!
Cyprianie- sam to potwierdzisz!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Henryk pisze:
booris pisze:.Do takiego pomiaru potrzebny jest konkretny sprzet,a nie wydumki od chinczyka,ktore zbieraja szum z calej okolicy.
Fakt. Tamte "mierniki" podają średnie natężenie pola EM w całym zakresie częstotliwości.
Ale...- tu uwaga!- ich zakres pomiarowy nie obejmuje częstotliwości 5G.
Przy 1±1,5 THz już nic nie mierzy- a to dopiero częstotliwości współczesnych komórek.

Więc twierdzę, że żaden z tamtych pokazanych mierników nawet nie jest w stanie zmierzyć 10±20 THz
Ich zakres pomiarowy jest znacznie niższy!
Cyprianie- sam to potwierdzisz!
Nie rozumiem.

Terahertzowe częstotliwości?
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2020, 8:17 przez .Cyprian., łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

.Cyprian. pisze:Nie rozumiem, terahertzowe częstotliwości?
Masz rację!
Nie zdążyłem poprawić. Częstotliwości o trzy rzędy wielkości niższe.
Oczywiście mowa o Gigahercach.
Nasze telefony nadają w GHz zależnie od sieci...

Jak już tu jestem, to dodam, że pokazany przez Ciebie miernik mierzy "jak leci" wszystko od fal trochę wyższych niż nasz UKF, poprzez całe pasmo telewizyjne, nadajniki wszelkiej łączności bezprzewodowej, aż do pasma naszych komórek.
A przy okazji i kuchenki mikrofalowe- ale te już na granicy pomiaru, ponieważ to już 2.5GHz
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2020, 8:23 przez Henryk, łącznie zmieniany 1 raz.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Henryk pisze:
Jak już tu jestem, to dodam, że pokazany przez Ciebie miernik mierzy "jak leci" wszystko od fal trochę wyższych niż nasz UKF, poprzez całe pasmo telewizyjne, nadajniki wszelkiej łączności bezprzewodowej, aż do pasma naszych komórek.
A przy okazji i kuchenki mikrofalowe- ale te już na granicy pomiaru, ponieważ to już 2.5GHz
On tam ma do 8GHz.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

.Cyprian. pisze:On tam ma do 8GHz.
Tak. Jednak od 200 KHz
Nigdy nie wiemy co mierzymy!
A właściwie- wiemy. Wszystko co promieniuje EM.
Dopiero selekcja częstotliwości byłaby miarodajnym pomiarem.
Taki maszt nadajnika posiada zawsze kilka, kilkanaście, anten promieniujących najróżniejsze częstotliwości.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Rzucacie tu "mądrymi" liczbami, ale przecież sami wiecie, że chodzi o fale, którymi organizm ludzki jest nieustannie bombardowany i to z wszystkich stron. Już mamy tego chłamu w nadmiarze. Nigdy nie spotkaliście się z tym, że promieniowanie od anten, od wifi, od wszelkich nadajników wpływa źle na nasze organizmy? Nie trzeba być fizykiem z dyplomami żeby odczuć na własnej skórze szkodliwość działania zarówno komórek, jak innych sprzętów. Dlaczego przestrzega się, aby w pobliżu serca (na przykład) nie nosić komórki? Dlaczego osoba z rozrusznikiem nie powinna jej nosić? Dlaczego ostrzega się, że słuch, wzrok, układ nerwowy wysiada itp. 5G to nie jest jedynie takim lekkim polepszeniem 4G. Z tego co trąbią uczeni to istna bomba dla naszych tkanek, dla tlenu (wysysa go z komórek). Tylko korporacje tym zainteresowane zacierają ręce.
Powiążcie sobie nazwiska (z całego świata) ludzi, którzy za tym stoją.
No raczej nie są to "święci pańscy".
Te fale są przecież niewidzialne, ale przechodzą przez wszystko i penetrują ciało. Czy to może być coś dobrego? Takie nieustanne poddawanie organizmu pod działanie tego?
Już zdrowy rozsądek podpowiada, że to nic dobrego, a sposób w jaki to się wprowadza oraz zakazy niektórych państw mówią same za siebie.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

A za tym wszystkim stoją wiadome istoty. Szczepienia, wirusy, itd, aby tylko niszczyć rodzaj ludzki.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ratao pisze:A za tym wszystkim stoją wiadome istoty. Szczepienia, wirusy, itd, aby tylko niszczyć rodzaj ludzki.
A już najbardziej uważaj na promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu 400- 800 nanometrów.
Szczególnie za dnia!
Bardzo dobrze przenika przez nasze soczewki o czach wprost do mózgu! :aaa:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
ratao pisze:A za tym wszystkim stoją wiadome istoty. Szczepienia, wirusy, itd, aby tylko niszczyć rodzaj ludzki.
A już najbardziej uważaj na promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu 400- 800 nanometrów.
Szczególnie za dnia!
Bardzo dobrze przenika przez nasze soczewki o czach wprost do mózgu! :aaa:
Taki ty mądry jesteś, taki szkolony, a wyobraźni i ludzkiego podejścia nie dano ci. Szkiełko i oko i nic poza tym. :-?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:Taki ty mądry jesteś, taki szkolony,
Taką wiedzę posiada każdy po ukończeniu szkoły średniej.
O ile uczył się. :-/

Moc promieniowania elektromagnetycznego w zakresie 400- 800 nanometrów w Polsce wynosi średnio około 500 KWh/m2
Pięćset tysięcy watów na metr kwadratowy! :aaa:
I co? Żyjemy i podziwiamy kolory... :xhehe:

Dla tych, którym wydaje się to trudny język: jest to światło widzialne przez nas.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:Dla tych, którym wydaje się to trudny język: jest to światło widzialne przez nas.
Fizyka trudna jezyka. :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”