Nazwani Bożym imieniem JHWH

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16807
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Bobo »

Wciąż głoszą innymi metodami. Np. w moim zborze będziemy chrzcili nowych ŚJ, którzy poznali prawdę w czasie pandemii nie głosząc od drzwi do drzwi.
Oszołomstwu mówię NIE!

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: teska »

"Czym się odwdzięczę Jehowie za całe dobro ,które mi wyświadczył? Podniosę kielich wybawienia i będę wzywał imię Jehowy."Psalm 116:12-13

"Każdy,kto wzywa imienia Jehowy będzie wybawiony.Rzymian 10:13 zobacz Joela 2:32 i Dzieje Apostolskie 2:21

Szczęśliwy jest lud,którego Bogiem jest Jehowa :)

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Krystian »

oczywiście kostka
szczęśliwy ten lud, kto kocha Boga IHWH
Natomiast kara dla tych co z Boga Jehowy zrobili kłamcę jak korporacja religijna Strażnica.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4170
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: radek »

‭‭Mateusza 20:16 UBG‬‬
[16] Tak to ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi. Wielu bowiem jest wezwanych, ale mało wybranych.

https://bible.com/bible/138/mat.20.16.UBG

Tak więc dlatego

‭‭‭‭Izajasza 56:1-5 UBG‬‬
[1] Tak mówi PAN: Strzeżcie sądu i czyńcie sprawiedliwość, bo bliskie jest nadejście mojego zbawienia i objawienie się mojej sprawiedliwości. [2] Błogosławiony człowiek, który to czyni, i syn człowieczy, który się tego trzyma, który przestrzega szabatu, aby go nie bezcześcić, który strzeże swej ręki, aby nie czyniła nic złego. [3] Niech więc nie mówi cudzoziemiec, który przyłączył się do PANA: PAN na pewno odłączył mnie od swego ludu. Niech też eunuch nie mówi: Oto jestem suchym drzewem. [4] Tak bowiem mówi PAN o eunuchach, którzy przestrzegają moich szabatów i wybierają to, co mi się podoba, i trzymają się mojego przymierza: [5] Dam im miejsce w swoim domu i w swoich murach oraz imię lepsze od synów i córek; dam im imię wieczne, które nie będzie zgładzone.

https://bible.com/bible/138/isa.56.1.UBG

To, że pilnowanie w sercu i uwzględnianie przy podejmowaniu decyzji, przepisów Prawa Bożego, daje więcej radości niż się spodziewamy, czytamy też we fragmentach
‭‭
‭‭Mateusza 18:19 UBG‬‬
[19] Mówię wam też: Jeśli dwaj z was na ziemi będą zgodnie prosić o cokolwiek, otrzymają to od mego Ojca, który jest w niebie.

https://bible.com/bible/138/mat.18.19.UBG

‭‭Malachiasza 3:10 UBG‬‬
[10] Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, aby żywność była w moim domu, a doświadczcie mnie teraz w tym, mówi PAN zastępów, czy wam nie otworzę okien niebios i nie wyleję na was błogosławieństwa, tak że nie będziecie mieli gdzie go podziać;

https://bible.com/bible/138/mal.3.10.UBG
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16807
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Bobo »

Do czego ten wpis?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4170
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: radek »

Do tematu
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16807
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Bobo »

Nijak to się ma do tematu. Tylko twój umysł spłatał ci figla, jak zwykle.
To naprawdę dziwne, że piszesz do tematu: Nazwani Bożym imieniem JHWH a cytujesz treść Biblii bez tego imienia, a w ogóle, kto jest tak nazwany to już w ogóle nic nie wyjaśniasz.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4170
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: radek »

Nie trafiłeś z interpretacją mojej wypowiedzi. JHWH jest właścicielem imion, które nadaje bezpośrednio, lecz i imion, które nadają swoim dzieciom, rodzice w Niego wierzący. Wyróżnieniem jest bycie nazwanym bezpośrednio Bożym imieniem

‭‭Mateusza 5:20 UBG‬‬
[20] Mówię wam bowiem: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie obfitsza niż uczonych w Piśmie i faryzeuszy, żadnym sposobem nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

https://bible.com/bible/138/mat.5.20.UBG
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16807
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Bobo »

Wersety i interpretacja od czapy.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4170
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: radek »

Bobo pisze:
03 maja 2024, 20:55
Wersety i interpretacja od czapy.
A konkretnie
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16807
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Bobo »

Wszystkie. O konkrety to ciebie strach zapytać, tak niekonkretnie piszesz uprawiając jakiś bełkot ze zlepków wersetów nie na temat.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4170
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: radek »

Bobo pisze:
03 maja 2024, 21:48
Wszystkie. O konkrety to ciebie strach zapytać, tak niekonkretnie piszesz uprawiając jakiś bełkot ze zlepków wersetów nie na temat.
Jeśli masz dowody, że Pismo Święte mówi inaczej to przedstaw. Nie oskarżaj jeśli nie masz. A jeśli nie rozumiesz co piszę, to możesz śmiało pytać, wtedy rozwinę, chociaż wtedy nie będziesz miał zasługi w interpretacji, ale przynajmniej nie będziesz błądził w ciemności
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16807
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Bobo »

Nie ma jak to mieć mniemanie o sobie, że oświecasz... bełkotem :aaa:
Niczego nie rozwiniesz, tylko jeszcze bardziej zagmatwasz. Nie czaruj, pisujesz tu na forum już kilka lat i co nieco można coś o Twoim pisaniu powiedzieć.
Nie wiem o jakie dowody piszesz, kiedy w temacie nazwania kogoś imieniem JHWH walisz tekst nie na temat? Przecież to sam w sobie dowód na to, by, jak to nazwałeś: 'oskażyć' o pisanie bzdur.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4170
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: radek »

Bobo pisze:
03 maja 2024, 22:13
Nie ma jak to mieć mniemanie o sobie, że oświecasz... bełkotem :aaa:
Niczego nie rozwiniesz, tylko jeszcze bardziej zagmatwasz. Nie czaruj, pisujesz tu na forum już kilka lat i co nieco można coś o Twoim pisaniu powiedzieć.
Nie wiem o jakie dowody piszesz, kiedy w temacie nazwania kogoś imieniem JHWH walisz tekst nie na temat? Przecież to sam w sobie dowód na to, by, jak to nazwałeś: 'oskażyć' o pisanie bzdur.
Ja wytłumaczyłem. Przykro mi, że takim chlebem mnie częstujesz. Jak coś się w Twoim światopoglądzie zmieni, to pamiętaj, że ja jestem gotowy na argumentatywną dyskusję. Pozdrawiam i dobrej nocy życzę
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16807
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Bobo »

Nie będzie takiej rozmowy. Twoje argumenty są do bani.Niezrozumiałe, popląrane i bez sensu.
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”