Kosciol Bozy a swiat ....

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:więc skoro Jezus nie istniał po swojej śmierci to co stało się z Trójca?
Gdzie była trójca przed narodzeniem Jezusa?

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

daglezja77 pisze:
Lukian pisze:więc skoro Jezus nie istniał po swojej śmierci to co stało się z Trójca?
Gdzie była trójca przed narodzeniem Jezusa?
A gdzie miała być?

Chrystus to odwieczne Słowo przez które wszystko zostało stworzone.

narodzenie Jezusa to tylko początek Jego ziemskiego życia gdy przyjął ciało z Maryi i stał się człowiekiem

Myślałem chwilami że jesteś świadkiem Jehowy.

Ale ty zdaje się wierzysz że Jezus to tylko człowiek?

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Jezus dopiero po swoim zmartwychwstaniu idzie do Boga Ojca od którego ponownie otrzymuje swój tron pozycje itp .... Prawda o Trojcy ....

Ja wierze ze Biblia uczy o Bogu Ojcu i Synu Bozym oraz Duchu Swietym i nie mowie ze Trojca jest albo ze jej nie ma bo to dla mnie jest to bez znaczenia ...

Problem lezy w tym ze Biblii mamy teksty ktore mozna rozumiec w duchu trynitarnym jak i antytrynitarnym np chrzest Jezusa dla jednych to obraz Trojcy a dla innych nie i choc slowa Trojca nie ma w Biblii choc tak jak pisalem ze wielu wierzy oparciu o Biblie a szczegolnie o NT ze Trojca jest jednak Biblijna i dla nich dobrym przykladem tego jest wlasnie chrzest Jezusa ....

A najwiecej na ten temat czesto maja Ci co slabo znaja temat Trojcy i antytrynitaryzmu np SJ itp ...

Dla mnie tak trynitarze jak antytrynitarze czesto opieraja sie tak samo na Biblii a wiec ich debaty sa tylko dyskusjami chrzescijan o roznych pogladach i spor na ten temat jest pusty i tylko pokazuje brak ducha milosci blizniego u wielu niby chrzescijan ... to tyle krotko i prosto na ten temat ....

Jan. 20:15-17
15. Rzekł jej Jezus: Niewiasto! Czemu płaczesz? Kogo szukasz? Ona, mniemając, że to jest ogrodnik, rzekła mu: Panie! Jeśli ty go wziąłeś, powiedz mi, gdzie go położyłeś, a ja go wezmę.
16. Rzekł jej Jezus: Mario! Ona obróciwszy się, rzekła mu po hebrajsku: Rabbuni! Co znaczy: Nauczycielu!
17. Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego.

Hebr. 1:5-9
5. Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?
6. I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży.
7. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia;
8. Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
(BW)
tom68

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Albertus pisze:
daglezja77 pisze:
Lukian pisze:więc skoro Jezus nie istniał po swojej śmierci to co stało się z Trójca?
Gdzie była trójca przed narodzeniem Jezusa?
A gdzie miała być?

Chrystus to odwieczne Słowo przez które wszystko zostało stworzone.

narodzenie Jezusa to tylko początek Jego ziemskiego życia gdy przyjął ciało z Maryi i stał się człowiekiem

Myślałem chwilami że jesteś świadkiem Jehowy.

Ale ty zdaje się wierzysz że Jezus to tylko człowiek?
Jezus zawsze był człowiekiem, a nauka nie zna przypadku preegzystencji, to tylko wymysł dla naiwnych.

Zajrzyj do Rodzaju, tam aktu stwarzania dokonuje Jehowah swoim literalnym słowem. Porównaj z Wyjścia 20:11

11 W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

Hebr 11:3

Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych

Jezus wcześniej był tylko w PLANIE STWÓRCY 1 Piotra 1:20. Kiedy stał sie SYNEM BOGA pisze np. w Łukasza 1:35.

To i tak do ciebie nie trafi bo dogmaty odbierają ci zdolność pojmowania najprostszych rzeczy i kółko pleciesz te same głupoty odkąd cie pamiętam z innych forów..

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

tom68 pisze:Jezus dopiero po swoim zmartwychwstaniu idzie do Boga Ojca od którego ponownie otrzymuje swój tron pozycje itp .... Prawda o Trojcy ....

Ja wierze ze Biblia uczy o Bogu Ojcu i Synu Bozym oraz Duchu Swietym i nie mowie ze Trojca jest albo ze jej nie ma bo to dla mnie jest to bez znaczenia ...

Problem lezy w tym ze Biblii mamy teksty ktore mozna rozumiec w duchu trynitarnym jak i antytrynitarnym np chrzest Jezusa dla jednych to obraz Trojcy a dla innych nie i choc slowa Trojca nie ma w Biblii choc tak jak pisalem ze wielu wierzy oparciu o Biblie a szczegolnie o NT ze Trojca jest jednak Biblijna i dla nich dobrym przykladem tego jest wlasnie chrzest Jezusa ....

A najwiecej na ten temat czesto maja Ci co slabo znaja temat Trojcy i antytrynitaryzmu np SJ itp ...

Dla mnie tak trynitarze jak antytrynitarze czesto opieraja sie tak samo na Biblii a wiec ich debaty sa tylko dyskusjami chrzescijan o roznych pogladach i spor na ten temat jest pusty i tylko pokazuje brak ducha milosci blizniego u wielu niby chrzescijan ... to tyle krotko i prosto na ten temat ....

Jan. 20:15-17
15. Rzekł jej Jezus: Niewiasto! Czemu płaczesz? Kogo szukasz? Ona, mniemając, że to jest ogrodnik, rzekła mu: Panie! Jeśli ty go wziąłeś, powiedz mi, gdzie go położyłeś, a ja go wezmę.
16. Rzekł jej Jezus: Mario! Ona obróciwszy się, rzekła mu po hebrajsku: Rabbuni! Co znaczy: Nauczycielu!
17. Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego.

Hebr. 1:5-9
5. Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?
6. I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży.
7. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia;
8. Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
(BW)
Jakbyś czytał posty ze zrozumieniem nie klepałbyś w kółko tego samego. Widać że jest Ci absolutnie wszystko jedno w co wierzysz, czy to bzdura czy niekoniecznie.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Niestety nie masz tym razem racji ....
tom68

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

tom68 pisze:Niestety nie masz tym razem racji ....
Zaprzeczasz sam sobie:

"Ja wierze ze Biblia uczy o Bogu Ojcu i Synu Bozym oraz Duchu Swietym i nie mowie ze Trojca jest albo ze jej nie ma bo to dla mnie jest to bez znaczenia ..."

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Dla mnie tak trynitarze jak antytrynitarze czesto opieraja sie tak samo na Biblii a wiec ich debaty sa tylko dyskusjami chrzescijan o roznych pogladach i spor na ten temat jest pusty i tylko pokazuje brak ducha milosci blizniego u wielu niby chrzescijan ... to tyle krotko i prosto na ten temat ....
tom68

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

tom68 pisze:Dla mnie tak trynitarze jak antytrynitarze czesto opieraja sie tak samo na Biblii a wiec ich debaty sa tylko dyskusjami chrzescijan o roznych pogladach i spor na ten temat jest pusty i tylko pokazuje brak ducha milosci blizniego u wielu niby chrzescijan ... to tyle krotko i prosto na ten temat ....
Chrześcijaństwo to wiara w JEDNEGO BOGA, trynitaryzm taką wiarą nie jest..

Niedobrze że nie widzisz czyje argumenty są lepsze i bardziej logiczne. Myślisz że np.stwierdzenie trójjedyny jest logiczne?

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Monotezim w religiach Abrahama

Od wiekow w chrzescijanstwie sa dyskusje i rozne poglady.... wszystkie oparte na Biblii ... na temat kim jest Bog a kim jest Jezus oraz Duch Swiety

a) Wedlug chrzescjan Bog to Ojciec Syna Bozego Jezusa Chrystusa ktory zostal stworzony lub zrodzony przed stworzeniem swiata a ktory na ziemi urodzil sie jako mesjasz.... czlowiek Jezus

Syn Bozy to Jezus

a) Jezus to czlowiek... prorok ...mesjasz

b) Jezus to czlowiek mesjasz prorok ale i Syn Bozy

c )Jezus to mesjasz Bog ....

Duch Swiety

a) Duch Swiety to wedlug wielu kolejna osoba w jednym bostwie obok Ojca i Syna

b) Duch Sw moc Boza od Ojca lub Syna

Montoteizm Zydow i Muzlumanow twierdzi ze Bog jest tylko Jeden ...
Jahwe albo Allah
milosierny stworca i zbawca swiata
a poniewaz Bog jest jeden to nie moze miec Syna wiec dlatego np Jezus w Islamie to tylko czlowiek... prorok Boga ...

W Judaizmie dla wielu Jezus to falszywy prorok ktory podawal sie miedzy inymi za Syna Boga lub samego Boga
choc dzis sa tez Zydzi wierzacy w Jezusa ale oni podobnie jak chrzecijanie dyskutuja na temat kim jest Jezus i Duch Sw ....

Wedlug chrzescijan Jezus to czlowiek.. mesjasz... prorok...
ale i Syn Bozy
a jest jeszcze Duch Swiety
( w Judaizmie czy Islamie czy u przeciwnikow Trojcy wsrod chrzescijan..... duch to moc Boza )

i dlatego wielu chrzescijan wierzy ze jest jeden Bog ale w trzech osobach Ojca i Syna oraz Ducha Sw ....

a inni wierza ze Ojciec to Bog a Syn to bog stworzony lub zrodzony a Duch Sw to tylko moc Boga ...

ale tu mamy problem ze wtedy jest juz i tak dwoch bogow itd ....wiec ta dyskuja bedzie do konca swiata ....

I to tyle w skrocie na ten temat ....
tom68

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Zanim Abraham był powiedział Jezus ,,Ja Jestem'' Tak samo jak Abraham rozradował się gdy zobaczył Odkupiciela.
Trojca to Tajemnica Boża można wysnuć wniosek dobrze czytajac np. <<Na początku była Mądrość a Mądrość była u Boga>> mowa zapewne o Duchu Św.
Nastepnie Bóg jest Dobrym Ojcem <<Stworzycielem Sprawiedliwym>> a Syn Jezus Chrystus <<Miłosierdziem>> najwiekszą miłością i miał upodobanie w Nim i to było wszystko u Boga i nie bez powodu pisze w natchnionym Piśmie kto Mnie widzi Widzi Ojca.
To jest Tajemnica Boża

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

tom68 pisze:Monotezim w religiach Abrahama

Od wiekow w chrzescijanstwie sa dyskusje i rozne poglady.... wszystkie oparte na Biblii ... na temat kim jest Bog a kim jest Jezus oraz Duch Swiety

a) Wedlug chrzescjan Bog to Ojciec Syna Bozego Jezusa Chrystusa ktory zostal stworzony lub zrodzony przed stworzeniem swiata a ktory na ziemi urodzil sie jako mesjasz.... czlowiek Jezus

Syn Bozy to Jezus

a) Jezus to czlowiek... prorok ...mesjasz

b) Jezus to czlowiek mesjasz prorok ale i Syn Bozy

c )Jezus to mesjasz Bog ....

Duch Swiety

a) Duch Swiety to wedlug wielu kolejna osoba w jednym bostwie obok Ojca i Syna

b) Duch Sw moc Boza od Ojca lub Syna

Montoteizm Zydow i Muzlumanow twierdzi ze Bog jest tylko Jeden ...
Jahwe albo Allah
milosierny stworca i zbawca swiata
a poniewaz Bog jest jeden to nie moze miec Syna wiec dlatego np Jezus w Islamie to tylko czlowiek... prorok Boga ...

W Judaizmie dla wielu Jezus to falszywy prorok ktory podawal sie miedzy inymi za Syna Boga lub samego Boga
choc dzis sa tez Zydzi wierzacy w Jezusa ale oni podobnie jak chrzecijanie dyskutuja na temat kim jest Jezus i Duch Sw ....

Wedlug chrzescijan Jezus to czlowiek.. mesjasz... prorok...
ale i Syn Bozy
a jest jeszcze Duch Swiety
( w Judaizmie czy Islamie czy u przeciwnikow Trojcy wsrod chrzescijan..... duch to moc Boza )

i dlatego wielu chrzescijan wierzy ze jest jeden Bog ale w trzech osobach Ojca i Syna oraz Ducha Sw ....

a inni wierza ze Ojciec to Bog a Syn to bog stworzony lub zrodzony a Duch Sw to tylko moc Boga ...

ale tu mamy problem ze wtedy jest juz i tak dwoch bogow itd ....wiec ta dyskuja bedzie do konca swiata ....

I to tyle w skrocie na ten temat ....
Jeden w trzech osobach, to oczywista sprzeczność nie tylko logiczna..Poczytaj co to takiego osoba.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

karol210 pisze:Zanim Abraham był powiedział Jezus ,,Ja Jestem'' Tak samo jak Abraham rozradował się gdy zobaczył Odkupiciela.
Trojca to Tajemnica Boża można wysnuć wniosek dobrze czytajac np. <<Na początku była Mądrość a Mądrość była u Boga>> mowa zapewne o Duchu Św.
Nastepnie Bóg jest Dobrym Ojcem <<Stworzycielem Sprawiedliwym>> a Syn Jezus Chrystus <<Miłosierdziem>> najwiekszą miłością i miał upodobanie w Nim i to było wszystko u Boga i nie bez powodu pisze w natchnionym Piśmie kto Mnie widzi Widzi Ojca.
To jest Tajemnica Boża
1Piotra 1:20 mówi że Jezus od dawna(przed Abrahamem) był w PLANIE Stwórcy, a objawiony został na końcu...

Czy mądrość człowieka jest jego duchem?

Ile razy w biblii pada słowo trójca?

Boga nikt nigdy nie widział, w Jezusie można zobaczyć tylko przymioty Boga, bo jest on niematerialny.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Jeden czlowiek wedlug Biblii sklada sie z ducha i duszy oraz ciala .... a podobnie moze byc z Bogiem skoro czlowiek jest na Jego obraz o to cala tajemnica ....
tom68

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

tom68 pisze:Jeden czlowiek wedlug Biblii sklada sie z ducha i duszy oraz ciala .... a podobnie moze byc z Bogiem skoro czlowiek jest na Jego obraz o to cala tajemnica ....
Bóg jest niematerialny ma inne ciało..Tacy jak Ty uważają za część Boga jednego z jego synów Jezusa Chrystusa. Inni synowie Boga maja bardzie podobną do Niego budowę, tez są niematerialni, myślę o synach wymienionych w Hioba.

Czy duch człowieka jest osobą? Nie, dlaczego zatem Ducha Boga uważacie za osobę..Dlaczego wszystko przeinaczacie i tracicie to podobieństwo o którym przed chwilą wspominasz.

Jeszcze jedno, w np. biblii gdańskiej żywy człowiek czy zwierzę to DUSZA..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”