To głos boga, a nie człowieka!

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

franki_
Posty: 69
Rejestracja: 11 maja 2015, 20:28

To głos boga, a nie człowieka!

Post autor: franki_ »

Kiedy słucham członków Ciała Kierowniczego i ich pomocników, czuję, jakby Jehowa przemawiał do mnie w moim własnym pokoju mówi Agatha

Rocznik Świadków Jehowy — 2017 str. 24


W oznaczonym dniu Herod odział się w szatę królewską i zasiadłszy w fotelu sędziowskim, zaczął do nich wygłaszać publiczną przemowę. 22 Zgromadzony lud począł zaś wykrzykiwać: „To głos boga, a nie człowieka!”+ 23 Natychmiast uderzył go+ anioł Jehowy, ponieważ nie oddał chwały Bogu;+ i stoczony przez robactwo, skonał. PNW
Dzieje 12:21-23

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Z tym Herodem, to kolejna bujda. Umarł nagle stoczony przez robactwo z wyroku żydowskiego Boga.. A czemu Hitlera robacy nie zjedli? Za mało żydów zabił? Zbyt słabe przemówienia wygłaszał? Herod pewnie mógłby się uczyć od Hitlera...
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

franki_ pisze:czuję, jakby
To 'jakby', panie franki, czyni ogromną różnicę.
Po drugie, przykład z Herodem nie trafiony, gdyż ten nie oddał chwały Bogu. Członkowie CK nie chcą skupiać się na sobie tylko dlatego, że występują w telewizji. Oddają chwałę Bogu i pouczają z Jego Słowa. W odróżnieniu od Heroda...
Klapa, panie franki, klapa...
Ale rozumiem, że chcesz coś 'brudnego' przypisać ŚJ. wiemy. Żyjesz tym, jesz to na śniadanie, trawisz a potem na forach... wyłazi to z Ciebie.
(nawet wiadomo dlaczego to robisz...).
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Bobo pisze: Członkowie CK nie chcą skupiać się na sobie tylko dlatego, że występują w telewizji.
Kiedyś telewizor był bardzo źle postrzegany przez CK ( zjadał czas ) jak byli natchnieni Duchem Świętym.
Teraz już nie są jak sami przyznali, toteż i telewizorek jest cacy :s_luzak:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Mówi Franciszek, komentuje młoda katoliczka: "Słyszę, jakby to mówił do mnie Bóg". Po dwóch dniach w zborze świadków Jehowy: "Słyszałaś jak Ci bałwochwalcy robią ze swojego guru Boga? Bluźniercy!"

:-D najtrudniej jest zacząć od siebie, oj jest.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Trza się odciąć od wszelkich religii :-D
Wtedy nie będzie takich dylematów.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

nesto pisze:Trza się odciąć od wszelkich religii :-D
Wtedy nie będzie takich dylematów.
Od religii tak, ale nigdy od Boga Prawdziwego.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

bartek212701 pisze:Mówi Franciszek, komentuje młoda katoliczka: "Słyszę, jakby to mówił do mnie Bóg". Po dwóch dniach w zborze świadków Jehowy: "Słyszałaś jak Ci bałwochwalcy robią ze swojego guru Boga? Bluźniercy!"

:-D najtrudniej jest zacząć od siebie, oj jest.
Już to widzę jak po dwóch dniach zwłaszcza ty jesteś w zborze. Jak jesteś to zadaj sobie pytanie. Po co tam poszedłem? Chyba tylko po to aby zaistnieć na forach lub facebooku.

Ja widzę ogromną różnicę między tymi którzy przewodzą w mojej organizacji, a tym o którym wspominasz.
Jeżeli świadek tak mówi jak, wspomniana siostra. To wie o kim i jakiego Boga słyszy.\
Po drugie myślę, że ogromna większość nie wpatruje się w mówców z CK jak w uosobienie boskości.
Mam nadzieję, że rozumiesz.

Nie wysysaj z palca sytuacji, których nie było. :mrgreen:

ps. W czasopismach ku uciesze przykładowo ( Bartek, Krystian ) często wspomina się o tym. że Bóg Jehowa przemawia poprzez swoją organizację. Często też wspomina się, że Jezus nadzoruje zborem.

Czy ty i np. ( Krystian ) to podważacie, i mówicie, że Jezus nie jest głową zboru?
Pytanie tylko jakiego ?

Nie przynalezność do żadnego z czym się zgadza np. ( Krystian ) stawia go obok głowy zboru.
Czyli chcemy być koło Boga, ale nie z Bogiem ot i całe dziwne patrzenie przez pryzmat wszyskich uwolnionych, zbliżonych do Chrystusa, wyzwolonych itp.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Wnikliwy pisze:Nie przynalezność do żadnego z czym się zgadza np. ( Krystian ) stawia go obok głowy zboru.
Oczywiście, że Chrystianie nie mają przynależeć do żadnych obecnych religii.
Prorokował o tym apostoł pod natchnieniem Ducha Świętego ( w przeciwieństwie do proroctw CK,
które się nie spełniły ) że mamy wyjść, aby nie uczestniczyć w ich grzechach.

I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, (5) gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.

Wnikliwy czy Ty chcesz odpowiadać za grzechy CK :?:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Nie przynalezność do żadnego z czym się zgadza np. ( Krystian ) stawia go obok głowy zboru.
Mesjasz jest głową każdego kto ma obrzezane serce
a nie głową takowego czy owego zboru
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Krystian pisze:
nesto pisze:Trza się odciąć od wszelkich religii :-D
Wtedy nie będzie takich dylematów.
Od religii tak, ale nigdy od Boga Prawdziwego.
Tzn Allaha, Jehowy, Wisznu, Zeusa czy Latającego Potwora Spaghetti?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

efroni pisze:
Nie przynalezność do żadnego z czym się zgadza np. ( Krystian ) stawia go obok głowy zboru.
Mesjasz jest głową każdego kto ma obrzezane serce
a nie głową takowego czy owego zboru
Tu sobie możesz tylko pomazyc. Twoje jakieś tam obrzezanie nic co nie da jak nie będziesz w sposób uporządkowany wśród ludu Bożego oddawać mu czci.

Co do Krystiana., widzę że mu się już wszystko poplatalo. Brak słów
.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Wnikliwy pisze:
efroni pisze:
Nie przynalezność do żadnego z czym się zgadza np. ( Krystian ) stawia go obok głowy zboru.
Mesjasz jest głową każdego kto ma obrzezane serce
a nie głową takowego czy owego zboru
Tu sobie możesz tylko pomazyc. Twoje jakieś tam obrzezanie nic co nie da jak nie będziesz w sposób uporządkowany wśród ludu Bożego oddawać mu czci.

Co do Krystiana., widzę że mu się już wszystko poplatalo. Brak słów
.
A po co Bogu, żeby ktoś oddawał mu cześć?
Taki niby próżny i płytki jest, że musi być dowartościowany?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

nesto pisze:A po co Bogu, żeby ktoś oddawał mu cześć?
Już sam fakt, że od Niego zależy nasze życie jest wystarczającym powodem- proszę stworzenia.
Twemu ojcu także byłoby miło, gdybyś go szanował.
Chyba... że zaniedbał Twe wychowanie?

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:Twemu ojcu także byłoby miło, gdybyś go szanował.
To wszystko prawda,Henryku.Tyle tylko,ze moj ojciec nie wymagal padania przed nim na kolana,skladania mu ofiar,jak tez i nie grozil mi,ze jak zrobie cos niezgodnego z jego wola,to mnie zabije.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”