Grzech przeciwko Duchowi Świętemu

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Miałem na myśli to, że ani ja nie słyszałem, ani znajomi nie słyszeli, bo nawet swoim zachowaniem nie sugerowali żeby źle o Duchu Świętym gdzieś mówiono
Obrazek

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

I dlatego nie pisz "nigdzie nie słyszy się", ale zgodnie z prawdą "ja i moi znajomi nie słyszeliśmy".
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Niedawno chyba EMET wypytywał mnie o imię Ducha Świętego, być może nieznajomość Jego imienia powoduje, że się o Nim źle nie mówi. Ludzie nie lubią mówić o tym czego świadomie nie znają. Trudno potępiać osobę o nieznanym imieniu
Obrazek

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Ech... Duch Święty, poza imieniem Duch Święty, ma też każde imię, które posiada Bóg, a to z tej przyczyny, że... jest Bogiem. Grunt to nie dać się złapać na manipulację śJ polegającą na wmawianiu, że Duch Święty nie ma imienia. :)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

" pyta mały chłopiec ojca,- tatusiu,jak się "robi" syna,- na brzuszku,czy na boczku"

Ojciec zdecydowanie,- "na brzuszku".,a duch święty jest " na boczku "
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Yarpen Zirgin pisze:Duch Święty, ma też każde imię, które posiada Bóg, a to z tej przyczyny, że... jest Bogiem
Czyli Duch Św. ma też na imię Jezus, wg. twojej manipulacji.
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Ech... Duch Święty, poza imieniem Duch Święty, ma też każde imię, które posiada Bóg, a to z tej przyczyny, że... jest Bogiem.
Oczywiście tak twierdzi jeden z katolickich DOGMATÓW.

Tych bredni jest znacznie więcej.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Nie, proszę pana, tak jest w nauczaniu objawionym przez Boga. O tym, co jest dogmatach, które zawierają część Objawienia, pogadamy jak się z nimi zapoznasz. :)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:Ech... Duch Święty, poza imieniem Duch Święty, ma też każde imię, które posiada Bóg, a to z tej przyczyny, że... jest Bogiem. Grunt to nie dać się złapać na manipulację śJ polegającą na wmawianiu, że Duch Święty nie ma imienia. :)

To prawda.
Ja jednak słyszałam, że ten grzech dotyczy niewiary. Ale niewiary w Syan Bożego jako Boga.
W sumie na jedno wychodzi. Tylko zastanawiam się, czy niewiara, jako brak wiary w Boga, czy brak wiary w Bóstwo Jezusa.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Nie, proszę pana, tak jest w nauczaniu objawionym przez Boga.
A komu to Bóg "objawił", że duch święty jest trzecią osobą Trójcy?
Gdzie w Słowie Bożym to zapisano?
Imię tego proroka lub apostoła proszę. :-D

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Henryk pisze:A komu to Bóg "objawił", że duch święty jest trzecią osobą Trójcy?
O duchu świętym nikomu. O Duchu Świętym chrześcijanom. :)
Henryk pisze:Gdzie w Słowie Bożym to zapisano?
Chociażby w Dz 5,3-4.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wuka pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Ech... Duch Święty, poza imieniem Duch Święty, ma też każde imię, które posiada Bóg, a to z tej przyczyny, że... jest Bogiem. Grunt to nie dać się złapać na manipulację śJ polegającą na wmawianiu, że Duch Święty nie ma imienia. :)

To prawda.
Ja jednak słyszałam, że ten grzech dotyczy niewiary. Ale niewiary w Syan Bożego jako Boga.
W sumie na jedno wychodzi. Tylko zastanawiam się, czy niewiara, jako brak wiary w Boga, czy brak wiary w Bóstwo Jezusa.
Trzeba było uważać na katechezach w podstawówce. Grzechy przeciwko Duchowi Świętemu:

1. Grzeszyć licząc zuchwale na miłosierdzie Boże,
2. Rozpaczać albo wątpić w miłosierdzie Boże,
3. Sprzeciwiać się uznanej prawdzie chrześcijańskiej,
4. Zazdrościć bliźniemu łaski Bożej,
5. Mieć zatwardziałe serce wobec zbawiennych napomnień,
6. Aż do śmierci odkładać pokutę i nawrócenie.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:
Henryk pisze:Gdzie w Słowie Bożym to zapisano?
Chociażby w Dz 5,3-4.
Coś mi mówi, że mnie okłamujesz.
Jednak wcale nie jestem Duchem Świętym. :->

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Nie odpowiadam za co to "coś" Ci mówi. Głosy, które słyszysz w głowie, to Twój problem, a nie mój. Może powinieneś udać się do psychiatry?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Yarpen Zirgin pisze:Ech... Duch Święty, poza imieniem Duch Święty, ma też każde imię, które posiada Bóg, a to z tej przyczyny, że... jest Bogiem. Grunt to nie dać się złapać na manipulację śJ polegającą na wmawianiu, że Duch Święty nie ma imienia. :)
Z obserwacji radka widzę, że ma dobry charakter. Nikomu jeszcze nie ubliżył, nikogo nie poniżył. Mało takich na tym forum. Dlatego nie jęcz po nim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”