Żydzi Naród Wybrany

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

RM pisze:Eutychus,
czy zwrócenie komuś uwagi na braki w wiedzy jest chamstwem?
Przeczytaj i sam oceń formę i styl owego "zwrócenia uwagi", choć nie liczę na jakąkolwiek autorefleksję.
RM pisze:Gdzie ja Ciebie obraziłem wcześniej? Jakoś nie kojarzę żadnej polemiki pomiędzy nami.
Niekoniecznie trzeba z kimś polemizować, żeby go obrazić i to w chamski sposób:
RM pisze:To Forum, na którym piszemy, dokumentuje dobitnie i jednoznacznie, że userzy o prozelickim nastawieniu, albo są agresywnymi apostołami nienawiści, albo nijakimi osobami pozbawionymi własnego zdania.
Raz jeszcze "obnażę swoją ignorancję", wykazując się niewiedzą w kwestii "prozelickiego nastawienia".
Nie wiem czy można mnie tak zaszufladkować, na pewno nie jestem anty, więc te obraźliwe epitety odebrałem jako mówiące również o mnie.
Nie poczuwam się do bycia "apostołem nienawiści", jeśli znasz jakieś moje nienawistne posty, to mi je wskaż. A gdybym był "nijaką osobą pozbawioną własnego zdania", to bym np. Tobie, bezkrytycznie potakiwał.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Eutychusie,
wybacz, teraz rozumiem skąd się co wzięło i w jaki sposób puzzle poskładały się w Twój antysemityzm do mnie i moją ripostę. :oops:
Jeśli możesz, to zapomnij o tym. Jeszcze raz przepraszam.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

RM pisze:Eutychusie,
wybacz, teraz rozumiem skąd się co wzięło i w jaki sposób puzzle poskładały się w Twój antysemityzm do mnie i moją ripostę. :oops:
Jeśli możesz, to zapomnij o tym. Jeszcze raz przepraszam.
I ja przepraszam za może zbyt impulsywną reakcję.
Dla mnie autorytetem jest Słowo Boże i np. tekst z Rzym 11, a tego typu tekstów, zarówno w ST jak i w NT, jest mnóstwo.

Pozdrawiam.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Tak w rzeczywistości, to Żydzi są Hebrajczykami,potomkami Hebera.
Nawiązując do powyższego, przedmiot, jaki chcemy obecnie podać do rozpatrzenia, jest odpowiedzią na pytanie: „Jak powstał język hebrajski?” Pytanie takie stawiliśmy sobie, lecz historia nie sięga tak odległych czasów, aby na nie mogła dać odpowiedź. Młoda gałąź wiedzy, jaką jest archeologia, nie ma żadnych wykopalisk, które by wyjaśniły omawiany temat. Jedynie Słowo Boże wyjaśnia tam, gdzie ludzka wiedza nie sięga. Na początku ksiąg pisze, że Józef i Izraelici w niewoli egipskiej byli nazwani Hebrajczykami. Nawet i potem, za czasów królestwa izraelskiego, prorok Jonasz przyznał się, że jest Hebrajczykiem. (1 Mojż. 41:12; Jon. 1:9). Nie nazywano ich Semitami, jak to czyni się obecnie, lub Abrahamitami – z powodu obietnic danych temu patriarsze. Ta nazwa sięga jeszcze wcześniej, bo sam Abraham jest nazwany Hebrajczykiem (1 Mojż. 14:13). Gdy zaś czytamy o Semie, błogosławionym synu Noego, to stwierdzamy, że jest nazwany „ojcem wszystkich synów Heberowych” (1 Mojż. 10:21). Z tego widzimy, że Heber wymieniony w rodowodzie pomiędzy Semem a Abrahamem jest powodem tej nazwy. W tym przekonaniu utwierdzamy się, gdy przeglądamy wszystkie teksty wspominające o patriarsze Heberze.

Wiele potomków miał Sem, lecz tylko o synach jego prawnuka Hebera jest powiedziane, że są jego synami. W tym wypadku Mojżesz, wskazując na pochodzenie swego narodu, pokazał też postać szczególną w dziejach dawnego społeczeństwa. W tenże sposób Jakub uznał jako pierworodnego Józefa przez przyjęcie dwóch wnuków za swoich synów. Moglibyśmy powiedzieć, że Jakub był ojcem synów Józefowych. W dwóch przytoczonych wypadkach dopatrujemy się dowodów wywyższenia i uznania zacności mężów sprawiedliwych w odróżnieniu od ich otoczenia.

Gdy następnie zastanowimy się nad skromnymi wiadomościami, jakich nam dostarcza Pismo Święte o mężu Bożym Heberze, przekonujemy się, że jak o Enochu, siódmym pokoleniu od Adama, w kilku wierszach podany jest niezwykły życiorys tego proroka, tak też z Heberem, który był czternastym pokoleniem, wiążą się szczególne wydarzenia opisane w tejże księdze. Rozdział 11 podaje, że Heber żył najdłużej od wszystkich patriarchów urodzonych po potopie. Noe i Sem żyli znacznie dłużej, ponieważ byli urodzeni przed potopem i w innej dyspensacji. Rodowód pokazuje, że wiek następnych pokoleń po Heberze był o połowę krótszy. Ten fakt ma pewną wymowę, o ile się pamięta, że w owym czasie Pan Bóg nagradzał „sytością dni” jedynie mężów sprawiedliwych.
Źródło cytatu: http://www.nastrazy.pl/archiwum/1962_3_08.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jachu pisze:w rzeczywistości, to Żydzi są Hebrajczykami,potomkami Hebera
Bardzo ciekawy fragment.
Przypomniał mi dwóch synów Józefa z Egipcjanką i przyjęciem ich za synów przez Jakuba-Izraela.Dla mnie ma to odniesienie do pogan wszczepionych do Izraela Bożego (ich matka to pogańska Egipcjanka).

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Patrząc na wyrażenie "czas, czasy i pół czasu" z innej strony, to połowa czasu może być interpretowana w formie spłaconego długu, bo wtedy czas przestaje być naliczany, bo przecież jest napisane "z dala od węża", natomiast "czas i czasy" to panowania niedopełniające sprawiedliwości

Ap 12:14 eib "I dano kobiecie dwa skrzydła wielkiego orła, aby uleciała na pustkowie, na miejsce, gdzie ją karmiono przez czas, czasy i pół czasu — z dala od węża."

Jr 17:24-25 eib "(24) Wy natomiast, jeśli uważnie będziecie Mnie słuchać — oświadcza PAN — i nie będziecie wnosić ciężarów w bramy tego miasta w dzień szabatu, jeśli będziecie ten dzień święcić, nie wykonując w nim żadnej pracy, (25) to przez bramy tego miasta będą wchodzić królowie i książęta zasiadający na tronie Dawida. Będą w nie wjeżdżać na wozach i koniach, oni i ich książęta, mieszkańcy Judy i Jerozolimy — i będzie to miasto zamieszkane na wieki."

Ez 34:24 eib "Ja, PAN, będę ich Bogiem, a mój sługa Dawid będzie wśród nich panującym — Ja, PAN, tak postanowiłem."
Obrazek

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

ratao pisze:Listek
Jezus i apostołowie nauczali nauki Ojca Niebieskiego, Boga Izraela.
[center] Jezus nie uważał za Boga,boga Żydów [/center]
Jezus powiedział do Żydów:

Jan 8...

41 Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga».42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie sluchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku byl on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest klamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.
46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, slów Bożych slucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście».

Mat. 12,34-35: „Plemie żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście?


Z wypowiedzi Jezusa wynika,że nie uważał za Boga,boga Żydów.Określał go jako:diabła,zabójcę (lub mordercę w zależności od tłumaczenia),kłamcę,ojca kłamstwa.

Jezus nie mówił tych oskarżeń pod adresem swojego Ojca,ale pod adresem,ojca Żydów.
Wygląda na to że Bóg Izraelitów, z ich żydowską religią, to napewno nie Ojciec JESUSA.

Kim jest więc Bóg Izraela,

a kim jest Bóg - Ojciec JESUSA ?
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Metanoia
Posty: 642
Rejestracja: 09 cze 2016, 17:54
Lokalizacja: Osobowość z Pogranicza

Post autor: Metanoia »

Ojciec ma na Imię JEDEN.
Jezus modlił się Ojcze Jeden.
Mówił wyraźnie, ja i Ojciec jesteśmy Jeden.

Kiedy Ojciec w objawieniu przyszedł do Człowieka przedstawił się z Imienia:
JESTEM JEDEN.
Ten człowiek pobiegł do innych i powiedział :Bóg Jest Jeden a inni poszli dalej i po latach zapisali
:Jest Jeden Bóg

Zdeformowano abstrakcję, istotną informację gdyż nie została ona prawidłowo przetłumaczona ze świata ideowego (Bóg) do języka świata obrazowego (NieBóg).

Ta informacja JESTEM JEDEN daje nam wiedzę o tym, ze Bóg jest po drugiej stronie rzeczywistości "Królestwo Ojca jest w Innym świecie".
Tutaj jest Królestwo Diabła Jehowy.
I informuje nas, że Jehowa nie jest Bogiem, Bóg jest Jeden.
Jehowa jest -1
Początek Stworzenia to 1, które daje początek Królestwu Światła (jednorodnego), to światło stając się przestrzenią staje się SYNEM jednorodnym z Ojcem.
Krwią Ciała Syna jest kwant energii czyli DuchOjcaJeden.

Po drugiej stronie powstaje świat zbudowany z grawitacji.
Zmiana polaryzacji to podział na samca i samicę.
Tutaj jest świat Matki Jehowy
Ciało dla Matki to Ewa, tak jak Syn Adam daje ciało dla Ojca.


To nie są skomplikowane abstrakcje i z pomocą DuchaOjca da się to zwizualizować.
Ukryta Bestia, a prywatnie siostra Badziewitka od Matki Bożej Badziewnej
Chwała Tobie Chryste

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

George pisze:Wygląda na to że Bóg Izraelitów, z ich żydowską religią, to napewno nie Ojciec JESUSA.

Kim jest więc Bóg Izraela,

a kim jest Bóg - Ojciec JESUSA ?
Wiele razy zadawałam sobie te same pytania, a próby odpowiedzi na nie tylko motają mi w głowie.
Faktycznie wiele wskazuje na to, że Ojciec Jezusa to całkiem inna Osoba niż Bóg czczony przez Izraelitów w ST. Szkoda, że nie mamy tego jasno i prosto wyjaśnione tylko trzeba setki lat kłótni i sporów o żydowskiego Boga.
Czy zauważyliście, że inne religie nie mają takiego problemu? (wyłączam islamistów, bo ci to w ogóle są zakręceni). W dodatku chrześcijaństwo, które wyrosło na judaizmie to religia roszczeniowa, walcząca i wcale nie pokojowa. A przecież Bóg jest Bogiem miłości i porządku. Coś mi tu mocno nie gra. Na razie mam wiele sprzecznych myśli, ale może kiedyś...coś się z nich wykluje...

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ps. 147:1-20
1. Chwalcie Pana; albowiem dobra rzecz jest, śpiewać Bogu naszemu; albowiem to wdzięczna i przystojna jest chwała.
2. Pan Jeruzalem buduje, a rozproszonego Izraela zgromadza.
3. Który uzdrawia skruszonych na sercu, a zawiązuje boleści ich.
4. Który rachuje liczbę gwiazd, a każdą z nich imieniem jej nazywa.
5. Wielki jest Pan nasz, i wielki w mocy; rozumienia jego niemasz liczby.
6. Pan pokornych podnosi; ale niepobożnych aż ku ziemi uniża.
7. Śpiewajcież Panu z chwałą; śpiewajcie Bogu naszemu na harfie;
8. Który okrywa niebiosa obłokami, a deszcz ziemi gotuje: który czyni, że rośnie trawa po górach;
9. Który daje bydłu pokarm ich, i kruczętom młodym, które wołają do niego.
10. Nie kocha się w mocy końskiej, ani się kocha w goleniach męskich.
11. Kocha się Pan w tych, którzy się go boją, a którzy ufają w miłosierdziu jego.
12. Chwalże, Jeruzalemie! Pana; chwalże , Syonie! Boga twego.
13. Albowiem on umacnia zawory bram twoich, a błogosławi synów twoich w pośrodku ciebie.
14. On czyni pokój w granicach twoich, a najwyborniejszą pszenicą nasyca cię.
15. On wysyła słowo swe na ziemię; bardzo prędko bieży wyrok jego.
16. On daje śnieg jako wełnę, szron jako popiół rozsypuje.
17. Rzuca lód swój jako bryły; przed zimnem jego któż się ostoi?
18. Posyła słowo swoje, i roztapia je; powienie wiatrem swym, a rozlewają wody.
19. Oznajmuje słowo swe Jakóbowi, ustawy swe i sądy swe Izraelowi.
20. Nie uczynił tak żadnemu narodowi; przetoż nie poznali sądów jego. Halleluja.
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Jachu, sorki, ale "do kogo pijesz"? Cytat pod moim postem. Jak mam to powiązać?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

wuka pisze:Jachu, sorki, ale "do kogo pijesz"? Cytat pod moim postem. Jak mam to powiązać?
Nie polemizowałem z Tobą,raczej z enuncjacjami Georga, na temat Żydów.
Brak na Forum moderatorów,niestety.
Oraz awansem do Listka ,który "śpi" w Zakonie.
Sorki,nic do Ciebie nie mam. Dla mnie,jesteś OK.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze: W dodatku chrześcijaństwo, które wyrosło na judaizmie to religia roszczeniowa, walcząca i wcale nie pokojowa.
Dlaczego katolicyzm nazywasz "chrześcijaństwem"? W podobieństwie ma tyle wspólnego z fotelem, co krzesło elektryczne.
To Twoje "chrześcijaństwo" nie wyrosło na Judaizmie. Ono wyrosło samo na "człowieku grzechu".
Judaizm stał- przynajmniej teoretycznie- na sprawiedliwości.
Katolicyzm- na wyzysku, przemocy, oszustwie...

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Jachu pisze:Sorki,nic do Ciebie nie mam. Dla mnie,jesteś OK.
Dzięki, cieszę się.
Henryk pisze:Dlaczego katolicyzm nazywasz "chrześcijaństwem"?
Henryk pisze:Katolicyzm- na wyzysku, przemocy, oszustwie...
Nazywam tak, bo wierzą w Chrystusa. A co według Ciebie jest chrześcijaństwem? Jakie wyznaczniki świadczą o przynależności i dają prawo nazywać się chrześciajninem?
Prawdę mówiąc ja w żadnym z odłamów religijnych (co za słowotwór ;-) ) nie widze czystego chrześcijaństwa. Poszczególne osoby tak, owszem, podążają za Chrystusem, starają się pełnic nakazy zawarte w Ewangeliach, ale jako grupy, jako społeczności...cóż, albo wszyscy wierzący w Chrystusa to chrześijanie, albo nikt.
Co do ostatniego zdania, masz w pełni rację. Karolicyzm rzymski pogrąża się coraz bardziej. Dla mnie to jedno wielkie kłamstwo, fałsz; budzi we mnie obrzydzenie.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:Nazywam tak, bo wierzą w Chrystusa. A co według Ciebie jest chrześcijaństwem? Jakie wyznaczniki świadczą o przynależności i dają prawo nazywać się chrześciajninem?
Mało kto twierdzi,że Chrystus nie chodził po ziemi.
Wierzą w to i ateiści!
Więc nie to jest wyznacznikiem!
Jak można wierzyć w Chrystusa, a modlić się do Maryi i "świętych"? :aaa:
Całować obrazy i rzeźby... :aaa:

Chrześcijaństwem w popularnym zrozumieniu jest człowiek ochrzczony w tym Wielkim Watykańskim systemie. Ewentualnie u Jego "córek"- też nierządnic!.

Dla mnie wyznacznikiem bycia chrześcijaninem jest chęć naśladowania z całego serca i umysłu Mesjasza, oraz posłuszeństwo Jego naukom zawartym w Biblii.
Tylko tyle i AŻ tyle.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”