Modlitwa Ezechiasza

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tessa

Post autor: tessa »

Miriam pisze:Tessa, wszystko mylisz.

W 2 Liście do Koryntian 9:5-10, czytamy: -

„Dlatego uznałem za rzecz konieczną, żeby wezwać braci, by przed nami poszli do was i zawczasu przygotowali
poprzednio zapowiedziany dar, tak aby on był wyrazem hojności, a nie skąpstwa. A powiadam wam: Kto sieje skąpo,
skąpo też żąć będzie, a kto sieje obficie, obficie też żąć będzie. Każdy, tak jak sobie postanowił w sercu, nie z żalem
albo z przymusu; gdyż ochotnego dawcę Bóg miłuje. A władny jest Bóg udzielić wam obficie wszelkiej łaski, abyście,
mając zawsze wszystkiego pod dostatkiem, mogli hojnie łożyć na wszelką dobrą sprawę, jak napisano: Szczodrze
rozdaje, udziela ubogim, sprawiedliwość jego trwa na wieki. A ten, który daje ziarno siewcy i chleb na pokarm, da
i pomnoży zasiew wasz, i przysporzy owoców sprawiedliwości waszej”.

Czy zwróciłaś uwagę na to, że fragment ten mówi, iż ochotnego dawcę Bóg miłuje i nie ma nic wspólnego
z klękaniem na kolanach.

Dlaczego przytoczyłaś fragment, który dotyczy zupełnie czegoś innego? Mianowicie hojności na rzecz ubogich.

Czy zawsze tak czynisz?
Zasada,że Bóg miłuje dawcę ochotnego obowiązuje nie tylko wstosunku do datków .
Cokolwiek dajemy Bogu powinniśmy to robić ochotnie.Nie zgadzasz się z tym?

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »

Tessa napisała: -
Zasada,że Bóg miłuje dawcę ochotnego obowiązuje nie tylko wstosunku do datków .
Cokolwiek dajemy Bogu powinniśmy to robić ochotnie.Nie zgadzasz się z tym?
Tylko, że werset, które przytoczyłaś, mówi o zbieraniu datków. :-D

Czy nie lepiej zastosować np. werset z Psalmu 95:6: -


"Pójdźcie, pokłońmy się i padnijmy na twarz! Klęknijmy przed Panem, który nas uczynił".

Czy w dalszym ciągu będziesz uważała, że Pismo Święte zmusza Ciebie, do oddania pokłonu Bogu.

Bo ja Ci tylko przypominam, o nakazie oddawania pokłonu Bogu.

Przecież jak napisałaś wszystko powinniśmy robić ochotnie. :-D

W Księdze Objawienia 19:10 anioł powiedział Janowi: -

„Bogu oddaj pokłon”.


Również w Księdze Objawienia 22:9 czytamy, jak anioł po raz drugi powiedział Janowi: -

„Bogu oddaj pokłon”.

A teraz ja za aniołem mówię Tobie: -

Tessa, oddaj pokłon Bogu.

No i co, posłuchasz tego, co anioł mówił apostołowi Janowi, a co ja powtarzam teraz Tobie?

Przecież tak uczy nas Słowo Boże. :idea:

Powiedz to wszystkim swoim braciom i siostrom, aby oddawali pokłon Bogu,
bo w Piśmie Świętym jest napisane, aby tak czynić.


Miriam.
_________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.

tessa

Post autor: tessa »

Miriam pisze:Tessa napisała: -
Zasada,że Bóg miłuje dawcę ochotnego obowiązuje nie tylko wstosunku do datków .
Cokolwiek dajemy Bogu powinniśmy to robić ochotnie.Nie zgadzasz się z tym?
Tylko, że werset, które przytoczyłaś, mówi o zbieraniu datków. :-D

Czy nie lepiej zastosować np. werset z Psalmu 95:6: -


"Pójdźcie, pokłońmy się i padnijmy na twarz! Klęknijmy przed Panem, który nas uczynił".

Czy w dalszym ciągu będziesz uważała, że Pismo Święte zmusza Ciebie, do oddania pokłonu Bogu.

Bo ja Ci tylko przypominam, o nakazie oddawania pokłonu Bogu.

Przecież jak napisałaś wszystko powinniśmy robić ochotnie. :-D

W Księdze Objawienia 19:10 anioł powiedział Janowi: -

„Bogu oddaj pokłon”.


Również w Księdze Objawienia 22:9 czytamy, jak anioł po raz drugi powiedział Janowi: -

„Bogu oddaj pokłon”.

A teraz ja za aniołem mówię Tobie: -

Tessa, oddaj pokłon Bogu.

No i co, posłuchasz tego, co anioł mówił apostołowi Janowi, a co ja powtarzam teraz Tobie?

Przecież tak uczy nas Słowo Boże. :idea:

Powiedz to wszystkim swoim braciom i siostrom, aby oddawali pokłon Bogu,
bo w Piśmie Świętym jest napisane, aby tak czynić.


Miriam.
_________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.
Jakiemu Bogu ?

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Maja. pisze:EMET napisał::
Jednak dany ktoś - poza gorliwością własną - chce jakby na siłę sprawić,
aby i inni też tak daną kwestię pojmowali i identycznie postępowali.


Ja świętuję szabat - czemu inni nie?
Ja klękam i biję czołem
- czemu inni nie?
Ja nie jem wieprzowiny - czemu inni jedzą [brrr]?
Ja wierzę w doktrynę Trójcy
- czemu inni nie?


Ja mówię i postępuję tak, jak mówi Słowo Boże, czemu inni nie :?: :mysli:

EMET, my nie mamy względu na żadnego człowieka, ani na żadne wyznanie, mówimy tak, jak pisze w Piśmie Świętym.

Czy dasz się upomnieć Słowem Bożym :?: :-D

Maja.


EMET:
Maju!
Słowo Boże do mnie, owszem, przemawia.
Jednak poza tym, że istnieje cytatologia, istnieje też interpretacja.

Czy sądzisz, że ja nie czytam Słowa Bożego?
Posiadam co nieco z dziedziny co się zowie biblistyką.

Każdy z nas cytując Biblię - przekazuje treść tejże Biblii.
Jednak, jak powiedziałem, jest też... interpretacja.

Ty w swoim sumieniu rozstrzygasz tak; ktoś inny - inaczej.
I co? Zmusisz danego kogoś - do kogo apelujesz- aby podobnie czy wręcz identycznie jak Ty się zachował, rozumiał treść Pisma itp...?

Dlatego ja na grupie Biblia - jak i w ogóle w życiu - stosuję zasadę uprzejmą polegającą na przedkładaniu, owszem, swych argumentów i rozumienia Biblii; jednak resztę zostawiam osądowi sumienia każdego.
Ty i Twoja współwyznawczyni - stosujecie metodę nieuprzejmą polegającą na notorycznym zadawaniu pytań i to w stylu mentorskim.

A przecież: to nie nasz rola, aby ładować się w czyjeś sumienia...
Pojęcie taktu istnieje...

Świadomi powinniśmy być, że i tak nie sprawimy - żebyśmy się nie wiem jak starali - iż kogoś skłonimy do zmiany postaw [wg naszego mniemania i uważania], skoro dany ktoś nie zechce.
To tak, jakby ktoś o poglądach prawicowych - miał stać się rzecznikiem lewicy.


Dlatego przemyśl swoją formę ekspresji na grupie.


Stephanos, ps. EMET

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »

Tessa napisała: -
Jakiemu Bogu ?
A o jakim Bogu mówi Pismo Święte?

Myślę, że tyle to powinnaś już wiedzieć.

Chodzi przecież o Boga, który jest naszym Ojcem Świętym.

A Ty Ilu masz Ojców Świętych?

Przecież Pan Jezus powiedział w Ew. Mateusza 23:9: -

"Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim;
albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie".


A w Ew. Jana 17:11, Pan Jezus mówi: -


"Ojcze Święty, zachowaj w Imieniu Twoim, tych,
których mi dałeś, aby byli jedno, jak my".


Ale jeżeli już pytasz, to Ci odpowiem. Nasz Bóg ma na Imię JHWH.

No więc, czy będziesz kłaniała się Temu Bogu, tak, jak nakazuje Pismo Święte?

Miriam.

_________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Miriam:
Ale jeżeli już pytasz, to Ci odpowiem. Nasz Bóg ma na Imię JHWH.

No więc, czy będziesz kłaniała się Temu Bogu, tak, jak nakazuje Pismo Święte?

Miriam.

_________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.[/quote]



EMET:
JHVH - to owszem zapis czterema spółgłoskami. Niekiedy boją się niektórzy podać konkretną formę brzmieniową [Jahwe, Jehowa, Jehwa], kryjąc się za formułą Tetragrammatonu.

Ale, dobrze, że chociaż akademicko zapodałaś.

Jednak, skoro tak, to gdzież Twoja formuła, że i 'Ojciec i Syn Boży i duch święty [inni: Duch Święty] - bo bez Nich obejść się nie można'?

Czyżbyś zaczęła istotnie -- zgodnie z Deuteronomium 6:4 -- uważać JHVH za jednego jedynego Boga prawdziwego /wg Jana 17:3/ [por. Zachariasza 14:9]?
Też wypowiedź Jezusa [i 'uczonego w Piśmie'] z wg Marka 12:29, 32b.


Stephanos, ps. EMET

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Witam wszystkich :-)

EMET napisał:
Ty i Twoja współwyznawczyni - stosujecie metodę nieuprzejmą polegającą na notorycznym zadawaniu pytań i to w stylu mentorskim.
EMET, pytania które zadajemy zmuszają do zastanowienia się, dlatego to robimy :-D .
Zauważ, że same również odpowiadamy na wiele pytań. :crazy:

Ukazałyśmy na podstawie Dekalogu biblijnego, że nie można rozumieć inaczej tej nauki, jak tylko w ten sposób,
że przykazania Boże w dalszym ciągu nas obowiązują
:idea: .

Dlaczego w takim razie są wyznania, które uczą inaczej :?: :-(
Tak jest z wieloma naukami.

Myślę, że najwyższy już czas, aby wszyscy uchwycili się Słowa Bożego, a wówczas ci, którzy nauczają inaczej
będą musieli zamilknąć. :-|

Maja.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2007, 22:02 przez Maja., łącznie zmieniany 1 raz.

tessa

Post autor: tessa »

Miriam pisze:A o jakim Bogu mówi Pismo Święte?

Myślę, że tyle to powinnaś już wiedzieć.

Chodzi przecież o Boga, który jest naszym Ojcem Świętym.

A Ty Ilu masz Ojców Świętych?
Ludzie mają wielu bogów i wielu Ojców Świętych.Dlatego pytam o jakiego Boga ci chodzi?
Dlaczego nie wymawiasz imienia Bożego,tylko piszesz tetragram?
Czy imię Boga nie jest dla ciebie ważne i święte?
Nie należy się wstydzić wymawiania z szacunkiem imienia Bożego.
Miriam nie musisz cytować z Pisma o klękaniu przed Bogiem.Ja klękam wierz mi .Nie czynię tylko tego codziennie i na pokaz aby mnie inni widzieli,bo tak nauczał Jezus.
Bywało tak,że na kolanach błagałam Boga ze łzami w oczach.Była to bardzo szczera modlitwa.
Ale nie uznaję klękania na pokaz i na komendę.
Robię to rzadko i w bardzo szczególnych prywatnych sytuacjach.
Rozumiesz?
Nie odpisuj mi więc ,że teraz należy klękać codziennie a nawet kilka razy dziennie,bo taka rozmowa nie ma sensu.Nie przekonasz mnie.Dla mnie ważniejsze jest to co czuję w sercu ,niż jakakolwiek poza ciała.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2006, 22:22 przez tessa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »

EMET napisał: -
EMET:
JHVH - to owszem zapis czterema spółgłoskami. Niekiedy boją się niektórzy podać konkretną formę brzmieniową [Jahwe, Jehowa, Jehwa], kryjąc się za formułą Tetragrammatonu.

Ale, dobrze, że chociaż akademicko zapodałaś.
EMET, Imię Boże było zapisywane za pomocą tetragramu i ja je tak zapisałam. :-)

My jednakże, nie mamy zwracać się do Pana Boga po Imieniu. Zobacz Pan Jezus tego nie czynił. :idea:

On, nauczył nas, jak mamy się zwracać do Boga: Ojcze.

Jesteśmy dziećmi Bożymi.

On sam tak wołał do Pana Boga i nas nauczył, że tak mamy tak do Niego wołać.

W Ew. Mateusza 6:9 czytamy: -

„A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się Imię Twoje”…

EMET, dlaczego tego nie czynisz. Czyżby Pan, nasz Bóg nie był Twoim Ojcem? :roll:

W Liście do Rzymian 8:14-17 czytamy: -

"Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi. Wszak nie wzięliście ducha niewoli, by znowu ulegać bojaźni, lecz wzięliście ducha synostwa, w którym wołamy: Abba, Ojcze! Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy, a jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem
z Nim cierpimy, abyśmy także razem z Nim uwielbieni byli”.


EMET, czy Ciebie prowadzi Duch Święty? Bo jeżeli tak, to jesteś dzieckiem Bożym, a jeżeli nie, to nie jesteś dzieckiem Bożym.

Czy wołasz do Boga: Ojcze? :roll:

Bo ja tak wołam.


W Liście do Galacjan 3:26-29 czytamy: -

"Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie. A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy".

W Liście do Galacjan 4:4-7 jest napisane: -

„Lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego, który się narodził z niewiasty i podlegał zakonowi, aby wykupił tych, którzy byli pod zakonem, abyśmy usynowienia dostąpili.
A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze! Tak więc już nie jesteś niewolnikiem, lecz synem, a jeśli synem, to i dziedzicem przez Boga”.

Dzieci Boże wołają do Boga Abba, Ojcze. I oni nie są niewolnikami, lecz synami.

Nie prowadzi ich niewolnik, lecz Duch Święty.


Miriam.
______________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »

EMET napisał: -
Jednak, skoro tak, to gdzież Twoja formuła, że i 'Ojciec i Syn Boży i duch święty [inni: Duch Święty] - bo bez Nich obejść się nie można'?
Istnieje zarówno Bóg Ojciec, jak i Syn Jego - Jezus Chrystus i Duch Święty.

I żadnego z Nich w naszym życiu braknąć nie może.
:idea: :idea: :idea:

Miriam.
_________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »

EMET napisał: -
Czyżbyś zaczęła istotnie -- zgodnie z Deuteronomium 6:4 -- uważać JHVH za jednego jedynego Boga prawdziwego /wg Jana 17:3/ [por. Zachariasza 14:9]?
Też wypowiedź Jezusa [i 'uczonego w Piśmie'] z wg Marka 12:29, 32b.
Istnieje zarówno Bóg Ojciec, jak i Syn Jego – Jezus Chrystus i Duch Święty. :idea:

I żadnego z nich w naszym życiu zabraknąć nie może. :idea:

W Piśmie Świętym czytamy, jak mówił Bóg Ojciec, jak mówił Pan Jezus, i jak mówił Duch Święty.

Bóg Ojciec - stworzył niebo i ziemię.

Pan Jezus - odkupił ludzi Swoją Krwią.

Duch Święty - wprowadza ludzi we wszelkie prawdy.

Miriam.
_________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »

Tessa napisała: -
Ludzie mają wielu bogów i wielu Ojców Świętych.Dlatego pytam o jakiego Boga ci chodzi?
Tak, ale my mówimy o Bogu z Pisma Świętego. A On jest Jeden.
Dlaczego nie wymawiasz imienia Bożego,tylko piszesz tetragram?
Tak było zapisywane Imię Boże. I ja je tak zapisuję.

Znam Imię Boże JHWH, ale do Boga Ojca, zwracam się tak, jak to czynił Pan Jezus. Mówię Ojcze.
Czy imię Boga nie jest dla ciebie ważne i święte?
Nie należy się wstydzić wymawiania z szacunkiem imienia Bożego.
Jestem dzieckiem Bożym. Czy według Ciebie Pan Jezus, też powinien wymawiać to Imię? Zobacz, On zwracał się do Boga
mówiąc: Boże, Ojcze, lub Ojcze Święty.

Czy nie uważasz, że w tym również powinniśmy naśladować naszego Zbawiciela - Jezusa Chrystusa?

Spójrz też na apostołów i zobacz, jak oni zwracali się do Boga i w jaki sposób przesyłali pozdrowienia.

W 1 Liście do Koryntian 1:3, i w 2 Liście do Koryntian 1:2 czytamy:-

„Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa".

Czy apostoła Pawła też byś zapytała o jakiego Boga mu chodzi?

W 2 Liście do Koryntian 13:13, gdy wypowiada końcowe pozdrowienie mówi: -

„Łaska Pana Jezusa Chrystusa i miłość Boga, i społeczność Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi”.


Czy wypowiadasz takie pozdrowienie?

I czy uwzględniasz w nim Boga Ojca i Pana Jezusa i Ducha Świętego?

W Liście do Galacjan 1:3-5, gdy apostoł Paweł kieruje pozdrowienie do zborów w Galicji to mówi: -

„Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego i Pana Jezusa Chrystusa, który wydał samego siebie za grzechy nasze, aby
nas wyzwolić z teraźniejszego wieku złego według woli Boga i Ojca naszego, któremu chwała na wieki wieków. Amen.


Tessa, czy czytasz w Listach że apostoł wymawiał Imię Boże? Czy raczej zwracał się do Boga: Bóg lub Ojciec, albo Bóg Ojciec.

W Listach apostoła Pawła, możesz przeczytać właśnie takie pozdrowienia. Przeczytaj je.

Apostoł Piotr, w 1 Liście Piotra 1:1-2 pisze: -

"Piotr, apostoł Jezusa Chrystusa, do wychodźców rozproszonych po Poncie, Galacji, Kappadocji, Azji
i Bitynii, wybranych według powziętego z góry postanowienia Boga, Ojca, poświęconych przez Ducha
ku posłuszeństwu i pokropieniu Krwią Jezusa Chrystusa: Łaska i pokój niech się wam rozmnożą”.


Zobacz, tutaj jest wymieniony Bóg Ojciec, Duch czyli Duch Święty i Jezus Chrystus.

Czy przesyłają Ci bracia takie pozdrowienia? Albo czy Ty przesyłasz komuś takie pozdrowienia?

A przecież powinniśmy naśladować apostołów.

W Liście Judy 17-19, czytamy: -

"Lecz wy, umiłowani, przypomnijcie sobie słowa wypowiedziane przez apostołów Pana naszego Jezusa
Chrystusa, gdy mawiali do was: W czasie ostatecznym wystąpią szydercy, postępujący według swoich
bezbożnych pożądliwości. To są ci, którzy wywołują rozłamy, zmysłowi,
nie mający Ducha”.

Czy wiesz o jakiego Ducha chodzi?

O Ducha Świętego.

W Liście do Rzymian 8:8-9 czytamy: -

"Ci zaś, którzy są w ciele, Bogu podobać się nie mogą. Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu,
jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest Jego”.


Widzisz, jak ważne jest, aby mieć Ducha Chrystusowego – Ducha Świętego, gdyż inaczej taka osoba nie będzie należała
do Boga.

W Liście do Rzymian 8:13-14 czytamy: -

„Jeśli bowiem według ciała żyjecie, umrzecie; ale jeśli Duchem sprawy ciała umartwiacie, żyć będziecie. Bo ci, których Duch Boży prowadzi są dziećmi Bożymi. Wszak nie wzięliście ducha niewoli, by znowu ulegać bojaźni, lecz wzięliście ducha synostwa, w którym wołamy: Abba, Ojcze! Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.
A jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z Nim cierpimy, abyśmy także razem z Nim uwielbieni byli”.


Czy dajesz się prowadzić Duchowi Świętemu?


Jeżeli tak, to jesteś dzieckiem Bożym i wówczas masz prawo zwracać się do Boga Ojca: Ojcze.

Pamiętaj, że w Liście do Efezjan 2:19-20 czytamy:-

"Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga,
zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest Sam Chrystus Jezus".


Czy będziesz naśladowała apostołów i proroków, a przede wszystkim Jezusa Chrystusa, również w tym,
jak należy się zwracać do Boga Ojca Świętego?


Tessa, czy będziesz do Boga, wołała: Ojcze?

Miriam.
_________________________________
"Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »

Tessa napisała: -
Miriam nie musisz cytować z Pisma o klękaniu przed Bogiem.Ja klękam wierz mi .Nie czynię tylko tego codziennie i na pokaz aby mnie inni widzieli,bo tak nauczał Jezus.
Bywało tak,że na kolanach błagałam Boga ze łzami w oczach.Była to bardzo szczera modlitwa.
Ale nie uznaję klękania na pokaz i na komendę.
Robię to rzadko i w bardzo szczególnych prywatnych sytuacjach.
Rozumiesz?
Nie odpisuj mi więc ,że teraz należy klękać codziennie a nawet kilka razy dziennie,bo taka rozmowa nie ma sensu.Nie przekonasz mnie.Dla mnie ważniejsze jest to co czuję w sercu ,niż jakakolwiek poza ciała.
Widzisz Tessa, ja każdy dzień rozpoczynam i kończę klęcząc na kolanach przed Bogiem.
Również w ciągu dnia, padam na kolana przed moim Stwórcą.

Gdy mamy Studium Słowa Bożego, to rozpoczynamy i kończymy modlitwę do Boga, na kolanach.

To nie jest modlitwa na pokaz.

Bardzo ważna jest modlitwa na kolanach, gdy jest chociaż kilka osób. Ja zanosząc wtedy prośby do Boga, wiem, że są one wzmacniane. Kiedyś poprosiłam Boga Ojca o coś, co z ludzkiego punktu widzenia, wydawało się nie do spełnienia. Ja sama wstając pomyślałam sobie: Tej prośby, mój Bóg chyba mi nie spełni. Moja modlitwa została wysłuchana i w ciągu kilku dni spełniona. Teraz wiem, że nie ma dla Boga żadnej rzeczy niemożliwej. Bardzo Go kocham i potrzebą mojego serca jest zginać moje kolana przed Nim.

Tessa, a czy Ty, nie odczuwasz takiej potrzeby, by codziennie chociaż rano i wieczorem uklęknąć przed Stwórcą?

Miriam.
_________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »

Tessa napisała: -
A jeżeli ktoś nie klęka ? To co?
Czy grzeszy?
Tesso, to posłuchaj, co mówi Bóg Ojciec w Księdze Izajasza 45:23-24: -

"Przysiągłem na Siebie, z Moich ust wyszła prawda, słowo niezmienne,
że
przede Mną będzie się zginać wszelkie kolano, będzie przysięgał
wszelki język, mówiąc: Jedynie w Panu jest zbawienie i moc, do Niego
przyjdą ze wstydem wszyscy, którzy się na Niego gniewali”.


W Liście do Rzymian 14:11, czytamy: -

[shadow=white]„Bo napisano: Jakom żyw, mówi Pan, ugnie się przede Mną
wszelkie kolano i wszelki język wyznawać będzie Boga”.
[/shadow]


I co Tesso, będziesz klękała przed Bogiem Ojcem?

Miriam.
_____________________________________
"Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11
Ostatnio zmieniony 23 gru 2006, 18:31 przez Miriam, łącznie zmieniany 1 raz.

tessa

Post autor: tessa »

Miriam pisze:"Przysiągłem na Siebie, z Moich ust wyszła prawda, słowo niezmienne,
że przede Mną będzie się zginać wszelkie kolano, będzie przysięgał
wszelki język, mówiąc: Jedynie w Panu jest zbawienie i moc, do Niego
przyjdą ze wstydem wszyscy, którzy się na Niego gniewali”.
Ja nie rozumiem tych słow dosłownie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”