Grzech przeciwko Duchowi Świętemu

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Nie odpowiadam za co to "coś" Ci mówi. Głosy, które słyszysz w głowie, to Twój problem, a nie mój. Może powinieneś udać się do psychiatry?
Faktem jest, że już za późno dla tych "chrześcijan", którym objawił się "Duch Święty" w Twoim wydaniu. Dawno pomarli.
Nie uważasz jednak, że Ci, co rozmawiali z bezimienną, trzecią częścią "boga" spełniali wszelkie kryteria choroby?
I jak pomóc tym, co tkwią nadal w tym szaleństwie? :roll:

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Korn pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Ech... Duch Święty, poza imieniem Duch Święty, ma też każde imię, które posiada Bóg, a to z tej przyczyny, że... jest Bogiem. Grunt to nie dać się złapać na manipulację śJ polegającą na wmawianiu, że Duch Święty nie ma imienia. :)
Z obserwacji radka widzę, że ma dobry charakter. Nikomu jeszcze nie ubliżył, nikogo nie poniżył. Mało takich na tym forum. Dlatego nie jęcz po nim.
Co ma piernik do wiatraka?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Henryk pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Nie odpowiadam za co to "coś" Ci mówi. Głosy, które słyszysz w głowie, to Twój problem, a nie mój. Może powinieneś udać się do psychiatry?
Faktem jest, że już za późno dla tych "chrześcijan", którym objawił się "Duch Święty" w Twoim wydaniu. Dawno pomarli.
Nie uważasz jednak, że Ci, co rozmawiali z bezimienną, trzecią częścią "boga" spełniali wszelkie kryteria choroby?
I jak pomóc tym, co tkwią nadal w tym szaleństwie? :roll:
Nie odpowiadam za Twoje urojenia na temat chrześcijan. To Twój problem, a nie mój. Ja mogę wyjaśniać tylko to, w co wierzymy w Kościele Chrystusa, a nie Twoje urojenia.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze: Nie odpowiadam za Twoje urojenia na temat chrześcijan. To Twój problem, a nie mój. Ja mogę wyjaśniać tylko to, w co wierzymy w Kościele Chrystusa, a nie Twoje urojenia.
Pisząc "Kościół Chrystusa" z całą pewnością nie masz na myśli KK! :xhehe:
Kościół, z którym się utożsamiasz mordował inaczej wierzących, organizował krucjaty, mordował, palił i gwałcił...
Jezus tak nie zalecał postępować.

Tak więc uroiłeś jedynie sobie, że KK ma cokolwiek wspólnego z Chrystusem, poza bezprawnie zagrabioną nazwą.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Przeczytaj mój podpis.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Henryk pisze:organizował krucjaty, mordował, palił i gwałcił..
Ap 18:4 "I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,"
Yarpen Zirgin pisze: mój podpis
Yarpenie, czemu nie wychodzisz z korporacji ,której owoce są złe?

Mt 7:16 bt4 "Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi?"
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:rzeba było uważać na katechezach w podstawówce. Grzechy przeciwko Duchowi Świętemu:

1. Grzeszyć licząc zuchwale na miłosierdzie Boże,
2. Rozpaczać albo wątpić w miłosierdzie Boże,
3. Sprzeciwiać się uznanej prawdzie chrześcijańskiej,
4. Zazdrościć bliźniemu łaski Bożej,
5. Mieć zatwardziałe serce wobec zbawiennych napomnień,
6. Aż do śmierci odkładać pokutę i nawrócenie.
:xhehe: :xhehe: Powyższe nie ma nic wspólnego z bibliją wykładnią na temat grzechu dotyczącego Ducha Świętego.
To jest tylko stek ludzkich wymysłów. Zwróć uwagę, jakie głupie kryteria tu się podaje. To są raczej dość powszechne grzechy, dotyczą bardzo wielu ludzi. Wskazują raczej na to, aby ludzi związać z KrK. Te wymienione niedociągłości ludzkich słabości można przebaczyć, jak rozumiem...ksiądz może je w konfesjonale odpukać :roll: A więc nie tędy droga.
Poza tym nie wiesz czy uważałam na lekcjach RELIGII (no właśnie - religii, a nie WIARY) i skończ z takimi przytykami.
Natomiast grzech o którym mówimy jest tak wyjątkowy i tak wielki, że NIEPRZEBACZALNY, ani w tym życiu ani w przyszłym.
Zwróć uwagę kiedy i w jakich okolicznościach Jezus o tym mówi. Polecam Mt przestudiować, ale bez religijno-katolicko-katechizmowych regułek. Powodzenia.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Listek pisze:
Henryk pisze:organizował krucjaty, mordował, palił i gwałcił..
Ap 18:4 "I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,"
Ślicznie wyrywasz wersy z kontekstu. :)
Yarpen Zirgin pisze: mój podpis
Yarpenie, czemu nie wychodzisz z korporacji ,której owoce są złe?
Bo nie pracuję w takiej firmie, więc nie mogę jej rzucić. :)
Mt 7:16 bt4 "Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi?"
Kolejny wyrwany z kontekstu fragment. Może byś tak zaczął czytanie od 15 wersu tego rozdziału, a nie dopiero od 16, i dojechał do 20?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:
Korn pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Ech... Duch Święty, poza imieniem Duch Święty, ma też każde imię, które posiada Bóg, a to z tej przyczyny, że... jest Bogiem. Grunt to nie dać się złapać na manipulację śJ polegającą na wmawianiu, że Duch Święty nie ma imienia. :)
Z obserwacji radka widzę, że ma dobry charakter. Nikomu jeszcze nie ubliżył, nikogo nie poniżył. Mało takich na tym forum. Dlatego nie jęcz po nim.
Co ma piernik do wiatraka?
A to ma, żebyś skończył z czepianiem się wszystkich razem i każdego z osobna. Pokaż czasem ludzką twarz. Radek jest wyjątkowym forumowiczem, bez zarzutu w zachowaniu, więc po prostu nie hulaj po nim. Nie każdy ma taką grubą skórę (jak ja chciałoby się powiedzieć, ale to też nie jest prawda ;-) ).

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Nawet gdyby był założycielem tego forum, to nie miało by dla mnie żadnego znaczenia, podobnie jak nie daje mu ulg nienaganne zachowanie czy Twoje przekonanie, że jest "wyjątkowym forumowiczem".
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:Nawet gdyby był założycielem tego forum, to nie miało by dla mnie żadnego znaczenia, podobnie jak nie daje mu ulg nienaganne zachowanie czy Twoje przekonanie, że jest "wyjątkowym forumowiczem".
:bardzo_smutny: :s_zly: :balwan:

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Yarpen Zirgin pisze:rzeba było uważać na katechezach w podstawówce. Grzechy przeciwko Duchowi Świętemu:

1. Grzeszyć licząc zuchwale na miłosierdzie Boże,
2. Rozpaczać albo wątpić w miłosierdzie Boże,
3. Sprzeciwiać się uznanej prawdzie chrześcijańskiej,
4. Zazdrościć bliźniemu łaski Bożej,
5. Mieć zatwardziałe serce wobec zbawiennych napomnień,
6. Aż do śmierci odkładać pokutę i nawrócenie.
Według tego spisu to kazdy kapłan katolicki ma przchlapane bo ma ten grzech na sumieniu.
Jeszua=YHVH

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

tola pisze:
Yarpen Zirgin pisze:rzeba było uważać na katechezach w podstawówce. Grzechy przeciwko Duchowi Świętemu:

1. Grzeszyć licząc zuchwale na miłosierdzie Boże,
2. Rozpaczać albo wątpić w miłosierdzie Boże,
3. Sprzeciwiać się uznanej prawdzie chrześcijańskiej,
4. Zazdrościć bliźniemu łaski Bożej,
5. Mieć zatwardziałe serce wobec zbawiennych napomnień,
6. Aż do śmierci odkładać pokutę i nawrócenie.
Według tego spisu to kazdy kapłan katolicki ma przchlapane bo ma ten grzech na sumieniu.
O, to ciekawe. Rozumiem, że masz dar czytania w myślach i sercach ponad 400 tys katolickich biskupów i prezbiterów?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Po co mi czytac w cudzych brudnych myslach te punkty daja odpowiedz a to,ze umieszczono je w katechizmie dla młodych to jak nic chciano wzbudzic w nich poczucie grzesznosci strachu
winy ze bez krk sa zgubieni .
Jeszua=YHVH

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Zaraz, zaraz... Skoro nie masz tego daru, to na jakiej podstawie uznałaś, że każdy z ponad 400 tys katolickich biskupów i prezbiterów jest winien grzechu przeciwko Duchowi Świętemu?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”