Strażnica zmieniła Biblię, abydopasować ją do swoich wierzeń

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Wtedy, "chodzenie po domach", to była jedynie słuszna metoda rozpowszechniania "dobrej nowiny" /dla grzeszników/.
/nie wszyscy umieli pisać i czytać a poza tym pisma nie były powszechnie dostępne ,
list np. odczytywano dla całej społeczności i był przekazywany innej do odczytania ,
z kopiami listów było podobnie/ .

Jeżeli dzisiaj Biblia jest powszechnie dostępna, to jaki jest sens ma "chodzenia po domach" ?
No chyba że taki, iż pisma nie podlegają dowolnemu wykładowi/interpretacji/ a jedynie takiej
jaki podaje centrala /tym samym neguje ona istnienie "domorosłych biblistów"
tzn. tych którzy ośmielają się interpretować nauki biblijne inaczej niż podaje centrala /.

No i mamy to co mamy . Każde wyznanie ma swoją interpretację nauk Tory (pouczeń wskazówek nauk Bożych) i nauk Mesjasza
i dzisiaj /miedzy innymi/ chodzenie po domach, to nic innego jak promowanie nauki centrali , jako jedynie słusznej i prawdziwej nauki biblijnej .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

eksplorator

Post autor: eksplorator »

efroni pisze:Jeżeli dzisiaj Biblia jest powszechnie dostępna, to jaki jest sens ma "chodzenia po domach" ?
Tym tokiem rozumowania kpisz sobie z postanowienia Jezusa, który nakazał swoim naśladowcom, żeby rozgłaszać 'Dobra Nowinę' po całej zamieszkałej ziemi, aż do końca tego świata;
Mar 13;4,10 BT (4) Powiedz nam, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to wszystko zacznie się spełniać? (10) Lecz najpierw musi być głoszona Ewangelia wszystkim narodom.

Mat 24;13 BW (3) A gdy siedział na Górze Oliwnej, przystąpili do niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata? (14) I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.
Sam sobie odpowiedz, czy już nastał "koniec świata" ... a przecież ta 'Ewangelia' ma być głoszona do końca!

Pomimo dostępności Biblii, prawda w niej zawarta nie jest znana wszystkim, albo opacznie rozumiana, dlatego teraz, jak nigdy wcześniej, zachodzi potrzeba rozgłaszania 'Dobrej Nowiny' o nadchodzącym Królestwie, czy się to komuś podoba czy nie. Jezus wyraźnie powiedział dokąd ma ona być rozgłaszana ... do samego końca - po miastach, wioskach, po domach (Dzie 5;41,42 1Kor 9;16) ... biada tym, jak powiedział apostoł Paweł, którzy uważając się za naśladowców Jezusa, 'Ewangelii' nie zwiastują, do samego końca!

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

eksplorator pisze:
Efezjan pisze: Kiedy domorośli bibliści zabierają się za cytowanie Pisma Świętego, to wychodzi, to co wychodzi.
Przestawię Tobie "domorosłych biblistów", którzy nie ukończyli żadnego 'Seminarium Duchownego', ani nie zaliczyli żadnych 'Studiów Teologicznych';

Przedstawiam rybaków, Piotra i Andrzeja; "A [Jezus] idąc wzdłuż wybrzeża Morza Galilejskiego, ujrzał dwu braci: Szymona, zwanego Piotrem, i Andrzeja, brata jego, którzy zarzucali sieć w morze, byli bowiem rybakami" Mat 4;18 BW

Przedstawiam poborcę podatkowego, Mateusz - "Filip i Bartłomiej, Tomasz i Mateusz, celnik, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz" Mat 10;3

Przedstawiam Tobie lekarza, Łukasza; "Pozdrawia was Łukasz, lekarz umiłowany, i Demas" Kol 4;14 BW

Może jeszcze przedstawie Tobie pewnego "rzemieślnika", Pawła; "a ponieważ znał to samo rzemiosło, zamieszkał u nich i pracował; zajmowali się wyrobem namiotów". Dzie 18;3


[center]To wszystko "domorośli bibliści", bez 'Szkół Teologicznych' i 'Seminariów Duchownych', których Ty dzisiaj cytujesz i jakoś Ci to nie przeszkadza w swojej chełpliwości.
[/center]
EMET:
„26 Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Według oceny ludzkiej niewielu [tam] mędrców, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych. 27 Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał, co niemocne, aby mocnych poniżyć; 28 i to, co nieszlachetnie urodzone według świata oraz wzgardzone, i to, co [w ogóle] nie jest, wyróżnił Bóg, by to, co jest, unicestwić, 29 tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga.” – 1
  • do Koryntian 1:26 – 29; V wyd. ‘BT’. Polecam też wg Jana 7:45-53.

    Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

eksplorator pisze: Pomimo dostępności Biblii, prawda w niej zawarta nie jest znana wszystkim, albo opacznie rozumiana, dlatego teraz, jak nigdy wcześniej, zachodzi potrzeba rozgłaszania 'Dobrej Nowiny' o nadchodzącym Królestwie, czy się to komuś podoba czy nie. Jezus wyraźnie powiedział dokąd ma ona być rozgłaszana ... do samego końca - po miastach, wioskach, po domach (Dzie 5;41,42 1Kor 9;16) ... biada tym, jak powiedział apostoł Paweł, którzy uważając się za naśladowców Jezusa, 'Ewangelii' nie zwiastują, do samego końca!


No właśnie , prawda w niej zawarta nie jest znana wszystkim
- znana jest tylko naszej centrali /każda organizacja religijno-wyznaniowa tak rozumuje/
albo opacznie rozumiana
- nasza centrala rozumie ją /prawdę biblijną /właściwie ,
w przeciwieństwie do innych central, które tą prawdę biblijną rozumieją na opak .

Piszesz, że biada tym, którzy nie zwiastują do samego końca !
A ja ci piszę, że po trzykroć biada, tym którzy do samego końca będą zwiastować fałszywą ewangelię, jako dobrą nowinę .
nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską [Miłości]Mesjasza powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii.
Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Jezusa-Mesjasza.
Ale gdybyśmy nawet my, lub anioł z nieba, głosił wam Ewangelię różną od tej [Jezusowej], którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!
Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej[Jezusowej], którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!
- z listu do Galatów .

Dobra nowina jaką głosił Jezus, zwany Mesjaszem, to taka, że Bóg jest Miłością
i jedynej ofiary jakiej oczekuje od nas /grzeszników/ to ta, by odwrócić się od swych złych skłonności /jecer hara/ .
Jeżeli więc ktoś głosi Wam jakąś inną Ewangelie /Dobrą Nowinę/ , niech będzie przeklęty !
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze: Jeżeli więc ktoś głosi Wam jakąś inną Ewangelie /Dobrą Nowinę/ , niech będzie przeklęty !
LIST TERCJUSZA 12. 14. BIZTB

"Błogosławcie tych, którzy was prześladują, błogosławcie, a nie przeklinajcie."
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

eksplorator
Pomimo dostępności Biblii, prawda w niej zawarta nie jest znana wszystkim, albo opacznie rozumiana, dlatego teraz, jak nigdy wcześniej, zachodzi potrzeba rozgłaszania 'Dobrej Nowiny' o nadchodzącym Królestwie, czy się to komuś podoba czy nie. Jezus wyraźnie powiedział dokąd ma ona być rozgłaszana ... do samego końca - po miastach, wioskach, po domach (Dzie 5;41,42 1Kor 9;16) ... biada tym, jak powiedział apostoł Paweł, którzy uważając się za naśladowców Jezusa, 'Ewangelii' nie zwiastują, do samego końca!
[center]EWANGELIA CHRYSTUSOWA O OBECNYM W NAS WSZYSTKICH CHRYSTUSIE,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ I APOSTOŁOWIE[/center]
Paweł głosicielem ewangelii chrystusowej (BiZTB, BW)

1 Kol.1.24-29


(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za cialo Jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła slugą zostalem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozglosił Slowo Boże,
(26) Tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym Jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwaly.
(28) Jego to zwiastujemy, napominajac i nauczajac każdego czlowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy Jego, która skutecznie we mnie dziala.


Fragment wersetu 27 w BW jest przetłumaczony jako "Chrystus w was".W pozostałych tłumaczeniach występuje "Chrystus:

- pośród was, (BT)
- pośród nas, (BP)
- wśród was, (BW-P)
-między wami, (BG, BBrz)
- w Jedności z wami (PNS)

Ewangelia chrystusowa,którą glosil Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.Musiała zawierać tez wyjaśnienie,na czym polega droga do zbawienia,którą podąża się za obecnym w nas Chrystusem,po przyjęciu go jako Pana i Osobistego Zbawiciela.Obecnie żaden kościół nie głosi tej ewangelii i z NT nie wiadomo co wynika z obecności w nas Chrystusa,którego wszyscy otrzymaliśmy w wyniku Nowego Przymierza.

Ewangelia chrystusowa,którą glosił Pawel powinna mieć taką treść:

1 Kol.1 (27) Im to chcial Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w nich, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego czlowieka we wszelkiej mądrości, aby prowadzil go do zbawienia obecny w nim Chrystus.

-------
Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować będę (List do Filipian 1:18, Biblia Warszawska)
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

ratao pisze:
eksplorator pisze:Jezus wyraźnie powiedział dokąd ma ona być rozgłaszana ... do samego końca - po miastach, wioskach, po domach (Dzie 5;41,42 1Kor 9;16) ... biada tym, jak powiedział apostoł Paweł, którzy uważając się za naśladowców Jezusa, 'Ewangelii' nie zwiastują, do samego końca!
Ewangelia chrystusowa,którą glosil Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego
Zobaczmy zatem, co zawierała 'Ewangelia' którą głosił Jezus i zadajmy sobie pytanie; "Jak Ty rozumiesz 'Dobra Nowinę'?" Przecież 'Nowina' musi zawierać rzeczy nowe, aktualne.

Jezus wpierw potwierdził, rozgłaszając 'Dobrą Nowinę', że jest obiecanym "namaszczonym nasieniem";
Iz 61;1 BT (1) Duch Jahwe Boga nade mną, bo Jahwe mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i więźniom swobodę; (2) aby obwieszczać rok łaski Jahwe, i dzień pomsty naszego Boga; aby pocieszać wszystkich zasmuconych,

Łuk 4;17,18,21 BT (17) Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane: (18) Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, (21) Począł więc mówić do nich: Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli.
Jezus głosił 'Dobra Nowinę', że jest obiecanym królem na Syjonie;
Jan 18;37 BW (37) Rzekł mu tedy Piłat: A więc jesteś królem? Odpowiedział mu Jezus: Sam mówisz, że jestem królem. Ja się narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie; każdy, kto z prawdy jest, słucha głosu mego.

Ps 2;6 BW (6) Przecież Ja ustanowiłem sobie króla na Syjonie, świętej górze mojej. (7) Ogłoszę postanowienie Jahwe: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem.
Jezus kazał głosić, iż przybliżyło się 'Królestwo'
Mat 10;7 BW (7) A idąc, głoście wieść: Przybliżyło się Królestwo Niebios.
Jednym z najważniejszych orędzi Jezusa było potwierdzenie, że nastąpi zmartwychwstanie
Jan 5;28,29 BW (28) Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego; (29) i wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd.

Łuk 14;145 BT (14) A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych.
Objawienie zapomnianego imienia Jego Ojca było ważnym elementem działalności Jezusa;
Jan 17;6 BW (6) Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś ze świata; twoimi byli i mnie ich dałeś, i strzegli słowa twojego.

Mat 6;9 BT (9) Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!

Jan 17;26 BW (26) i objawiłem im imię twoje, i objawię, aby miłość, którą mnie umiłowałeś, w nich była, i Ja w nich.
Jezus głosił dobra nowinę o &#8222;roku dobrej woli&#8221; swego Ojca
Łuk 4;19 PNŚ (19) abym ogłaszał Rok dobrej woli Jehowy".

Iz 61;2 PNŚ "abym ogłaszał rok dobrej woli Jehowy idzień pomsty ze strony naszego Boga; abym pocieszał wszystkich pogrążonych wżałości"
Jezus ciągle potwierdzał, że ma swego Boga ... a nie że nim jest. Tego samego Boga i Ojca co my;
Jan 20;15 BT (17) Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego.
To tylko kilka przykładów, co zawierała 'Dobra Nowina' głoszona przez Jezusa. Jego uczniowie musieli wpierw zadać sobie trud przekonania Żydów, a potem 'Narody', że Jezus jest obiecanym mesjaszem.
1 Kol 1;26-29 BT (26) Tajemnica ta, ukryta od wieków i pokoleń, teraz została objawiona Jego świętym, (27) którym Bóg zechciał oznajmić, jak wielkie jest bogactwo chwały tej tajemnicy pośród pogan. Jest nią Chrystus pośród was - nadzieja chwały. (28) Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie. (29) Po to właśnie się trudzę walcząc Jego mocą, która potężnie działa we mnie.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

eksplorator pisze:
ratao pisze:
eksplorator pisze:Jezus wyraźnie powiedział dokąd ma ona być rozgłaszana ... do samego końca - po miastach, wioskach, po domach (Dzie 5;41,42 1Kor 9;16) ... biada tym, jak powiedział apostoł Paweł, którzy uważając się za naśladowców Jezusa, 'Ewangelii' nie zwiastują, do samego końca!
Ewangelia chrystusowa,którą glosil Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego
Zobaczmy zatem, co zawierała 'Ewangelia' którą głosił Jezus i zadajmy sobie pytanie; "Jak Ty rozumiesz 'Dobra Nowinę'?" Przecież 'Nowina' musi zawierać rzeczy nowe, aktualne.

Jezus wpierw potwierdził, rozgłaszając 'Dobrą Nowinę', że jest obiecanym "namaszczonym nasieniem";
Iz 61;1 BT (1) Duch Jahwe Boga nade mną, bo Jahwe mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i więźniom swobodę; (2) aby obwieszczać rok łaski Jahwe, i dzień pomsty naszego Boga; aby pocieszać wszystkich zasmuconych,

Łuk 4;17,18,21 BT (17) Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane: (18) Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, (21) Począł więc mówić do nich: Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli.
Jezus głosił 'Dobra Nowinę', że jest obiecanym królem na Syjonie;
Jan 18;37 BW (37) Rzekł mu tedy Piłat: A więc jesteś królem? Odpowiedział mu Jezus: Sam mówisz, że jestem królem. Ja się narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie; każdy, kto z prawdy jest, słucha głosu mego.

Ps 2;6 BW (6) Przecież Ja ustanowiłem sobie króla na Syjonie, świętej górze mojej. (7) Ogłoszę postanowienie Jahwe: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem.
Jezus kazał głosić, iż przybliżyło się 'Królestwo'
Mat 10;7 BW (7) A idąc, głoście wieść: Przybliżyło się Królestwo Niebios.
Jednym z najważniejszych orędzi Jezusa było potwierdzenie, że nastąpi zmartwychwstanie
Jan 5;28,29 BW (28) Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego; (29) i wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd.

Łuk 14;145 BT (14) A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych.
Objawienie zapomnianego imienia Jego Ojca było ważnym elementem działalności Jezusa;
Jan 17;6 BW (6) Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś ze świata; twoimi byli i mnie ich dałeś, i strzegli słowa twojego.

Mat 6;9 BT (9) Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!

Jan 17;26 BW (26) i objawiłem im imię twoje, i objawię, aby miłość, którą mnie umiłowałeś, w nich była, i Ja w nich.
Jezus głosił dobra nowinę o &#8222;roku dobrej woli&#8221; swego Ojca
Łuk 4;19 PNŚ (19) abym ogłaszał Rok dobrej woli Jehowy".

Iz 61;2 PNŚ "abym ogłaszał rok dobrej woli Jehowy idzień pomsty ze strony naszego Boga; abym pocieszał wszystkich pogrążonych wżałości"
Jezus ciągle potwierdzał, że ma swego Boga ... a nie że nim jest. Tego samego Boga i Ojca co my;
Jan 20;15 BT (17) Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego.
To tylko kilka przykładów, co zawierała 'Dobra Nowina' głoszona przez Jezusa. Jego uczniowie musieli wpierw zadać sobie trud przekonania Żydów, a potem 'Narody', że Jezus jest obiecanym mesjaszem.
1 Kol 1;26-29 BT (26) Tajemnica ta, ukryta od wieków i pokoleń, teraz została objawiona Jego świętym, (27) którym Bóg zechciał oznajmić, jak wielkie jest bogactwo chwały tej tajemnicy pośród pogan. Jest nią Chrystus pośród was - nadzieja chwały. (28) Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie. (29) Po to właśnie się trudzę walcząc Jego mocą, która potężnie działa we mnie.
"Nowina" to nowa /niespodziewana/ wiadomość .
Do kogo Jezus skierował tą nowinę , wiadomość ? Jaka jest treść tej wiadomości ?
Dlaczego została nazwana dobrą wiadomością , nowiną ?
Na czym polega jej dobro ?
Na te pytania nie odpowiadają te powyższe cytaty :bardzo_smutny:
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

efroni pisze:Do kogo Jezus skierował tą nowinę , wiadomość ?
Najpierw skierował ją do swoich ziomków, czyli żydów:

Tych dwunastu Jezus wysłał, dając im takie nakazy: &#8222;Nie oddalajcie się na drogę narodów i nie wchodźcie do miasta samarytańskiego,&#8239;ale raczej zachodźcie do zaginionych owiec z domu Izraela.&#8239;A idąc, głoście, mówiąc: &#8218;Przybliżyło się królestwo niebios
(Mat 10:5-7)

Potem nakazał ją głosić wszystkim narodom:

I wszystkim narodom musi być najpierw głoszona dobra nowina
(Marka 13:10)
Jaka jest treść tej wiadomości ?
Dobra Nowina dotyczy Królestwa i jego różnych aspektów. Np. W I wieku ogłaszano, że Jezus jest Mesjaszem, czyli wybrańcem jako Król do panowania w tym królestwie.
Królestwo obejmuje też określone działania i efekty. Izajasza 65 rozdział opisuje co się stanie pod panowaniem tego Królestwa.

Wcześniej to królestwo usunie ludzkie, nieudolne królestwa (rządy) ludzkie. Myślę, że każdy, nawet ateista tego pragnie :-)
Dlaczego została nazwana dobrą wiadomością , nowiną ?
Gdyż to królestwo doprowadzi ludzi do doskonałości, a ziemię do stanu rajskiego. To coś znacznie lepszego niż można sobie wyobrazić w dzisiejszym świecie.
Na czym polega jej dobro ?
Ludzkie rządy nie zaprowadzają ani pokoju ani bezpieczeństwa dla ludzi.
Mało tego same generują konflikty, wojny, niepokoje społeczne.
Królestwo Boże temu ma zapobiec. Jezus, gdy był na ziemi, pokazał jak będą wyglądały Jego rządy. Potrafił uleczyć KAŻDĄ chorobę (uzdrowić), nakarmił głodnych w sposób cudowny, panował nad żywiołami, wskrzeszał umarłych czyli... potrafił zrobić coś, czego żaden ludzki rząd nawet nie ośmieli się w swoim programie zaproponować. A Jezus potrafi.
Oczywiście, że owo Królestwo może osiągnąć takie sukcesy tylko dlatego, że ludzie dokonają w sobie wewnętrznej przemiany osobowości. Bez tego przyszły świat będzie taki jak dzisiaj.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

efroni

Ewangelia chrystusowa,którą glosił Pawelł i Apostołowie, powinna mieć w NT taką treść:
1 Kol.1 (27) Im to chcial Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w nich, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego czlowieka we wszelkiej mądrości, aby prowadzil go do zbawienia obecny w nim Chrystus.
Sens ma jedynie głoszenie prawdy o Chrystusie i nie powinni go zastępować różni "złodzieje i zbójcy",którym wiadomo na czym zależy.Ewangelia chrystusowa,którą glosil Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.

Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować będę (List do Filipian 1:18, Biblia Warszawska)

Przez prawie 11 lat mojego pobytu na forum,o obecnym w nas wszystkim Chrystusie,napisały jedynie cztery osoby.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ratao pisze:Przez prawie 11 lat mojego pobytu na forum,o obecnym w nas wszystkim Chrystusie,napisały jedynie cztery osoby.
Twierdzisz, że we wszystkich nas jest Chrystus&#8230;
Kogo masz na myśli pisząc &#8222;nas&#8221;?
Całą ludzkość?
A może podzielone i wrogie sobie nawzajem chrześcijaństwo?
1Kor 1:13 bt2 "Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni?"
Musiało by być bardzo wielu różnych "Chrystusów"!
Ja twierdzę, że chrystusem- namaszczonym- lub inaczej pomazańcem, jest jedynie Jego prawdziwy naśladowca.
1Jan 2:27 kow " A co się was tyczy, to namaszczenie, które otrzymaliście od niego, pozostaje w was i nie potrzebujecie od niego pouczenia. Tak jak namaszczenie jego poucza was o wszystkim, tak jest to prawdą i kłamstwem nie jest. Pozostańcie w nim stosownie do jego nauki."
Ducha Bożego, świętego nie poosiadają ludzie nieusprawiedliwieni, a tych jest olbrzymia większość.
Więc bardzo dobrze, że jedynie piątka (łącznie z Tobą) uważa tak jak Ty.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Henryk
Twierdzisz, że we wszystkich nas jest Chrystus&#8230;
Kogo masz na myśli pisząc &#8222;nas&#8221;?
Całą ludzkość?
Chrystus umarł za wszystkich,wszystkich odkupił i jest obecdny w każdym z nas..Pisałem o tym wiele razy:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=11823
Chrystus jest w nas wszystkich obecny,dzięki realizacji Nowego Przymierza Ducha

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=10599
Szukać Jezusa w sercu.
A może podzielone i wrogie sobie nawzajem chrześcijaństwo?
Chrześcijaństwo tworzą ludzie,w których mieszka Chrystus,ale większość o tym nie wie,dzięki prowadzącym ich "złodziejom i zbójcom".

Jan 10.27-30 Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jednością jesteśmy.
Ducha Bożego, świętego nie poosiadają ludzie nieusprawiedliwieni, a tych jest olbrzymia większość.
Duch Boży,Święty,jest Bożą Energią,Świadomością i Życiem we wszelkim bycie.
Więc bardzo dobrze, że jedynie piątka (łącznie z Tobą) uważa tak jak Ty.
Bardzo dobrze jest dla "zlodziei i zbójców",którzy chcą zastępować Chrystusa.Już niedługo staną przed Chrystusem i będzie dla nich bardzo niedobrze za oszukiwanie ludzi.Jak ktoś nie jest z owczarni Chrystusa,to nie słucha głosu Jego.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Jestem już w takim wieku (sześćdziesięcioletni dziadek) że zadaję /już/ sobie tzw. egzystencjalne pytania ( jaki jest sens naszego życia? ,
narodziny i śmierć , narodziny i śmierć i tak cały czas - wszystko tak funkcjonuje ma w tym świecie - to służy tylko podtrzymaniu gatunku ?
tylko podtrzymaniu życia przy życiu ? - to musi mieć jakiś inny , głębszy sens
tak samo "nowina" to nowa /niespodziewana/ wiadomość .
Do kogo Jezus skierował tą nowinę , wiadomość ? Jaka jest treść tej wiadomości ?
Dlaczego została nazwana dobrą wiadomością , nowiną ?
Na czym polega jej dobro ? )

Bobo nie wysilił się :-( i podał standardowe odpowiedzi, charakterystyczne dla każdej denominacji .
Faryzeusze i uczeni w Piśmie czasów Jezusa podawali takie same odpowiedzi.
Faryzeusze wierzyli w zmartwychwstanie i wierzyli, że /to/ sprawiedliwi odziedziczą
Olam Haba (Przyszły Świat) / po zmartwychwstaniu/
Wierzyli też w misję Mesjasza i jego Królestwo , że nastąpi wyzwolenie , zjednoczenie Israela /będą jak jeden człowiek o jednym sercu/ ,zaprowadzi pokój ,
nie będzie niczego, co rodzi cierpienie i konflikty .
Przybliżyło się królestwo niebios - to dla nich żadna nowość .

Problem w tym że Olam Haba (Przyszły Świat) będzie dostępny sprawiedliwym
A co z niesprawiedliwymi /grzesznikami/ , prochem ziemi po którym chodzą sprawiedliwi i zostawiają ślady ?
&#8222;I proch powróci do ziemi, jak nią był, a oddech życia powróci do Boga, który go dał&#8221; (Kohelet 12,7).
&#8222;I Bóg nadał kształt człowiekowi. Ukształtował go z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza duszę życia. I człowiek stał się istotą mówiącą&#8221; (Bereszit 2:7)
&#8222; (&#8230;) powrócisz do ziemi, bo z niej byłeś wzięty. Bo jesteś prochem i do prochu wrócisz&#8221; (Bereszit 3:19).

Każdy kto przekroczy choćby jedno Prawo jest uznany za przestępcę Prawa
a kara za przestępstwo jest jedna - śmierć ,
dlatego grzesznicy / przestępcy Prawa/ już za życia byli uznawani za martwych ,
za proch ziemi ; Bo jesteś prochem i do prochu powrócisz .
A żeby było jeszcze trudniej to Pismo powiada że niema nikogo kto byłby bez grzechu

Według tradycji talmudycznej, a także nauk niektórych rabinów, do ocalenia świata i podtrzymania jego istnienia,
konieczna jest stała obecność w nim trzydziestu sześciu cadikim (sprawiedliwych)
Kto więc odziedziczy Olam Haba (Przyszły Świat) , ilu będzie tych sprawiedliwych ?

Pierwsze Przymierze (ST) dotyczyło sprawiedliwych
Ten kto wypełni Prawo zostanie usprawiedliwiony ;....ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni

Drugie Przymierze ( NT) dotyczyło grzeszników /prochu ziemi/ a więc wszystkich
gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej.

Ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni - to też się odnosi
do uczestników Drugiego Przymierza
Jak , przestępcy Prawa , mają wypełnić Prawo ?
Tu jakieś światło rzuca rozmowa Nikodema z Jezusem i tu jest sedno dobrej nowiny dla grzeszników , czyli dla wszystkich .

Ratao , zgadzam się z tym co napisałeś ..... ale dobra nowina jest z Żydów i skierowana jest do Żydów / a nie Greków/ więc A niech znaczy A a B niech znaczy B
Niechże wasze słowo &#8218;Tak' znaczy Tak, wasze &#8218;Nie' &#8212; Nie&#8221;
Chrystus /z grecka /= Mesjasz czyli "namaszczony"/namaszczony Duchem Bożym/
więc Mesjasz /mesjanizm/ w nas , to Duch Boży w nas , który sprawia, że taki człowiek ma i nowe serce i odnowionego ducha .

Edit;
Ducha Bożego, świętego nie poosiadają ludzie nieusprawiedliwieni, a tych jest olbrzymia większość.
To tak wygląda jakby najpierw było usprawiedliwienie a potem Duch Boży w nas .
Myślę , że to Duch Boży w nas, jest naszym i usprawiedliwieniem i naszą mocą ku wypełnieniu Prawa , co jest warunkiem naszego uczestnictwa w Olam Haba (Przyszłym Świecie ).
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ratao pisze:Chrystus umarł za wszystkich,wszystkich odkupił i jest obecdny w każdym z nas..Pisałem o tym wiele razy: [...]
Znaczy, że niczego nie nauczyłeś się przez te jedenaście lat&#8230; :-(

Chrystus odkupił nas od śmierci adamowej.
Ofiara Jezusa zapewnia wszystkim odkupienie od tamtej śmierci i tamtych grzechów oraz słabości, które odziedziczyliśmy po ojcu Adamie.
Logicznym jest, że wszystkie inne świadome grzechy nie są &#8222;grzechami adamowymi&#8221;, i odkupienie grzechu Adama nie uwalnia ludzkości od tychże grzechów i kary za nie!

Jeśli Chrystus &#8222;jest w każdym człowieku&#8221;, to skąd tyle zła- &#8222;szatana&#8221;- w ludziach?
Obaj siedzą w nas? :aaa:
Żywot wieczny osiągnie jedynie ten kto ma Syna.
J 3:36 br " Każdy, kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy w Syna, tego czeka nie życie, lecz gniew Boży."
Jak ktoś nie jest z owczarni Chrystusa,to nie słucha głosu Jego.
Co racja, to racja. :xhehe:
Cały czas usiłujesz zwodzić innych twierdząc:
Ewangelia chrystusowa, powinna mieć w NT taką treść:
Znaczy inną, niż głosił Jezus, inną niż spisali świadkowie.
Jak sądzisz- jak takiego nazwać?

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze: Żywot wieczny osiągnie jedynie ten kto ma Syna.
A co z tymi, którzy mają same córki :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”