DEIZM

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

RN-Napisał.
No, ale zobacz Twój poglądowy brat bliżniak chryzolit tez podał ''końca świata' ( wczoraj godz. 11. 29)
i nie przeszkadzało to Jemu
Tak podałem,bo takie tłumaczenia też są,zobacz zatem że świat ,wiek,epoka,dyspensacja,w tym przypadku wyrazy te są zamienne i oznaczaja czas od pierwszego przyjścia Jezusa,do drugiego przyjścia Jezus w chwale,po to aby założyć swoje królestwo,również na ziemi.
Bo czas ten spowoduje zakończenie starego porzadku rzeczy,epoki,czy świata.Tego który teraz jest.

Ale jak będziesz miał problem z biblijnymi miarami czasu,to pytaj.
Pozdrawiam.
Napisałeś.
KSIĘGA IZAJASZA 24. 23. BIBLIA WARSZAWSKA

I zarumieni się księżyc, a słońce się zawstydzi, gdyż Pan Zastępów będzie królem na górze Syjon i w Jeruzalemie, i przed ich starszymi będzie chwała.
Zachowujesz sie tak,jak dzieciak w 1-wszej klasie,który wszystko neguje,ze wszystkiego jest niezadowolony i niczego nie chce się uczyć.
A może z jakiegoś powodu,nie może się uczyć?
Ostatnio zmieniony 28 cze 2020, 13:59 przez chryzolit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze: Tak podałem,bo takie tłumaczenia też są,zobacz zatem że świat ,wiek,epoka,dyspensacja,w tym przypadku wyrazy te są zamienne
No i co Ty na to Henryku :?: :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

RN-Jak chcesz zabawy to proponuje przedszkole.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze:
KSIĘGA IZAJASZA 24. 23. BIBLIA WARSZAWSKA

I zarumieni się księżyc, a słońce się zawstydzi, gdyż Pan Zastępów będzie królem na górze Syjon i w Jeruzalemie, i przed ich starszymi będzie chwała.
Zachowujesz sie tak,jak dzieciak w 1-wszej klasie,który wszystko neguje,ze wszystkiego jest niezadowolony i niczego nie chce się uczyć.
A może z jakiegoś powodu,nie może się uczyć?
Henryk na razie się wycofał, bo nie może złapać równowagi po tym nokaucie, ale jak ochłonie zacznie szukać w materiałach, jak tu zrobić symbolikę symboliki :-)
Ty natomiast, jak przystało na nurt badacki, przeszedłeś do odwracania kota ogonem i mataczenia :-)

Łubu -du
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze: Tak podałem,bo takie tłumaczenia też są,zobacz zatem że świat ,wiek,epoka,dyspensacja,w tym przypadku wyrazy te są zamienne i oznaczaja czas od pierwszego przyjścia Jezusa,do drugiego przyjścia Jezus w chwale,po to aby założyć swoje królestwo,również na ziemi.
Bo czas ten spowoduje zakończenie starego porzadku rzeczy,epoki,czy świata.Tego który teraz jest.
Jeszcze raz Wam tłumaczę, że każdy normalny, obiektywny, niezależny umysł, w rozdziale 24 ew. Mateusza, licząc od 29 wersetu ( niektórzy wcześniej ) widzi opis końca świata.
Co dalej ma nastąpić jest mgliste, bo tak to jest, jak się rozprawia o czymś, o czym nie ma się pojęcia. Deizm o takich rzeczach nie rozprawia, nie obiecuje gruszek na wierzbie, dlatego podejście deisty do tego zagadnienia, i nie tylko do tego jest uczciwe.
Ale przejdżmy dalej do opisu z ew. Mateusza.
Cała ta scena ma pokazać ogrom zniszczenia i koniec wszystkiego, tzn. całego życia, dotychczasowego układu itd.
Życie miałoby niby być dla tych, których aniołowie zgromadzą, reszta prawdopodobnie podzieli los czasów Noego, o czym jest wspomniane w wersecie 37., to znaczy nawiązanie jest do Noego.
Drzewo figowe nie oznacza nic innego w tym przypadku, jak porównanie nadejścia tej chwili do cyklu przyrody. To znaczy, że na początku puszcza liście, nabrzmiewa pąk z kwiatkiem, wreszcie wydaje owoc i następnie wegetacja zamiera. Apogeum wegetacji jest okres żniw i własnie ten okres to powtórne przyjście Syna Człowieczego.
Nie wiadomo dokładnej daty, dnia i godziny, ale ma to być za czasów tego pokolenia do którego te słowa mówi;; ''Nie przeminie to pokolenia, aż wszystko to się stanie''
W Biblii mamy również inne cytaty, które dobrze nawiązują do tego oczekiwanego końca, które ma się odbyć za czasów ludzi wtedy żyjących.
Na przykład '' za nim zdążycie obejść miasta Izraela Syn Człowieczy przyjdzie'', albo ''Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, zanim nie ujrzą Królestwa Bożego, nadchodzącego w mocy."
Ewangelie są pisane w atmosferze czasów całkowitego końca.
Na poczatku ewangelii Marka Jezus mówi; ''czas sie wypełnił, przyblizyło sie królestwo''
Prorocy prorokowali tylko do Jana CH. dalej juz nie ma co prorokować, bo zaraz i tak będzie koniec. Jeszcze tylko trzeba znależć ostatnią zagubioną owcę, by ją uratować przed końcem...jednak ten koniec nie nastał i to jest największa pomyłka Jezusa, ale nie jedyna.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11689
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:No i co Ty na to Henryku :?: :-)
Tak mnie rozbolała głowa po Twoim nokaucie, że daję Tobie (i sobie) spokój.
Jak to mawiał Jachu- pisz na Berdyczów!

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Jedno z miejśc Ewangelii,które przytoczył RN-na dowód,że Jezus się mylił.
Moją odpowiedz kieruje,do tych którzy sa zainteresowani tym tematem,natomiast nie kieruje ich do fanatycznych przeciwników Jezusa,ponieważ,oni sa już przekonani i zatwardzeni w swoim sercu.
Cytat.
W Nowym Testamencie istnieją trzy wersje jednego powiedzenia Jezusa. Przedstawimy je kolejno:
„Zaprawdę powiadam wam, że są wśród stojących tutaj tacy, którzy nie zaznają śmierci aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w Królestwie swoim” (Mt 16,28).
I mówił im: „Zaprawdę powiadam wam, są niektórzy z tych, co tu stoją, którzy nie zaznają śmierci, zanim nie ujrzą Królestwa Bożego, nadchodzącego w mocy” (Mk 9,1).
„Powiadam zaś wam prawdziwie: Są niektórzy z obecnych tutaj, którzy nie zaznają śmierci, aż ujrzą Królestwo Boże” (Łuk. 9, 27).


Rzecz oczywista, są to trzy wersje tej samej wypowiedzi. Ewangelia Marka jest najwcześniejsza, prawdopodobnie najakuratniejsza. Marek powiada, że niektórzy z tych, co słuchają Jezusa, nie zaznają śmierci, zanim nie ujrzą Królestwa Bożego nadchodzącego w mocy. To była wspaniała prawda, ponieważ w ciągu trzydziestu lat poselstwo Krzyża i Chrystusa rozprzestrzeniło się po świecie, osiągnęło Rzym, stolicę świata. Wielu ludzi weszło do tego Królestwa. Rzeczywiście Królestwo przyszło w mocy. Łukasz przekazuje wypowiedź Jezusa w ten sam sposób co Marek.
.
Posiadamy też wypowiedzi Jezusa.Królestwo jest w was,czy też pośród was.
Co to znaczy.?
Jezus przebywając z uczniami poprzez opowiadanie o Królestwie,oraz swoją osobą tworzył w ich sercach i umysłach takie Królestwo,czyli przestrzeń w której Jezus był królem.
Ale ta wypowiedz wspomniana przez Jezusa w przytoczonych tekstach wskazuje jeszcze na coś większego,ci co tu stoją nie umrą,aż zobaczą królestwo przychodzące w mocy.
Co to jest za Królestwo?
Ap.Paweł tłumaczył,że Królestwo to nie pokarm i napój ale pokój i radość w duchu świętym.

Jezus nie opowiada uczniom o czymś fizycznym co ma przyjść,już za ich życia,ale przepowiada przyjście królestwa duchowego,które się zaczęło z chwila zesłania ducha świętego,w mocy.
Ci którzy otrzymali tego ducha,mówili obcymi Językami,prorokowali,uzdrawiali,to czynili Ap.oraz uczniowie Jezusa zaraz po tym kiedy ten duch na nich zstąpił.
Co więcej Jezus uczył,gdzie was dwóch,lub trzech zgromadzi się w imię moje,tam ja będę pośrodku nich.
Czyli Jezus obiecał być z ludem Bożym,ale jak fizycznie?
,nie fizycznie tylko przez swego ducha,którego dał.
Królestwo Jezusa począwszy od zesłania duch świętego jest budowane w mocy,a udział w nim biorą Ci którzy przychodzą do Jezusa i ono jest budowane w ich sercach i umysłach w których króluje Jezus.

Ale z chwilą drugiego przyjścia Jezusa w chwale,jego oblubienica-kościół zostanie zabrany,a Jego Królestwo zostanie założone fizycznie na ziemi,dopiero po czasie karania i to pokolenie,które będzie życ w tym czasie nie przeminie,aż to się wszystko stanie.Czyli pokolenie widzące pączkujące drzewo figowe i znaki ucisku konca wieku-epoki-czy świata.
Pozdrawiam.
Będę opisywał stopniowo,dla zainteresowanych.c.d.n

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Drodzy czytelnicy.
Przytoczę,jeszcze inną wypowiedz Pana Jezusa,abyśmy ułożyli sobie problem.
EW.14-15
15 Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. 16 Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela5 da wam, aby z wami był na zawsze - 17 Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. 18 Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. 19 Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. 20 W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was.

Miłość objawiona

21 Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie». 22 Rzekł do Niego Juda, ale nie Iskariota6: «Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu?» 23 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. 24 Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.


Posłannictwo Ducha. Pokój

25 To wam powiedziałem przebywając wśród was. 26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy7 i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. 27 Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka! 28 Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy.

Posiadamy jakby trzy działy.
Ważne przesłania.

1---Zobaczmy proszę Pan Jezus mówi jeśli mnie miłujecie,będziecie zachowywać moje przykazania,czyli Jezusa przykazania,a nie Mojżesza.
Następnie Pan Jezus ma odejść,ale obiecuje przysłać ducha prawdy-ducha świętego,i tak sie dokładnie stało,Jezus po swoim odejściu do nieba zrealizował to co obiecał.
Ważna dla nas jest informacja,świat tego ducha przyjąć nie może,świat to ci którzy nie przyjmują Jezusa.
Dlatego nie dziwmy się że różni ludzie będą wyśmiewać naukę Jezusa i co gorsze jego samego,ale nie martwmy się sąd nie należy do nas tylko do Boga.

2....Ponownie Jezus mówi o swoich przykazaniach,to ważne.
I ponownie mamy informacje,że Jezus ma się objawić wierzącym,a nie światu,jak go ktoś miłuje,to tym samym stworzą sobie miejsce na mieszkanie w tej miłości Boga i Jezusa,gdzie będą przebywać.

3====Duch Sw.ma nauczać wszystkiego,ale nie świata.Dlatego Jezus zapewnia posiadanie pokoju,jego pokoju,nie takiego jak daje świat,niech się nie tworzy wasze serce ani lęka.

Pozdrawiam.
C.D.N.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Cytat.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: 15 «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»
Jezus wzywa do nawrócenia i do wiary ewangelii którą głosi.
Bo czas na założenie Jego Królestwa się rozpoczyna.
Duchowo w sercach i umysłach ludzi,którzy tego chcą.
Przekaz jasny nie budzący kontrowersji.Jezus jest obecny,jest tam razem z nimi.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2020, 21:02 przez chryzolit, łącznie zmieniany 1 raz.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

RN-Napisał.
Prorocy prorokowali tylko do Jana CH. dalej juz nie ma co prorokować, bo zaraz i tak będzie koniec. Jeszcze tylko trzeba znależć ostatnią zagubioną owcę, by ją uratować przed końcem...jednak ten koniec nie nastał i to jest największa pomyłka Jezusa, ale nie jedyna.
Jak zwykle,coś usłyszałes,tylko nie wiesz o co się rozchodzi.
Prorocy St.Testamentowi prorokowali aż do Jana,ponieważ od czasu Jezusa sa inni prorocy ewangeliczni,którzy zapowiadają przyszłość.
To Pan Jezus zapowiedział koniec wieku żydowskiego,upadek świątyni i rozproszenie,co miało byc karą za nieprzestrzeganie warunków przymierza,które było zawarte z Bogiem i co dokładnie się spełniło,tym samym została zakończona tamta epoka czasu [świat]
To Pan Jezus otworzył drogę nowego wieku,to On na krótko przed śmiercią ustanowił No.Przymierze,na mocy którego człowiek może pojednać się ze Stwórcą i otworzył drzwi oblubienicy-kosciołowi aż do czasu kiedy kościół zostanie ukompletowany i również Pan Jezus przepowiedział upadek tego okresu czasu [epoki],podając po czym będziemy to poznawać.
Również przyszłość przepowiadali Apostołowie,to Paweł tłumaczył,że J.Chrystus przyjdzie dopiero po upadku człowieka grzechu,po objawieniu się nieprawości itd.
Dlatego nie mogli oni oczekiwać przyjścia Jezusa w ich życiu,bo rozumieli że wiele wydarzeń musi jeszcze nastąpić.
To św,Jan-umiłowany apostoł Jezusa,dostaje objawienia rzeczy przyszłych,na wyspie patmos,gdzie był zesłany i za ewangelie.
I było to przy koncu 1-wieku.n.e.
Gdzie otrzymał pełne informacje co jeszcze ma się stać zanim przyjdzie Jezus po raz drugi i nastanie jego Królestwo.
Te informacje były znane pierwszemu kościołowi-uczniom Jezusa.

Dlatego RN-jest człowiekiem,który wprowadza fałszywe teorie,oparte wyłącznie na gniewie przeciw nauczaniu Jezusa i buncie przeciw niemu samemu.
Ale tak było zawsze,takie osoby były zawsze i jeszcze będą,które opowiadają się przeciw Jezusowi i walczą z Nim.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2020-06-29, 06:45 ]
Napoleon,Deista-mianowany przez rewolucjonistów na naczelnego wodza.
Cesarz.
Napisał o Jezusie

Znam ludzi i mówię wam, że Jezus Chrystus nie jest tylko człowiekiem. Nie sposób porównywać go z jakąkolwiek inną osobą. Aleksander, Cezar, Karol Wielki i ja założyliśmy imperia. Na czym jednak opierał się nasz geniusz? Na sile. Jezus Chrystus oparł swoje imperium na miłości i w tej godzinie miliony ludzi byłyby gotowe dla niego umrzeć.
Napoleon Bonaparte (1769 – 1821), cesarz Francuzów

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze:,
To Pan Jezus zapowiedział koniec wieku żydowskiego.
No to podaj werset z owego 24 rozdział ew. Mateusza, gdzie jest to tak ujętę,
chryzolit pisze:,również Pan Jezus przepowiedział upadek tego okresu czasu [epoki],podając po czym będziemy to poznawać..
Tutaj również możesz podać werset o upadku okresu czasu
chryzolit pisze:,Również przyszłość przepowiadali Apostołowie,to Paweł tłumaczył,że J.Chrystus przyjdzie dopiero po upadku człowieka grzechu,po objawieniu się nieprawości itd.
Dlatego nie mogli oni oczekiwać przyjścia Jezusa w ich życiu,bo rozumieli że wiele wydarzeń musi jeszcze nastąpić.,.
PAWEŁ OCZEKUJĄCY KOŃCA ŚWIATA ZA SWEGO POKOLENIA

PIERWSZY LIST DO TESALONICZAN 4. 15 - 17. BIBLIA WARSZAWSKA

A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.

PIERWSZY LIST DO KORYNTIAN 15. 21 - 52. BIBLIA WARSZAWSKA

Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.

LIST DO HEBRAJCZYKÓW 10. 37. BIBLIA WARSZAWSKA

Bo jeszcze tylko mała chwila :-) , a przyjdzie Ten, który ma przyjść, i nie będzie zwlekał;
...................................................................................................................................


PAWEŁ ODRACZA PRZYJŚCIE PANA :-)

DRUGI LIST DO TESALONICZAN 2. 1 - 3. BIBLIA WARSZAWSKA


Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia, abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański. Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
chryzolit pisze:Dlatego RN-jest człowiekiem,który wprowadza fałszywe teorie,oparte wyłącznie na gniewie przeciw nauczaniu Jezusa i buncie przeciw niemu samemu..
RN nie wprowadza fałszywych teorii, tylko pisze jak jest.
.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11689
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:RN nie wprowadza fałszywych teorii, tylko pisze jak jest.
Nie. RN pisze tylko to, co jako "duchowy ślepiec" zobaczy.
A widzi wyłącznie "literę", nawet nie przeznaczoną dla Niego. :-(

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Henryk-napisał.
Nie. RN pisze tylko to, co jako "duchowy ślepiec" zobaczy.
A widzi wyłącznie "literę", nawet nie przeznaczoną dla Niego.
Dokładnie,ponadto to, literę tak zagmatwa,ze nie wie gdzie jest poczatek,a gdzie koniec i oczekuje aby inni mu to odgmatwali.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2020-06-29, 14:30 ]
RN.
,chryzolit
To Pan Jezus zapowiedział koniec wieku żydowskiego.
RN

No to podaj werset z owego 24 rozdział ew. Mateusza, gdzie jest to tak ujętę,
Ujęte jest to między innymi w tym rozdziale,tylko czytaj ze zrozumieniem,ja nie dam rady robić tego za Ciebie.
Jeżeli jednak masz z tym problem,to może zacznij od bajek.
RN-Napisał.
Tutaj również możesz podać werset o upadku okresu czasu
Czytaj ponownie ten rozdział -ze zrozumieniem,albo odstaw temat.
Napisałes.


PAWEŁ OCZEKUJĄCY KOŃCA ŚWIATA ZA SWEGO POKOLENIA

PIERWSZY LIST DO TESALONICZAN 4. 15 - 17. BIBLIA WARSZAWSKA

A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
Gdzie w tym tekście jest napisane że Paweł oczekiwał,spełnienia sie tej obietnicy za swojego życia?
Paweł opisuje zabranie oblubienicy-kościoła.

RN-kiedy ma przyjść Jezus powtórnie?

Dopiero tam to zabranie nastąpi.
My którzy pozostaniemy przy życiu do przyjścia Pana.Kto to jest my???To kościół Chrystusowy w czasie jego przyjścia,jedni poszli do piachu wiele wieków wcześniej,ale też byli tacy,którzy doczekali tego czasu i dlatego Apostoł tłumaczy kolejność zabrania.
My to kościół Chrystusowy cały ze wszystkich wieków nie tylko Apostołowie i bracia z czasów Apostolskich.

RN-kiedy nastąpi powtórne przyjście Pana???.Ap.pisze podczas trąbienia trąby,tylko której trąby??bo Jan pisze o 7-trąbach.???

RN-Chciałbym Ci życzyć dobrze,ale sam poprzez swój wybór się skasowałeś w biblijnym zrozumieniu.
Zostaw ten temat,bo nie wiesz co i o czym piszesz.

Poczatek drogi poznania zaczyna się w zgodzie z nauką Pan Jezus i ap.

Uwierz,a będziesz zbawiony.
Pokutuj i nawróc się.
musicie się na nowo narodzić.

Zastosuj to,bo to jest początek drogi.
Bez tego nie otrzymasz zrozumienie od ducha świetego.
Dlatego ta rozmowa między nami to taka gra,nic nie dająca Ci.Zobacz na cytat,który Ci podałem z Napoleona,twojego współwyznawcy,o Jezusie,od czegoś zacznij.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2020-06-29, 14:36 ]
RN-Napisał.
LIST DO HEBRAJCZYKÓW 10. 37. BIBLIA WARSZAWSKA

Bo jeszcze tylko mała chwila :-) , a przyjdzie Ten, który ma przyjść, i nie będzie zwlekał;
RN-co to jest mała chwila w biblijnych sprawozdaniach???
Czym jest pojęcie czasu ,upływającego czasu,jak jest on mierzony,w biblijnym przekazie???
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze: Czym jest pojęcie czasu ,upływającego czasu,jak jest on mierzony,w biblijnym przekazie???
Pozdrawiam.
Przelicznik w biblijnym przekazie jest taki;

1 dzień = 1000 lat
1000 lat = 1 dzień

PIERWSZY LIST JANA 2. 18. BIBLIA WARSZAWSKA

"Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina."



Teraz dzielimy 1000 lat (1 dzień - doba); 24 godziny ( tyle godzin ma doba) = 41.6 lat ( 1 godzina).

Pierwszy list Jana miał być pisany ok.. 100 roku n.e.
Jeżeli do 100 doliczymy 41, 6 lat ( 1 godzina ) to wyjdzie nam, że Jezus przyszedł w 141 roku naszej ery.

Może tak być, dobrze liczę :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

RN.
Wyrazy współczucia.
Wszystkiego dobrego życzę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy niechrześcijańskie”