Czy Swiadkowie Jehowy glosza Chrystusa ukrzyzowanego..?

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

EMET pisze:zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą.".

Akcent jest zatem kładziony na Postać Jezusa Chrystusa i to co dokonał: nie zaś na narzędzie jako takie [o takim bądź innym kształcie].
Jezus 'wzgardził hańbą i zniósł staurosa' - vide: do Hebrajczyków 12:2, 3
Emecie mnie nie chodzi o narzedzie..bo krzyz czy pal to dla mnie bez znaczenia..mnie chodzilo o to.. czy glosicie Chrystusa..w pelni Mocy swej ofiary za grzechy ludzkosci..:)

czy uzmyslawiacie ludziom juz na poczatku drogi wiodacej do bycia chrzescijaninem..czym jest ofiara ,,aby od poczatku byli swiadomi co znaczy byc chrzescijaninem..

czyli wyznawca Chrystusa w mocy Jego ofiary..:)

ofiary ,,ktora wymaga od adepta wyznania skruchy..gdyz aby przyjac ofiare..przeblagalna za grzechy )Iz..53) trzeba najpierw uznac siebie grzesznikiem..:)

Zydzi jak widac..z ponizszego..nie przyjeli jej,,gdyz nie wyznali skruchy ( nie uznali sie gzresznymi) a wiec potzrebujacymi ofiary..:)


W Encyclopaedia Judaica czytamy:

„Żydzi z okresu rzymskiego [wierzyli, że Mesjasz] zostanie powołany przez Boga, by skruszyć jarzmo pogan i objąć władzę nad odrodzonym królestwem Izraela” (Jerozolima 1971, t. 11, szp. 1407). Chcieli się wyzwolić spod jarzma rzymskiego. Dzieje żydowskie poświadczają, że na podstawie mesjańskiego proroctwa z Daniela 9:24-27 niektórzy Żydzi oczekiwali Mesjasza w I wieku n.e. (Łuk. 3:15). Ale proroctwo to łączyło z jego przyjściem ‛zgładzenie grzechu’, a z 53 rozdziału Izajasza wynika, że sam Mesjasz miał umrzeć, aby to umożliwić. Większość Żydów nie uważała jednak za konieczne, by ktoś musiał umrzeć za ich grzechy. Wierzyli oni, że Bóg uznaje ich za prawych, bo wywodzą się od Abrahama. W A Rabbinic Anthology (Antologia pism rabinicznych) powiedziano: „[Zasługa] Abrahama jest tak ogromna, że może on być przebłaganiem za wszelkie popełnione przez Izraela marności i wypowiedziane przezeń kłamstwa na tym świecie” (C. Montefiore i H. Loewe, Londyn 1938, s. 676). Odrzucając Jezusa jako Mesjasza, Żydzi spełnili proroctwo, które mówiło o nim: „Wzgardzony był i odtrącony przez ludzi” (Izaj. 53:3, Bp).

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

jeszcze raz powtorze Emecie w czym sedno problemu:
mnie sie wydaje,,iz caly problem tkwi w tym..iz lliczne denominacje nie glosza udziom nauki biblijnej wg listow Pawla (1 kor) Chrystusa Ukrzyzowanego..:)

gdyby ludiom glosilo sie Jezusa zgodnie z Boblia..kazdy bylby swiadomy..na co i na kogo sie nawraca..:)

Chrystus ukrzyzowany bowiem..to Chrustus umierajacy za nasze grzechy..

Chrystus jest ofiara przeblagalna..za grzechy swiata..nie tylko grzech Adama..zgodnie z Izajasza 53..on wszystkie nasze grzechy wzial na siebie,,i caly gniew Boga..za te grzechy ..czyli cala kare..
dlatego tak mocno byl poraniony..


malo tego..ten..komu gloszona na wstepie zgodnie z nauka Pawla jest Ofiara Jezusa..aby ja przyjac w pelni swiadomosci..musi uznac swoj grzech..
inaczej ofiara dla niego jest daremna..bezoowcna..
skoro bowiem..Chrysus ukrzyzowany znaczy umarly za nasze grzechy..w ofierze przeblagalnej,,i odlkupienczej..to moze go przyjac tylko taka osoba,,ktora swiadomie wyzna w akcie nawrocenia swoj grzech..a wiec potzrebe przyjecia tejze ofiary..:)


wiecej......
w akcie nawrocenia dokonuje sie tym samym akt skruchy..uznanie swej gzresznosci..:)
dlatego Pawel tak ceni i chwali sie gloszeniem takiej marnosci dla wielkich swiata..jak Chrystus Ukrzyzowany..i tak wielka ranga okresla krzyz Chrystusowy,,czyli Ofiare Chrystusa..(nie krzyz jako symbol)...


nawraca sie na Chrystusa ukrzyzowanego tylko ten..ktory czuje jako grzesznik potzrebe usprawiedliwienia..czyli czujac sie martwy(poprzez swoj grzech) pragnie wody zywej..:)

Chrystus jest zrodlem jak wiemy wody zywej..:)


moim zdaniem zgodnie se slowami Jezusa powinnismy glosic zblizajace sie Krolestwo Boze..ktorego krol Syn Bozy Jezus Chrystus oddal zycie w ofierze odkupienczej i zgladzajacej grzechy ludzkosci ,,wiec ktory jest Chrystusem ukrzyzowanym za nasze wystepki..a usprawiedliwony bedzie ten..ktory w Niego uwierzy,,czyli uwierzy w moc ofiary ,,ktora przeciez dotyczy kazdego z nas..

uwierzy w MOC ofiary jesli uzna potzrebe tej ofiary dla samego siebie..czyli uzna potzrebe zgladzenia swojego grzechu..

to nic innego jak skrucha..do ktorej nawolywal Jan Chrzciciel..:)

co znamiennie,,jeszcze : Zydzi nie uwierzyli,,gdyz nie uznali swojego grzechu,,jako usprawiedliwieni w Ojcu swym Abrahamie..czyli nie uznali potzreby Chrustusa ukrzyzowanego jako cos potzrebnego dla siebie..
czekali na Krola ,,ktory przywroci im dawne miejsce w zyciu doczesnym..nie duchowym..czyli takiego..ktory oczysci ich z grzechow..:)

"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Re: Czy Swiadkowie Jehowy glosza Chrystusa ukrzyzowanego..?

Post autor: Eliot »

Krystian pisze:
Bob pisze:
Krystian pisze:wydanie z roku 1984
Może to kwestia słabego oświetenia: Chrześcijańskie Pisma Greckie po polsku wyszły w 1994 r.
zgadza się, też je mam
ale , jeszcze raz podkreślam, że osoba z którą studiowałem twierdziła na 100%
że Jezus umarł na palu, nie na krzyżu
odnośnie roku wydania to całość po polsku to 1997
chrześcijańskie pisma greckie, tak jak napisałeś 1994
Pogubiłem się :-?
Masz Krystianie 40 lat i napisałeś, że kiedy miałeś 18 ktoś Ci coś głosił o palu... Zatem było to 22 lata temu czyli... w 1991. Skoro NT w PNŚ wyszło w 1994 to nie mógł Ci ów ktoś pokazać w Biblii, że mowa o palu... zatem kto tu pisze nieprawdę? 8-)

A poza tym, z mojej strony było to w formie żartu ;-) Przecież w pierwszym poście ata333 zaznaczyła:
ata333 pisze:(upalowanego..?????) nie wiem jak to odmienic.. :-D
Zatem istotą problemu nie jest narzędzie męki Pana a kwestia ofiary, którą złożył :->
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

AEliot pisze:Masz Krystianie 40 lat i napisałeś, że kiedy miałeś 18 ktoś Ci coś głosił o palu... Zatem było to 22 lata temu czyli... w 1991.
miałem lat 19, pomyliłem się o rok, natomiast nie wiem, jak Ci wyszło 22lata :-D
do tego jeszcze dodam, że osoba z którą studiowałem, była pionierem stałym i znała język angielski
AEliot pisze:
AEliot pisze:Zatem istotą problemu nie jest narzędzie męki Pana a kwestia ofiary, którą złożył
tutaj pełna zgoda :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Krystian pisze:
AEliot pisze:Masz Krystianie 40 lat i napisałeś, że kiedy miałeś 18 ktoś Ci coś głosił o palu... Zatem było to 22 lata temu czyli... w 1991.
miałem lat 19, pomyliłem się o rok, natomiast nie wiem, jak Ci wyszło 22lata :-D
Czyż 40 minus 22 nie daje czasem 18 (czyli Twojego wieku, o którym wspomniałeś)?
Oczywiście w świetle najnowszych doniesień, będzie to: 40 - 19 = 21 (czyli miało to miejsce 21 lat temu)

:xhehe:
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

AEliot pisze:Czyż 40 minus 22 nie daje czasem 18 (czyli Twojego wieku, o którym wspomniałeś)?
Oczywiście w świetle najnowszych doniesień, będzie to: 40 - 19 = 21 (czyli miało to miejsce 21 lat temu)
2013 minus 1994 jak w języku polskim ukazały się Chrześcijańskie Pisma Greckie
daje wynik 19
powtarzam jeszcze raz, że osoba z którą studiowałem, mówiła mi o palu
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

Krystian pisze:2013 minus 1994 jak w języku polskim ukazały się Chrześcijańskie Pisma Greckiedaje wynik 19
powtarzam jeszcze raz, że osoba z którą studiowałem, mówiła mi o palu
I nie sprawdziłeś w Biblii, gdzie jak byk stało: krzyż? ;-)

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Krystian pisze:
AEliot pisze:Czyż 40 minus 22 nie daje czasem 18 (czyli Twojego wieku, o którym wspomniałeś)?
Oczywiście w świetle najnowszych doniesień, będzie to: 40 - 19 = 21 (czyli miało to miejsce 21 lat temu)
2013 minus 1994 jak w języku polskim ukazały się Chrześcijańskie Pisma Greckie
daje wynik 19
powtarzam jeszcze raz, że osoba z którą studiowałem, mówiła mi o palu
Krystianie drogi...
Zatem to wydarzenie miało miejsce 19 lat temu a Ty miałeś wówczas 21 lat - zgadza się? :-P
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

AEliot pisze:
Krystian pisze:
AEliot pisze:Czyż 40 minus 22 nie daje czasem 18 (czyli Twojego wieku, o którym wspomniałeś)?
Oczywiście w świetle najnowszych doniesień, będzie to: 40 - 19 = 21 (czyli miało to miejsce 21 lat temu)
2013 minus 1994 jak w języku polskim ukazały się Chrześcijańskie Pisma Greckie
daje wynik 19
powtarzam jeszcze raz, że osoba z którą studiowałem, mówiła mi o palu
Krystianie drogi...
Zatem to wydarzenie miało miejsce 19 lat temu a Ty miałeś wówczas 21 lat - zgadza się? :-P
I to już z uwzględnieniem lat przestępnych :-P ;-)

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Bob pisze:I nie sprawdziłeś w Biblii, gdzie jak byk stało: krzyż?
byłem młody i łykałem wszystko jak pelikan
ponadto pionier podał mi werset, gdzie jest napisane, że Jezus został zawieszony na drzewie
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Krystian pisze:
Bob pisze:I nie sprawdziłeś w Biblii, gdzie jak byk stało: krzyż?
byłem młody i łykałem wszystko jak pelikan
ponadto pionier podał mi werset, gdzie jest napisane, że Jezus został zawieszony na drzewie
Biblia Tysiąclecia:

Dz 5:30 bt "Bóg naszych ojców wskrzesił Jezusa, którego wy straciliście, zawiesiwszy na drzewie."

Dz 10:39 bt "A my jesteśmy świadkami wszystkiego, co zdziałał w ziemi żydowskiej i w Jeruzalem. Jego to zabili, zawiesiwszy na drzewie."
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ostatnio zmieniony 09 wrz 2013, 12:25 przez Jachu, łącznie zmieniany 1 raz.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »


Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Powtórzę,bo Bob mnie przeskoczył:

http://translate.google.pl/?hl=pl&tab=w ... krzy%C5%BC
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

pozwole sobie tu jeszcze wkleic to co napisalam wwatku :Litera czy Duch..do dezertera..:


pytanie brzmi: czy jestesmy swiadomi na kogo sie nawracamy.. ?
gdyz nawrocenie na Boga..nic nam nie da..gdy nie nawrocimy sie na Jego Syna..
czyli zrozumiemy dar jaki Bog daje ludzkosci w swoim Synu..w Jego ofierze za grzechy .i wzieciu calego gniewu Boga..na siebie..(Iz 53:3)


pismo wyraznie podaje ,,kto nie ma syna nie ma Ojca..

tak wiec centralna postacia N.T i warunkiem podobania sie Bogu Ojcu jest wiara w Syna..?

a dlaczego Syna..?

i czy sama wiara po prostu w samo istnienie Syna ma jaks wartosc..?

z pewnoscia nie..
gdyz Syn ma wartosc ppoprzez swa ofiare zmycia swa krwia grzechow ludzkosci..:)

czyli ofiara (poswiecenie dla ludzkosci) czyni go wartosciowym dla Ojca ..a wiec i z woli Ojca dla nas..:)

bo to Syn poprzez ofiare dokonal pojednania nas z Ojcem zmywajac z nas nasze grzechy..(Iz 53:3),

Ofiara Jezusa ... jej wartosc,,a wiec uznanie potzreby przyjecia jej przez kazdego z nas

(nie przyjmie jej nikt..kto nie czuje sie grzesznym..(martwym) co widzimy na przykladzie Zydow) ..jest centralnym tematem N.T..:)

bez tego ani rusz..
i smiem twierdzic iz caly S.T rowniez skupial sie na zapowiedzi relizacji zamierzen Bozych..ktorych podstawa jest wlasnie Chrystus wraz ze swoja ofiara rzecz jasna..:)

mysle ze precyzyjnie sie wyrazam,..:)

tak wiec nie rozumiem..umniejszania roli Jezusa..w planie Bozym..przez niektorych chrzescijan..i gloszenie glownie Krol..Bozego bez stawiania akcentu glownego na Krola tegoz Krolestwa..:)
przeciez wola Boza jest postawienie Jezusa na pierwszym planie..i uzaleznienie zbawienia od wlasnie Jego -Jezusa osoby.. innej drogi procz wiary w Tego..ktory za nas zlozyl ofiare przeblagalna nie ma ;-)
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2013, 15:31 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”