PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4147
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: radek »

Możliwe, że władze Rosji nie odkrywają kart i chcą Zachodowi wyperswadować właściwe zachowanie w jakimś temacie. Na psychotropach nie chcę poruszać tej sprawy
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4147
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: radek »

W przekazie medialnym brakuje jakiegoś elementu. Jak to interpretować, że władze Rosji obawiają się - jak to się słyszy - nazizmu i zaczynają konflikt w Ukrainie, natomiast Chiny zachowują spokój i umieją pozytywnie traktować każde państwo na świecie. Tu się coś nie zgadza. Mi się wydawało, że Rosja i Chiny są przykładem przyjaźni dla wszystkich państw. Dlaczego Rosja zachowuje się tak diametralnie inaczej? to jedno pytanie. Drugie i chyba bardziej produktywne pytanie, to skąd władze Chin biorą potencjał do tak pozytywnej, wręcz onieśmielającej inne państwa, polityki? Chiny na tle reszty świata są liderem konstruktywnej moralnie, polityki. Do tej pory historia uczy, że jeśli zaisnieje gdzieś jakiś konflikt, to władze różnych państw określały się po jednej lub drugiej stronie. Popatrzcie na Chiny - żaden trzeźwo myślący polityk nie jest w stanie zarzucić władzom Chin, że nie są obiektywnie po stronie Prawdy. I nie obawiają się oferować przychylności żadnemu krajowi. Taka postawa przynosi najważniejsze zyski

Kto nie jest przeciw nam, ten jest z nami.
Marka 9:40 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/mrk.9.40.SNP
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

Chiny "walczą" z amerykańskim dolarem i ich bezczelnym panoszeniem się po świecie.
My, Polacy, jesteśmy niestety po złej stronie barykady i zapłacimy za to najwyższą cenę. Jeśli w ogóle coś tu zostanie oprócz skażonej ziemi i góry trupów. Stanie się tak na życzenie wyborców PiS-u i okolic. Żeby być sprawiedliwą dodam, że oprócz PiSu największym zagrożeniem jest Konfederacja i liczne obecnie jej odpryski. To prawdziwi nierządnicy, pójdą z każdym kto wsypie do koryta.
Ja bym na żadną partię i żadnego polityka obecnego obecnie u władzy nie głosowała.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: booris »

Jesli jestesmy po zlej stronie barykady,to ktora jest ta dobra?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

booris pisze:
13 maja 2023, 14:01
Jesli jestesmy po zlej stronie barykady,to ktora jest ta dobra?
Ta, która chce pokoju i rozwoju gospodarki, dobrych stosunków z sąsiadami, uwolnienia się spod buta Anglosasów i Ameryki. Obecnie jesteśmy tak zniewoleni i uzależnieni od decyzji psychicznie chorego starca zza oceanu, jak jeszcze nie byliśmy. Do tego bezbronni, a w dodatku bez przerwy prowokujemy mocarstwo atomowe. To obłęd i szaleństwo i wariactwo i skrajna nieodpowiedzialność, a także zdrada Ojczyzny.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4147
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: radek »

wuka pisze:
13 maja 2023, 13:41
My, Polacy, jesteśmy niestety po złej stronie barykady i zapłacimy za to najwyższą cenę
Mi podoba się podejście do życia takiego polityka jak T. Cymański, jeśli mowa o polskim podwórku. Jego obecny pracodawca jest nienajszczęśliwszy, ale być może jego wybór trzeba interpretować w duchu Ewangelii

Wtedy Jezus im odpowiedział: Chorzy, a nie zdrowi, potrzebują lekarza.
Łukasza 5:31 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/luk.5.31.SNP

Bo politycy nie powinni narzekać, tylko pozytywnie nastrajać i motywować ludzi

Czym chłód śniegu w dniu żniw, tym sprawdzony posłaniec dla posyłających — odświeża on duszę swoich panów.
Przypowieści Salomona 25:13 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/pro.25.13.SNP
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

Mi podoba się podejście do życia takiego polityka jak T. Cymański,
Nie znam i nie wiem jakie ma podejście.
Ja mówię o naszych politykach, głównych rozgrywających, którzy są zaprzedani w całości, są chorzy, są rusofobami, są nieodpowiedzialni i głupi. Wysyp pajaców, którzy hańbę narodowi przynoszą i wpędzają nas na setki lat na samo dno, jeśli w ogóle uda się nas przy życiu utrzymać.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: booris »

wuka pisze:
13 maja 2023, 14:10
booris pisze:
13 maja 2023, 14:01
Jesli jestesmy po zlej stronie barykady,to ktora jest ta dobra?
Ta, która chce pokoju i rozwoju gospodarki, dobrych stosunków z sąsiadami, uwolnienia się spod buta Anglosasów i Ameryki. Obecnie jesteśmy tak zniewoleni i uzależnieni od decyzji psychicznie chorego starca zza oceanu, jak jeszcze nie byliśmy. Do tego bezbronni, a w dodatku bez przerwy prowokujemy mocarstwo atomowe. To obłęd i szaleństwo i wariactwo i skrajna nieodpowiedzialność, a także zdrada Ojczyzny.
Wuka,ja oczekiwalem odpowiedzi,a nie zlepku wyswiechtanych komunalow.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

booris pisze:
13 maja 2023, 17:10
wuka pisze:
13 maja 2023, 14:10
booris pisze:
13 maja 2023, 14:01
Jesli jestesmy po zlej stronie barykady,to ktora jest ta dobra?
Ta, która chce pokoju i rozwoju gospodarki, dobrych stosunków z sąsiadami, uwolnienia się spod buta Anglosasów i Ameryki. Obecnie jesteśmy tak zniewoleni i uzależnieni od decyzji psychicznie chorego starca zza oceanu, jak jeszcze nie byliśmy. Do tego bezbronni, a w dodatku bez przerwy prowokujemy mocarstwo atomowe. To obłęd i szaleństwo i wariactwo i skrajna nieodpowiedzialność, a także zdrada Ojczyzny.
Wuka,ja oczekiwalem odpowiedzi,a nie zlepku wyswiechtanych komunalow.
Teraz mnie zaskoczyłeś. Pisanie "od serca" i wyjawienie swoich poglądów nazywasz "wyświechtanymi komunałami"? :mysli: :roll:

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

Booris, ja od bardzo dawna w różnych miejscach o tym mówię i piszę. Dokładnie to powiedziałam w marcu ubiegłego roku moje córce, która jest światową kobietą a do dziś ma flagę żółto niebieską na swoim profilu fb. Nie mogę znieść, że mądra osoba jest ogłupiona przez propagandę. Dlaczego ludzie nie widzą i nie chcą zobaczyć, jak się sprawy mają? :aaa:

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: BoaDusiciel »

W 1994r. trzy kraje (USA, W.Brytania i ROSJA) podpisały w Budapeszcie gwarancje dla Ukrainy, w zamian za pozbycie się przez Ukrainę broni jądrowej.
Kraje te gwarantowały poszanowanie integralności terytorialnej i suwerenności UA.
Ukrainy pozbyła się broni jądrowej, a w 2014r. Rosja złamała postanowienia tego układu.
W grudniu 2021 Rosja zażądała wyjścia z NATO krajów, które wstąpiły po 1997, czyli również Polski.
Jak rusofilom spadnie ruska bombka na głowę, to oprzytomniejecie.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

Na przepustce jesteś? Nie daj się zabić.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:
13 maja 2023, 18:55
W grudniu 2021 Rosja zażądała wyjścia z NATO krajów, które wstąpiły po 1997, czyli również Polski.
Skąd Ty to wiesz?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: booris »

wuka pisze:Teraz mnie zaskoczyłeś. Pisanie "od serca" i wyjawienie swoich poglądów nazywasz "wyświechtanymi komunałami"? :mysli: :roll:
Nie twierdze,ze nie piszesz "od serca".Natomiast to co napisalas niczego mi nie wyjasnilo.Ktora to jest ta dobra strona?...no,ta dobra.Przypomina mi to credo milosnikow taniego wina-dlaczego tanie wina sa dobre? Bo sa dobre i tanie.Wuka,ja nie jestem pieciolatkiem.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

booris pisze:
13 maja 2023, 23:50
wuka pisze:Teraz mnie zaskoczyłeś. Pisanie "od serca" i wyjawienie swoich poglądów nazywasz "wyświechtanymi komunałami"? :mysli: :roll:
Nie twierdze,ze nie piszesz "od serca".Natomiast to co napisalas niczego mi nie wyjasnilo.Ktora to jest ta dobra strona?...no,ta dobra.Przypomina mi to credo milosnikow taniego wina-dlaczego tanie wina sa dobre? Bo sa dobre i tanie.Wuka,ja nie jestem pieciolatkiem.
Przecież to chyba oczywiste i wynika jasno z mojego wpisu. Strona dążąca do pokoju. Każda wojna jest zła. Każde zabijanie jest złem, jest odbieraniem życia.
Giną ludzie po każdej stronie konfliktu, a ci dla dla których walczą siedzą w ciepełku i liczą pieniądze, które spływają ze sprzedaży broni.
Nic a nic do rzeczy nie ma tu sztandarowy argument: kto zaczął. Dobrze wiesz, że ten konflikt nie zaczął się w lutym ub.roku. Dlaczego świat milczał, gdy w Donbasie przez kilkanaście lat byli katowani cywile, były wysadzane szkoły i przedszkola itd. Były wysadzane przez ukraińskie siły czy to Azowa, czy to policyjne, ale za przyzwoleniem władz tego reżimu i poparciu "demokratycznego" świata.
Pokój i to natychmiast, a nie eskalacja konfliktu.
Zawsze trzeba mieć w głowie , że Rosja to posiadacz głowic nuklearnych. Wysyłanie kolejnych broni, dla testowania i ku uciesze producentów tychże i handlarzy tylko prowadzi do większych strat w ludziach po obu stronach.
Pokój. To dla mnie znaczy "dobra strona".
Wiem, że za podżeganie do pokoju grozi ostracyzm, ale dumna jestem z nazywania mnie ruską onucą. Ja nie popieram ani Putina ani nikogo innego. Mam to w nosie kto rządzi poszczególnymi krajami.
Ma być spokój i pokój na całym świecie. Prowojenne rządy i oszołomstwo wojenne w kosmos wysłać, najlepiej w kierunku czarnej dziury.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”