Czy Jezus Chrystus musial umrzec?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

ShadowLady86 pisze:Boa, Ty żyjesz!
:xcalus:
Jeśli krążyły odmienne informacje, to były trochę przedwczesne :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

BoaDusiciel pisze:
ShadowLady86 pisze:Boa, Ty żyjesz!
:xcalus:
Jeśli krążyły odmienne informacje, to były trochę przedwczesne :-)
:xhehe:
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

BoaDusicie pisze:Jeśli krążyły odmienne informacje, to były trochę przedwczesne :-)
Myślałam, że razem z naszym Pomazańcem Janem W. uciekłeś z forum ;-) Obaj zniknęliście bez słowa. Ja tu nic nie sugeruję oczywiście...
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Nie uciekłem, tylko byłem czasowo nieobecny.
Jan W. uciekł, bo mu się proroctwo nie spełniło :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

rol23

Post autor: rol23 »

BoaDusiciel pisze:
ShadowLady86 pisze:Boa, Ty żyjesz!
:xcalus:
Jeśli krążyły odmienne informacje, to były trochę przedwczesne :-)
Myślałem, że się nawróciłeś, ale po postach widać, że brak poprawy.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

A jakie posty świadczyłyby o nawróceniu ? :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

:-D
tom68

rol23

Post autor: rol23 »

BoaDusiciel pisze:A jakie posty świadczyłyby o nawróceniu ? :-)
Dłuższa nieobecność na forum mogła świadczyć, że przechodzisz ozdrowieńczy kryzys.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Ale jakie posty świadczyłyby o nawróceniu, skoro te nie świadczą, jak słusznie Kolega zauważył ? :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:Ale jakie posty świadczyłyby o nawróceniu, skoro te nie świadczą, jak słusznie Kolega zauważył ? :-)
Nie wiem jak inny "kolega", ale ja nie zauważyłem, aby Kolega Boa nie duszący nabył mądrości Bożej.
Ona jest zupełnie inna niż ta, jaką posiada reszta ludzkości.
Jam 3:17 kow " Mądrość, która z góry pochodzi, jest przede wszystkim czysta; a potem - jest miłująca pokój, ustępliwa, zgodna [skłaniająca się ku dobru], pełna litości i dobrych owoców, bezstronna i bez obłudy."

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Być może Koledzy nadmiernie utożsamiają swoje poglądy z mądrością, zwłaszcza z mądrością bożą.
Takie utożsamianie może prowadzić do sytuacji, że poglądy innych są mylnie przez Kolegów oceniane :->
A co mądrość boża sądzi o śmierci Jezusa ? Dobrze że umarł, czy źle ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:A co mądrość boża sądzi o śmierci Jezusa ? Dobrze że umarł, czy źle ? :roll:
Nawet zwykła ludzka mądrość połączona z jako-takim doświadczeniem sądzi, aby Takiego osobnika jak Ty zignorować i omijać z daleka.

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

Zatrważające jest wpuszczanie takich dekli na forum biblijne nawet tylko z nazwy.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

marta wikluk
Posty: 104
Rejestracja: 19 kwie 2015, 20:07

Post autor: marta wikluk »

Dzisiaj Wielki Piątek, to wrócę na chwilę do kwestii całunu.

Autentyczność Całunu mogą uznać także ateiści. I wiemy, że to się zdarzało. Na początku XX w. znany biolog z Paryża Yves Delage, który deklarował się jako agnostyk, analizując zdjęcia, które dowodziły, że na Całunie znajduje się negatyw ciała, uznał, że Całun należał do Jezusa z Nazaretu.

Podobnie w grupie amerykańskich naukowców, badających Całun w 1978 r., złożonej z katolików, protestantów, żydów i ateistów, wszyscy byli przekonani o autentyczności Całunu i o tym, że okrywał on ciało Jezusa z Nazaretu – postaci historycznej, która naprawdę istniała.

Czy to znaczy, że za prawdziwością Całunu przemawiają nie tylko badania naukowe, ale też fakty historyczne?

– Tak. W swojej najnowszej książce przedstawiłam źródła islamskie, które poświadczają, że w Edessie w dzisiejszej południowo-wschodniej Turcji był przechowywany całun ze śladami ciała Chrystusa. Są to niepodważalne źródła, gdyż źródła chrześcijańskie posądza się, że wymyślili je chrześcijanie dla swej własnej wygody.

Opatrzność Boża ocaliła Całun w muzułmańskim sułtanacie w Edessie, podczas gdy w pobliskim Konstantynopolu wielu chrześcijan niszczyło ikony, odwołując się do biblijnego fragmentu mówiącego o tym, że Boga nie należy przedstawiać za pomocą żadnych wizerunków. Całun przetrwał, bo na terenie sułtanatu muzułmanie pozwolili chrześcijanom oddawać mu cześć, jako że oni sami czcili Jezusa jako wielkiego proroka.

Jest też wiele innych przykładów, choć pozostają w historii okresy, w których nie znamy losów Całunu.

A jak odpowiadać tym, którzy wątpią w jego prawdziwość?

– Z pewnością Całun okrywał ciało zmarłego przez ok. 36-40 godzin. Koniec tego kontaktu z ciałem nastąpił bez jakiegokolwiek ruchu. Widać to po śladach krwi. Także ślady aragonitu, znalezionego na Całunie, są takie same, jak te pochodzące z grot w Jerozolimie, podobnie jak pyłki kwiatów. To wszystko razem świadczy o autentyczności, żaden artysta ani fałszerz nie byłby w stanie stworzyć przed wiekami przedmiotu, którego do dziś nie potrafimy skopiować.

https://ekai.pl/calun-turynski-to-pierw ... em-jezusa/

---------------------------------

Jest w tym artykule coś ciekawego; Ostatnio na płótnie znaleziono ślady DNA osoby pochodzącej z Indii. Może to znaczyć, że bela materiału, z którego pochodzi całun, została sprowadzona z tamtych stron.

Czyżby handlowano z Indiami? A może i teoria o wędrowce Jezusa do Indii w celu pobierania nauk (jak niektórzy sądzą) jest możliwa?
Wiara nie zwalnia z myślenia.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

marta wikluk pisze:Dzisiaj Wielki Piątek, to wrócę na chwilę do kwestii całunu.
W Kościele Katolickim.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”