Chronologiczna lista dogmatow krk niezgodnych z PS

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Marek MRB
Posty: 222
Rejestracja: 05 lip 2015, 11:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB »

Większość tak. A jeśli chcesz ze mną dalej gadać, to rób to grzecznie - wiara jest dla mnie zbyt ważna, by rozmawiać z kimś kto zachowuje się po chamsku.
pozdrawiam
Marek Piotrowski

Zapraszam do lektury mojej nowej książki "Dlaczego Ufam Kościołowi?"
Więcej informacji i spis treści zamieściłem tu http://analizy.biz/ksiazkiapologetyczne

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Marek MRB pisze:
Henryk pisze:
Marek MRB pisze:W Kościele dogmat to nic innego jak Prawda Wiary, przekazana w Objawieniu apostolskim.
Przypomnij nam, który to apostoł przekazał dogmat o niepokalanym poczęciu, o wiecznym dziewictwie Maryi, o trójcy, o chrzcie niemowląt, o tym że Jezus na ziemi był jednocześnie Bogiem i Człowiekiem, o nieomylności papieskiej?
Który apostoł używał święconej wody, a który zamieniał mąkę w Jezusa? :aaa:
Może znasz takiego?
Który apostoł chodząc z Jezusem, uważał Go za… Boga?
Znasz takiego?
Który apostoł ofiarowywał na ołtarzu Jezusa? I to wielokrotnie! :aaa:

Kup sobie maści na oczy i uszy. Rozdawana jest jeszcze za darmo.
Każdy apostoł.
Taki jest przekaz apostolski.
A większość powyższych prawd jest także zapisana w Biblii.
Natomiast nie mam zwyczaju dyskutowania na kilkanaście tematów na raz - próba wciągnięcia w taką dyskusję kiepsko świadczy o Twoich intencjach.
Już dawno nie czytałem takiego precyzyjnego uchylania się od jakiejkolwiek konkretnej odpowiedzi. Myślę, że to mistrzostwo świata pana Marka MRB.
Jest to zapisane, ale nie będę rozmawiał gdyż ( coś tam ). No majstersztyk!! Geniusz jak mawiał Czerepach. :xhehe:

Marek MRB
Posty: 222
Rejestracja: 05 lip 2015, 11:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB »

Na każdy z tych tematów mam gotowy tekst. Ale w atmosferze chamstwa nie mam ochoty go przedstawiać.
A co sobie o tym pomyślisz mam... w nikłym poważaniu.
pozdrawiam
Marek Piotrowski

Zapraszam do lektury mojej nowej książki "Dlaczego Ufam Kościołowi?"
Więcej informacji i spis treści zamieściłem tu http://analizy.biz/ksiazkiapologetyczne

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Marek MRB pisze:Na każdy z tych tematów mam gotowy tekst.
Wiemy, wiemy…
Weźmy na ten przykład wieczne dziewictwo.
Apostoł prawdy relacjonuje:
Mat 1:25 bt5 "lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus."
Dla mało kumatych; "nie zbliżał się" znaczy "nie współżył", a nie jedynie zbliżanie się na pewna odległość.
Co piszą w książkach apostołowie kłamstwa?
Ano to:
Mt 1, 25 - "Nie zbliżał... Syna". - Sam tekst nie twierdzi, że po narodzeniu Jezusa Maryja nadal pozostała dziewicą, lecz i nie przeczy temu. Wieczyste dziewictwo Matki Zbawiciela zakłada dalszy ciąg Ewangelii (por. J 19,26n), jak i dogmatyczna tradycja Kościoła. "Jezus" por. Łk 1,31; Łk 2,21.
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=244

Jaki temat bierzemy jako następny? :xhehe:
Ale w atmosferze chamstwa nie mam ochoty go przedstawiać.
Ktoś śmiał nie zgodzić się z Tobą- no cóż za chamstwo! :mrgreen:

Daruj sobie pisarzu. Kłamstwa mamy na co dzień wystarczająco…To forum ma w nazwie "Biblijne", pomimo że większość uczestników jest niewierzących w istnienie Boga.
Więc trzymajmy się tekstu Biblijnego.

Marek MRB
Posty: 222
Rejestracja: 05 lip 2015, 11:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB »

Nie sprowokujesz mnie. Mogę rozmawiać na każdy temat (a na ten google wskaże z łatwością kilkanaście dyskusji, jakie przeprowadziłem) - ale w sposób uporządkowany, w konkretnym wątku itd. Formy jakie prezentujesz mi nie odpowiadają.
Ani mi się śni dyskutować o wierze z człowiekiem, który zwraca się do adwersarza per "apostoł kłamstwa".
Niestety, przekonanie o "misji" nawracania katolików nie chroni od osobistego brau kindersztuby.
pozdrawiam
Marek Piotrowski

Zapraszam do lektury mojej nowej książki "Dlaczego Ufam Kościołowi?"
Więcej informacji i spis treści zamieściłem tu http://analizy.biz/ksiazkiapologetyczne

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

A jak grzecznie i kulturalnie pytałem czy matka Jezusa została wskrzeszona przed wniebowzięciem, to jakoś nie chciałeś rozmawiać :-|
Tak powstaje szum medialny.
No bo skoro zmarła ( jak twierdził JP2), skoro została wzięta do nieba ( z ciałem ), to rodzą się takie opcje:
1. Została wskrzeszona i wzięta do nieba po wskrzeszeniu
2. Została wzięta jako martwa, a ożywienie nastąpiło w niebie
3. J.wyżej, ale nie została ożywiona
Zapewne Vandersky jest w stanie wymyślić jeszcze jakąś inną, niepojętą opcję, ale miejmy nadzieję że nie będzie chciał zadawać się z profanami :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Marek MRB pisze:Niestety, przekonanie o "misji" nawracania katolików nie chroni od osobistego brau kindersztuby.
Widzisz Marku, jestem za stary, aby jeszcze próbować „nawracać” tych, którym nie było dane zrozumieć.
A żyję już dłużej niż Ty i wcale nie zamierzam przestawać... ;-)
Łk 8:10 bt4 "On rzekł: Wam dano poznać tajemnice królestwa Bożego, innym zaś w przypowieściach, aby patrząc nie widzieli i słuchając nie rozumieli."
Nie jest w mocy człowieka, aby to zmienić. O tym decyduje ktoś znacznie potężniejszy.

Ale bez obawy- i Ty także kiedyś zrozumiesz, że rozsiewałeś błąd i kłamstwo.

Także wcale nie dziwi mnie twoja niechęć obrony nielogicznych dogmatów Twego kościoła.
Skoro te poglądy były by logiczne,- nie byłyby potrzebne dogmaty. :xhehe:
- Prawda? :xhehe:
Oczywiście, że tak! :aaa:

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Marek MRB pisze:
Henryk pisze:
Marek MRB pisze:Mamy w Piśmie opis mówiący, że Maryja urodziła Jezusa - Wcielonego Boga.
Zaciekawiło mnie Marku to zdanie.
Gdzie Pismo mówi o wcieleniu Boga?
Jeśli nie jesteś chrześcijaninem i nie wierzysz, że Jezus jest Bogiem, to omówmy to w osobnym wątku.
Jak człowiek, zresztą grzeszny jak Maria, mógł urodzić Boga? :aaa
Gdzie pisze, że Maria była grzeszna? ;-)
A jak? Nie mam pojęcia. Jak Jezus zmartwychwstał też nie wiem.

daglezja77 pisze:
Marek MRB pisze:Nie pytam jak zrozumieć. Pytam jak Ty rozumiesz.
Jak widać, pytanie wprawiło kogoś w zakłopotanie? :xhehe:
W biblii w wielu miejscach pisze że Jezus jest człowiekiem. Wystarczy znać jeden taki werset..1 Tym 2:5
Owszem, jest także człowiekiem. Nie łapię jednak, co chciałaś powiedzieć i jaki to ma związek z moim pytaniem:
Kogo w takim razie urodziła Maryja?
Uważasz się za chrzescijanina a pleciesz bzdury sprzeczne z biblią. Jezus nie raz w biblii zaprzecza że jest Bogiem..Jak rozumiesz 1 Tym 2;5, albo Ap. 1:1 ?

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Marek MRB pisze:
Henryk pisze:
Marek MRB pisze:W Kościele dogmat to nic innego jak Prawda Wiary, przekazana w Objawieniu apostolskim.
Przypomnij nam, który to apostoł przekazał dogmat o niepokalanym poczęciu, o wiecznym dziewictwie Maryi, o trójcy, o chrzcie niemowląt, o tym że Jezus na ziemi był jednocześnie Bogiem i Człowiekiem, o nieomylności papieskiej?
Który apostoł używał święconej wody, a który zamieniał mąkę w Jezusa? :aaa:
Może znasz takiego?
Który apostoł chodząc z Jezusem, uważał Go za… Boga?
Znasz takiego?
Który apostoł ofiarowywał na ołtarzu Jezusa? I to wielokrotnie! :aaa:

Kup sobie maści na oczy i uszy. Rozdawana jest jeszcze za darmo.
Każdy apostoł.
Taki jest przekaz apostolski.
A większość powyższych prawd jest także zapisana w Biblii.
Natomiast nie mam zwyczaju dyskutowania na kilkanaście tematów na raz - próba wciągnięcia w taką dyskusję kiepsko świadczy o Twoich intencjach.
Pleciesz bzdury bez przerwy, skoro twierdzisz że coś pisze w biblii to podaj wersety. Ośmieszasz sie, czuje że długo tu miejsca nie zagrzejesz..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”