Czyste i nieczyste

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Albertus pisze:Dlaczego głosisz innym że należy przestrzegać wszystkich przepisów Prawa podczas gdy sam wszystkich przepisów Prawa nie wypełniasz?
Cały czas uczę się Prawa Boga i wdrażam je w życie wiedząc ,że każde słowo Boga jest ważne.Moja miłość do Niego polega na wypełnianiu Jego przykazań.
Jest to mój proces uświęcenia.

Albertusie ,nie golę brody i bokobrodów tylko przycinam .
Masz jakieś obiekcje?



Jeśli chodzi o miłość do bliźniego to ap . Paweł napisał ,że wszystkie przykazania są ważne:

Rz 13:9
"Albowiem przykazania:
Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego!"
Wierny jest Bóg, który powołał nas do wspólnoty z Synem swoim Jezusem Chrystusem, Panem naszym.
A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli.
1 Kor.1,9-10
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Tego wątku nie powinno tu być. To miejsce dla Trolli.
Nie ma w Dekalogu nic o czystości czy nieczystości.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Daniel_dn pisze:Nie ma w Dekalogu nic o czystości czy nieczystości.

.
NIE BĘDZIESZ MIAŁ INNYCH BOGÓW OPRÓCZ MNIE !
Gdy kochasz swego Boga to spełniasz wszystkie Jego słowa.

Mt 22:37 bg
"A Jezus mu rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga twego, ze wszystkiego serca twego, i ze wszystkiej duszy twojej i ze wszystkiej myśli twojej."
1J 5:3 pau
"Miłość Boga polega na przestrzeganiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie."
1J 5:2 bp
"Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, iż Boga miłujemy i wypełniamy Jego przykazania."
To jest prawo dotyczące zwierząt, ptaków i wszelkich istot żyjących, które poruszają się w wodzie, i wszelkich stworzeń pełzających po ziemi, (47) abyście rozróżniali między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, między zwierzętami jadalnymi a tymi, których jeść nie wolno.
Kpł 11,46-47
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Daniel_dn pisze:Tego wątku nie powinno tu być. To miejsce dla Trolli.
Nie ma w Dekalogu nic o czystości czy nieczystości.
Jest i też tak myślałem to co mówisz ale jest inaczej bo w Dekalogu jest zdrowe.
Wieprzowina mało witamin
Krab oczyszcza tylko ocean z martwych padline i nie można go jesc
Krewetki zabójcza ilość cholesterolu
Itd itd
Itd

Lubie piwo i wódkę ale zauważyłem że Wino najdrowsze oczywiście z Winogron..
Oczyści Ci pluca z papierosów moment wykichasz te smole z płuc aż dziwne odrazu lepiej się oddycha.
Coś ma te wino winogronowe wkoncu sam Jezus pił wino.
PO piwie kac omega po wodce mniejszy a po winie wytrawnym do pracy śmiało idziesz


Co jest trucizna a co zdrowe pisze jak biało na czarnym w Biblii co najlepsze nie były potrzebne statystyki i badania

Jesteśmy dziećmi Bożymi czy swego dziecka byś nie upomina że jje coś niezdrowego lub trującego?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Bóg podał przez proroków drogę wiodącą do życia, a dlaczegoś człowiek wybiera najpierw drogę wiodącą do śmierci.Dopiero jak mocno pocierpi i pochoruje to zaczyna szukać Boga i wdrażać wszystkie Jego święte przykazania.
Och ta nasza zła skłonność!
Polecenie to bowiem, które ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem. (12) Nie jest w niebiosach, by można było powiedzieć: Któż dla nas wstąpi do nieba i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je. (13) I nie jest za morzem, aby można było powiedzieć: Któż dla nas uda się za morze i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je. (14) Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić. (15) Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. (16) Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył
Powt.30,11-16

Bogu dzięki za Mesjasza,który jest drogą do życia , życia wiecznego.

Mesjasz Jeszua ma naukę Boga w swoim wnętrzu, na swym sercu i umyśle,każde słowo Boga.

Mt 4:4
"Lecz On mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Listek pisze:
Daniel_dn pisze:Nie ma w Dekalogu nic o czystości czy nieczystości.

.
NIE BĘDZIESZ MIAŁ INNYCH BOGÓW OPRÓCZ MNIE !
Gdy kochasz swego Boga to spełniasz wszystkie Jego słowa.

Mt 22:37 bg
"A Jezus mu rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga twego, ze wszystkiego serca twego, i ze wszystkiej duszy twojej i ze wszystkiej myśli twojej."
1J 5:3 pau
"Miłość Boga polega na przestrzeganiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie."
1J 5:2 bp
"Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, iż Boga miłujemy i wypełniamy Jego przykazania."
To jest prawo dotyczące zwierząt, ptaków i wszelkich istot żyjących, które poruszają się w wodzie, i wszelkich stworzeń pełzających po ziemi, (47) abyście rozróżniali między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, między zwierzętami jadalnymi a tymi, których jeść nie wolno.
Kpł 11,46-47
Listek, nie dociera do Ciebie podstawowa prawda o Prawie Bożym. Piszesz, ze należy wypełniać wszystkie słowa Boga i z tym się zgadzam. Ale czy należy wypełniać też inne słowa innego Boga? Na pewno nie, bo złamiemy pierwsze podstawowe przykazanie, że nie będziesz mieć cudzych bogów obok Mnie. Twoje pojęcie Boga jest bardzo szerokie. Mam wrażenie, że obejmuje wszystkich bogów. Tylko że jedni mówią nie zabijaj, a drudzy zabijaj. Nie da się zjeść jabłka i nadal go mieć. To nielogiczne. Jeżeli ktoś akceptuje tą nie logikę, to znaczy, że albo postradał zmysły abo jest cynikiem i tylko interesuje się sobą.

Mój Bóg Dekalogu jest bardzo ograniczony w swoich cechach i prawie. Bo wszystko co jego dotyczy to tylko i wyłącznie Dekalog. Ale dzięki temu wiem, co jest jego prawem, a co do niego nie należy. Na pewno ostatni cytat o prawie dotyczącym zwierząt nie jest częścią Dekalogu.

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

karol210 pisze:
Daniel_dn pisze:Tego wątku nie powinno tu być. To miejsce dla Trolli.
Nie ma w Dekalogu nic o czystości czy nieczystości.
Jest i też tak myślałem to co mówisz ale jest inaczej bo w Dekalogu jest zdrowe.
Wieprzowina mało witamin
Krab oczyszcza tylko ocean z martwych padline i nie można go jesc
Krewetki zabójcza ilość cholesterolu
Itd itd
Itd

Lubie piwo i wódkę ale zauważyłem że Wino najdrowsze oczywiście z Winogron..
Oczyści Ci pluca z papierosów moment wykichasz te smole z płuc aż dziwne odrazu lepiej się oddycha.
Coś ma te wino winogronowe wkoncu sam Jezus pił wino.
PO piwie kac omega po wodce mniejszy a po winie wytrawnym do pracy śmiało idziesz


Co jest trucizna a co zdrowe pisze jak biało na czarnym w Biblii co najlepsze nie były potrzebne statystyki i badania

Jesteśmy dziećmi Bożymi czy swego dziecka byś nie upomina że jje coś niezdrowego lub trującego?
Rozumiem do czego zmierzasz. Choć w Dekalogu nie ma mowy o sposobie odżywiania, to główną cechą Boga Dekalogu jest życie. To On je stworzył, chroni je i chce, aby było ono powielane. Dlatego życie człowieka jest pod szczególną ochroną. Każdy kto wchodzi do Królestwa też musi tego chcieć, a tym samym zadbać o swoje ciało tak jak dbał o samego Boga. Dzięki dbałości o swój organizm będzie mógł długo żyć w służbie Bogu. Tego można dokonać tylko dzięki wiedzy czyli nauce, a nie wiary i zabobonach. To jest trochę na dzisiejsze czasy trudne, bo dzisiejsza nauka jest mocno zakłamana. Opiera się na badaniach opartych na innych fundamentach niż miłość do Boga. Wiedza od innych Bogów też jest nie przydatna, a jest nią także treść biblijna nie będąca częścią Dekalogu.
Gdy więc chcemy zadbać o ciało w sposób należycie, to powinniśmy pogłębiać, jako ludzkość, wiedzę o budowie i działaniu ciała człowieka. Nie możemy tego jednak robić opierając się na ludziach, którzy robią to dla swoich celów czyli biznesowych. Wszystkie badania finansowane przez firmy farmaceutyczne powinny być zweryfikowane i podobnie inne.

Podsumowując, nie jest bez znaczenia co człowiek je i czy prowadzi higieniczny tryb życia. Jednak tej wiedzy nie zaczerpniemy z Biblii.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2017, 9:05 przez Daniel_dn, łącznie zmieniany 1 raz.

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Listek pisze:Bóg podał przez proroków drogę wiodącą do życia, a dlaczegoś człowiek wybiera najpierw drogę wiodącą do śmierci.Dopiero jak mocno pocierpi i pochoruje to zaczyna szukać Boga i wdrażać wszystkie Jego święte przykazania.
Och ta nasza zła skłonność!
Polecenie to bowiem, które ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem. (12) Nie jest w niebiosach, by można było powiedzieć: Któż dla nas wstąpi do nieba i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je. (13) I nie jest za morzem, aby można było powiedzieć: Któż dla nas uda się za morze i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je. (14) Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić. (15) Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. (16) Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył
Powt.30,11-16

Bogu dzięki za Mesjasza,który jest drogą do życia , życia wiecznego.

Mesjasz Jeszua ma naukę Boga w swoim wnętrzu, na swym sercu i umyśle,każde słowo Boga.

Mt 4:4
"Lecz On mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych."
Bóg dał tylko Dekalog, a w nim nie wyróżnił proroków. Listek, nienawidzisz Boga Dekalogu.
Cynicznie łamiesz jego Prawa.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Daniel_dn pisze:Mój Bóg Dekalogu jest bardzo ograniczony w swoich cechach i prawie.
Czyżbyś nie wierzył w ofiarę Mesjasza?

Nie wierzysz,że życie według Bożych przykazań uświęca człowieka?

Aż tak bardzo przeszkadza Ci ,że nie jem wieprza itp?


Obrazek
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Listek pisze:
Daniel_dn pisze:Mój Bóg Dekalogu jest bardzo ograniczony w swoich cechach i prawie.
Czyżbyś nie wierzył w ofiarę Mesjasza?

Nie wierzysz,że życie według Bożych przykazań uświęca człowieka?

Aż tak bardzo przeszkadza Ci ,że nie jem wieprza itp?


Obrazek
Mnie mało interesuje to co jesz. Możesz skrupulatnie wypełniać Prawo Boże, tylko nie jest to prawo Boga Dekalogu.
Bóg Dekalogu nie potrzebuje Mesjaszy czy Proroków. Dekalog nikogo nie wyróżnia i każdy kto wejdzie do Królestwa będzie na równi ze swoimi braćmi. Wymagania jednak są bardzo wysokie na miarę Syna Bożego.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Daniel_dn pisze:Wymagania jednak są bardzo wysokie na miarę Syna Bożego
Dobrze,ze to dostrzegasz, że wymagania są wysokie.
:-)

1Kor 6:9 "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego?
Nie łudźcie się!
Ani rozpustnicy,
ani bałwochwalcy,
ani cudzołożnicy,
ani rozwięźli,
ani mężczyźni współżyjący ze sobą,"


Ef 5:5 "O tym bowiem bądźcie przekonani, że żaden rozpustnik ani nieczysty, ani chciwiec - to jest bałwochwalca - nie ma dziedzictwa w królestwie Chrystusa i Boga."

1Kor 6:10 "ani złodzieje, ani zachłanni, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie otrzymają królestwa Bożego."

Ez 18:9 "[kto] postępuje według moich ustaw i przestrzega moich zasad słuszności, chcąc w ten sposób działać zgodnie z prawdą, ten jest sprawiedliwy i będzie żył na pewno — oświadcza Wszechmocny PAN."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

I nigdy nie umrze czlowiek ktory slucha i wierzy.. nawet po smierci bo Pan jest wtedy jego Pasterzem :->

Zagubione tez szuka ;-)

PS:Apropo bać sie nalezy smierci drugiej nie cielesnej

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

bać sie nalezy smierci drugiej nie cielesnej
Tylko, żeby umrzeć jako człowiek, to najpierw trzeba nim się stać. Wy jeszcze nawet się nie narodziliście dla Boga Dekalogu. Nie znacie Go i On was.

Listek jak zwykle pisze nowy Dekalog. Muzułmanie też napisali swój. Każdy może sobie napisać, a nawet samu ogłosić się bogiem. Historia wiele zna takich przypadków.
Czy to nie bałwochwalstwo? Nowe prawo, to nowy Bóg czyli złamanie pierwszego przykazania Dekalogu. To własnie robisz Listek i nie pisz więcej w dziale Boga Dekalogu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

karol210 pisze:bać sie nalezy smierci drugiej
Oczywiście.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”