Takie tam ... niekoniecznie rozterki duchowe

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jachu pisze: Mat. 22:37-40
37. A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.
38. To jest największe i pierwsze przykazanie.
39. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
40. Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.
To są ,Jachu, doskonałe przykazania z Tory Boga zacytowane przez Mesjasza:

Pwt 6:5 ubg "Będziesz miłował PANA, swego Boga, całym swym sercem, całą swą duszą i z całej swej siły;"
Pwt 30:6 ubg "PAN, twój Bóg, obrzeza twoje serce i serce twego potomstwa, abyś miłował PANA, swego Boga, z całego swego serca i całą swoją duszą, abyś żył."
:
Kpł 19:18 bw będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Jam jest Pan!

A Paweł ap. podkreśla ważność zakonu Bożego,czyli Prawa Boga.
Ga 5:14 bw "
Albowiem cały zakon streszcza się w tym jednym słowie, mianowicie w tym: Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego."
Cały zakon Boży streszcza się ,a więc nie traci ważności.
Rz 3:31 "Czy więc przez wiarę obalamy Prawo?
Żadną miarą!
Tylko Prawo właściwie ustawiamy."
Jachu, wszystkie umowy z Bogiem , czyli przymierza i ich obietnice mają moc do dziś, dlatego,że Bóg jest wierny.
To człowiek kłamie i zrywa umowy .Od strony Boga wszystko jest rzetelnie wypełniane. Dla pokornych zawsze czeka łaska.
Iz 66:2 bgn "Przecież to wszystko zdziałała Moja moc oraz wszystko się stało na skutek słów WIEKUISTEGO.
Dlatego spoglądam tylko na pokornego i skruszonego na duchu, który gorliwie spełnia Moje słowo."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Jachu, wszystkie umowy z Bogiem , czyli przymierza i ich obietnice mają moc do dziś, dlatego,że Bóg jest wierny.
To człowiek kłamie i zrywa umowy .Od strony Boga wszystko jest rzetelnie wypełniane. Dla pokornych zawsze czeka łaska.
Sorry, że się wtrącam.
Wszystkie przymierza i obietnice Boga zostały wypełnione i wypełniają się w Jezusie, ale Starotestamentowi o tym zupełnie nie wiedzą.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wypełniają się w Jezusie
Dobrze,ze to napisałeś.
Ja dodam,że jeszcze dużo pozostało do wypełnienia, oczywiście w Mesjaszu.

1Tes 5:20 psz
"nie lekceważcie Bożych proroctw."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Albowiem ganiąc ich, mówi: Oto idą dni, mówi Pan, a zawrę z domem Izraela i z domem Judy przymierze nowe.
8:9 Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdym ujął ich za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej; ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu, przeto Ja nie troszczyłem się o nich, mówi Pan.
8:10 Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem.
8:11 I nikt nie będzie uczył swego ziomka ani też swego brata, mówiąc: Poznaj Pana, bo wszyscy mnie znać będą od najmniejszego aż do największego z nich.
8:12 Gdyż łaskawy będę na nieprawości ich, a grzechów ich nie wspomnę więcej.


A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
11:26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba.

11:27 A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich.
11:28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
11:29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.
11:30 Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa,
11:31 Tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili.
11:32 Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować.
11:33 O głębokości bogactwa i mądrości, i poznania Boga! Jakże niezbadane są wyroki jego i nie wyśledzone drogi jego!
11:34 Bo któż poznał myśl Pana? Albo któż był doradcą jego?
11:35 Albo któż wpierw dał mu coś, aby za to otrzymać odpłatę?
11:36 Albowiem z niego i przez niego i ku niemu jest wszystko; jemu niech będzie chwała na wieki. Amen.


To Bóg zesłał na nich ducha znieczulenia, dał im oczy, które nie widzą, i uszy, które nie słyszą,
Czy się potknęli, aby upaść? Bynajmniej. Wszak wskutek ich upadku zbawienie doszło do pogan, aby w nich wzbudzić zawiść.
Bo jeśli ich upadek stał się bogactwem świata, a ich porażka bogactwem pogan, to o ileż bardziej ich pełnia?


Do was zaś, którzy jesteście z pogan, mówię:

11:14 Może w ten sposób pobudzę do zawiści rodaków moich i zbawię niektórych z nich.
11:15 Jeśli bowiem odrzucenie ich jest pojednaniem świata, to czym będzie przyjęcie ich, jeśli nie powstaniem do życia z martwych?
11:16 A jeśli zaczyn jest święty, to i ciasto; a jeśli korzeń jest święty, to i gałęzie.
11:17 Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego,
11:18 To nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie.
11:19 Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony.
11:20 Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż.
11:21 Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie.

11:22 Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty .
11:23 Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie.
11:24 Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne, o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą
.


Skoro to Bóg zesłał na nich ducha znieczulenia, dał im oczy, które nie widzą, i uszy, które nie słyszą, to nie Żydów należy oskarżać .
Takie oskarżenia Żydów nie są, ani biblijne, ani logiczne , a nade wszystko daleko im do [ponoć nieobłudnej] miłości chrześcijanina .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

efroni pisze:zawrę z domem Izraela i z domem Judy przymierze nowe.
Nowe przymierze Bóg zawarł z Izraelem i Judą ,nie z poganami.
Dlatego każdy wierzący człowiek wychodzący z pogaństwa może być wszczepiony w szlachetną oliwkę Izraela Bożego.

Na początku wychodzący z pogaństwa powinien powstrzymać się od mięsa składanego bożkom,od nierządu, od krwi i od tego co uduszone, by przyjść i rozpocząć naukę Tory Boga, czyli instrukcji życia dla ludu Bożego.

Nauka Boga powinna przebiegać stopniowo,by nie było za ciężko ,na raz za dużo.Powinno się dać czas uczniom na opanowanie nauki i wdrożenie jej do życia.Czas na zrozumienie ,ze Bóg podał wszystko dla naszego dobra .

Przykazania Boże stają się jasne gdy wykłada je właściwy nauczyciel ,naśladujący Jeszua Mesjasza.

Trzeba wiedzieć jakie postępowania Bóg błogosławi a jakie powodują przekleństwo.
Co jest dobre ,a co złe w oczach Stwórcy.

V Mojż.7, (9)
Uznaj więc, że Pan, Bóg twój, jest Bogiem, Bogiem wiernym, zachowującym przymierze i miłość do tysiącznego pokolenia względem tych, którzy Go miłują i strzegą Jego praw, (10) lecz który odpłaca każdemu z nienawidzących Go, niszcząc go. Nie pozostawia bezkarnie tego, kto Go nienawidzi, odpłacając jemu samemu. (11) Strzeż przeto poleceń, praw i nakazów, które ja tobie polecam dzisiaj pełnić.
Rz.6, (22)
Teraz zaś, po wyzwoleniu z grzechu i oddaniu się na służbę Bogu, jako owoc zbieracie uświęcenie. A końcem tego - życie wieczne.
Uświęca nas życie według przykazań Boga.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Listek pisze:Nowe przymierze Bóg zawarł z Izraelem i Judą ,nie z poganami.
Nieprawda. Z Żydami nie zostało zawarte Nowe Przymierze.

Dz.Ap. 13:46
46. Wtedy Paweł i Barnaba odpowiedzieli odważnie i rzekli: Wam to najpierw miało być opowiadane Słowo Boże, skoro jednak je odrzucacie i uważacie się za niegodnych życia wiecznego, przeto zwracamy się do pogan.
(BW)
Dz.Ap. 18:6
6. Lecz gdy mu się sprzeciwiali i bluźnili, otrząsnąwszy szaty, rzekł do nich: Krew wasza na głowę waszą, ja jestem czysty, od tej chwili pójdę do pogan.
(BW)
Dz.Ap. 28:27-29
27. Albowiem otępiało serce tego ludu, Uszy ich dotknęła głuchota, Oczy swe przymrużyli, Żeby oczami nie widzieli I uszami nie słyszeli, I sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się, A ja żebym ich nie uleczył.
28. Niechże wam więc będzie wiadome, że do pogan posłane zostaje to zbawienie Boże, oni też słuchać będą.
29. A gdy to powiedział, odeszli Żydzi, wiodąc z sobą zacięty spór.
(BW)
Rzym. 11:11-14
11. Mówię tedy: Czy się potknęli, aby upaść? Bynajmniej. Wszak wskutek ich upadku zbawienie doszło do pogan, aby w nich wzbudzić zawiść.
12. Bo jeśli ich upadek stał się bogactwem świata, a ich porażka bogactwem pogan, to o ileż bardziej ich pełnia?
13. Do was zaś, którzy jesteście z pogan, mówię: Skoro już jestem apostołem pogan, służbę moją chlubnie wykonuję;
14. Może w ten sposób pobudzę do zawiści rodaków moich i zbawię niektórych z nich.
(BW)
Gal. 2:9
9. Otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, Jakub i Kefas, i Jan, którzy są uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na dowód wspólnoty, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych;
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11744
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Jachu pisze:
Listek pisze:Nowe przymierze Bóg zawarł z Izraelem i Judą ,nie z poganami.
Nieprawda. Z Żydami nie zostało zawarte Nowe Przymierze.
Oczywista oczywistość! :-D
Juda i Izrael cały czas są pod Starym Przymierzem. :-(

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6356
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Henryk pisze:
Jachu pisze:
Listek pisze:Nowe przymierze Bóg zawarł z Izraelem i Judą ,nie z poganami.
Nieprawda. Z Żydami nie zostało zawarte Nowe Przymierze.
Oczywista oczywistość! :-D
Juda i Izrael cały czas są pod Starym Przymierzem. :-(
No i gdzie oni do ludzi, jak oni aż tam.....
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Przymierza z Bogiem to umowy między Bogiem i ludem Bożym.
Aby umowy były dla nas wiążące musimy przystąpić do ludu Boga,do świętej Reszty Boga.
Rz 9:4 "Są to Izraelici, do których należą przybrane synostwo i chwała, przymierza i nadanie Prawa, pełnienie służby Bożej i obietnice."
Od strony Boga wszystkie przymierza mają moc, gdyż Jego słowo trwa wiecznie.

To,że powróciło powszechne kapłaństwo w porządku Melchzedeka, a zawieszone zostało kapłaństwo lewickie ,oznacza,że następuje odnowa wszechrzeczy w Chrystusie.
Swoje Prawo Bóg podał na zawsze dla ludu Bożego, a Mesjasz pokazał jak w miłości go przestrzegać.

Jeszua nie zmienił ani joty,ani kreski w Prawie Ojca Niebiańskiego.Dał natomiast doskonałą wykładnię Prawa Boga ,piętnując błędy interpretacyjne przywódców duchowych.
Mt 5:17 stern "Nie sądźcie, że przyszedłem, aby znieść Torę czy Proroków. Nie przyszedłem znieść, lecz nadać pełnię."
Mt 23:23 psz "Marny wasz los, obłudni nauczyciele Pisma i faryzeusze! Oddajecie Bogu dziesięcinę z drobiazgów, lecz pomijacie to, co w Prawie najważniejsze: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. A i jednego, i drugiego nie należy zaniedbywać."
- powiedział Jeszua Mesjasz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Listek pisze:Od strony Boga wszystkie przymierza mają moc, gdyż Jego słowo trwa wiecznie.

Zobaczmy.

Hebr. 8:8-13
8. Albowiem ganiąc ich, mówi: Oto idą dni, mówi Pan, A zawrę z domem Izraela i z domem Judy przymierze nowe.
9. Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami W dniu, gdym ujął ich za rękę, Aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej; Ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu, Przeto Ja nie troszczyłem się o nich, mówi Pan.
10. Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela Po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły I na sercach ich wypiszę je, I będę im Bogiem, A oni będą mi ludem.
11. I nikt nie będzie uczył swego ziomka Ani też swego brata, mówiąc: Poznaj Pana, Bo wszyscy mnie znać będą Od najmniejszego aż do największego z nich.
12. Gdyż łaskawy będę na nieprawości ich, A grzechów ich nie wspomnę więcej.
13. Gdy mówi: Nowe, to uznał pierwsze za przedawnione; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zaniku.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Przymierze Mojżeszowe jest wieczne.
Z kontekstu listu do Żydów wynika ,że przedawnieniu i zanikowi podlega system kapłański i ofiarniczy.

Nie było wolą Boga składanie jakichkolwiek krwawych ofiar za grzech.
To człowiek zgrzeszył i spowodował taką konsekwencję.
Rz 6:23 kow "Bo zapłatą za grzech jest śmierć, a darem Bożym jest życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym."
Ofiara doskonała złożona jeden raz na zawsze przez Jeszua ,przyniosła powrót powszechnego kapłaństwa w porządku Melchizedeka . Niedoskonały system lewicki został zawieszony.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Listek pisze:Ofiara doskonała złożona jeden raz na zawsze przez Jeszua ,przyniosła powrót powszechnego kapłaństwa w porządku Melchizedeka . Niedoskonały system lewicki został zawieszony.
Nie konfabuluj Lisku. Czytaj Biblię niewybiórczo,lecz zgodnie z jej przekazami. np.:

(1) Czy znowu zaczynamy polecać samych siebie? Alboż to potrzebujemy, jak niektórzy, listów polecających do was albo od was? (2) Wy jesteście listem naszym, napisanym w sercach naszych, znanym i czytanym przez wszystkich ludzi; (3) wiadomo przecież, że jesteście listem Chrystusowym sporządzonym przez nasze usługiwanie, napisanym nie atramentem, ale Duchem Boga żywego, nie tablicach kamiennych, lecz na tablicach serc ludzkich. (4) A taką ufność mamy przez Chrystusa ku Bogu, (5) nie jakobyśmy byli zdolni pomyśleć coś sami z siebie i tylko z siebie, lecz zdolność nasza jest z Boga, (6) który też uzdolnił nas, abyśmy byli sługami nowego przymierza, nie litery, lecz ducha, bo litera zabija, duch zaś ożywia. (7) Jeśli tedy służba śmierci, wyryta literami na tablicach kamiennych taką miała chwałę, że synowie izraelscy nie mogli patrzeć na oblicze Mojżesza z powodu przemijającej wszak jasności oblicza jego, (8) czy nie daleko więcej chwały mieć będzie służba ducha? (9) Jeśli bowiem służba potępienia ma chwałę, daleko więcej obfituje w chwałę służba sprawiedliwości. (10) Albowiem to, co niegdyś miało chwałę, teraz nie ma chwały z powodu chwały, która tamtą przewyższa. (11) Jeśli bowiem chwałę miało to, co przemija, daleko więcej jaśnieje w chwale to, co trwa. (12) Mając więc taką nadzieję, bardzo śmiało sobie poczynamy, (13) a nie tak, jak Mojżesz, który kładł zasłonę na oblicze swoje, aby synowie izraelscy nie patrzyli na koniec tego, co miało ustać. (14) Lecz umysły ich otępiały. Albowiem aż do dnia dzisiejszego przy czytaniu starego przymierza ta sama zasłona pozostaje nie odsłonięta, gdyż w Chrystusie zostaje ona usunięta. (15) Tak jest aż po dzień dzisiejszy, ilekroć czyta się Mojżesza, zasłona leży na ich sercu; (16) lecz gdy się do Pana nawrócą, zasłona zostaje zdjęta. (17) A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność. (18) My wszyscy tedy, z odsłoniętym obliczem, oglądając jak w zwierciadle chwałę Pana, zostajemy przemienieni w ten sam obraz, z chwały w chwałę, jak to sprawia Pan, który jest Duchem.

(2 list do Koryntian 3:1-18, Biblia Warszawska)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jachu pisze:przy czytaniu starego przymierza ta sama zasłona pozostaje nie odsłonięta, gdyż w Chrystusie zostaje ona usunięta.

Tora,czyli słowa życia otrzymane przez proroka Mojżesza dla ludu Bożego, w nowym przymierzu, gdzie wierzący otrzymują ducha Bożego zyskuje moc działania od wewnątrz człowieka.
Rz 7:22 stern "Bo w moim wewnętrznym ja całkowicie zgadzam się z Torę Bożą,"
Hbr 10:16 stern ""Takie oto przymierze zawrę z nimi po tych dniach, mówi Adonai: Włożę moją Torę w ich umysły i wypiszę ją na ich sercach",
"
Hbr 4:12 stern "Doprawdy, Słowo Boże jest żywe! Ono działa, a jest ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny - dociera wprost do styku duszy z duchem i stawów ze szpikiem i prędko osądza wewnętrzne myśli i postawy serca."
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Listek aco z Przymierzem Abrahama które daje nam mozliwość Błogosławienstwa jakiego
nie daje nam Mojzesz .

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

tola pisze:co z Przymierzem Abrahama
Wszystkie przymierza Boga mają moc do dziś, gdyż Bóg jest wierny.
A człowiek wiadomo,że często nie dotrzymuje słowa i zrywa umowy.Ale gdy żałuje i nawraca się .to czekają na niego wszystkie obietnice Boże.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”