Moralna odnowa"

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Korn pisze:Widzisz nauczanie Jezusa dotyczyło tylko (...)
Dziękuję. Właśnie potwierdziłeś, że nie jesteś w stanie zacytować fragmentu Pisma Świętego, które zawiera naukę Zbawiciela, w której nakazał "dbać przede wszystkim o biednych i dzielić się z nimi majątkiem."
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:
Korn pisze:Widzisz nauczanie Jezusa dotyczyło tylko (...)
Dziękuję. Właśnie potwierdziłeś, że nie jesteś w stanie zacytować fragmentu Pisma Świętego, które zawiera naukę Zbawiciela, w której nakazał "dbać przede wszystkim o biednych i dzielić się z nimi majątkiem."
Przecież ciebie Pismo nie obowiązuje, więc nagle chcesz potwierdzeń?
I poza tym, jak to nie nuczał? Całym swoim życiem potwierdzał, że los ubogich i odtrąconych jest Mu bliski.
W Dz.Ap. masz nakazy dane przez Apostołów w tej sprawie.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wuka pisze:Przecież ciebie Pismo nie obowiązuje(...)
Bądź łaskawa nie kłamać na mój temat.
wuka pisze:W Dz.Ap. masz nakazy dane przez Apostołów w tej sprawie.
Wobec tego przytocz stosowne fragmenty, skoro twierdzisz, że tam są. Już pominę fakt, że Korn twierdził, że taki nakaz mamy od Chrystusa...
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Yarpen Zirgin pisze:
wuka pisze:Przecież ciebie Pismo nie obowiązuje(...)
Bądź łaskawa nie kłamać na mój temat.
wuka pisze:W Dz.Ap. masz nakazy dane przez Apostołów w tej sprawie.
Wobec tego przytocz stosowne fragmenty, skoro twierdzisz, że tam są. Już pominę fakt, że Korn twierdził, że taki nakaz mamy od Chrystusa...
Poczytaj rzetelnie wykładów George na ten temat. A nie opowiadaj mi opowiastki z zakładu pracy.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Korn, ślicznie się pogrążasz, ale pomogę Ci zachować twarz (o ile to możliwe):

Biblia Internetowa z wyszukiwarką

Masz narzędzie, więc teraz znajdź i zacytuj fragment nauczania Chrystusa, o którym pisałeś:
Korn [url=http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=446405#446405]w tym postcie[/url] pisze:Co przykazywał Jezus. Dbać przede wszystkim o biednych i dzielić się z nimi majątkiem.
Skoro taki nakaz istnieje, to powinieneś bez problemu go znaleźć i tutaj zacytować.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Wygląda to mniej więcej tak.
NT trzeba podzielić na dwie części....Pierwsza część bardzo skromna ale najbardziej wymowna. Napisana w okresie życia Jezusa, bazująca całkowicie na jego aktualnym życiu i jego osobistych rozmowach z uczniami. Jest to Ewangelia Jana-Ewangelia stricte Esseńska, pisana w zupełnie innym duchu co widać i czuć od pozostałych Ewangelii. Jest to jedyna Ewangelia Chrześcijańska.

Druga część to około 90% NT są to ewangelie judeochrześcijańskie pisane w większości przez Faryzeuszy w późniejszym okresie. Pisarze ci nie mieli osobiście żadnej styczności z żywym Jezusem.
I właśnie zderzenie tych dwóch części doprowadza do tak ogromnych sprzeczności i niespójności.
Inaczej rozumie to Jan a inaczej ewangeliści judeochrześcijańscy. Dlatego na bazie tego może wypisywać takie głupoty jakie tu pisze Yarpen.
W Ewangelii Jana zasada miłości i miłowania odnosi się tylko do wąskiej grupy uczniów Jezusa, którym Jezus mówi musicie się miłować i szanować między sobą. Zasada ta nie dotyczy innych spoza grupy Jezusa.
Natomiast zasada kochaj bliźniego jak siebie samego została zaczerpnięta do judeochrześcijańskiego NT z koncepcji żydowskich, napisał ją żydowski prawdopodobnie poborca podatkowy w 80 r n.e Mateusz. Oczywiście zaczerpnął ją z mocno rozpowszechnianej w tamtym okresie zasady żydowskiej. Prawdopodobnie z tej talmudycznej opowieści " Przychodzi do rabina Hillela poganin i mówi, Proszę cię rabinie Naucz mnie Tory. A Ten mu odpowiada Kochaj bliźniego jak siebie samego, to cała Tora.

Tylko, że jest różnica bo bliźnim dla żyda jest tylko drugi żyd a nie goj. Dlatego, że Prawo Judaistyczne odnosi się w niektórych punktach inaczej do goja niż samego żyda.
Pobieżnie chodzi głownie o ratowanie życia o wzajemne stosunki i postępowanie w interesach.
Widać, że prawo to traktuje obcych-goi z pozycji nieuprzywilejowanej. Dlatego dla żyda według prawa, takim 100% bliźnim jest tylko drugi żyd. Więc też tu nie ma zasady kochania wszystkich na całym świecie.

Kłóci się to z bzdurami pisanymi i wzorującymi się na tezach z judeochrześcijańskiego NT. jakoby trzeba kochać wszystkich w tym pedofilii, morderców, zboczeńców. Dlatego według chorej ideologi Yarpena mamy kochać księdza pedofila.
Według prawa judaistycznego kochaj bliźniego jak siebie samego odnosi się tylko do bliźniego żyda stosującego się do 613 zakazów i nakazów. Żydzi ortodoksyjni wręcz nienawidzą żydów ateistycznych. I według prawa mają do tego prawo.

Natomiast widzimy zasadę miłowania bliźnich w Ewangelii chrześcijańskiej Jana, odnoszącą się tylko do swojej grupy uczni. Najlepiej pokazał tę miłość sam Jezus którego mamy naśladować....Wziął bat i zaczął walić po plecach kupców, lichwiarzy i prostytutki które bezcześciły jego Dom Boży. Yarpen zapewne kazałby ich miłować i przebaczać.

Nigdy nikt mnie nie skłoni do prześcigania się w recytowaniu wersetów niespójnego a tym samym niedorzecznego pisma, które inaczej brzmią w chrześcijańskiej Ewangelii Jana a zupełnie inaczej w judeochrześcijańskim NT.

Na tych sprzecznościach został zbudowany KK w którym przychodzi ich wyznawcom, kochać
morderców, sodomitów i pedofilii.
Ani w Judaizmie tego nie ma ani w chrześcijańskiej ewangelii Jana. Nie wiem jak jest w Koranie bo go nie czytam.
Dlatego Yarpen wzorujący się na judeochrześcijańskim NT spisanym w rożnym czasie i okolicznościach, będzie popierał sodomię czyli to co jest plugawe w oczach Pana.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Śliczny słowotok, który dowodzi... że nie jesteś w stanie wskazać fragmentów Pisma Świętego potwierdzających Twoją tezę na temat tego, co Chrystus nauczał na temat pomocy biednym.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Yarpen twierdzisz, że trzeba wszystkich miłować na świecie, idziesz z tym dalej, nawet morderców ,pedofilii, bandytów każesz nam miłować. Twierdzisz, że katolicy wszystkich miłują, bo Jezus tak kazał.

Wykaż nam zatem Yarpenie tę miłość waszego katolickiego wojska w czasie podboju Ameryki Południowej, wspieranej duchowo przez waszych księży idących z krzyżem.
Wytłumacz, kochaliście tych Indian czy też nie. Miarodajne źródła historyczne mówią co innego.

Skąd te rzezie? w wojnie zaborczej. Myślę, że to zrozumiałem...Kochaliście ich tak bardzo jak kochaliście ich złote wyroby i ich wartościowe precjoza. Teraz rozumiem waszą bezinteresowną miłość do tych Indian. Taka spontaniczna, oświecona złotem.

A z tego słowotoku dowiedziałeś się trochę prawdy, tak szczelnie skrywanej przed wami w waszym seminarium.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Korn pisze:Yarpen twierdzisz, że (...)
Nie. Ja stwierdzam fakt, że migasz się jak możesz przed wklejeniem fragmentu Pisma Świętego, w którym jest zapisana podana przez Ciebie nauka Chrystusa, że mamy "dbać przede wszystkim o biednych i dzielić się z nimi majątkiem." Słowotoki i inne Twoje teksty, które tworzysz aby odwrócić uwagę od tego, o co Cię poprosiłem, pomijam wzrokiem i ich nie czytam, bo nic nie wnoszą do tej kwestii.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Yarpen Zirgin pisze:
Korn pisze:Yarpen twierdzisz, że (...)
Nie. Ja stwierdzam fakt, że migasz się jak możesz przed wklejeniem fragmentu Pisma Świętego, w którym jest zapisana podana przez Ciebie nauka Chrystusa, że mamy "dbać przede wszystkim o biednych i dzielić się z nimi majątkiem." Słowotoki i inne Twoje teksty, które tworzysz aby odwrócić uwagę od tego, o co Cię poprosiłem, pomijam wzrokiem i ich nie czytam, bo nic nie wnoszą do tej kwestii.

Ty jako judeochrześcijanin nie rozumiesz wykładni chrześcijańskich. To w waszym judeochrześcijańskim NT w Marku pisze o bogaceniu się. To wasze Ewangelie, poczytaj sobie. Nie wierzysz własnym Ewangeliom? Mi wystarczy co pisze w chrześcijańskiej Ewangelii Jana.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:Twoje teksty, które tworzysz aby odwrócić uwagę od tego, o co Cię poprosiłem, pomijam wzrokiem i ich nie czytam
Wiesz co, teraz wiem dlaczego pomijasz wszelkie putania...
Myślę, że skorzystam na tym wpisie i zastosuję do twojej osoby. Strzeliłeś sobie w stopę. Nie ma się co wysilać

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Korn pisze:(...)
I kolejna porcja odwracania uwagi. Wniosek z tego taki, że jedynie bezmyślnie powtórzyłeś zarzut pod adresem Kościoła katolickiego, z którym nigdy dokładniej się nie zapoznałeś, a już na pewno nie sprawdziłeś, czy Chrystus wypowiedział naukę, którą mu przypisałeś.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wuka pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Twoje teksty, które tworzysz aby odwrócić uwagę od tego, o co Cię poprosiłem, pomijam wzrokiem i ich nie czytam
Wiesz co, teraz wiem dlaczego pomijasz wszelkie putania...
Myślę, że skorzystam na tym wpisie i zastosuję do twojej osoby. Strzeliłeś sobie w stopę. Nie ma się co wysilać
Ośmieszasz się. Od 9:30 usiłuję się doprosić od niego o fragment Biblii, w którym zapisano nauczanie Chrystusa, że mamy "dbać przede wszystkim o biednych i dzielić się z nimi majątkiem." Przez ten czas Korn wysłał sześć postów, w którym nie wkleił żadnego cytatu z Biblii z taką nauką Zbawiciela. Wniosek jest jeden: To, co w nich tworzy, to zwykłe odwracanie uwagi.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Ośmieszasz się. Od 9:30 usiłuję się doprosić od niego o fragment Biblii, w którym zapisano nauczanie Chrystusa, że mamy "dbać przede wszystkim o biednych i dzielić się z nimi majątkiem."
Jk 1:27 bw"Czystą i nieskalaną pobożnością przed Bogiem i Ojcem jest to: nieść pomoc sierotom i wdowom w ich niedoli i zachowywać siebie nie splamionym przez świat."

Mt 25:45 pau "Wtedy im odpowie: «Zapewniam was: Czego nie zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych, tego nie zrobiliście dla Mnie»."

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

wuka pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Twoje teksty, które tworzysz aby odwrócić uwagę od tego, o co Cię poprosiłem, pomijam wzrokiem i ich nie czytam
Wiesz co, teraz wiem dlaczego pomijasz wszelkie putania...
Myślę, że skorzystam na tym wpisie i zastosuję do twojej osoby. Strzeliłeś sobie w stopę. Nie ma się co wysilać
wuka, jego pisanie polega na sianiu chaosu, tak go wyszkolili. Napisał mu jego faryzeusz Marek Ewangelię i ona jest jego nie sobie ją czyta. Jemu na jego zdrowie.
Kiedyś tu pisałem, że jego misja to za wszelką cenę bronić tego, co obronić się nie da. Luba pisała ostro to dobrał się do niej. A mod zbanował tego co nie powinien. To sumienie moda, jakby powiedzieć religijnie, kiedyś będzie musiał zdać sprawę z tego.
Gdy jest chaos, dyskusję sprowadza się do chaosu. Niestety NT jest tak napisany, że chaos króluje. I on krzyczy....sodomita, morderca, pedofil-być dobry.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”