Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Chryzolicie, naprawdę chcesz wierzyć, że Bóg eksperymentuje? Bo ja wierzę, że potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Bóg stworzył świat na podstawie swojego słowa ,słowa które jest zarazem jego prawem .
A jego prawo jest jak machina puszczona w ruch jak młyn który miele i tylko Bóg może zatrzymać tą machinę . Jeżeli Bóg mówi nie rób tego bo zginiesz to jeśli go nie usłuchasz zginiesz !!

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Anowi - napisała.
Chryzolicie, naprawdę chcesz wierzyć, że Bóg eksperymentuje? Bo ja wierzę, że potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji.
Nierozumie tego wpisu,nic takiego nie pisałem,eksperymentuje.
chyba nieporozumienie.
Ważne jest abyśmy chcieli zrozumieć tekst Biblijny,bo to jest istotne,a ja takie przytoczyłem.
Jeżeli masz jakieś wątpliwości to proszę odnieś się do tekstu podanego.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Chodzi mi o to samo co Janowi. To co stworzył Bóg było DOBRE. A człowiek cały czas ulepsza.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Anowi pisze:Chodzi mi o to samo co Janowi. To co stworzył Bóg było DOBRE. A człowiek cały czas ulepsza.
Czy to poprawianie Boga wyjdzie ludziom na dobre?

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

janwisniewski68 pisze:Czy to poprawianie Boga wyjdzie ludziom na dobre?
Więc uważasz, że człowiek powinien umrzeć gdy ma zapalenie płuc?
Po co antybiotyki..
A czy nie używasz mydła? Śmierdzisz i robisz kupę na dworze obok przechodzących ludzi?
Czy może masz zdobycze cywilizacji.. tzw. WC oraz wspaniały wynalazek - mydło?

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

nesto pisze:
janwisniewski68 pisze:Czy to poprawianie Boga wyjdzie ludziom na dobre?
Więc uważasz, że człowiek powinien umrzeć gdy ma zapalenie płuc?
Po co antybiotyki..
A czy nie używasz mydła? Śmierdzisz i robisz kupę na dworze obok przechodzących ludzi?
Czy może masz zdobycze cywilizacji.. tzw. WC oraz wspaniały wynalazek - mydło?
Piszesz od rzeczy bo nie pojąłeś co znaczy poprawiać Boże stworzenie czyli Boga !!
Zapalenie płuc jest skutkiem grzechu jak każda choroba !!

jfs300

Post autor: jfs300 »

cBóg po to dał człowiekowi rozum, zeby go używał.
Tyle w tym temacie

Gucio
Posty: 14
Rejestracja: 24 paź 2014, 15:04

Post autor: Gucio »

ata333 pisze:
Anowi pisze:to nie jest odpowiedzialność tylko ponoszenie winy
Anowi pisze:każdy rodzic odpowiada za swoje dzieci

a wiec i dzieci (ludzkosc) ponosza wine za grzechy rodzicow.. (Adam-Ojciec).. ;-)

czyli obopolna dpowiedzialnosc..

tylko czy Adam byl swiadomy tej odpowiedzialnosci.. ?

czy wiedzial.. jakie konsekwencje beda nastepstwem Jego grzechu nieposluszenstwa.. ?

czy Jego wybor wiec byl w konsekswencji tez w pelni swiadomy.. ?

Chcialbym dodac zdanie domtego tematu
Adam zdecydowanie byl swiadomy : odpowiedzialnosci ( swiadczy o tym zjedzenie owocu , sojusz zszatanem w sprawie drzewa zycia oraz proba postawienia Boga w sytuacji bezsilnosci )
Mozna powiedziec ze byl zdecydowanie bardziej swiadomy i zdecydowany w buncie

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Gdyby dziś ludzie nie ponosili konsekwencji grzechu Ewy i Adama to by nie umierali !!
Czy Adam widział? oczywiście że wiedział ale nie uwierzył Bogu tylko szatanowi i doświadczył śmierci na sobie .

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

jfs300 pisze:cBóg po to dał człowiekowi rozum, zeby go używał.
Tyle w tym temacie
Dał rzemieślnik ludziom siekierę jeden użył rozumu i narąbał drewna tą siekierą na opał ,drugi użył rozumu i zabił tego pierwszego siekierą i zabrał już gotowe drewno . Łatwiej mu było zabić człowieka jak narąbać drew . Obaj używali rozumu ?

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

janwisniewski68 pisze:Zapalenie płuc jest skutkiem grzechu jak każda choroba !!
Więc jak zachorujesz, albo gdy dzieci twoje są chore, to modlisz się o wybaczenie grzechów i tyle.
Antybiotyków nie używasz, a operacje uważasz za diaboliczne odcinanie członków danych od Boga.

Pytam jeszcze: Czy używasz mydła, czy jedynie wody źródlanej??

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

nesto pisze:
janwisniewski68 pisze:Zapalenie płuc jest skutkiem grzechu jak każda choroba !!
Więc jak zachorujesz, albo gdy dzieci twoje są chore, to modlisz się o wybaczenie grzechów i tyle.
Antybiotyków nie używasz, a operacje uważasz za diaboliczne odcinanie członków danych od Boga.

Pytam jeszcze: Czy używasz mydła, czy jedynie wody źródlanej??
Ok. 6 lat temu miałem 41 stopni gorączki ,Kiedy żona przyniosła mi jakieś tabletki , to po prostu ją pogoniłem z tymi tabletkami .A urazy ortopedyczne to nie choroby.
Za czasów Jezusa używali też mydła bo to nie wynalazek cywilizacji . Taki naturalne mydło jest do dziś i nazwa się Aleppo jest produkowane w Syrii w ten sam sposób co za Jezusa .

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

janwisniewski68 pisze: Ok. 6 lat temu miałem 41 stopni gorączki ,Kiedy żona przyniosła mi jakieś tabletki , to po prostu ją pogoniłem z tymi tabletkami .
Miałeś grypę czy posocznicę? Jest to raczej ważne.. A może zapalenie płuc?
janwisniewski68 pisze:A urazy ortopedyczne to nie choroby.
Tak, to urazy, ale czy nastawiasz kości czy modlisz się o samoistne ich nastawienie przez Boga?
janwisniewski68 pisze:Za czasów Jezusa używali też mydła bo to nie wynalazek cywilizacji .
A gdzie w Biblii Jezus namydla kogoś? :roll:
janwisniewski68 pisze:Taki naturalne mydło jest do dziś i nazwa się Aleppo jest produkowane w Syrii w ten sam sposób co za Jezusa .
Rozumiem, że nabyłeś takie w drodze umowy kupna-sprzedaży od Syryjczyków i teraz wyłącznie takim się namydlasz. A czy pasta do zębów to zdobycz cywilizacji i czy Jezus mył sobie pastą zęby?

Czy ty myjesz sobie zęby pastą, czy używasz innych - biblijnych metod?

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

janwisniewski68
Ok. 6 lat temu miałem 41 stopni gorączki ,Kiedy żona przyniosła mi jakieś tabletki , to po prostu ją pogoniłem z tymi tabletkami
Napisz w jaki sposób się wyleczyłeś.Ludzie się trują różnymi lekami zamiast korzystać z Bożej pomocy.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”