Kłamstwo.

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Nie mogło być dnia bez planet.
Bo dni są na planetach i na każdej mają inną długość.
;-)
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

milo-ds7
Posty: 461
Rejestracja: 07 kwie 2013, 16:55

Post autor: milo-ds7 »

Dezerter pisze:Podwójnie ośmieszasz siebie i swój kościół
wiarą w to, że ziemia i ludzie mają 7000-5000 lat - nawet nie będę komentował tego ciemnogrodu - odsyłam do odpowiednich wątków
Jezusowi też ubliżano ale nawet się nie bronił gdyż wiedział :
Mat.13:(14) Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza: Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie. (15) Bo stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił.

Ja mam nadzieję, że przejrzysz.
Uwierzyć w siedmio-dniowy okres stworzenia, potop, czy wiele innych nieprawdopodobnych wydarzeń biblijnych wymaga takiej samej wiary jak uwierzyć w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jednak to wszystko uczynił Bóg. Z naukowego punktu widzenia cuda są niemożliwe dlatego naukowcy odrzucają Biblię i Tego Boga. Jeśli nie ma cudów to wszystko musiało powstać z niczego. Wymyślono więc „Matkę Naturę”, króra przez miliardy lat wszystkim pokierowała selekcjonując przemiany we właściwym kierunku. Oczywiście tutaj nikt nie kwestionuje „małych” cudów jak powstanie życia w formie bakterii. Jednak połączenie ze sobą tysięcy atomów i cząsteczek w jedną całość w zaplanowany i uporządkowany sposób aby zaczęło to żyć dla „Matki Natury” nie było problemem bo miała nieograniczoną ilość czasu. Dla naukowców jednak nadal pozostaje problemem stworzenie życia w jakiejkolwiek postaci chociażby małego ziarnka zboża.

1Kor.1:18 ”Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia. (19) Napisane jest bowiem: Wytracę mądrość mędrców, a przebiegłość przebiegłych zniweczę.(20)Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?”

Mat.24:(37)”A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego.(38)Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki,(39) i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego.”

1Kor.15:(13)”Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał. (14)A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara.”

milo-ds7
Posty: 461
Rejestracja: 07 kwie 2013, 16:55

Post autor: milo-ds7 »

Dżej pisze:Nie mogło być dnia bez planet.
Bo dni są na planetach i na każdej mają inną długość.
Długość dnia na planetach wynika z ich indywidualnej prądkości obrotowej wokół własnej osi względem słońca. Stworzenie słońca i planet w czwartym dniu współgra ze sobą - nie ma żadnej sprzeczności. Probujesz udowodnić, że Bóg o czymś zapomniał...

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Dżej pisze:- wszak nie trzeba myśleć by powiedzieć prawdę...lecz by coś wymyślić
nieprawda. Kłamać jest o wiele łatwiej, bo bezmyślnie. Wówczas nie wtrafisz w prawdę.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Dżej
Kłamstwo!
Tak, brawo !!! taki jest temat tego wątku ;-)
Myślałem, że jesteś poważniejszy :-?
Ja tam żadnego kłamstwa nie znajduję - proszę zacytować konkretne zdanie i udowodnić kłamstwo
albo nie trolować
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2013, 21:55 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

milo-ds7 pisze: ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli
święte słowa
amen
Daj im Panie światło zrozumienia twego Słowa, by go nie ośmieszali przed światem :-(

W potop oczywiście wierze, że miał miejsce "w całym świecie", który ludzie niezmotoryzowani mogli ogarnąć , czyi potop regionalny. Na bliskim wschodzi zdarzył się np ok. 13 000 lat temu w końcowej fazie epoki lodowcowej.
A poza tym jest wiele świadectw pozabiblijnych- wcześniejszych o potopie z wielu ludów na świecie. Nie wiem czy wiesz, a zresztą wiem, że nie wiesz, bo według ciebie Ziemi wówczas jeszcze nie było, według ustaleń naukowców, poziom wód od epoki lodowcowej do dziś podniósł się o 100 metrów! Czyż to nie był dla człowieka epoki kamiennej - potop?
Ale na pewno nie było tak, że przeżył go tylko Noe z rodziną i ze zwierzętami po parze z każdego gatunku. Czy wiesz ile mamy gatunków zwierząt lądowych jest na świecie
ponad milion x 2 to dwa miliony zwierzaków na arce - ogarniasz jeszcze?, czy już przestać,
a Noe z rodziną je karmił przez 30 dni (zakładam 10 dni głodówki) byś ogarnął tą górę siana i owoców jakie Noe musiał załadować na .... drugą Arkę ... z prowiantem...
Rozumiesz choć trochę do jakich absurdów doprowadza wiara w historyczny opis początku księgi rodzaju?
Rozumiesz, czemu żaden zdroworozsądkowy wykształcony człowiek nie może w taki opis uwierzyć, rozumiesz czemu młodzież odchodzi od chrześcijaństwa
Początek księgi rodzaju nie jest opisem historycznym, bo został spisany tysiące tat po wydarzeniach, które opisuje... więc opis siłą, rzeczy jest opisem, symbolicznym, mitycznym, przekazanym w formie mitu o Adamie, Ewie , potopie itd. Ale jest opisem prawdziwym - w sensie, że przekazuję nam prawdę :
- człowiek i cały wszechświat jest stworzony przez i z woli Stwórcy
- człowiek jest koroną stworzenia i ma Ziemię czynić sobie podaną, jak dobry władca, który ma dbać o Ziemię i stworzenia żywe
- człowiek został stworzony Z miłości i dla doskonałego rajskiego życia, ale w tą sielankę wmieszał się wąż/upadły anioł i natura ludzka uległa skażeniu i jest jak jest...
apeluję o opamiętanie i myślenie - to nie boli
a Pan po to dał nam mózg i intelekt, by z niego korzystać
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Dezerter pisze: Pan po to dał nam mózg i intelekt, by z niego korzystać
ponad rok miotały fale Arkę Noego aby w końcu wylądowała niedaleko miejsca startu
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

milo-ds7
Posty: 461
Rejestracja: 07 kwie 2013, 16:55

Post autor: milo-ds7 »

Dezerter pisze:A poza tym jest wiele świadectw pozabiblijnych- wcześniejszych o potopie z wielu ludów na świecie. Nie wiem czy wiesz, a zresztą wiem, że nie wiesz, bo według ciebie Ziemi wówczas jeszcze nie było, według ustaleń naukowców, poziom wód od epoki lodowcowej do dziś podniósł się o 100 metrów! Czyż to nie był dla człowieka epoki kamiennej - potop?
Ale na pewno nie było tak, że przeżył go tylko Noe z rodziną i ze zwierzętami po parze z każdego gatunku. Czy wiesz ile mamy gatunków zwierząt lądowych jest na świecie
To o czym piszesz na tyle różni się od sprawozdania biblijnego, że możesz napisać nową księgę biblijną jakich zresztą wiele (Apokktfy). Treść ich jest podobna do prawdy. Przynajmniej uwierz w słowa Jezusa:

Mat.24:(37)”A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego.(38)Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki,(39) i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego.”
Biblijny potop pochłonął wszystkich, którzy nie schronili się w ARCE. w." 20 Wody się więc podniosły na piętnaście łokci ponad góry i zakryły je. 21 Wszystkie istoty poruszające się na ziemi z ptactwa, bydła i innych zwierząt i z wszelkich jestestw, których było wielkie mnóstwo na ziemi, wyginęły wraz ze wszystkimi ludźmi." "

A więc nie pozostało suchego lądu. Gdy przyjdzie Jezus - zbawi swój Kościół z łaski przez wiarę w Jego Słowo. Dzisiaj też mamy symboliczną "ARKĘ" w której możemy się schronić. Nie przez przypadek skrzynia przymierza, w której były tablice kamienne z Bożymi Przykazaniami nazwana była ARKĄ.

Obj.12:17 I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa."

Jeśli chodzi o liczbę dzisiejszych gatunków zwierząt to jest ono wielokrotnie większa od liczbygatunków zwierząt stworzonych. Np: pies, wilk, lis itp stanowiły kiedyś jeden gatunek. Wystarczy przyjżeć się rasom psów i pomyśleć...
Zwierzęta zabrane przez Noego były młodymi osobnikami, więc nie zjadały dużo. Łatwiejj jest wyśmiewać się niż pomyśleć inczej...
Dezerter pisze:rozumiesz czemu młodzież odchodzi od chrześcijaństwa
Kościół RK nie wierzy w biblijny kreacjonizm a i tak młodzież odchodzi .
Dezerter pisze:Początek księgi rodzaju nie jest opisem historycznym, bo został spisany tysiące tat po wydarzeniach, które opisuje... więc opis siłą, rzeczy jest opisem, symbolicznym, mitycznym, przekazanym w formie mitu o Adamie, Ewie , potopie itd. Ale jest opisem prawdziwym - w sensie, że przekazuję nam prawdę :
Co to jest prawda? Nazwanie Słowa Bożego mitem - to kłamstwo
Gdzie w procesie ewolucji jest BOŻE STWARZANIE roślin, zwierząt, ludzi... przecież nauka odrzuca działalność BOGA. W szkołach uczą o ewolucji BEZ BOGA ...

Rodz.1:27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę."
według ustaleń naukowców, poziom wód od epoki lodowcowej do dziś podniósł się o 100 metrów! Czyż to nie był dla człowieka epoki kamiennej - potop?
- przy założeniu, że do dziś jest epoka kamienna a najwyższe góry mają niecałe 100m

1Kor.1:18”Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia. (19) Napisane jest bowiem: Wytracę mądrość mędrców, a przebiegłość przebiegłych zniweczę.(20)Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?”

Rzym.1:18 Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. 19 To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. 20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy5. 21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę6 niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów".

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

leszed pisze:
Dżej pisze:- wszak nie trzeba myśleć by powiedzieć prawdę...lecz by coś wymyślić
nieprawda. Kłamać jest o wiele łatwiej, bo bezmyślnie. Wówczas nie wtrafisz w prawdę.
Bezmyślne kłamstwo zbyt łatwo by się ujawniło.
To już lepiej powiedzieć od razu prawdę.
Zwłaszcza, że czasami to w nią komuś najtrudniej uwierzyć.
Dezerter pisze:Dżej
Kłamstwo!
Tak, brawo !!! taki jest temat tego wątku ;-)
Myślałem, że jesteś poważniejszy :-?
Ja tam żadnego kłamstwa nie znajduję - proszę zacytować konkretne zdanie i udowodnić kłamstwo
albo nie trolować
Myślałem, że wykazałem.
Napisałem od strony ateisty bo nim jestem jak myślę i gdzie to jest niezgodne z tym co zostało napisane.
Co do powagi to zdążę być po tysiąckroć poważny w trumnie.
Tylko kiedy żyć?
Poza tym pisałem na serio, ale cóż...skoro uważasz, że pisanie z serca jest niepoważne to nie mam pytań.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

milo-ds7 pisze:o o czym piszesz na tyle różni się od sprawozdania biblijnego, że możesz napisać nową księgę biblijną jakich zresztą wiele (Apokktfy). Treść ich jest podobna do prawdy. Przynajmniej uwierz w słowa Jezusa:
jesteś dobrym przykładem - przepraszam, że na ciebie wypadło - do czego prowadzi zasada sola scriptora - jeśli dla ciebie wszystkie książki świata to apokryfy, to nie rozumiesz nawet pojęcia apokryf
... kompromituj się i swój kościół dalej
albo obejrzyj film o historii ziem biblijnych
może kamienie do ciebie przemówią
http://www.filmy-dokumentalne.pl/w-kolebce-bogow/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

milo-ds7
Posty: 461
Rejestracja: 07 kwie 2013, 16:55

Kłamstwo

Post autor: milo-ds7 »

Dezerter pisze:
milo-ds7 pisze:o o czym piszesz na tyle różni się od sprawozdania biblijnego, że możesz napisać nową księgę biblijną jakich zresztą wiele (Apokktfy). Treść ich jest podobna do prawdy. Przynajmniej uwierz w słowa Jezusa:
jesteś dobrym przykładem - przepraszam, że na ciebie wypadło - do czego prowadzi zasada sola scriptora - jeśli dla ciebie wszystkie książki świata to apokryfy, to nie rozumiesz nawet pojęcia apokryf
... kompromituj się i swój kościół dalej
albo obejrzyj film o historii ziem biblijnych
może kamienie do ciebie przemówią
http://www.filmy-dokumentalne.pl/w-kolebce-bogow/
Mówimy o kwestiach wiary a nie o całej twórczości ludzkiej dlatego podałem przykład niekanonicznych ksiąg biblijnych -"Apokryfów" - jeśli nie rozumiesz.

Widzę, że nie masz co odpowiedzieć na moje argumenty.

z podanego linku :
Mieszczące się na terenie Turcji prehistoryczne sanktuarium, Göbekli Tepe, stanowi źródło współczesnej wiedzy o prehistorycznym człowieku. Struktura, której powstanie datowane jest na ponad dziesięć tysięcy lat przed naszą erą, jest najstarszą stworzoną przez ludzi konstrukcją tego typu na świecie.
10 tyś lat (minus tendencyjna pomyłka) to jeszcze nie rzekome miliony lat istnienia człowieka
Najstarsi ludzie pojawili się ponad 2,5 mln lat temu, prawdopodobnie w Południowej
Afryce...
[URL=http://]http://pl.wikipedia.org/wiki/Antropogeneza[/URL]

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Dżej pisze:leszed napisał/a:
Dżej napisał/a:
- wszak nie trzeba myśleć by powiedzieć prawdę...lecz by coś wymyślić
nieprawda. Kłamać jest o wiele łatwiej, bo bezmyślnie. Wówczas nie wtrafisz w prawdę.
Bezmyślne kłamstwo zbyt łatwo by się ujawniło.
To już lepiej powiedzieć od razu prawdę.
Zwłaszcza, że czasami to w nią komuś najtrudniej uwierzyć
Nie zmienia to faktu, że aby powiedzieć prawdę, trzeba myśleć i to logicznie. Następnie mówiąc lub nie mówiąc podejmuje się decyzję, czy załóżmy prawda zostanie przekazana. Bo można przekazać nieprawdę lub kłamstwo jeszcze. W momencie podejmowania decyzji, łatwo jest sięgnąć po obiegowe słowo czy opinię zgodnie z jakimś własnym ukształtowaniem i interesem. Prawda jest tymczasem bezinteresowna.

Wybiórczość w stosowaniu mówienia prawd to inny problem, po stronie negatywnej to już próba służenia dwóm panom. Kalkulacje, by wreszcie się przyznać itd. jest z tym powiązane. Zauważ, jest to etap przejściowy. Niektórzy wolą umrzeć dla swojego pana.

Bezmyślne kłamstwo może jeszcze nie być zgodne z czyimś interesem, stąd rodzaj: kłamstwa perfidne - i myślę, że przeciwko temu występuje szczególnie Bóg.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

milo-ds7
Posty: 461
Rejestracja: 07 kwie 2013, 16:55

Post autor: milo-ds7 »

Dezerter pisze:jesteś dobrym przykładem - przepraszam, że na ciebie wypadło - do czego prowadzi zasada sola scriptora
Dziękuje za uznanie. Wiele osób deklaruje zasadę "Sola scriptura" lecz odrzuca ją ze względu na presję nauki i społeczeństwa. To gorsze od KŁAMSTWA - to jest OBŁUDA.
Sola scriptura (łac. jedynie Pismo) – jedna spośród pięciu zasad protestantyzmu, stanowiąca formalną zasadę teologiczną, w odróżnieniu od zasad materialnych – solus Christus, sola gratia oraz sola fide. Głosi, że Pismo Święte jest samowystarczalnym źródłem wiary chrześcijańskiej, a w konsekwencji – jedynym autorytetem Kościoła rozstrzygającym w kwestiach wiary i praktyki. Stąd też, w myśl zasady sola scriptura, a w przeciwieństwie do doktryny katolickiej i prawosławnej, protestantyzm nie uznaje tradycji i ustaleń Kościoła za normatywne instancje dla wiary chrześcijańskiej.
zaczepnięte z http://pl.wikipedia.org/wiki/Sola_scriptura !!!
Mat.4: (2) A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. (3) Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem . (4) Lecz on mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.
[URL=http://]http://pl.wikipedia.org/wiki/Sola_scriptura[/URL]

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

leszed pisze:
Dżej pisze:leszed napisał/a:
Dżej napisał/a:
- wszak nie trzeba myśleć by powiedzieć prawdę...lecz by coś wymyślić
nieprawda. Kłamać jest o wiele łatwiej, bo bezmyślnie. Wówczas nie wtrafisz w prawdę.
Bezmyślne kłamstwo zbyt łatwo by się ujawniło.
To już lepiej powiedzieć od razu prawdę.
Zwłaszcza, że czasami to w nią komuś najtrudniej uwierzyć
Nie zmienia to faktu, że aby powiedzieć prawdę, trzeba myśleć i to logicznie. Następnie mówiąc lub nie mówiąc podejmuje się decyzję, czy załóżmy prawda zostanie przekazana. Bo można przekazać nieprawdę lub kłamstwo jeszcze. W momencie podejmowania decyzji, łatwo jest sięgnąć po obiegowe słowo czy opinię zgodnie z jakimś własnym ukształtowaniem i interesem. Prawda jest tymczasem bezinteresowna.

Wybiórczość w stosowaniu mówienia prawd to inny problem, po stronie negatywnej to już próba służenia dwóm panom. Kalkulacje, by wreszcie się przyznać itd. jest z tym powiązane. Zauważ, jest to etap przejściowy. Niektórzy wolą umrzeć dla swojego pana.

Bezmyślne kłamstwo może jeszcze nie być zgodne z czyimś interesem, stąd rodzaj: kłamstwa perfidne - i myślę, że przeciwko temu występuje szczególnie Bóg.
Wcale nie trzeba myśleć, prawda jest oczywista, chyba, że mowa o przykrej prawdzie.
Nie słyszałem jeszcze o bezmyślnym kłamstwie, w jakich niby miałoby być okolicznościach i czy jest takie jasne, oczywiste, że nie trzeba wcale myśleć?
W takim razie pisarze mogą nie myśleć by stworzyć jakąś historię, nic nie wymyślają a co za tym idzie nie mają do książki praw.

ps. Wolę te źródła:
http://www.gotquestions.org/Polski/sola-scriptura.html
http://www.analizy.biz/marek1962/solascriptura.htm
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

milo-ds7
Posty: 461
Rejestracja: 07 kwie 2013, 16:55

Post autor: milo-ds7 »

Dżej pisze:ps. Wolę te źródła:
http://www.gotquestions.o...-scriptura.html
http://www.analizy.biz/marek1962/solascriptura.htm
Pierwsza http dokładnie oddaje to w co wierzę i polecam odpowiedź na zadane kiedyś przez Ciebie pytanie
[URL=http://]http://www.gotquestions.org/Polski/wiek-ziemi.html[/URL]
Druga prezentuje typową katolicką filozofię zamiast teologi biblijnej - nie do przyjęcia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”