Z kim rozmawiał i przebywał Mojżesz na górze Synaj?

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Do plonacego krzewu nikt raczej Mojzesza nie wysylal,ale ja przeciez nie znam Biblii.Pewnie,jak piszesz,ci co sie bali go wyslali.
Pokazujesz, że nie znasz. :-(
Mojżesz nie otrzymał ani wytycznych względem Prawa, ani nawet tablic z przykazaniami podczas konfrontacji przy płonącym krzewie.
To, co tam otrzymał, to wyłącznie obietnicę wyzwolenia rodaków z niewoli i zakończenia ich niedoli.
Była to kontynuacja obietnicy danej Abrahamowi.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:Mojżesz nie otrzymał ani wytycznych względem Prawa, ani nawet tablic z przykazaniami podczas konfrontacji przy płonącym krzewie.
Zdaje sie ,ze probujesz mi wcisnac cos,o czym nie pisalem,bo nie przypominam sobie bym cos wspominal o wytycznych,czy tablicach.W odpowiedzi na Twoj post zapytalem tylko,kto poslal Mojzesza do krzewu.Albo niedokladnie czytasz co pisze,albo to kolejny unik. :-D

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Zdaje sie ,ze probujesz mi wcisnac cos,o czym nie pisalem,bo nie przypominam sobie bym cos wspominal o wytycznych,czy tablicach.W odpowiedzi na Twoj post zapytalem tylko,kto poslal Mojzesza do krzewu.Albo niedokladnie czytasz co pisze,albo to kolejny unik. :-D
Ponownie wracasz do ignora.
Nie mam czasu dla Ciebie.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Czego się spodziewałeś, booris? ODPOWIEDZI? :mrgreen:
No i widzisz, wróciłeś do ignora :xhehe:
Ciesz się, że wyzwiskami cię nie obrzucili ci od najprawdziwszej i najmojszej prawdy ;-)
Zapewniam, że ja cię czytam z zainteresowaniem (chociaż to pociecha żadna ;-) :-D ).

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Dobrze, że Mojżesz ignora nie dostał :-) , a żeby nie być gołosłownym

Jud 1:9 eib "Tymczasem nawet archanioł Michał, gdy prowadził spór z diabłem o ciało Mojżesza, nie ośmielił się go dotknąć obraźliwym oskarżeniem. Powiedział tylko: Niech cię Pan ukarze !"
Obrazek

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wuka pisze:Czego się spodziewałeś, booris? ODPOWIEDZI? :mrgreen:
No i widzisz, wróciłeś do ignora :xhehe:
Ciesz się, że wyzwiskami cię nie obrzucili ci od najprawdziwszej i najmojszej prawdy ;-)
Zapewniam, że ja cię czytam z zainteresowaniem (chociaż to pociecha żadna ;-) :-D ).
Wuka,ja doskonale wiem skad ten ignor. :-D I wcale nie jestem zdziwiony.Poza tym i tak nie wierze w tego ignora-Bobek ma mnie w ignorze i mi odpisuje.Henryk ma mnie w ignorze i rowniez mi odpisuje.Takie z nich klamczuszki sa troche. :-D
Milo mi bardzo,ze interesuje Cie to co pisze,dziekuje. :-)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

booris pisze:
wuka pisze:Czego się spodziewałeś, booris? ODPOWIEDZI? :mrgreen:
No i widzisz, wróciłeś do ignora :xhehe:
Ciesz się, że wyzwiskami cię nie obrzucili ci od najprawdziwszej i najmojszej prawdy ;-)
Zapewniam, że ja cię czytam z zainteresowaniem (chociaż to pociecha żadna ;-) :-D ).
Wuka,ja doskonale wiem skad ten ignor. :-D I wcale nie jestem zdziwiony.Poza tym i tak nie wierze w tego ignora-Bobek ma mnie w ignorze i mi odpisuje.Henryk ma mnie w ignorze i rowniez mi odpisuje.Takie z nich klamczuszki sa troche. :-D
Milo mi bardzo,ze interesuje Cie to co pisze,dziekuje. :-)
:mrgreen: Ciężko będzie nam żyć z tymi ignorami od najwłaściwiej wierzących, ale damy radę. Ja nie planuję spektakularnych załamań nerwowych, ani innych destrukcyjnych czynów z tego powodu, czego i tobie życzę :xhehe: ;-)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wuka pisze: Ciężko będzie nam żyć z tymi ignorami od najwłaściwiej wierzących, ale damy radę.
Jakie ciezko,wrecz na odwrot. :-D Zeby chociaz wymyslali cos nowego,ale ciagle te same "wrzutki" pod moim adresem...To juz jest nudne. :-D Dzieki za chwile relaksu,Henryk! :-D
Wuka,jako najwlasciwiej niewierzacy,jestem jak najbardziej antydestrukcyjny. :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”