o paleniu czarownic (wydzielony z: Strażnica 25.11.2013)

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
x
Posty: 225
Rejestracja: 12 wrz 2013, 19:07

Post autor: x »

BLyy pisze:Czyli Twoja wiara i wypełnianie przykazań "w takie jakie wierzysz" jest oparta na strachu przed śmiercią i Bogiem, bo dopiero zaczniesz czynić jak Prawo mówi gdy zacznie Ci się grozić śmiercią.
1. Nadal nie wiesz czy przestrzegam, więc? :-)
2. Byłaby to życiowa konieczność.
3. Emotikonkę widziałeś?
4. Nie będę rozwijał tematu sabatu bo to wątek o czarnoksiężnikach z krainy OZ... :crazy:
Bo odebrał życie innemu człowiekowi. Więc Prawa Noego się kłaniają dla tych co nie są pod Prawem. Bo na pewno śmierć nie groziła mu za czary, cudzołóstwo czy nieświęcenie szabatu.
A to bardzo ciekawe co piszesz... Ciekawe skąd bierzesz takie rewelacje?
Prawa Noego dziewięćset lat przed jego urodzeniem i półtora tysiąclecia przed daniem mu ich...
Nonono... mitologia wg Blyy kwitnie... :crazy:
Ponieważ uprawiały seks istoty ludzkie z istotami niebiańskimi.
A skąd było wiadomo, że za to grozi kara?
Jeśli ludzie uprawiali nierząd z ludźmi to nikt za to nie zginął.
No to tych dwustu z ferajny musiało mieć naprawdę dobrych farmaceutów,
którzy nie tylko superwiagrę im załatwili ale i dobre środki przeciw spaniu,
że zdołali znierządzić się ze wszystkimi kobietami... tylko... co z mężczyznami? :aaa:
Ponieważ nierząd był zły bo to była żona innego mężczyzny. Bóg za to nie karał śmiercią. Śmierci to co najwyżej mógł się bać ze strony Egipcjan.
A skąd wiedział, że jest złe, skoro nie miał Tory, a żadne prawa wieczne nie są wg ciebie?
Gdzie swoją postawę motywował Bogiem lub jakimś Prawem Boga? Nie motywował, poza tym sam korzystał z usług prostytutki i sam uprawiał seks z kimś ze swojej rodziny i nikt go zabijać nie chciał, ani z powodów religijnych, ani świeckich.
Powoływać się na Boga? Hmm... gdybyś urodził się w rodzinie proroka, był wnukiem proroka, miał brata proroka, i pradziadka proroka - to czy wyssałbyś sobie z palca palenie snechy? :shock:

A gdzie jest napisane, że mężczyznę należy ukamienować za seks?

Rodzina? Załapał się na lewirat.
Wszystkie miasta Sodoma i Gomora zostały zniszczone nie przez nierząd międzyludzki, tylko między ludźmi a aniołami. Poza tym znowu, od karania był Bóg a nie człowiek.
Mitologia wg Blyy kwitnie dalej...
Ciekawe co jeszcze nas czeka, jedźmy dalej :-)
Na jakiej podstawie Noe wydał wyrok na Kanaana?
A co zabił go, że przytaczasz coś jako argument co nie ma żadnego związku z Prawami Noego. Czy Ty czytasz Biblię co mówił Bog do Noego czy nie za bardzo? Ten przykład to spam by nie odpowiadać na pytanie.
A ty piszesz w tej chwili spam nie na temat, bo nie tego tyczyło pytanie.
Bo ratował swoich krewnych i była to wojna. Też żaden motyw religijny.
Czyli wolno. Grzechu nie ma. Dlaczego było mu wolno, a paulistom już nie?

(A swoją drogą to zawsze mnie dziwiło, jak ateiści wszędzie węszą tę religię i
religijne motywy... wcale im nie ustępujesz pod tym względem. Piszesz o czymś
o czym ani ja nie wspominam, ani nie mieli zielonego pojęcia patriarchowie...)
Nie obchodzi mnie to bo to nijak ma się do Praw Noego, tak jak zresztą cala reszta.
A czy ja gdzieś napisałem, że to wynika z praw Noego? :mysli:
Dalej nie odpowiedziałeś, czy w Starym Testamencie mamy dwóch Bogów albo Bóg jest zmienny?
No jak mogę ci odpowiedzieć, jak ja nic na ten temat nie wiem.
To ty miałeś napisać co to są za bogowie i jak się zwą, skąd są itp...
Postawiony przed taką ekskluzją, nie wybieram żadnej odpowiedzi.

Dam ci za to tę co zawsze - wersety, gdzie Bóg mówi sam o sobie:

Ja bowiem jestem Jehowa; ja się nie zmieniłem.
Ja, Jehowa, Pierwszy; a z ostatnimi jestem ten sam.
Ojciec świateł niebiańskich, a u niego nie ma zmienności obracania się cienia.


Choć nikt w to nie wierzy... nawet tu... :roll:
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2013, 22:56 przez x, łącznie zmieniany 3 razy.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

BLyy pisze: Czyli Twoja wiara i wypełnianie przykazań "w takie jakie wierzysz" jest oparta na strachu przed śmiercią i Bogiem, bo dopiero zaczniesz czynić jak Prawo mówi gdy zacznie Ci się grozić śmiercią.
to dobre Blyy.. :-D

Xie nie wstyd Ci.. :-P
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
x
Posty: 225
Rejestracja: 12 wrz 2013, 19:07

Post autor: x »

ata333 pisze:
BLyy pisze: Czyli Twoja wiara i wypełnianie przykazań "w takie jakie wierzysz" jest oparta na strachu przed śmiercią i Bogiem, bo dopiero zaczniesz czynić jak Prawo mówi gdy zacznie Ci się grozić śmiercią.
to dobre Blyy.. :-D

Xie nie wstyd Ci.. :-P
Kompletnie nie, bo Blyy nie ma jeszcze podstaw by tak orzec :-)

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

x pisze:Choć nikt w to nie wierzy... nawet tu...
Bog jest niezmienny..ale jest tez kreatywny..
tworzacy,,przystosowujacy sie do danej sytuacji..objawiajacy sie pomalu..nie wszystko przeciez od razu potrafimy pojac..poznac..:)

Bog jest jak dobry nauczyciel,,dostosowuje swa nauke..do mozliwosci poznaeczych swych uczniow..

jakby w tamtym czasie,,objawil ze jest Miloscia..i najwieksza swa moc..ukaze w ukrzyzowanym Mesjaszu..to chyba Izraelici popekali by ze smiechu i pogardy..
bogowie (balwany) panstw osciennych..to potezni..okrutni,, wszechwladni wladcy swiata..

a tu taki Jezusek ..ktory ma w przyszlosci dac sie opluc,, ubiczowac i powiesic na krzyzu..no jak by oni byli tego swiadomi wtedy..to wszyscy by oddali chwale baalowi albo innemu "zlotemu cielcowi".. :-P

trzeba wziac pod uwage owczesne realia.. :-D

" i ujrza wtedy,,ze MIE przebodli.." (z pamieci)

Awatar użytkownika
x
Posty: 225
Rejestracja: 12 wrz 2013, 19:07

Post autor: x »

ata333 pisze:
x pisze:Choć nikt w to nie wierzy... nawet tu...
Bog jest niezmienny..ale jest tez kreatywny..
tworzacy,,przystosowujacy sie do danej sytuacji..objawiajacy sie pomalu..nie wszystko przeciez od razu potrafimy pojac..poznac..:)

Bog jest jak dobry nauczyciel,,dostosowuje swa nauke..do mozliwosci poznaeczych swych uczniow..

jakby w tamtym czasie,,objawil ze jest Miloscia..i najwieksza swa moc..ukaze w ukrzyzowanym Mesjaszu..to chyba Izraelici popekali by ze smiechu i pogardy..
bogowie (balwany) panstw osciennych..to potezni..okrutni,, wszechwladni wladcy swiata..

a tu taki Jezusek ..ktory ma w przyszlosci dac sie opluc,, ubiczowac i powiesic na krzyzu..no jak by oni byli tego swiadomi wtedy..to wszyscy by oddali chwale baalowi albo innemu "zlotemu cielcowi".. :-P

trzeba wziac pod uwage owczesne realia.. :-D

" i ujrza wtedy,,ze MIE przebodli.." (z pamieci)
Oczywiście nie sposób się nie zgodzić...
Z tym, że cierpiący mesjasz był znany stulecia przed Jezusem,
a o miłości - to mamy od samego początku mowę, choć nie tak
wyraźnie jak pisał o tym Jan, to oczywiste... nie znaczy to też
że Bóg sobie wymyślił, że jak ktoś będzie nosił niebieski sznurek
i zapuści brodę, to kamienując czarownicę, grzechu nie ma, a jak
nie będzie nosił sznurka, to ma grzech ciężki śmiertelny i trafi do
Gehenny na najniższy pokład piekielny, gdzie Mahomet obraca na
rożnie Józefa Kowala od Mormona i Helenę Gołdę Białą od Adwentu...

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Oczywiście nie sposób się nie zgodzić...
Z tym, że cierpiący mesjasz był znany stulecia przed Jezusem,
a o miłości - to mamy od samego początku mowę, choć nie tak
wyraźnie jak pisał o tym Jan, to oczywiste... nie znaczy to też
że Bóg sobie wymyślił, że jak ktoś będzie nosił niebieski sznurek
i zapuści brodę, to kamienując czarownicę, grzechu nie ma, a jak
nie będzie nosił sznurka, to ma grzech ciężki śmiertelny i trafi do
Gehenny na najniższy pokład piekielny, gdzie Mahomet obraca na
rożnie Józefa Kowala od Mormona i Helenę Gołdę Białą od Adwentu...
wiesz mnie serce i Duch Bozy..ktory jest duchem milosci..podpowiada,,ze to nie moze dzis podobac sie Bogu..bo nie po to nauczyl nas przebaczac i milowac,,zebysmy wracali do tego co bylo pred Jezusem..

liczne przypowiesci jak ta,,ktora przytaczalam juz kilka razy..naprawde pozwalaja wysuwac wnioski..iz Pan od nas tez wymaga..dojrzalosci w milosci do czlowieka..
sam wybaczyl..dajac nam szanse...my jako spoleczenstwo dojrzale powinnismy rowniez te szanse dawac nawet najwiekszym grzesznikom.. :-D

lepiej zawsze dac mu szanse..na poprawe..gdyz cierpienie z reguly uszlachetna..a pobyt w wiezieniu jest cierpieniem...sam pzryznajesz..iz nie jest to raj.. :-D

pewnie,,ze nie wszyscy ulegaja resocjalizacji..w takim wypadku jestem za dozywotnim wiezienie,,albo za wdrozeniem systemu.,,ktory stosowany jest w chwili obecnej w Norwegii..
Breivik dostal 21 lat z mozliowscia przedluzenia..gdyby sytuacja jego zresocjalizowania nie ulegla,,zmianie.. :-D

taki projekt szykuje sie zreszta teraz w Polsce ze wzgledu na pedofili i wyjatkowo bestialskich mordercow,,ktorzy maja za pare miesiecy czy lat opuscic zaklady karne.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
x
Posty: 225
Rejestracja: 12 wrz 2013, 19:07

Post autor: x »

ata333 pisze:wiesz mnie serce i Duch Bozy..ktory jest duchem milosci..podpowiada,,ze to nie moze dzis podobac sie Bogu..bo nie po to nauczyl nas przebaczac i milowac,,zebysmy wracali do tego co bylo pred Jezusem..
Bóg nie wie, że jest coś takiego jak dziś.
liczne przypowiesci jak ta,,ktora przytaczalam juz kilka razy..naprawde pozwalaja wysuwac wnioski..iz Pan od nas tez wymaga..dojrzalosci w milosci do czlowieka..sam wybaczyl..dajac nam szanse...my jako spoleczenstwo dojrzale powinnismy rowniez te szanse dawac nawet najwiekszym grzesznikom.. :-D
Społeczeństwo karze przestępstwo a nie grzech.
Jezus kazał wybaczać grzechy, a nie puszczać płazem przestępstwa.
Nie każde przestępstwo jest grzechem i nie każdy grzech jest przestępstwem.
Jezus na tematy państwowe się prawie nie wypowiadał.
A gdy już się wypowiedział, to moją teologię obrócił w twoją...

„Słyszeliście, że tym w czasach starożytnych powiedziano: ‚Nie wolno ci mordować; a kto popełni morderstwo, będzie odpowiadał przed sądem’.  Ja jednak wam mówię, że każdy, kto trwa w srogim gniewie na swego brata, będzie odpowiadał przed sądem; a kto by skierował do swego brata niegodne wymówienia słowo pogardy, będzie odpowiadał przed Sądem Najwyższym; kto zaś powie: ‚Podły głupcze!’, będzie podlegał ognistej Gehennie.

Tak ostra nie była nawet Tora, a ja to jestem przy tym niemal wyznawcą acizmu333...
lepiej zawsze dac mu szanse..na poprawe..gdyz cierpienie z reguly uszlachetna..a pobyt w wiezieniu jest cierpieniem...sam pzryznajesz..iz nie jest to raj.. :-D
Oxymoron. Siedzenie z kryminalistami nie uszlachetnia a deprawuje.
Chcesz skazać osobę niewinna na długie lata cierpienia i deprawacji?
Ładnie to tak się znęcać nad bliźnim...?
pewnie,,ze nie wszyscy ulegaja resocjalizacji..w takim wypadku jestem za dozywotnim wiezienie,,albo za wdrozeniem systemu.,,ktory stosowany jest w chwili obecnej w Norwegii..
Breivik dostal 21 lat z mozliowscia przedluzenia..gdyby sytuacja jego zresocjalizowania nie ulegla,,zmianie.. :-D
To jest robienie z człowieka debila.
Breivikowi należy się szacunek a nie zabawa w głupiego jasia...
taki projekt szykuje sie zreszta teraz w Polsce ze wzgledu na pedofili i wyjatkowo bestialskich mordercow,,ktorzy maja za pare miesiecy czy lat opuscic zaklady karne.. ;-)
Jeśli to prawda, to jest to skandal i bezprawie...

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

x pisze:Bóg nie wie, że jest coś takiego jak dziś.
a co umarl..? :-P
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

x pisze: Społeczeństwo karze przestępstwo a nie grzech.
Jezus kazał wybaczać grzechy, a nie puszczać płazem przestępstwa
a grzechy to nie przestepstwa..?
mord jest grzechem i przestepstwem, kradziez jest grzechem i przestepstwem..

Prawo Mojzesza juz nas nie dotyczy..Chrystus nas spod niego uwolnil..

szczerze mowiac nie wiem jak Bog potraktuje nie chrzescijan bedacych katami..czyli odpowiedzialnych za system sadowniczy..ale chrzescijan chyba nie pochwali.. :-D

Awatar użytkownika
x
Posty: 225
Rejestracja: 12 wrz 2013, 19:07

Post autor: x »

ata333 pisze:
x pisze:Bóg nie wie, że jest coś takiego jak dziś.
a co umarl..? :-P
1. Bóg jest poza czasem.
2. Jest niezmienny.
3. To ludzie się zmieniają, on nie.
4. To, że sobie coś ludzie wymyślili, zupełnie go nie rusza.
5. Piotr nazwał takich co myślą, że Bóg jest niesłowny, szydercami...
ata333 pisze:a grzechy to nie przestepstwa..?
mord jest grzechem i przestepstwem, kradziez jest grzechem i przestepstwem..
Napisałem: nie każde przestępstwo jest grzechem i nie każdy grzech przestępstwem.
Prawo Mojzesza juz nas nie dotyczy..Chrystus nas spod niego uwolnil..
Ale nadal dotyczy nas prawo rzymskie na szczęście, z którego Paweł nie kazał się wyzwalać...
szczerze mowiac nie wiem jak Bog potraktuje nie chrzescijan bedacych katami..czyli odpowiedzialnych za system sadowniczy..ale chrzescijan chyba nie pochwali.. :-D
Dobrze się czujesz? :roll:

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

x pisze:„Słyszeliście, że tym w czasach starożytnych powiedziano: ‚Nie wolno ci mordować; a kto popełni morderstwo, będzie odpowiadał przed sądem’.  Ja jednak wam mówię, że każdy, kto trwa w srogim gniewie na swego brata, będzie odpowiadał przed sądem; a kto by skierował do swego brata niegodne wymówienia słowo pogardy, będzie odpowiadał przed Sądem Najwyższym; kto zaś powie: ‚Podły głupcze!’, będzie podlegał ognistej Gehennie.
dokladnie bo ta sa uchybienia przeciw milosci..Bog zawyzyl poprzeczke..
ale co oznacza sad Najwyzszy..?

literalnie jak sobie to wyobrazasz..Jezus bedzie zabijal wlasnymi rekoma..czy swoich aniolow,,czy swietych..?

ja szukam zrozumienia w duchu,,czym jest sad..

o tym Ci pisalam..
uwazam,,ze sad opisany jest najlepiej w Apokalipsie..a ta jest stricte symboliczna.. :-P

smierc druga w jeziorze ognistym..moze miec duzo znaczen..ja nie poddaje sie i szukam.. :-D
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2013, 0:58 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

x pisze:Dobrze się czujesz?
nie martw sie dobrze..sie czuje... :-P

tysiacletnie krolestwo to moze rzeczywiscie czas naprawy czlowieka..

pisze: nie wiem..bo nie wiem.. :-D

nieiwerzacy przeciez powstana na sad..i beda sadzeni..

a na jakiej podstawie,,na podstawie prawa Bozego,,zapisanego wi ch sumieniach..

jeszcze raz:

nie wierze ze Bog bedzie zabijal..no chyba,,ze tchnieniem ust.. slowem:-P

ty rozumiesz co znaczy :wieczne meki w ogniu piekielnym..?

odbierasz to literalnie..?
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2013, 0:55 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
x
Posty: 225
Rejestracja: 12 wrz 2013, 19:07

Post autor: x »

ata333 pisze:ja szukam zrozumienia wduchu,,czym jest sad..
Sad to jest takie miejsce gdzie rosną drzewa owocowe.
Żeby to zrozumieć, wystarczy wziąć słownik do ręki.
Seanse spirytystyczne nie są tu do niczego potrzebne.
Jeśli jesteś ciekawa to przykładowy sad wygląda tak:

Obrazek

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

x pisze: Sad to jest takie miejsce gdzie rosną drzewa owocowe.
Żeby to zrozumieć, wystarczy wziąć słownik do ręki.
nie mam polskiej klawiatury.. :-P

post edytowalam.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
x
Posty: 225
Rejestracja: 12 wrz 2013, 19:07

Post autor: x »

ata333 pisze:nie wierze ze Bog bedzie zabijal..no chyba,,ze tchnieniem ust.. slowem:-P
A co zrobi z Szatanem?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”