Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: efroni »

Krystian pisze:
Bredzisz człowieku
(..)
Księża jak ty, też mówili po kolędzie ile jest duszyczek w domu
Taka odpowiedź to żaden argument w dyskusji.
W Biblii jest wyraźnie napisane, że kto zgrzeszył, ten musi umrzeć.
że człowiek, który grzeszy, umrze!
że umrze [tylko] ta osoba, która grzeszy.
że każdy, kto grzeszy, umrze

I Biblia i nauka wskazują że po śmierci ciała, dusza oddziela się od ciała i idzie do miejsca gdzie przebywają dusze po śmierci ciała [ nazwa tego miejsca nie jest istotna]
Dzisiaj nauka jest na takim poziomie, że można przeszczepiać organy ciała .
Zapewne niedługo będzie można przeszczepić każdy organ ciała ,tym samym całe ciało może być wymienione .
Jeżeli los duszy jest taki sam jak los ciała, to wtedy ktoś, po tak licznych przeszczepach, ma duszę pozszywaną niczym Frankenstein
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

I Biblia i nauka wskazują że po śmierci ciała, dusza oddziela się od ciała i idzie do miejsca gdzie przebywają dusze po śmierci ciała [ nazwa tego miejsca nie jest istotna]
Dzisiaj nauka jest na takim poziomie, że można przeszczepiać organy ciała .
To właśnie potwierdza, a właściwie łączy naukę z wiarą, z Bogiem. Są przecież, jak sam teksty podajesz, w Biblii przesłanki w temacie duszy i jej życia po śmierci ciał, ale trzeba je chcieć zobaczyć. Ty widzisz, ja widzę, inni osobiście doświadczyli życia po śmierci ciała, np.podczas śmierci klinicznej. Mnie ostatnio zdumiała sprawa przeszczepów właśnie, bo tego nie wiedziałm, gdyż ukrywa się takie sprawy. Otóż faktem jest i to bardzo częstym, że biorca organu przejmuje jakby niektóre cechy, wspomnienia, nawet skłonności czy nałogi dawcy organu. Istnieją nawet grupy wsparcia dla takich osób, które nie mogą sobie poradzić z ekstremalnymi czasami zmianami, jakie zachodza w ich charakterze, postrzeganiu świata, nawykach itp. Oczywiście nie nagłasnia się tego, bo istnieje niebezpieczeństwo, że ludzie nie zechcą oddawać organów. Być może dlatego są takie duże nakłady środków i wysiłki naukowców zmierzają do sztucznego tworzenia organów.
Jeszcze inny wniosek można z tego wysnuć, co pokrywa się z tym o czym mówią ludzie eksperymentujący z tzw. wędrówką dusz i też poddawane regresji hipnotycznej, a także fizyka kwantowa potwierdza, że każda komórka, cząstka zachowuje wieczną pamięć. Jest jakby matrycą, jedyną i indywidualną każdego człowieka. Stąd przeszczepiony organ łączy swoje zasoby pamięci z osobą biorcy.
Taki nieświadomy Krystian może sobie nóżką tupać, ale zarówno Biblia, jak i nauka, a także wszelkie starsze od PS teksty z małych i wielkich religii innych narodów mówią to samo.
Obecnie mamy naukowe potwierdzenia.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: nike »

wuka napisała/
Taki nieświadomy Krystian może sobie nóżką tupać, ale zarówno Biblia, jak i nauka, a także wszelkie starsze od PS teksty z małych i wielkich religii innych narodów mówią to samo.
Obecnie mamy naukowe potwierdzenia.
Kilka twoich postów przeczytałam i w każdym piszesz Biblia potwierdza, nauka potwierdza, skoro tak potwierdza to zacytuj teksty biblijne, że reinkarnacja jest prawdziwa, że dusza jest nieśmiertelna, że każdy człowiek ma w sobie duszę bardzo proszę czekam.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

nike pisze:
08 sie 2020, 23:31
wuka napisała/
Taki nieświadomy Krystian może sobie nóżką tupać, ale zarówno Biblia, jak i nauka, a także wszelkie starsze od PS teksty z małych i wielkich religii innych narodów mówią to samo.
Obecnie mamy naukowe potwierdzenia.
Kilka twoich postów przeczytałam i w każdym piszesz Biblia potwierdza, nauka potwierdza, skoro tak potwierdza to zacytuj teksty biblijne, że reinkarnacja jest prawdziwa, że dusza jest nieśmiertelna, że każdy człowiek ma w sobie duszę bardzo proszę czekam.
Zadziwiające. Efroni sypnął cytatami. Również tłumaczy tak, że jaśniej się nie da.
A ty dalej swoje. Czego wy ludzie oczekujecie? Czy nie umiecie myśleć samodzielnie, wyciągac wniosków, logicznie łączyć różne przekazy?
Jeśli oczekujesz następującej treści:"zaprawdę powiadam wam, że dusza jest nieśmiertelna i wielokrotnie wciela się w różne ciała na ziemi i nie tylko w celu uczenia się, poprawiania własnych błędów, Za dwa tysiące lat odkryjecie związek tego o czym mówię z naukowymi badaniami. Powiadam wam, że to będzie się nazywać fizyka kwantowa. Rzekłae"...no to jednak nie znaleziono jeszcze takiego papirusu. Mam nadzieję, że odkopią lub w lochach watykańskich ktoś kiedyś znajdzie stosowny tekst.
Poza tym...czy naprawdę wy niczego nie czytacie, niczym innym się nie interesujecie niż tylko Biblia i jeszcze raz Biblia, a wydarzenia z życia jak przez sitko w świetle Biblii... :roll: Tak się nie da żyć. Niewolnicy mają więcej wolności :mysli:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: nike »

W następnym wcieleniu to ty nie będziesz człowiekiem, bo jesteś bardzo nie miłą osobą. Dziękuje ci za dyskusje.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: efroni »

Reinkarnacja to ponowne wcielenie [stad re] duszy do ciała .
Zmartwychwstanie to nic innego jak ponowne wcielenie duszy do ciała .

Wskrzeszenie Łazarza [ponowne wcielenie duszy Łazarza do jej ciała] dokonało się za sprawa Słowa i dzięki Słowu .
Zmartwychwstanie Łazarza dokonało się byśmy uwierzyli, że Logos jest zmartwychwstaniem i życiem (J 11;25)
...Jezus powiedział im otwarcie: Łazarz umarł, ... a potem do Marty mówi : Brat twój zmartwychwstanie
I zmartwychwstał Łazarz ; mocą Słowa i za sprawą Słowa zmartwychwstał Łazarz ... i ponownie umarł i ponownie zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym

Jezus w dyskusji z saduceuszami na temat zmartwychwstania, odnosząc się do Abrahama , Izaaka i Jakuba, którzy już dawno umarli, mówi że Bóg jest Bogiem żywych [żyjących] a nie umarłych (Łk 20;38)
Mówiąc tak mówi odnośnie czego ? Ciała, które już dawno stało się prochem ziemi i jest z nim tak jakby go nigdy nie było ? Czy mówiąc tak mówi odnośnie duszy, która żyje i przebywa w miejscu gdzie przebywają dusze po śmierci ciała ?

Dusza człowieka możne ponownie wcielić się tylko do ciała człowieka .
Nie ma reinkarnacji duszy człowieka do ciała zwierzęcia, chyba że mamy na myśli rożnego rodzaju bydlaków [nie są godni by nazywać ich ludźmi]
Wtedy tak , wtedy dusza człowieka wciela się w takie "zwierzę" [zwierzę w cudzysłowowy bo to coś gorszego niż zwierzę ]

Dusza człowieka może przebywać w tym świecie tylko w ciele człowieka ,poza ciałem nie może przybyć do tego świata i dlatego wróżka z Endor mogła wywołać, nie duszę [ona ma odpoczywać w spokoju] a ducha Samuela.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

nike pisze:
09 sie 2020, 8:33
W następnym wcieleniu to ty nie będziesz człowiekiem, bo jesteś bardzo nie miłą osobą. Dziękuje ci za dyskusje.
Tym wpisem jedynie poświadczasz, że nie masz pojęcia o nauce o karmie. :-/
Jestem osobą bardzo miłą i wyrozumiałą, ale nie mam cierpliwości do "zakutych głów", do osób, które uparcie chcą tkwić w miejscu i przeszkadzają tym, którzy idą do przodu.
Nie daję się ściągnąć w dół.
Również dziękuję, chociaż trudno relację z tobą nazwać dyskusją. :roll:

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

Amen, Efroni, po stokroć. :fiolki:

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wybrana »

efroni pisze:
09 sie 2020, 10:26
Reinkarnacja to ponowne wcielenie [stad re] duszy do ciała .
Zmartwychwstanie to nic innego jak ponowne wcielenie duszy do ciała .

Wskrzeszenie Łazarza [ponowne wcielenie duszy Łazarza do jej ciała] dokonało się za sprawa Słowa i dzięki Słowu .
Zmartwychwstanie Łazarza dokonało się byśmy uwierzyli, że Logos jest zmartwychwstaniem i życiem (J 11;25)
...Jezus powiedział im otwarcie: Łazarz umarł, ... a potem do Marty mówi : Brat twój zmartwychwstanie
I zmartwychwstał Łazarz ; mocą Słowa i za sprawą Słowa zmartwychwstał Łazarz ... i ponownie umarł i ponownie zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym

Jezus w dyskusji z saduceuszami na temat zmartwychwstania, odnosząc się do Abrahama , Izaaka i Jakuba, którzy już dawno umarli, mówi że Bóg jest Bogiem żywych [żyjących] a nie umarłych (Łk 20;38)
Mówiąc tak mówi odnośnie czego ? Ciała, które już dawno stało się prochem ziemi i jest z nim tak jakby go nigdy nie było ? Czy mówiąc tak mówi odnośnie duszy, która żyje i przebywa w miejscu gdzie przebywają dusze po śmierci ciała ?

Dusza człowieka możne ponownie wcielić się tylko do ciała człowieka .
Nie ma reinkarnacji duszy człowieka do ciała zwierzęcia, chyba że mamy na myśli rożnego rodzaju bydlaków [nie są godni by nazywać ich ludźmi]
Wtedy tak , wtedy dusza człowieka wciela się w takie "zwierzę" [zwierzę w cudzysłowowy bo to coś gorszego niż zwierzę ]

Dusza człowieka może przebywać w tym świecie tylko w ciele człowieka ,poza ciałem nie może przybyć do tego świata i dlatego wróżka z Endor mogła wywołać, nie duszę [ona ma odpoczywać w spokoju] a ducha Samuela.
Efroni, podzielam w pełni Twoje zdanie. Jeszcze mi odpowiedz na pytanie. Czy dusze ludzi, które osiągnęły swój cel - są zbawione, mieszkają z Jezusem Chrystusem w Niebie - świecie duchowym, w Krolestwie Bożym - na wieki?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: efroni »

wybrana pisze:Efroni, podzielam w pełni Twoje zdanie. Jeszcze mi odpowiedz na pytanie. Czy dusze ludzi, które osiągnęły swój cel - są zbawione, mieszkają z Jezusem Chrystusem w Niebie - świecie duchowym, w Krolestwie Bożym - na wieki?
Nie wiem , ale myślę że nie .
(Łk 16:19-31) + Księga Henocha + inne apokryfy wskazują, że w miejscu przebywania dusz po śmierci ciał, są dusze o różnym poziomie rozwoju
Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi [Przypowieść o robotnikach w winnicy] , możne być potwierdzeniem że w czasach ostatnich do tego świata opuszczają się dusze, "grube" tzn. te które wymagają dużej naprawy [ co by się zgadzało z proroctwem, że będą to czasy wielkiego odstępstwa]

Błogosławieni, którzy w Panu umierają – już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny (Ap 14,13).
Jak długo jeszcze, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? (Ap 6, 10)
To wskazuje że dusze pierwsze cierpliwie czekają odpoczywając od swoich mozołów.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wybrana »

Ja tym razem się z tobą nie zgodzę. Dusze zbawione nie podlegają sądowi i są przenoszone do nieba po śmierci. Przecież Jezus nauczał, że u Boga Ojca mieszkań jest wiele. Nauczał o wąskiej drodze. Dusza zbawiona odnajduje swoje źródło i do tego źródła powraca. Jest tym źródłem Raj w Krolestwie Bożym. Dusza nie zbawiona po śmierci ciała idzie dalej w swej wędrówce. Następuje to po pierwszym jej sądzie. Sąd ostateczny nastąpi wtedy, gdy Jezus ponownie powróci na ziemie, by osadzić żywych duchowo i umarłych duchowo. Żywi duchowo zamieszkają wraz z Jezusem, umarli duchowo - będą sądzeni sądem ostatecznym, więc nie będą już miały szansy, by powrócić i coś naprawić. Będzie to ostateczny sąd nad tym światem. Zbawieni zamieszkają na nowej ziemi - nie materialnej. Ja podejrzewam jakąś zagładę kosmiczną. Jeżeli w Nowym Testamencie czytamy słowo śmierć, to nie mamy znaczenia śmierci ciała, bo ciało jest częścią ziemi i wraca do ziemi. Słowo śmierć oznacza - śmierć duchową. Bo chociaż by nasze ciało miało stracić życie, to nie ma znaczenia, bo najważniejsze, by nasza dusza żyła - żyła w Bogu. Bo utracenie Ducha - światła Bożego, jest dla człowieka śmiercią duchową i taki człowiek podlega mocą ciemności.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Luba »

Wybrana, z tego co napisalas w poruszonej w tym temacie kwestii wynika, ze jestes „za“ , a nawet „ przeciw“😊


Efroni, podpisuje sie pod twoimi slowami, ze zmartwychwstanie to nic innego, jak reinkarnacja😊

Wuka, jestes jak piekny motyl po metamorfozie😊Zycze ci teraz „pokoju, ktory przewyzsza kazda mysl“🙂

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Luba »

wuka pisze:
08 sie 2020, 22:05

Mnie ostatnio zdumiała sprawa przeszczepów właśnie, bo tego nie wiedziałm, gdyż ukrywa się takie sprawy. Otóż faktem jest i to bardzo częstym, że biorca organu przejmuje jakby niektóre cechy, wspomnienia, nawet skłonności czy nałogi dawcy organu. Istnieją nawet grupy wsparcia dla takich osób, które nie mogą sobie poradzić z ekstremalnymi czasami zmianami, jakie zachodza w ich charakterze, postrzeganiu świata, nawykach itp. Oczywiście nie nagłasnia się tego, bo istnieje niebezpieczeństwo, że ludzie nie zechcą oddawać organów. Być może dlatego są takie duże nakłady środków i wysiłki naukowców zmierzają do sztucznego tworzenia organów.
Jeszcze inny wniosek można z tego wysnuć, co pokrywa się z tym o czym mówią ludzie eksperymentujący z tzw. wędrówką dusz i też poddawane regresji hipnotycznej, a także fizyka kwantowa potwierdza, że każda komórka, cząstka zachowuje wieczną pamięć. Jest jakby matrycą, jedyną i indywidualną każdego człowieka. Stąd przeszczepiony organ łączy swoje zasoby pamięci z osobą biorcy.
Wuka, ja tez bylam zdumiona, gdy sie o tym dowiedzialam.... o pamieci komorkowej🙂

Ale dopiero, gdy dowiedzialam sie, ze ta pamiec komorkowa podlega SWIADOMOSCI, pojelam kim naprawde JESTEM ....i wlasnie wtedy w kazdym innym czlowieku zobaczylam siebie i poczulam JEDNOSC z Bogiem🙂

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie 🙂

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

Luba
Dzięki za ciepłe słowa. Nawzajem.
Wiele szokujących spraw ostatnio do mnie dociera. Ale one są po prostu wspaniałe i bardzo uspokajające umysł i ciało.
Myślę również, że muzyka, jaka ostatnio "staje mi na drodze" mocno współgra i działa dobrze na duszę.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Luba »

wuka pisze:
09 sie 2020, 15:23
Luba
Dzięki za ciepłe słowa. Nawzajem.
Wiele szokujących spraw ostatnio do mnie dociera. Ale one są po prostu wspaniałe i bardzo uspokajające umysł i ciało.
Myślę również, że muzyka, jaka ostatnio "staje mi na drodze" mocno współgra i działa dobrze na duszę.
Dziekuje, wuka🙂

Uczucia, ktore opisujesz, staly sie rowniez moim udzialem.
To wszystko to wlasnie przebudzenie z martwoty duchowej....a mowiac jezykiem „biblijnym“ jest to narodzenie sie na nowo z Ducha jako WOLNE W PRAWDZIE dziecko boze lub stanie sie „czlowiekiem duchowym, ktory przez nikogo nie jest sadzony lecz sam rozsadza o wszystkim“😊

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”