Misja Chrześcijanina

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze:
Benjamin Franklin (ur. 17 stycznia 1706 w Bostonie, zm. 17 kwietnia 1790 w Filadelfii) – drukarz, uczony, filozof, wolnomularz i polityk amerykański.
Odpowiedż prawidłowa.
Jedynie brakowało mi słowa, że Franklin był zaliczany do deistow :-)
Dla nich wynalazek piorunochronu był jakby potwierdzeniem nauk, ktore głosili;
''Odkrywanie tajemnic natury, to bliższe poznanie Boga i triumf rozumu nad wiarą''.
Tak wiec, piorunochron uświadomił, że niektórą ''Moc Bożą'' można złapać na drut.
Koscioł długo był przeciwny temu wynalazkowi, twierdząc, że jest to sprzeciwianie sie woli Bożej.
Podobno zmiane stanowiska w tej sprawie, przyniosło dopiero uderzenie pioruna w Bazylike sw. Piotra w Rzymie w 1870r.
Ta data jakoś dziwnie zbiega sie z ustanowieniem dogmatu o nieomylności papieża na Pierwszym Soborze Watykańskim :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

jfs300

Post autor: jfs300 »

czy Chrystus:
Mowiąc zamiast 'oko za oko ząb za ząb ' mowił
'nadstaw drugi policzek'
Żył wg Tory ? Tak czy nie
Tak
Żył wg Tory tylko ze tej tory ktorą Bog mu polecił
a nie ludzką interpretacją
My powinniśmy DOKŁADNIE w taki sam sposób interpretować TORĘ.
Czemu Chrystusa nie czepiamy się ze zniósł jakąś kreskę w piśmie?
Przecież ewidentnie napisał coś innego, jakbym to ja napisał a nie Jezus wcześniej to byście mnie uznali np za takiego co Prawo Boże zatraca.
Jak ja tłumacze jak interpretować nakazy o niespożyciu krwi
to niby kasuje kreski z Prawa Bożego.
Nie
Ja uczę jak wypełniać te nakazy a kto ją wypełnił ( i wypełnia) za nas?
CHRYSTUS
i to nie jest MOJA nauka, tylko powszechna!
Tak jest napisane, tak pisał Św. Paweł a niektorzy chcą żyć jak by ofiary Chrystusa nie było. Jeszcze poszerzająć spożywanie krwi na np zakaz transfuzji.

Co Wy, tak ogólnie, macie do Starego Testamentu?
Dlaczego go nie lubicie?
Chyba nie jedynie dlatego, że był do Żydów i o Żydach?…
Śmiem wątpić ze o nacjonalizm chodzi (ale domyslam sie czemu Ci sie tak skojarzyło - sic), prawdopodobnie o realizacje tamtych zamysłow, niezbyt w Duchu Tory.
Ja osobiście nic nie mam do Tory tylko do realizacji jej w tamtych czasach tak jak i teraz rozumienia tej Bożej nauki przez niektórych, nierozumienia przymierz dat kontekstow, konkretnych polecen no i oczywiscie co najważniejsze:
Ofiary Chrystusowej ktory ten zakon wypełnił !!!!
a niektorzy do dziś żyją w Starym Testamencie
bo zostały takie interpretacje nakazow jak nie spożywanie krwi, choc tysiąc razy wałkuje im się ze było to użyte w konkretnym kontekscie.
Nie sztuka dla sztuki. Ludzie tacy działają
bez kszty autorefleksji, dokładnie z tego chciał Chrystus wyzwolić (i oczywiście nie tylko)

Ze w Torze napisano:
Potem podzielą go na części. Kapłan ułoży je wraz z głową i tłuszczem na drwach leżących na ogniu, na ołtarzu. (13) Wnętrzności i nogi zwierzęcia będą obmyte wodą. Kapłan złoży w ofierze to wszystko i zamieni w dym na ołtarzu. To jest całopalenie, ofiara spalana, miła woń dla Pana. (14) A jeżeli kto chce złożyć w darze ptaka jako całopalenie dla Pana, niech złoży w darze synogarlicę lub młodego gołębia. (15) Kapłan przyniesie go do ołtarza, złamie mu główkę i zamieni go w dym na ołtarzu. Krew jego wyciśnie na ścianę ołtarza. (16) Potem oddzieli wole jego wraz z piórami i wyrzuci je na popielisko, na wschód od ołtarza. (17) Następnie kapłan naderwie jego skrzydła, jednak nie oddzielając ich całkowicie, i zamieni w dym na ołtarzu, na drwach leżących na ogniu. To jest całopalenie, ofiara spalana, miła woń dla Pana.


i też mogę argumentować ze ''nikt tego nakazu nie zniósł "
"nadal mamy składac ofiary całopalne
dokładnie w taki sam sposób"


a do tego jeszce dodać
"Zapewniam was bowiem: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, nie przeminie ani jedna jota oraz ani jedna kreska Prawa — aż wszystko się stanie."
No skoro nie wliczamy ofiar całopalnych
to czemu mamy wliczać przepisy o nieczystości pokarmów i tak dalej?
Przeciez to również wiąże się z ofiarami przebłagalnymi
A tutaj niektorym został ślad a już tam nie.

Ludzie błądzą i nic nie rozumieją i jest tak do teraz. Naszczescie to tylko odłamy bo już prawo jest pisane zgodnie z Nowym Testamentem i interpretacja Starego Testamentu też w zrozumieniu ofiary Chrystusa, chciałbym zeby wszyscy umieli to w taki sposób interpretować:) A nie tylko wybiórczo.

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Listek pisze:Każdy ksiądz na religii uczy, że Jezus żył zgodnie z nauką Bożą Torą i nie grzeszył.
Z bożej perspektywy nie grzeszył na pewno. Co nie znaczy, że był (w pełni tych słów znaczeniu prawowiernym żydem). Był rewolucjonistą, który nie zmienił prawa, ale sposób patrzenia na prawo, jego wykładnię. Dlatego żydzi go odrzucili, nie czuli potrzeby rewolucji myślenia, wystarczało im to co mieli.
Listek pisze:Przymierze Prawa było słabe z powodu cielesności człowieka.

Bóg podał Mojżeszowi doskonałe Prawo. To ludzie je przez wieki wypaczyli, .
W nowym przymierzu też biorą udział ludzie słabi i cieleśni czy to znaczy, że ono też jest słabe?
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Henryk pisze:Wiesz co teraz czynisz? :aaa:
-Poprawiasz Boga!
Twierdzisz, że prawo Boże było niedoskonałe.
Zakon był od samego Boga, i był Doskonały.
Szczególnie w swej Sprawiedliwości!
Niedoskonali byli jedynie ludzie.
Wykładnia prawa bożego zawarta w torze była niedoskonała. Prawo a jego wykładnia to ogromna różnica. Doskonałą wykładnię prawa dostaliśmy od Jezusa. Skoro wszystko było tak doskonałe to po co "Jezus" w ogóle się "fatygował"?
Henryk pisze:Co Wy, tak ogólnie, macie do Starego Testamentu? :roll:
Dlaczego go nie lubicie?
Chyba nie jedynie dlatego, że był do Żydów i o Żydach?…
Taki chwyt Henryku. I taki.... polski. Zarzucenie antysemityzmu odpowiedzią na wszystko. Wielokrotnie powtarzałam, że na ST należy patrzeć tylko i wyłącznie przez pryzmat NT. Jezus nie przyszedł tylko po to by głosić love&peace, ale by wypełnić ST. I Jeśli lubujemy się tylko w ST a nowy traktujemy tylko jako kolejny rozdział to odrzucamy śmierć Jezusa.
Henryk pisze:Oj, człowiecze… :mrgreen:
Gdyby nie inne denominacje (i prawo świeckie!), to wasz Kościół nie zmieniałby nic od wielu stuleci.
Oświata wstąpiła pod strzechy. Już nie gromnica chroni od pioruna, lecz piorunochron.
Czyli modlitwa o ochronę domu i najbliższych nie ma sensu, jest przeżytkiem w dobie oświaty o oznaką ciemnogrodu. Nie spodziewałam się takiej opinii na forum biblijnym chyba, że od ateisty.
Henryk pisze:Ksiądz jeszcze tylko w Polsce jest „świętą krową”. Bezkarny i arogancki.
Inne nacje poradziły już sobie tym.
Nie, żadna nacja sobie z tym nie poradziła. W każdym kraju i każdym wyznaniu są jakieś afery, nawet u ŚJ co jakiś czas coś wypłynie. Wynika to jak sam wcześniej twierdziłeś z słabości człowieka. Problem zaczyna się wtedy, gdy zamiast winę ujawnić i ukarać sprawę próbuje się zamieść pod dywan, winowajcę po cichu z usunąć z swojego grona i uważać, że sprawa załatwiona.
Henryk pisze:Kościół i Hierarchia zastała zmuszona, do zmiany podejścia do „braci odłączonych”- już nie ma heretyków.
… No i czas na ewangelizację swoich wiernych. :xhehe:
Pogaństwo i bałwochwalstwo na każdym kroku!
Moher trzyma się mocno!
Gdyby tak wyżymać pogaństwo z Twego Kościoła, to nie zostało by nic, poza nazwą.
8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.
Jeremiasza (9,7) język jest śmiercionośną strzałą
psalm 57, 5 Pośrodku lwów spoczywam, co pożerają synów ludzkich. Ich zęby to włócznie i strzały, a język ich niby miecz ostry
Wyjścia 20, 16 Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

KobietaZMagdali pisze: Był rewolucjonistą, który nie zmienił prawa, ale sposób patrzenia na prawo, jego wykładnię.
Masz rację. Z tym punktem widzenia w pełni się zgadzam.

Jezus wytykał błędy żydowskim przywódcom, bo przez wypaczenia nauki Bożej, stali się ślepymi przewodnikami ślepych.Dlatego powiedział do arcykapłanów i faryzeuszy, że KB będzie im zabrane i dane żydowskim apostołom Jezusa, i uczniom żydowskim i z narodów , którzy będą wydawać dobre owoce.

Mt 21, (43) Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce. (44) Kto upadnie na ten kamień, rozbije się, a na kogo on spadnie, zmiażdży go. (45) Arcykapłani i faryzeusze, słuchając Jego przypowieści, poznali, że o nich mówi.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2014, 14:44 przez Listek, łącznie zmieniany 2 razy.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

RN pisze:Koscioł długo był przeciwny temu wynalazkowi, twierdząc, że jest to sprzeciwianie sie woli Bożej.
:-/ Nie wiem czemu niektórzy boją się rozwoju. Że wraz z rozwojem nauki ludzie odejda od Boga? Chyba raczej się przybliżą im Bardziej poznajesz świat tym Bóg wydaje się doskonalszy. Na szczęście odchodzimy od takiego myślenia. Szkoda tylko, że inne wyznania nie uczą się na błędach KK: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
RN pisze:Podobno zmiane stanowiska w tej sprawie, przyniosło dopiero uderzenie pioruna w Bazylike sw. Piotra w Rzymie w 1870r.
Ta data jakoś dziwnie zbiega sie z ustanowieniem dogmatu o nieomylności papieża na Pierwszym Soborze Watykańskim :-)
Dobre :-D
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

KobietaZMagdali pisze:
RN pisze:Koscioł długo był przeciwny temu wynalazkowi, twierdząc, że jest to sprzeciwianie sie woli Bożej.
:-/ Nie wiem czemu niektórzy boją się rozwoju. Że wraz z rozwojem nauki ludzie odejda od Boga? Chyba raczej się przybliżą im Bardziej poznajesz świat tym Bóg wydaje się doskonalszy. Na szczęście odchodzimy od takiego myślenia. Szkoda tylko, że inne wyznania nie uczą się na błędach KK:
Kościoł katolicki jest moim zdaniem w lepszej sytuacji, jeśli chodzi o godzenie nauki z wiarą od wspolnot protestanckich, ktorych obowiązuje sola scriptura.
W lepszej dlatego, że nie ograniczył sie do jednego tylko żrodła poznania.
W KK. obok Biblii i tradycji jest jeszcze nauczanie papieża, ktory w zależności od zdobyczy nauki, może poprzez odpowiedni okolnik - encyklike dokonywać zmian.
Dzieje sie to w taki sposob, że przecietny katolik tych zmian nie zauważa, bo nie konfrontuje tego z tym co było wczesniej.
Natomiast strona protestancka i te wszystkie jej odłamy z tzw. drugiej reformacji, ograniczyły sie wyłącznie do Biblii i wyszło na to, że to co ze swojego założenia miało budować, z czasem stało sie hamulcem.
Oni oczywiście do tego sie nie przyznaja, chociaż dobrze sobie z tego zdają sprawe :-)
W życiu prywatnym, wielu z nich doskonale potrafi zadbać o siebie, pomimo głoszenia i opierania sie na radykalnych naukach Jezusa.
Nawet w ruchu badackim znalazl sie koscioł, ktory był przykrywką do rożnych nadużyć z przemytem ludzi włącznie.
Może bedzie mi kiedyś dane wspomnieć o tym kościele szerzej, ale to już w innym dziale.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

jfs300 pisze:[...]Ofiary Chrystusowej ktory ten zakon wypełnił !!!!
a niektorzy do dziś żyją w Starym Testamencie
KobietaZMagdali napisała:
Jezus nie przyszedł tylko po to by głosić love&peace, ale by wypełnić ST.
Zgadzam się z Wami, że w każdym szczególe wypełniał Prawo.
Każda kreska i każda jota zapisana w Prawie nie była przez Niego pominięta.
Zastanawialiście się może dlaczego musiał wypełnić Zakon, czyli żyć w zgodzie z wolą Bożą?

Ciekawy jestem, czy znacie odpowiedź?
Szczerze mówiąc byłbym mile zaskoczony!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

jfs nawet gdybyś żył w czasach Mojżesza to nie składałbyś ofiar ze zwierząt na ołtarzu. To było zadanie kapłanów lewickich. Ofiary ze zwierząt zapowiadały doskonałą ofiarę Chrystusa Jezusa.


Jak Bóg zastępuje pierworodnych lewitami, a kapłaństwo lewickie kapłaństwem na wzór Melchizedeka to wyraźnie o tym mówi przez proroków.

Ps.19,8 Prawo Pana doskonałe - krzepi ducha;
świadectwo Pana niezawodne - poucza prostaczka
;

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

jfs300

Post autor: jfs300 »

Henryk pisze: Zastanawialiście się może dlaczego musiał wypełnić Zakon, czyli żyć w zgodzie z wolą Bożą?

Ciekawy jestem, czy znacie odpowiedź?
Szczerze mówiąc byłbym mile zaskoczony!
Prawde mowiąc jedynej słusznej prawdy nie znam znaczy się mam kilka teorii , ale nie chce robić zamieszania ,bardziej ciekaw jestem co Ty masz do powiedzenia w tej kwestii :)

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

jfs300 pisze:Prawde mowiąc jedynej słusznej prawdy nie znam[...]
Jednak jest jedyna słuszna prawda.
Tylko nie słyszałeś o niej... :-P

Lev 18:5 bt " Będziecie przestrzegać moich ustaw i moich wyroków. Człowiek, który je wypełnia, żyje dzięki nim. Ja jestem Pan!"
Rz 10:5 bt "Albowiem o sprawiedliwości, jaką daje Prawo, pisze Mojżesz: Kto je wypełni, osiągnie przez nie życie."

I wcale nie chodziło o życie duchowe.
To właśnie życie, Jezus poświęcił na rzecz Adama, a w Nim na jego potomstwo.
Gdyby nie Ofiara- żył by wiecznie, lub do momentu zgrzeszenia.
Tylko musisz jeszcze wiedzieć, że Jezus na ziemi ( ani także w Niebie!) nie był jednocześnie Bogiem i człowiekiem.
Bóg miał i ma zawsze prawo do istnienia.
Człowiek tylko i wyłącznie na zasadzie posłuszeństwa Prawu.
Zgrzeszysz- już jesteś martwy.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Człowiek wierzący żyje zgodnie z Prawem Bożym,tj, zgodnie z Duchem Bożym, który go do tego Prawa podporządkowuje.

Ezechiel 36, (27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.

Można wtedy powiedzieć za ap. Pawłem:

Rz 7:22 br "Mój wewnętrzny człowiek znajduje upodobanie w Prawie Bożym,"

Zwyciężać nad naszymi grzechami pomaga nam Pan, gdy tylko wyrazimy taka wolę.

Być posłusznym Prawu Bożemu to znaczy nie grzeszyć.

I Jan 3, (4)bg Każdy, co czyni grzech, ten i zakon przestępuje; albowiem grzech jest to przestępstwo zakonu.

Zwycięstwo nad niewolą grzechu przynosi poza uczuciem wolności także uzdrowienie ciała.

Dla forumowiczów :

Zważaj, synu, na moje słowa, do uwag mych nakłoń swe ucho; (21) niech one nie schodzą ci z oczu, przechowuj je pilnie w swym sercu; (22) bo życiem są dla tych, co je otrzymali, lekarstwem całego ich ciała. Prz 4,20



Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

jfs300

Post autor: jfs300 »

Henryk pisze:
jfs300 pisze:Prawde mowiąc jedynej słusznej prawdy nie znam[...]
Jednak jest jedyna słuszna prawda.
Tylko nie słyszałeś o niej... :-P

Lev 18:5 bt " Będziecie przestrzegać moich ustaw i moich wyroków. Człowiek, który je wypełnia, żyje dzięki nim. Ja jestem Pan!"
Rz 10:5 bt "Albowiem o sprawiedliwości, jaką daje Prawo, pisze Mojżesz: Kto je wypełni, osiągnie przez nie życie."

I wcale nie chodziło o życie duchowe.
To właśnie życie, Jezus poświęcił na rzecz Adama, a w Nim na jego potomstwo.
Gdyby nie Ofiara- żył by wiecznie, lub do momentu zgrzeszenia.
Tylko musisz jeszcze wiedzieć, że Jezus na ziemi ( ani także w Niebie!) nie był jednocześnie Bogiem i człowiekiem.
Bóg miał i ma zawsze prawo do istnienia.
Człowiek tylko i wyłącznie na zasadzie posłuszeństwa Prawu.
Zgrzeszysz- już jesteś martwy.
Oczywiście to też prawda i na tym wszystko bazuje ale myslalem ze chodzi tu o nieco głębsze przemyślenia:)
Zaraz napiszę ale najpierw podam cytat by potwierdzić Twoje słowa
Rzymian 5:
Dlatego też jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli... 13 Bo i przed Prawem grzech był na świecie, grzechu się jednak nie poczytuje, gdy nie ma Prawa. 14 A przecież śmierć rozpanoszyła się od Adama do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie zgrzeszyli przestępstwem na wzór Adama. On to jest typem Tego, który miał przyjść.
15 Ale nie tak samo ma się rzecz z przestępstwem jak z darem łaski. Jeżeli bowiem przestępstwo jednego sprowadziło na wszystkich śmierć, to o ileż obficiej spłynęła na nich wszystkich łaska i dar Boży, łaskawie udzielony przez jednego Człowieka, Jezusa Chrystusa. 16 I nie tak samo ma się rzecz z tym darem jak i ze [skutkiem grzechu, spowodowanym przez] jednego grzeszącego. Gdy bowiem jeden tylko grzech przynosi wyrok potępiający, to łaska przynosi usprawiedliwienie ze wszystkich grzechów. 17 Jeżeli bowiem przez przestępstwo jednego śmierć zakrólowała z powodu jego jednego, o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru sprawiedliwości, królować będą w życiu z powodu Jednego - Jezusa Chrystusa.
18 A zatem, jak przestępstwo jednego sprowadziło na wszystkich ludzi wyrok potępiający, tak czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie. 19 Albowiem jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi.
20 Natomiast Prawo weszło, niestety, po to, by przestępstwo jeszcze bardziej się wzmogło. Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska, 21 aby jak grzech zaznaczył swoje królowanie śmiercią, tak łaska przejawiła swe królowanie przez sprawiedliwość wiodącą do życia wiecznego przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.

jfs300

Post autor: jfs300 »

1 teoria: Bóg skazał ludzi za grzech na śmierć a
wyzwolenie z niewoli grzechu nastepuje tylko przez wypełnienie ofiary bez grzechu.

2 teoria (łaczaca sie z 1): Bóg jest wieczny więc i ofiara musi być wieczna ( zycie człowieka- przez całą jego długość i juz po wiadomo bo jest po za szatanem) pokazuje wyższość wieczności jego królestwa, nad krolestwem grzechu. Jezus złamał ten cykl wiecznej kary choc sama kara sie zachowała dzięki Chrystusowi już wieczna nie była.

3 teoria (ktora Ci sie pewnie najbardziej niespodoba):
Jezus jako ciało z ciała krew z krwi Boga automatycznie nie moglby popełnić grzechu i dzięki ufności Bogu (opadciu się kuszeniu szatana nie popełnił)

4.wersja light- dobre królestwo trzyma się w kupie. I nie walczy miedzy sobą

5. jest to danie nadziei - patrząc z perspektywy ludzi żyjących w grzechu na owe czasy miało świadomość ze Mesjasz przyjdzie od Boga
Wiec Jezus po prostu musiał przestrzegać Prawa Bozego by można było go poznać ,
że jest od Boga.


Takze troche to rozmieniłem na drobne , bo myslalem ze chodzi bardziej o analizę przyczynowo skutkową, czyli skąd , co, dlaczego :P aczkolwiek wspolny mianownik jest -zmycie grzechu Adamowego.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Bóg miał i ma zawsze prawo do istnienia.
Człowiek tylko i wyłącznie na zasadzie posłuszeństwa Prawu.
Zgrzeszysz- już jesteś martwy.
Bóg poniekąd wcielił się co nie znaczy ze zniknał w tym czasie z nieba :lol:
Znaczy to nie mozesz tego rozumieć dosłownie Jezus ma w sobie dwie natury: Boską i ludzką
Wcielil sie w człowieka żywego (i nie wszechwiedzącego!!!) z wszystkimi przywarami zaciemnieniem matrixa ale co za tym idzie w tym pozytywnym - dążeniem do Boga:)
Ale Jezus jest synem Bożym i jest tak jest nazwany przeciez nie bez przyczyny..
Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym13. 36 A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. 37 Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».
Myślisz ze został nazwany Synem Bożym tylko dlatego , ze żył bez grzechu?
Przecież człowiek (Adam) też mógł żyć bez grzechu.
To nie jest miernik.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2014, 14:39 przez jfs300, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”