Czy Jehowa jest wieloosobowy?

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

No. Bóg chrześcijan jest w Trójcy. Z czym masz problem?
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Quinque pisze:No. Bóg chrześcijan jest w Trójcy. Z czym masz problem?
EMET:
Chrześcijan - być może Tak; lecz Bóg chrystian - NIE! Bóg Biblii -- Jeden jedyny w jednej Osobie.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

EMET pisze:
Quinque pisze:No. Bóg chrześcijan jest w Trójcy. Z czym masz problem?
EMET:
Chrześcijan - być może Tak; lecz Bóg chrystian - NIE! Bóg Biblii -- Jeden jedyny w jednej Osobie.


Stephanos, ps. EMET

Bogiem Zydow jest Jahwe.

Bogiem objawionym przez Syna Bozego jest Ojciec, o ktorym wiemy, ze jest MILOSCIA i na 100% wiemy takze, ze nie jest to Jahwe. A wiemy to stad, ze Jezus zapewnil. : "Kto mnie widzial, widzial Ojca" :->...a wiec Ojciec i Jezus nie moga byc kojarzeni z Jahwe.

Jahwe jest czescia skladowa chrzescijanskiej trojcy, ktorej nikt nie jest w stanie pojac, bo to jest wylacznie kwestia " wiary, ktora jest pewnoscia ":->

Jak moze byc wiara pewnoscia, tez nikt nie jest w stanie wyjasnic, bo nie da sie przeciez wyjasnic czegos , co przeczy logice.

Czy SJ sa chrystianami...?...od kiedy...? Bo ci, ktorzy mnie swego czasu nawiedzali, twierdzili, ze sa prawdziwymi chrzescijanami, a "nominalne chrzescijanstwo" ze to "religia falszywa", opisana w Apokalipsie jako "Babilon Wielki".

Ale nie mialam od dawna kontaktu ze SJ....byc moze nie jestem na biezaco ;-)

Bog Biblii wystepuje zawsze pojedynczo, tyle tylko, ze ST i NT przedstawiaja rozne wizerunki pojedynczych Bogow.

Do tego nalezy jeszcze dodac, ze Pawel z Tarsu robi szpagat pomiedzy tymi wizerunkami...a chrzescijanstwo- chyba w ramach tego szpagatu- tworzy trojce, w ktora kazdy chrzescijanin musi wierzyc i nie zadawac glupich pytan... :-D

EMET...czy Jahwe i Jehowa to ta sama boska osoba....?...czy dwie rozne...?

"Jehowa" brzmi jakos tak ...niepowaznie... :-|

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

5 Moj. 6:4
4. Słuchajże Izraelu: Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest.
(BG)

Mar. 12:29
29. A Jezus mu odpowiedział: Najpierwsze ze wszystkich przykazanie jest: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest.
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ps. 145:21
21. Niech usta moje głoszą chwałę Pana I niech wszelkie ciało błogosławi imię jego święte Na wieki wieków!
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Tola-wyraża myśl.
Jeszua=YHVH
Niespotykane,z kat to wiesz.?
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:Tola-wyraża myśl.
Jeszua=YHVH
Niespotykane,z kat to wiesz.?
Pozdrawiam.
Bóg Ojciec uświęcony Imieniem Jezusa Chrystusa nie jest Bogiem opisywanym przez Izraelitów. Oni wyznawali Boga, którego słuchali, a na pewno nie był to Bóg o jakim nauczał nas Jezus Chrystus.
Bóg jest zawsze niezmienny, ale Bóg czczony przez Zakon Mojżeszowy nie był tym Bogiem.
Jezus ich zdemaskował, więc szybko postanowili Go zamordować, bo prawda ich parzyła jak ogień.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wybrana.
Dobrze,ale dalej pytam z kąt to wiesz,co piszesz.?
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:wybrana.
Dobrze,ale dalej pytam z kąt to wiesz,co piszesz.?
Pozdrawiam.
No jak to skąd?
Z Ewangelii Chrystusowej.
E.Mateusza
12:7I gdybyście byli zrozumieli, co to jest: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary, nie potępialibyśc
ie niewinnych.
12:34Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta.

23:1Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy:
23:2Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze.
23:3Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.
23:4Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć.
23:5A wszystkie uczynki swoje pełnią, bo chcą, aby ich ludzie widzieli. Poszerzają bowiem swoje rzemyki modlitewne i wydłużają frędzle szat swoich.
23:6Lubią też pierwsze miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach,
23:7I pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: Rabbi.
23:8Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.
23:9Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.
23:10Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.
23:11Kto zaś jest największy pośród was, niech będzie sługą waszym,
23:12A kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony.
23:13Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.
23:14(Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.)
23:15Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.
23:16Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy powiadacie: Kto by przysiągł na świątynię, to nic; ale kto by przysiągł na złoto świątyni, ten jest związany przysięgą.
23:17Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?
23:18Oraz: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic, ale kto by przysiągł na dar, który jest na nim, ten jest związany przysięgą.
23:19Ślepi! Cóż bowiem jest większe? Dar czy ołtarz, który uświęca dar?
23:20Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga nań i na wszystko, co jest na nim.
23:21I kto przysięga na świątynię, przysięga na nią i na tego, który w niej mieszka.
23:22I kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada.
23:23Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.
23:24Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.
23:25Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że oczyszczacie z zewnątrz kielich i misę, wewnątrz zaś są one pełne łupiestwa i pożądliwości.
23:26Ślepy faryzeuszu! Oczyść wpierw wnętrze kielicha, aby i to, co jest zewnątrz niego, stało się czyste.
23:27Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelakiej nieczystości.
23:28Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia.
23:29Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
23:30I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
23:31A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.
23:32Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.
23:33Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
23:36Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród.


E.Jana
17:1To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy swoje ku niebu, rzekł: Ojcze! Nadeszła godzina; uwielbij Syna swego, aby Syn uwielbił ciebie;
17:2Jak mu dałeś władzę nad wszelkim ciałem, aby dał żywot wieczny tym wszystkim, których mu dałeś.
17:3A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.
17:4Ja cię uwielbiłem na ziemi; dokonałem dzieła, które mi zleciłeś, abym je wykonał;
17:5A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.
17:6Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś ze świata; twoimi byli i mnie ich dałeś, i strzegli słowa twojego.
17:7Teraz poznali, że wszystko, co mi dałeś, od ciebie pochodzi;
17:8Albowiem dałem im słowa, które mi dałeś, i oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od ciebie wyszedłem, i uwierzyli, że mnie posłałeś.
17:9Ja za nimi proszę, nie za światem proszę, lecz za tymi, których mi dałeś, ponieważ oni są twoi;
17:10I wszystko moje jest twoje, a twoje jest moje i uwielbiony jestem w nich.
17:11I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś, aby byli jedno, jak my.
17:12Dopóki byłem z nimi na świecie, zachowywałem w imieniu twoim tych, których mi dałeś, i strzegłem, i żaden z nich nie zginął, prócz syna zatracenia, by się wypełniło Pismo.
17:13Ale teraz do ciebie idę i mówię to na świecie, aby mieli w sobie moją radość w pełni.
17:14Ja dałem im słowo twoje, a świat ich znienawidził, ponieważ nie są ze świata, jak Ja nie jestem ze świata.
17:15Nie proszę, abyś ich wziął ze świata, lecz abyś ich zachował od złego.
17:16Nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata.
17:17Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą.
17:18Jak mnie posłałeś na świat, tak i ja posłałem ich na świat;
17:19I za nich poświęcam siebie samego, aby i oni byli poświęceni w prawdzie.
17:20A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie.
17:21Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś.
17:22A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy.
17:23Ja w nich, a Ty we mnie, aby byli doskonali w jedności, żeby świat poznał, że Ty mnie posłałeś i że ich umiłowałeś, jak i mnie umiłowałeś.
17:24Ojcze! Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze mną, gdzie Ja jestem, aby oglądali chwałę moją, którą mi dałeś, gdyż umiłowałeś mnie przed założeniem świata.
17:25Ojcze sprawiedliwy! I świat cię nie poznał, lecz Ja cię poznałem i ci poznali, że Ty mnie posłałeś;
17:26I objawiłem im imię twoje, i objawię, aby miłość, którą mnie umiłowałeś, w nich była, i Ja w nich.


8:31Mówił więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w Niego: Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie
8:32I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi.
8:33Odpowiedzieli mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy u nikogo w niewoli. Jakże możesz mówić: Wyswobodzeni będziecie?
8:34Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu.
8:35A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz syn pozostaje na zawsze.
8:36Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie.
8:37Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, lecz chcecie mnie zabić, bo słowo moje nie ma do was przystępu.
8:38Mówię to, co widziałem u Ojca, a wy także czynicie, co słyszeliście u ojca waszego.
8:39Odpowiadając, rzekli mu: Ojcem naszym jest Abraham. Jezus im rzecze: Jeżeli jesteście dziećmi Abrahama, spełniajcie uczynki Abrahama.
8:40Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą usłyszałem od Boga: Abraham tego nie czynił.
8:41Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.
8:42Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.
8:43Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.
8:44Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
8:45Ponieważ ja mówię prawdę, nie wierzycie mi.
8:46Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi?
8:47Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga nie jesteście.

8:48Odpowiadając, Żydzi rzekli do niego: Czyż nie mówimy słusznie, że jesteś Samarytaninem i masz demona?
8:49Jezus odpowiedział: Ja nie mam demona, ale czczę Ojca mego, a wy mnie znieważacie.
8:50Ja zaś nie szukam własnej chwały. Jest taki, kto jej szuka i sądzi.
8:51Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie ujrzy na wieki.
8:52Rzekli mu Żydzi: Teraz wiemy, że masz demona. Abraham umarł i prorocy, a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie zazna na wieki.
8:53Czyś Ty większy od ojca naszego, Abrahama, który umarł? Także prorocy umarli. Za kogo się uważasz?
8:54Odrzekł Jezus: Jeżeli Ja siebie chwalę, chwała moja niczym jest. Mnie uwielbia Ojciec mój, o którym mówicie, że jest Bogiem waszym.
8:55I nie poznaliście go, ale Ja go znam; i gdybym powiedział, że go nie znam, byłbym podobnym do was kłamcą. Ale Ja go znam i słowo jego zachowuję.
8:56Abraham, ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać dzień mój, i oglądał, i radował się.
8:57Wtedy Żydzi rzekli do niego: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?
8:58Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.
8:59Wtedy porwali kamienie, aby rzucić na niego, lecz Jezus ukrył się i wyszedł ze świątyni.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2019, 19:14 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wybrana-
Zacytowałaś ewangelie i ja zgadzam się z treścią tam zawartą.
Ale nie pisze tam,że ,umieszczam Twój wpis.
Jeszua=YHVH
Dlatego wybacz,ale dalej pytam,skąd to wiesz?.

Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:wybrana-
Zacytowałaś ewangelie i ja zgadzam się z treścią tam zawartą.
Ale nie pisze tam,że ,umieszczam Twój wpis.
Jeszua=YHVH
Dlatego wybacz,ale dalej pytam,skąd to wiesz?.

Pozdrawiam.
Ależ to wpis użytkowniczki toli.
Ja takiemu porównaniu zaprzeczyłam i treść podanych przeze mnie Ewangelii również tej równości zaprzecza.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

chryzolit pisze:
Jeszua=YHVH
Dlatego wybacz,ale dalej pytam,skąd to wiesz?.

Pozdrawiam.
Tola wierzy w JEDNEGO Boga. :-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Przepraszam.
Tola i wybrana.
Myślałem poprawnie,ale zapisałem adresata postu błednie.
Tak pytanie kierowałem do Toli.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

YHVH ST mówi o Sobie tyle ,ze wystarczy posłuchac co mówi Jeszua co podaja nam
Apostolowie i uwierzyć.
Jezeli YHVH mówi sprzedali Mnie za 30 srebrników a wiemy ze Jeszue za tyle sprzedali
to trzeba udawac ze sie tego nie widzi albo faktycznie nie widziec.
Jezeli ap Piotr mówi ze Duch Mesjasza zapowiadał przez Proroków o cierpieniach
majacych przyjc na Niego ,to jakmam w to nie uwierzyc ?
Jeszua=YHVH

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Luba
Bogiem objawionym przez Syna Bozego jest Ojciec, o ktorym wiemy, ze jest MILOSCIA i na 100% wiemy takze, ze nie jest to Jahwe.
A wiemy to stad, ze Jezus zapewnil. :
"Kto mnie widzial, widzial Ojca" :-> ...a wiec Ojciec i Jezus nie moga byc kojarzeni z Jahwe.
No jak nic Nobel sie nalezy
Syn Objawia Ojca a Imie Ojca ?
Jeszua=YHVH

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”