Moralna odnowa"

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Henryk pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Ośmieszasz się. Od 9:30 usiłuję się doprosić od niego o fragment Biblii, w którym zapisano nauczanie Chrystusa, że mamy "dbać przede wszystkim o biednych i dzielić się z nimi majątkiem."
Jk 1:27 bw"Czystą i nieskalaną pobożnością przed Bogiem i Ojcem jest to: nieść pomoc sierotom i wdowom w ich niedoli i zachowywać siebie nie splamionym przez świat."

Mt 25:45 pau "Wtedy im odpowie: «Zapewniam was: Czego nie zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych, tego nie zrobiliście dla Mnie»."
Pięknie i ładnie, ale nie ma tu wezwania do rozdania biednym swojego majątku. I nie nazywasz się Korn.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Korn pisze:. I on krzyczy....sodomita, morderca, pedofil-być dobry.
Ps 11:5 "Pan bada sprawiedliwego i bezbożnego, A nienawidzi tego, kto kocha bezprawie."

Iz 61:8 "Bo Ja, Pan, kocham to, co prawe, a nienawidzę grabieży i zbrodni.

Pwt 16:22 pec "Nie postawisz dla siebie pomnika [nawet z pojedynczego kamienia i nawet po to, żebyś na nim składał oddania], bo Bóg, twój Bóg, tego nienawidzi."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:
Henryk pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Ośmieszasz się. Od 9:30 usiłuję się doprosić od niego o fragment Biblii, w którym zapisano nauczanie Chrystusa, że mamy "dbać przede wszystkim o biednych i dzielić się z nimi majątkiem."
Jk 1:27 bw"Czystą i nieskalaną pobożnością przed Bogiem i Ojcem jest to: nieść pomoc sierotom i wdowom w ich niedoli i zachowywać siebie nie splamionym przez świat."

Mt 25:45 pau "Wtedy im odpowie: «Zapewniam was: Czego nie zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych, tego nie zrobiliście dla Mnie»."
Pięknie i ładnie, ale nie ma tu wezwania do rozdania biednym swojego majątku. I nie nazywasz się Korn.
Tu już przegiąłeś. Może sobie sprawy nie zdajesz, ale właśnie pokazujesz swoją naturę i obłudę.
Faktycznie, nie chodzi, jak widać ani o cytaty, ani o nic innego, tylko sianie chaosu, zamętu, pastwienie się nad rozmówcą.
Coś tam do mnie pisałeś, ale tylko pierwsze słowo załapałam, resztę przeleciałam wzrokiem :mrgreen:
:xhehe:

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Wuka, Twój atak personalny na mnie nie zmienia faktu, że te fragmenty tylko połowicznie zawierają nauki, o których Korn twierdził, iż je przekazał Chrystus (już pomijam fakt, że Jk 1,27 to List Jakuba).
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Korn pisze:Czy KK stosuje się do nauk Jezusa? Czy KK idzie drogą Jezusa?
Co przykazywał Jezus. Dbać przede wszystkim o biednych i dzielić się z nimi majątkiem.
Czy KK na przestrzeni wieków stosował się do tego nakazu.

KK nawet palcem nie kiwnął żeby pomóc w niedoli chłopom pańszczyźnianym, traktowanym prawie jak niewolnicy. Mało tego sam się przyłączył do ich grabieży w formie przymusowych dziesięcin. Chłopów negujących taki porządek rzeczy uznawano za heretyków i byli poddawani
surowej karze. Kościół stal po stronie pana magnata, z którym wspólnie żerowali na chłopie.

Widać z tego, że droga Jezusa i Jego nauczanie nie miało nic wspólnego z zachowaniem KK.
Zresztą robią to dzisiaj, zawsze bardziej łaszą sie do tej władzy, która więcej się z nimi podzieli smakołykami.
Apostołowie robili zbiórki po to aby rozdać biednym i przez to wyrównać poziom ich życia. Natomiast biskupi KRK robią zbiórki po to aby podnieść komfort własnego życia który i tak jest na bardzo wysokim poziomie w stosunku do wiernych.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

janwisniewski68 pisze:Apostołowie robili zbiórki po to aby rozdać biednym i przez to wyrównać poziom ich życia.
Skąd wytrzasnąłeś tę informację?
janwisniewski68 pisze: Natomiast biskupi KRK robią zbiórki po to aby podnieść komfort własnego życia który i tak jest na bardzo wysokim poziomie w stosunku do wiernych.
A teraz przedstaw dowód, który potwierdzi prawdziwość tego zarzutu, albo go odwołaj i przeproś za pomówienie.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Skąd wytrzasnąłeś tę informację?
Z takiej książki, co na karcie tytułowej ma napisane Biblia.
Słyszałeś o niej? :lol:

Dz 11:29-34 bt5 " Uczniowie postanowili więc, że każdy według [swej] zamożności pośpieszy z pomocą braciom mieszkającym w Judei. (30) Tak też zrobili, wysyłając [jałmużnę] starszym przez Barnabę i Szawła."
1Kor 16:1-2 bw " A co do składki na świętych, to i wy czyńcie tak, jak zarządziłem w zborach Galacji. (2) Pierwszego dnia w tygodniu niech każdy z was odkłada u siebie i przechowuje to, co może zaoszczędzić, żeby składki wnoszono nie dopiero wtedy, kiedy ja przyjdę."

Co do drugiego zarzutu, to wiedzą ogólnie dostępną jest fakt, że biskupi KK (i cała reszta nierobów w różnokolorowych sukienkach) żyją z pracy własnych rąk.
Ogólnie żyją w biedzie i niedostatku. Nie mają nawet normalnego domu i są zmuszeni żyć w pałacach...

Ciekawym, czy ktoś jeszcze traktuje Ciebie poważnie? :-?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Henryk pisze:Dz 11:29-34 bt5 " Uczniowie postanowili więc, że każdy według [swej] zamożności pośpieszy z pomocą braciom mieszkającym w Judei. (30) Tak też zrobili, wysyłając [jałmużnę] starszym przez Barnabę i Szawła."
Bardzo fajny. Tyle, że to nie jest zbiórka na biednych "aby wyrównać ich poziom życia", jak twierdził janwisniewski68, ale z innego powodu:

Dz ,11,27-34
(27): W tym czasie właśnie przybyli z Jerozolimy do Antiochii prorocy. (28): Jeden z nich imieniem Agabos przepowiedział z natchnienia Ducha, że na całej ziemi nastanie wielki głód. Nastał on za Klaudiusza. (29): Uczniowie postanowili więc, że każdy według możności pośpieszy z pomocą braciom, mieszkającym w Judei. (30): Tak też zrobili, wysyłając [jałmużnę] starszym przez Barnabę i Pawła.

Henryk pisze:1Kor 16:1-2 bw " A co do składki na świętych, to i wy czyńcie tak, jak zarządziłem w zborach Galacji. (2) Pierwszego dnia w tygodniu niech każdy z was odkłada u siebie i przechowuje to, co może zaoszczędzić, żeby składki wnoszono nie dopiero wtedy, kiedy ja przyjdę."
To jest zaś wezwanie do składki na Kościół w Jerozolimie, a nie na biednych. Widać to jak się zacytuje to wezwanie z informacją, gdzie te dary trafią:

1 Kor 16,1-3
(1): Jeśli chodzi o zbiórkę, która się odbywa na rzecz świętych, zróbcie tak, jak poleciłem Kościołom Galacji. (2): Niechaj pierwszego dnia tygodnia każdy z was coś odłoży według tego, co uzna za właściwe, żeby nie zarządzać zbiórek dopiero wtedy, kiedy przybędę. (3): Kiedy zaś się zjawię, przez tych, których uznacie za godnych, poślę dar wasz z listami do Jerozolimy,


Tak więc również i ten wers nie zawiera tego, co twierdził janwisniewski68.

Henryk pisze:Co do drugiego zarzutu, to wiedzą ogólnie dostępną jest fakt, że biskupi KK (i cała reszta nierobów w różnokolorowych sukienkach) żyją z pracy własnych rąk.
Ogólnie żyją w biedzie i niedostatku. Nie mają nawet normalnego domu i są zmuszeni żyć w pałacach...
Rżnięciem głupa nie zmienisz faktu, że oskarżenie należy udowodnić.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Tak więc również i ten wers nie zawiera tego, co twierdził janwisniewski68.
Tak więc ponownie udowadniasz swą ignorancję w stosunku do tekstu biblijnego.
Ten werset właśnie informuje nas o tym, że zasobniejsze materialnie wspólnoty zbierały pieniądze na ubogich braci w Jerozolimie.
Zaznaczam: na braci, a nie na starszych, czyli biskupów!
Rżnięciem głupa nie zmienisz faktu, że oskarżenie należy udowodnić.
Jakiż cel miałoby udowadnianie głupcowi, że biskupi nie skalali się pracą, a żyją w przepychu z tego, co wyłudzą od wiernych w najróżniejszych formach...?
Trwa to do dziś!

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Henryk pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Tak więc również i ten wers nie zawiera tego, co twierdził janwisniewski68.
Tak więc ponownie udowadniasz swą ignorancję w stosunku do tekstu biblijnego.
Ten werset właśnie informuje nas o tym, że zasobniejsze materialnie wspólnoty zbierały pieniądze na ubogich braci w Jerozolimie.
Dopisujesz do tego fragmentu to, czego w nim nie ma. Jest mowa o zbieraniu pieniędzy na Kościół w Jerozolimie, a nie "na ubogich braci w Jerozolimie".
Rżnięciem głupa nie zmienisz faktu, że oskarżenie należy udowodnić.
Jakiż cel miałoby udowadnianie głupcowi, że (...)
Dziękuję. Tym atakiem personalnym potwierdziłeś, że nie jesteś w stanie przedstawić dowodu, iż biskupi katoliccy "robią zbiórki po to aby podnieść komfort własnego życia który i tak jest na bardzo wysokim poziomie w stosunku do wiernych."
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

To jest zaś wezwanie do składki na Kościół w Jerozolimie, a nie na biednych.
W Biblii tzw. kościół to zgromadzenie ludzi.

Świątynią Boga są ludzie nowo narodzeni .

1Kor 6:19 "Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych?"

Dz 2:44 stern "Wszyscy ci, którzy ufali Jeszui, przebywali razem i wszystko mieli wspólne;sprzedawali nawet swój majatek a pieniądze rozdawali potrzebującym"
Ostatnio zmieniony 28 maja 2019, 11:01 przez Listek, łącznie zmieniany 2 razy.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Ślicznie, tylko co ma piernik do wiatraka, a to, co napisałeś, do poruszonej kwestii zbiórek na biednych robionych rzekomo przez Apostołów i oskarżeń pod adresem biskupów katolickich? Ni w pięć, ni w dziewięć, byle coś napisać...
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

bt (44) Ci wszyscy, co uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne. (45) Sprzedawali majątki i dobra i rozdzielali je każdemu według potrzeby.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Dopisujesz do tego fragmentu to, czego w nim nie ma. Jest mowa o zbieraniu pieniędzy na Kościół w Jerozolimie, a nie "na ubogich braci w Jerozolimie".
Mniej dogmatów, tradycji i innych baśni, a więcej Biblii...
„Kościół w Jerozolimie”, to nie jakaś katolicka strzelista bazylika pod jakimś wezwaniem, lecz prześladowani i ubodzy naśladowcy Jezusa!
Rz 15:26 bw " Macedonia bowiem i Achaja postanowiły urządzić składkę na ubogich spośród świętych w Jerozolimie."
Tym atakiem personalnym potwierdziłeś, że nie jesteś w stanie przedstawić dowodu, iż biskupi katoliccy "robią zbiórki po to aby podnieść komfort własnego życia który i tak jest na bardzo wysokim poziomie w stosunku do wiernych."
Odpowiadanie takim samym epitetem, którym przed chwilą mnie określiłeś, jest atakiem personalnym? Ogarnij się!

Jednak co do drugiego zdania, to muszę przyznać Tobie rację.
To nie Biskupi robią zbiórkę, tylko przyjmują już uzbierane kwoty!
Przecież nie będą osobiście zbierać, zmęczyli by się okrutnie! :aaa:
Od tego mają proboszczy.

Biskupi zajmują się ważniejszymi sprawami niż wypasaniem "owieczek", oni wypasają daniele!
Tu dostaną hektary za 1% wartości, tam sprzedadzą je za 100%.
Swoim "puszczą" trochę taniej... ;-)
Ot, taka ich ciężka praca na niwie "głoszenia ewangelii"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”