Judaizm mesjański

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Rachelka

Post autor: Rachelka »

Polecam wam stronę mesjanską z Koszalina ;


http://www.smkoszalin.chs.pl/

http://www.smkoszalin.chs.pl/kontakt.htm

i :

http://www.hagada.pl/index.php
http://talmud.pl/onas.php

to są oficjalne strony polskie .

Ciekawą też jest :

www.jeszua.pl

Awatar użytkownika
natan
Posty: 600
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:46
Kontakt:

Post autor: natan »

http://hebrewcatholic.org/

polecam do przeczytania:

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS ... em_00.html

http://fidei_defensor.diary.pl/note/61569/Historia_wielkiego_nawrocenia_-_Bylem_rabinem_Rzymu

jeśli kogoś będzie interesował konkretny rozdział proszę pisać, zrobię skan :)
Obrazek
lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701

Rachelka

Post autor: Rachelka »

Tak , my Zydzi mesjanscy wierzymy w Boga ktory jest Jedyny- echad i ma t oinne znaczenie niz sie to prypisuj epze rozne grupy


W bibli nie ma sformuowania takiego jak trójca ,
czy inne i nie bylo problemu nigdy z takimi rzeczami sprawmi ,
wszystko bylo oczywiste na poczatku i dzsi dla kazdego kto przyjal Jeszue -
jest on Mejsaszem , synem Boga , drogą do Ojca , prawdą i życiem

Bog dał nam swego Syna Jeszue Mesjasza. Ojciec wiekszy jest niz Syn.
co do tłuamczen zwrotow hebrajskich sa rowniez tutaj zle uzyte i dlatego rozpatrywanie hebrajskich wierzen w Boga Jedynego w mysli takeij jak tutaj czytam nie jest dobre bo słowo trzeba przyjmować takim jakie ono jest . ;-)
pzodrawiam
Rachelka

Rachelka

Post autor: Rachelka »

przerpaszam ,sorry , chybami sie źle wkleiło , miało byc w innym topiiku ale cóz ,
ja tego nie przeniose i nie mogę usunać ;-) a miało byc w drugim topicu .
szalom pozdraiwam moderatora ;-0 i admina forum u
szalom
Rachelka

Awatar użytkownika
natan
Posty: 600
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:46
Kontakt:

Post autor: natan »

nie "my" Żydzi mesjańscy ale "nasza wspólnota" Żydów mesjanskich!

Sam osobiście znam mesjańskich Żydów którzy wierzą w Trójce a jeden zakonnik - karmelita (katolik) założył wspólnotą w północnym Izraelu!
Obrazek
lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701

Rachelka

Post autor: Rachelka »

natan pisze:nie "my" Żydzi mesjańscy ale "nasza wspólnota" Żydów mesjanskich!

Sam osobiście znam mesjańskich Żydów którzy wierzą w Trójce a jeden zakonnik - karmelita (katolik) założył wspólnotą w północnym Izraelu!



Wspolnoty katolickie to ine społeczności mesjańskie,
zapraszam do społecznosci w realy
a raly show na dzień dzisiejszy
to akurat znam i to co piszesz to wynika z
twej nieznajomosci moze i z tego ze nigdy
nie
byłes na
takich społeznosciach
z nieznajomosci
a piszę ja Żydzi Mesjanscy bo akruat nimi jestesmy

zapytaj jakiegokowleik Mesjanskie w Polsce
jak on wierzy to ci powie ze jego centrum wiary Jeszua Mesjasz i że judaizm znajduje swoje całkowiete wypełnienie i spełnienie w mesjaniźmie bo całe Pisma o Mesjaszu skłądają świadectwo

to podstawa , bo pisze ,
że Jeog wiary jestesmy



co potwierdza Tora, cały
tanachk
i haBrit Hadasza
i ze wierzymy
w Mesjasza , któego B-g posłał
którego przyjęlismy do naszych serc i teraz mamy społecznosć z NIm ...


Porozrzucani
i rozporszni często i
nawet nie we wspólnotach , hco cstanowimy jedna duża,wierzaca ze Bog jet JEDEN
i że Mesjasz jest Synem JEgo i tym obiecanym Mesjaszem
do ....

ale
jednak pzostaje nieublagany , bowiem Bog jest tylko jeden.
To tez wynika ze źródełowych rzeczy i z
poznania Słowa Bożego

Jest wiele wersetów jak nie wszystkie
które o tym świadczą
a jak wiadomo siwadectwo dwóch ludzi jest wiarygodne
Piłat powedział;
"Oto człowiek"
w efezjan czytam miedz yinnymi :
wyparł się samego siebie a z
postawy znalezionym został
człowiekiem
...nie
upierał sei aby byc rowynm Bogu ale unizył si i to
do
śmierci ..to
dłulgi temat
szalom
Rachelka
p.s a jeśli mówisz o wspolnocie to my tutaj taką
mamy i nie spotkałam nikogo kto by wierzył inaczej
niz pisze w Torze , Pismach i u Proroków .
ha beri thadasza dopełniła wszystkiego
i w
NIm w Jeszui
wszystkie obietnice znalazły swoje TAK.Amen
szalom

Luke
Posty: 158
Rejestracja: 12 lip 2007, 20:44

Post autor: Luke »

rachelka, więc może odnieś się do tej Trójcy. Czy są jakieś społeczności Żydów Mesjanistycznych, które uznają Trójcę, a nie tak jak (słusznie) napisałaś, że ON jest Jeden?
Ps. sam korzystam z Jeszua.pl.

שמע ישראל יהוה אלהינו יהוה אחד

Awatar użytkownika
natan
Posty: 600
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:46
Kontakt:

Post autor: natan »

przepraszam ale ja nic nie rozumiem z tego co pisze rachelka.

http://www.karmel.pl/carmelitana/konwer ... isen9.html

Yeshua hamashiach, banecha hakatolim-ivrim, tiveem umeumatzim, mitasfim kaet beshimcha. Ka-asher shnaim o shlosha mitasfim beshimcha, harei hincha beinenu. Beyachd anu mevakshim et hadrachatecha ukavanotecha behachanat haknesiya leze shekol Israel yakirucha. Amen.

Yeshua hamashiach, haba le-amo, az u-ka-et.
be-et hitasfenu be-yachad, anu ha-yehudim asher natanu lecha limtzo otanu, rotzim la-shir et shir hashlamatenu leyehudei hamea ha-esrim ve-achat.

Azor lanu lelamed shir ze gam le-acheinu she-einam mimotza yehudi asher shayachim leknesiyatecha. Bichdei shehayehudim yishmeu mangina zu, yitpaamu ve-yimalu tikvah.
Gvirat tzion im kehilatech shel kedoshim yehudim/katolim, natzchi al makhelatenu betefilatech hamagdila et HA-AV HABEN VERUACH HAKODESH.
Obrazek
lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

natan pisze:przepraszam ale ja nic nie rozumiem z tego co pisze rachelka.

http://www.karmel.pl/carmelitana/konwer ... isen9.html

Yeshua hamashiach, banecha hakatolim-ivrim, tiveem umeumatzim, mitasfim kaet beshimcha. Ka-asher shnaim o shlosha mitasfim beshimcha, harei hincha beinenu. Beyachd anu mevakshim et hadrachatecha ukavanotecha behachanat haknesiya leze shekol Israel yakirucha. Amen.

Yeshua hamashiach, haba le-amo, az u-ka-et.
be-et hitasfenu be-yachad, anu ha-yehudim asher natanu lecha limtzo otanu, rotzim la-shir et shir hashlamatenu leyehudei hamea ha-esrim ve-achat.

Azor lanu lelamed shir ze gam le-acheinu she-einam mimotza yehudi asher shayachim leknesiyatecha. Bichdei shehayehudim yishmeu mangina zu, yitpaamu ve-yimalu tikvah.
Gvirat tzion im kehilatech shel kedoshim yehudim/katolim, natzchi al makhelatenu betefilatech hamagdila et HA-AV HABEN VERUACH HAKODESH.

EMET:
O ile się nie mylę, to jest grupa... polskojęzyczna, nie zaś hebrajskojęzyczna, czy też w Jidysz.
Ewentualnie na grupie "Bogobojni" są autentyczni Żydzi, to z owymi wartko by się rozmawiało co niektórym...

Owszem, na tym Forum padają niekiedy pewne terminy hebrajskie [też: aramejskie], lecz raczej w... kontekście tekstów biblijnych. Przy czym: nawet wtedy do objaśnień stosujemy polskie wysłowienia, nie zaś hebrajskie [np. hebrajski współczesny, niekoniecznie hebrajski biblijny...].

Nie wiem, czemu mają służyć te wklejone fragmenty...???

Bardziej na jakiejś grupie jezykoznawczej może...(?)


Stephanos, ps. EMET

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Rachelka pisze:Tak , my Zydzi mesjanscy wierzymy w Boga ktory jest Jedyny- echad i ma t oinne znaczenie niz sie to prypisuj epze rozne grupy


W bibli nie ma sformuowania takiego jak trójca ,
czy inne i nie bylo problemu nigdy z takimi rzeczami sprawmi ,
wszystko bylo oczywiste na poczatku i dzsi dla kazdego kto przyjal Jeszue -
jest on Mejsaszem , synem Boga , drogą do Ojca , prawdą i życiem

Bog dał nam swego Syna Jeszue Mesjasza. Ojciec wiekszy jest niz Syn.
co do tłuamczen zwrotow hebrajskich sa rowniez tutaj zle uzyte i dlatego rozpatrywanie hebrajskich wierzen w Boga Jedynego w mysli takeij jak tutaj czytam nie jest dobre bo słowo trzeba przyjmować takim jakie ono jest . ;-)
pzodrawiam
Rachelka

EMET:
Może powiesz nam, dlaczego Żydzi uważają Przekłady dosłowne Biblii hebrajskiej za... błędne [tak, dobrze czytasz: błędne]?
Skoro, jak sama piszesz, "słowo trzeba przyjmować takim jakie ono jest."
Ileż rabinackich wtrętów do tłumaczeń Biblii hebrajskiej...


Stephanos, ps. EMET

derko
Posty: 570
Rejestracja: 07 lip 2007, 11:37

Post autor: derko »

wit pisze:Luke

Podałem tamten link, zresztą tak na marginesie, abyś zobaczył, że w życiu owej społeczności uczestniczą ludzie z kościołow uznających doktrynę Trójcy. Niemożliwością byłoby, aby tacy ludzie utrzymywali kontakty z osobami nie wierzącymi w Boga Trójjedynego.

Postaram się w najbliższym czasie coś na necie odszukać na temat Żydów Mesjańskich wierzących w Trójcę, i wtedy na pewno dam znać.

Poza tym, nie stwierdziłem, że Rachelka kłamała, tylko podkreśliłem, że jej wypowiedź nie świadczym o tym, że nie istnieją Żydzi Mesjańscy wierzący w Trójcę.

Najlepiej będzie jak zakończymy już tę beznadziejną dyskusję, skoro dla Ciebie musi być wszystko dosłownie napisane. Usprawiedliwia Ciebie jedynie młody wiek, więc mogę zrozumieć Twój sposób rozumowania, bo inaczej byłoby to rzucanie grochem o ścianę...
Prawdą jest ze w społecznosci Mesjanistycznej sa ludzie z kosciół uznajacych trójcę, ale z nauczaniem w tej społecznosci nie jest tak ładnie jak wygląda.
Znam kilka osób z ze społecznosci w Koszalinie i rozmawiałem z ludzmi którzy tam bywali.
Z tego co wiem, to ze odrzucają nauke Pawła bo nie jest "koszerna" ;-) , znaczy dla nich Paweł to odstępca od tradycji.
Ludzie którzy tam uczestniczą, szczególnie ci ze społecznosci protestanckich to wiekszość to tacy "wedrownicy".
Nie mowią w prost ale nie uznają trójcy, a nie mowią w prost bo wiekszosć by odeszła od nich.
Co ciekawe i dziwne zarazem ze zbór zwrasta ale nie poprzez nawróconych zydów a ludzi którzy nie sa zydami, a nalezeli do innych społeczności. Jakoś tak jest ze prawdziwych zydów to w koszalinie i okolicy raczej nie ma, wiec po co kosciół mesjanski?
Rozumiem działanie takiego koscioła w gminach zydowskich na swiecie, szczególnie w izraelu, ale w miejscu gdzie nie ma zydów?

Co ciekawe, załozyciele tej społecznosci to baptyści, którzy nawrócili sie i przyjeli Jezusa i dali sie ochrzcić, a jak dowiedzieli sie ze sa zydami to odłączyli sie od społeczności i zalczeli praktykowanie tradycji zydowskiej włacznie z obrzezaniem, pytam po co?

Do tego, ich nauka jest bardziej powrotem do tradycji, niz próbą przyblizenia do Jezusa, no bo czy teoretycznie przyblizonych do Jezusa mozna poprzez powrót do tradycji bardziej przybliżyc? :roll:
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Prędzej czy później takich rzeczy można się było spodziewać. Chrześcijanie ewangelikalni, przynajmniej niektórzy, przeszli samych siebie ulegając fascynacji Izraelem i wszystkim co nosi znamiona judaizmu. Należałoby w takim razie przypomnieć słowa apostoła Pawła z Listu do Tytusa 1:13,14:

"Świadectwo to jest prawdziwe, dla tej też przyczyny karć ich surowo, ażeby ozdrowieli w wierze i nie słuchali żydowskich baśni i nakazów ludzi, którzy się odwracają od prawdy."
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

derko
Posty: 570
Rejestracja: 07 lip 2007, 11:37

Post autor: derko »

wit pisze:Prędzej czy później takich rzeczy można się było spodziewać. Chrześcijanie ewangelikalni, przynajmniej niektórzy, przeszli samych siebie ulegając fascynacji Izraelem i wszystkim co nosi znamiona judaizmu. Należałoby w takim razie przypomnieć słowa apostoła Pawła z Listu do Tytusa 1:13,14:

"Świadectwo to jest prawdziwe, dla tej też przyczyny karć ich surowo, ażeby ozdrowieli w wierze i nie słuchali żydowskich baśni i nakazów ludzi, którzy się odwracają od prawdy."
Problem w tym ze Paweł jest "niekoszerny" jak wczesniej napisałem ;-)
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

derko pisze: Problem w tym ze Paweł jest "niekoszerny" jak wczesniej napisałem ;-)
To prawda. Żydzi mesjańscy mniej lub bardziej jawnie odrzucają nauczanie apostoła Pawła.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Penelopa__

Post autor: Penelopa__ »


Ja znam takich Żydów Mesjańskich z Ukrainy, którzy nie odrzucaja niczego z nauczania apostoła Pawła. Nie tylko nie odrzucaja, ale mówią językami i są jedno z nami, ktorzy zostaliśmy wszczepieni w oryginalne drzewo oliwne, jak pisze nasz kochany i ulubiony przez wita brat Paweł.
Niektórzy juz zapomnieni, że pierwszy kościół składal sie przede wszystkim z Żydów i głownie dzięki nauczaniu ww. Żyda, ktory poslany został na nasze szczęście do pogan, kościoł stał się judeo_chrześcijański. Mówię ma się rozumieć o kościele w zanczeniu - Ciała Chrystusa - czyli o zywych kamieniach.
Ps.
A jak widac z tego co pisze nasza siostra Rachelka, którą serdecznie pozdrawiam, podziały były , są i będą, dopóki nie nastanie jedność. Podziały w Jego Ciele. Nad tym ubolewał Paweł i nie zastanawiał się czy ma publicznie napomnieć Piotra. :crazy:
Pojechał sobie po nim i miał rację.
O tych podziałach pisał nasz kochany brat Paweł -żeby sie okazło co? - Sami sprwadźcie, co się ma okazać w wyniku podziałów - kto jest wypróbowany. :crazy:




ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”