Czy Swiadkowie Jehowy glosza Chrystusa ukrzyzowanego..?

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Czy Swiadkowie Jehowy glosza Chrystusa ukrzyzowanego..?

Post autor: ata333 »

(upalowanego..?????) nie wiem jak to odmienic.. :-D


czy ze wzgledu na trudnosc odmiany tego slowa..podczas ewangelizacji omijaja ten watek bedacy Moca i Sednem Dobrej Nowiny... :-P

a na powaznie..: czy podczas gloszenia stosujecie sie do nauki Pawla z 1-go listu do Koryntian..?



Przekład Dosłowny (2002)

1Co 1:10-25 bpd

(17) Chrystus bowiem nie posłał mnie chrzcić, ale głosić ewangelię, nie w mądrości słowa, aby krzyż Chrystusa nie został pozbawiony mocy. (18) Gdyż Słowo o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, dla nas jednak, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą. (19) Napisano bowiem: [Zniszczę mądrość mądrych i udaremnię rozwiązania rozumnych]. (20) Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego wieku? Czy Bóg nie uczynił głupstwem mądrości tego świata? (21) Bo skoro świat przez swoją mądrość nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, spodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupotę głoszonego poselstwa. (22) Podczas gdy Żydzi domagają się znaków, a Grecy szukają mądrości, (23) my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie skandal, a dla pogan głupstwo, (24) natomiast dla powołanych — i Żydów, i Greków — zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą. (25) gdyż to, co głupie u Boga, jest mądrzejsze od ludzi, i to, co słabe u Boga jest mocniejsze od ludzi."

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

ata333 pisze:czy podczas gloszenia stosujecie sie do nauki Pawla z 1-go listu do Koryntian..?
Tak :->
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

AEliot pisze:Tak
a jak to wyglada w praktyce..?

czy uznajecie iz wiara w Moc ofiary Chrystusa (pala Chrystusowego)..jest okazaniem skruchy...a wiec warunkiem zbawienia..?

czy oglaszanie dobrej Nowiny ma na celu uzmyslowienie adeptowi,,jak wazna to rzecz w zyciu chrzescijanina..?
ze jest to podstawa chrzescijanstwa ( skrucha czyli UZNANIE W SOBIE GRZECHU..?)

czy glosicie raczej tylko Krolestwo Boze..czyli nastanie sprawiedliwosci i unicestwienie w Armagedonie wszystkich zlych istot..tzn..istot sprzeciwiajacych sie Bogu..?

bo z tym sie wielokrotnie osobiscie spotkalam..)

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

AEliot pisze:
ata333 pisze:czy podczas gloszenia stosujecie sie do nauki Pawla z 1-go listu do Koryntian..?
Tak :->
Nie głoszę od jakiegoś czasu to nie wiem jak teraz, ale "za moich czasów" głosiliśmy :->
I co godne podkreślenia, w formie dalekiej od Jezusomanii.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Bob pisze: Nie głoszę od jakiegoś czasu to nie wiem jak teraz, ale "za moich czasów" głosiliśmy
I co godne podkreślenia, w formie dalekiej od Jezusomanii.
dlatego pytam,,czy gloszenie bylo oparte na nauce Pawla z listu do Koryntian..?

czyli na gloszeniu Chrystusa i to ukrzyzowanego..?

)zaczynam zcoraz bardziej rozumiec cala doktryne antyJezusowa organizacji..).. ;-)

jakze wiele rzeczy mi to forum pomoglo zobaczyc i zrozumiec.. :-D

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

mnie sie wydaje,,iz caly problem tkwi w tym..iz lliczne denominacje nie glosza udziom nauki biblijnej wg listow Pawla (1 kor) Chrystusa Ukrzyzowanego..:)

gdyby ludiom glosilo sie Jezusa zgodnie z Boblia..kazdy bylby swiadomy..na co i na kogo sie nawraca..:)

Chrystus ukrzyzowany bowiem..to Chrustus umierajacy za nasze grzechy..

Chrystus jest ofiara przeblagalna..za grzechy swiata..nie tylko grzech Adama..zgodnie z Izajasza 53..on wszystkie nasze grzechy wzial na siebie,,i caly gniew Boga..za te grzechy ..czyli cala kare..
dlatego tak mocno byl poraniony..


malo tego..ten..komu gloszona na wstepie zgodnie z nauka Pawla jest Ofiara Jezusa..aby ja przyjac w pelni swiadomosci..musi uznac swoj grzech..
inaczej ofiara dla niego jest daremna..bezoowcna..
skoro bowiem..Chrysus ukrzyzowany znaczy umarly za nasze grzechy..w ofierze przeblagalnej,,i odlkupienczej..to moze go przyjac tylko taka osoba,,ktora swiadomie wyzna w akcie nawrocenia swoj grzech..a wiec potzrebe przyjecia tejze ofiary..:)


wiecej......
w akcie nawrocenia dokonuje sie tym samym akt skruchy..uznanie swej gzresznosci..:)
dlatego Pawel tak ceni i chwali sie gloszeniem takiej marnosci dla wielkich swiata..jak Chrystus Ukrzyzowany..i tak wielka ranga okresla krzyz Chrystusowy,,czyli Ofiare Chrystusa..(nie krzyz jako symbol)...


nawraca sie na Chrystusa ukrzyzowanego tylko ten..ktory czuje jako grzesznik potzrebe usprawiedliwienia..czyli czujac sie martwy(poprzez swoj grzech) pragnie wody zywej..:)

Chrystus jest zrodlem jak wiemy wody zywej..:)


moim zdaniem zgodnie se slowami Jezusa powinnismy glosic zblizajace sie Krolestwo Boze..ktorego krol Syn Bozy Jezus Chrystus oddal zycie w ofierze odkupienczej i zgladzajacej grzechy ludzkosci ,,wiec ktory jest Chrystusem ukrzyzowanym za nasze wystepki..a usprawiedliwony bedzie ten..ktory w Niego uwierzy,,czyli uwierzy w moc ofiary ,,ktora przeciez dotyczy kazdego z nas..

uwierzy w MOC ofiary jesli uzna potzrebe tej ofiary dla samego siebie..czyli uzna potzrebe zgladzenia swojego grzechu..

to nic innego jak skrucha..do ktorej nawolywal Jan Chrzciciel..:)

co znamiennie,,jeszcze : Zydzi nie uwierzyli,,gdyz nie uznali swojego grzechu,,jako usprawiedliwieni w Ojcu swym Abrahamie..czyli nie uznali potzreby Chrustusa ukrzyzowanego jako cos potzrebnego dla siebie..
czekali na Krola ,,ktory przywroci im dawne miejsce w zyciu doczesnym..nie duchowym..czyli takiego..ktory oczysci ich z grzechow..:)

za chwilke wkleje odpowiedni cytat ..:)
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2013, 23:14 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

oto cytat,,odnoszacy sie do tego..dlaczego Zydzi nie uwierzyli w Jezusa..:
W Encyclopaedia Judaica czytamy:

„Żydzi z okresu rzymskiego [wierzyli, że Mesjasz] zostanie powołany przez Boga, by skruszyć jarzmo pogan i objąć władzę nad odrodzonym królestwem Izraela” (Jerozolima 1971, t. 11, szp. 1407). Chcieli się wyzwolić spod jarzma rzymskiego. Dzieje żydowskie poświadczają, że na podstawie mesjańskiego proroctwa z Daniela 9:24-27 niektórzy Żydzi oczekiwali Mesjasza w I wieku n.e. (Łuk. 3:15). Ale proroctwo to łączyło z jego przyjściem ‛zgładzenie grzechu’, a z 53 rozdziału Izajasza wynika, że sam Mesjasz miał umrzeć, aby to umożliwić. Większość Żydów nie uważała jednak za konieczne, by ktoś musiał umrzeć za ich grzechy. Wierzyli oni, że Bóg uznaje ich za prawych, bo wywodzą się od Abrahama. W A Rabbinic Anthology (Antologia pism rabinicznych) powiedziano: „[Zasługa] Abrahama jest tak ogromna, że może on być przebłaganiem za wszelkie popełnione przez Izraela marności i wypowiedziane przezeń kłamstwa na tym świecie” (C. Montefiore i H. Loewe, Londyn 1938, s. 676). Odrzucając Jezusa jako Mesjasza, Żydzi spełnili proroctwo, które mówiło o nim: „Wzgardzony był i odtrącony przez ludzi” (Izaj. 53:3, Bp).
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

ata333 pisze:moim zdaniem zgodnie se slowami Jezusa powinnismy glosic zblizajace sie Krolestwo Boze..ktorego krol Syn Bozy Jezus Chrystus oddal zycie w ofierze odkupienczej i zgladzajacej grzechy ludzkosci
ŚJ dokładnie to głoszą :-D
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Czy Swiadkowie Jehowy glosza Chrystusa ukrzyzowanego..?

Post autor: EMET »

ata333 pisze:(upalowanego..?????) nie wiem jak to odmienic.. :-D


czy ze wzgledu na trudnosc odmiany tego slowa..podczas ewangelizacji omijaja ten watek bedacy Moca i Sednem Dobrej Nowiny... :-P

a na powaznie..: czy podczas gloszenia stosujecie sie do nauki Pawla z 1-go listu do Koryntian..?



Przekład Dosłowny (2002)

1Co 1:10-25 bpd

(17) Chrystus bowiem nie posłał mnie chrzcić, ale głosić ewangelię, nie w mądrości słowa, aby krzyż Chrystusa nie został pozbawiony mocy. (18) Gdyż Słowo o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, dla nas jednak, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą. (19) Napisano bowiem: [Zniszczę mądrość mądrych i udaremnię rozwiązania rozumnych]. (20) Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego wieku? Czy Bóg nie uczynił głupstwem mądrości tego świata? (21) Bo skoro świat przez swoją mądrość nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, spodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupotę głoszonego poselstwa. (22) Podczas gdy Żydzi domagają się znaków, a Grecy szukają mądrości, (23) my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie skandal, a dla pogan głupstwo, (24) natomiast dla powołanych — i Żydów, i Greków — zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą. (25) gdyż to, co głupie u Boga, jest mądrzejsze od ludzi, i to, co słabe u Boga jest mocniejsze od ludzi."


EMET:
"zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą.".

Akcent jest zatem kładziony na Postać Jezusa Chrystusa i to co dokonał: nie zaś na narzędzie jako takie [o takim bądź innym kształcie].
Jezus 'wzgardził hańbą i zniósł staurosa' - vide: do Hebrajczyków 12:2, 3.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

AEliot pisze:Tak
piszesz nieprawdę, chyba, że światło się zmieniło
jak miałem osiemnaście lat to studiowałem ze ŚJ
i wyraźnie mi mówili, że nasz Pan Jezus umarł na palu, a nie na krzyżu
powołując się na wyraz staurus
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Krystian pisze:
AEliot pisze:Tak
piszesz nieprawdę, chyba, że światło się zmieniło
jak miałem osiemnaście lat to studiowałem ze ŚJ
i wyraźnie mi mówili, że nasz Pan Jezus umarł na palu, a nie na krzyżu
powołując się na wyraz staurus
Daj spokój Krystianie ;-)
Jeśli doszło do cytowanie z Biblii to... nie mieliśmy jeszcze wówczas PNŚ. Zatem ŚJ musieli przeczytać "krzyż", bo tak było w tekście 8-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

[center]DWA RODZAJE EWANGELII,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ I APOSTOŁOWIE[/center]

1 Kor.1...(23) my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie skandal, a dla pogan głupstwo, (24) natomiast dla powołanych &#8212; i Żydów, i Greków &#8212; zwiastujemy (obecnego w nich) Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą.

[center]PAWEŁ GŁOSIŁ EWANGELIĘ CHRYSTUSOWĄ O OBECNYM W NAS WSZYSTKICH CHRYSTUSIE,SŁOWIE BOŻYM[/center]
Paweł głosicielem ewangelii chrystusowej (BiZTB, BW)

1 Kol.1.24-29

(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
(26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.


Fragment wersetu 27 w BW jest przetłumaczony jako "Chrystus w was".W pozostałych tłumaczeniach występuje "Chrystus:

- pośród was, (BT)
- pośród nas, (BP)
- wśród was, (BW-P)
-między wami, (BG, BBrz)
- w Jedności z wami (PNŚ)

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł dotyczyła Chrystusa,prawdziwego Słowa Bożego,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.Musiała zawierać też wyjaśnienie,na czym polega droga do zbawienia,którą podąża się za obecnym w nas Chrystusem po przyjęciu go jako Pana i Osobistego Zbawiciela.

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł powinna mieć taką treść w NT:

1 Kol.1 (27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w nich, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby prowadził go do zbawienia obecny w nim Chrystus.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

AEliot pisze:Jeśli doszło do cytowanie z Biblii to... nie mieliśmy jeszcze wówczas PNŚ.
przestań pisać nie prawdę ja mam w domu przekład PNŚ
jest napisane wyraźnie

wydanie z roku 1984
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

Krystian pisze:wydanie z roku 1984
Może to kwestia słabego oświetenia: Chrześcijańskie Pisma Greckie po polsku wyszły w 1994 r.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Bob pisze:
Krystian pisze:wydanie z roku 1984
Może to kwestia słabego oświetenia: Chrześcijańskie Pisma Greckie po polsku wyszły w 1994 r.
zgadza się, też je mam
ale , jeszcze raz podkreślam, że osoba z którą studiowałem twierdziła na 100%
że Jezus umarł na palu, nie na krzyżu
odnośnie roku wydania to całość po polsku to 1997
chrześcijańskie pisma greckie, tak jak napisałeś 1994
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”