DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Sąd ostateczny wiąże się z dojściem do doskonałości wszystkich. Gdyby część ludzkości miała by być gorsza, to znaczyłoby, że słowa i działania doskonałych są właściwie nieskuteczne czyli niedoskonałe. Będąc w drodze ku doskonałości jedni drugich powinniśmy wznosić w każdej nadarzającej się okazji tak, aby ostatecznie okazało się, że nie ma nic piękniejszego niż słowo, i że najprzyjemniejszą rzeczą jest działanie w zgodzie ze słowem, bo słowa nigdy nie zabraknie. Każdy powinien zasługiwać na słowa

Iz 42:1-3 eib "(1) Oto mój sługa, którego popieram, mój wybrany, rozkosz mojej duszy. Złożyłem na Nim mego Ducha, On nada narodom prawo. (2) Nie będzie krzyczał, nie będzie się unosił, nie wydostanie się na ulice Jego głos. (3) Trzciny nadłamanej nie dołamie, knota gasnącego nie dogasi, w imię prawdy nada prawo."

Kiedy słyszę słowa, które ujmują i pokrzepiają całą znaną mi rzeczywistość, wtedy zapominam nawet o głodzie, a zdarzało mi się słyszeć takie słowa i to niejednokrotnie. Nie były to rozkazy, pytania, warunki, obelgi, przekleństwa. Były to słowa, których nie jestem godzien powtarzać, to wielka łaska dla mnie, że mogłem je usłyszeć i wiem że usłyszą wszyscy
Obrazek

Angela102
Posty: 39
Rejestracja: 11 gru 2017, 18:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: Angela102 »

RN pisze:EWANGELIA MATEUSZA 19. 21. BIBLIA TYSIĄCLECIA

"Jezus mu odpowiedział: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i daj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!"

EWANGELIA MARKA 10. 21. BIBLIA TYSIĄCLECIA

"Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną."

EWANGELIA ŁUKASZA 14. 33. BIBLIA TYSIĄCLECIA

"Tak więc nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem."

..................................................................................................................................

Według Jezusa droga do doskonałości wiedzie poprzez sprzedanie wszystkiego co się posiada. Następnie ( jak rozumiem ) pieniądze otrzymane za sprzedane dobra materialne, należy rozdać ubogim.
Wszystkiego, co posiadamy należy się wyrzec, aby zostać Jego uczniem.

Skoro doskonałość polega na pozbyciu wszystkiego co się posiada, bo posiadanie czegokolwiek jest zaporą na drodze do doskonałości, to dlaczego mamy te ''obciążające '' na drodze do doskonałości dobra materialne'' komukolwiek sprzedawać. :?: :?: :?:
Przecież w ten sposób sprawimy, że ktoś wejdzie w posiadanie naszych dóbr, co automatycznie zagrodzi mu drogę do doskonałości. W ten sposób unieszczęśliwiamy innych ludzi. Poza tym po co kogoś wzbogacać, skoro bogaci mogą nie wejść do Królestwa Niebieskiego. :?: :?: :?:
Następnie dlaczego mamy rozdawać cokolwiek ubogim, aby Ci mieli jakieś tam dobra, skoro one stają na przeszkodzie do tego, aby stać się uczniami Jezusa :?: :?: :?:
---------------------------------------------------------------------------

Jezusowi w tych słowach chodziło o coś innego, nie o to , że ma to wszystko sprzedać.
Jezus przez to chciał pokazać, że każdy kto miłuje coś lub kogoś bardziej niż Jego, nie jest Go godzien i nie może wejść do Królestwa Bożego.

Jezus wyraźnie mówi, że jeśli nie stawiasz Go na pierwszym miejscu to nie jesteś go godna.
Nikt ani matka, ani ojciec, ani dziecko ani nikt inny i nic innego nie może być od niego ważniejszy.

Jeśli na pierwszym miejscu ktoś stawia bogactwo, tak jak tamten chłopak, to tak naprawdę nie wierzy w Chrystusa i w Jego nauczanie, o to Jezusowi chodziło.

Znam wielu uczniów Jezusa, którym Pan błogosławi znam cudowną osobę, która ma hotel, dzięki tym pieniądzom, prowadzi od wielu lat kościół uliczny, dają tam ludziom biednym i bezdomnym jeść, głoszą ewangelię, chrzczą, uzdrawiają, wypędzają demony, znam innych którzy jeżdżą po całym świecie, inni po Polsce i robią to co nakazał nasz Pan - czyli czynią uczniami i towarzyszą im znaki, o których mówił Jezus.

Oni stawiają Chrystusa na pierwszym miejscu i Pan im błogosławi, dostają o wiele więcej niż potrzebują, bo wszystko co mają służy do pracy dla Królestwa Bożego.
I o to właśnie chodzi Chrystusowi, jeśli dla Niego szczerze wyrzekniesz się wszystkiego, i On będzie na pierwszym miejscu, to otrzymasz o wiele więcej niż miałaś, bo Bóg Ci będzie błogosławił.

"Jeśli ktoś przychodzi do mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, a nawet swego życia, nie może być moim uczniem. (Łk 14:26)"

"Kto miłuje swoje życie, utraci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. Jeśli ktoś chce Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam też będzie mój sługa; jeśli ktoś chce Mi służyć, uczci go mój Ojciec. (J 12:25-26)"


"Kto będzie usiłował swoją duszę ochronić, zgubi ją, a kto ją zgubi, zachowa ją przy życiu.(Łk 17:33)"

"Kto szuka swojej duszy (życia), zgubi ją, a kto zgubi swoją duszę (życie) ze względu na Mnie, znajdzie ją. (Mt 10:39)"

"Tak więc każdy z was, kto się nie rozstaje ze wszystkim, co do niego należy, nie może być moim uczniem. (Łk 14:33)"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: RN »

Angela102 pisze:
---------------------------------------------------------------------------

Jezusowi w tych słowach chodziło o coś innego, nie o to , że ma to wszystko sprzedać.
Tak Tobie Jezus powiedział, że nie chodziło Jemu w tych wersetach o to, żeby wszystko sprzedawać :?: Bo tłumacze Biblii ze wszystkich znaczących denominacji co innego zrozumieli.

PROTESTANCI

EWANGELIA MARKA 10. 21. BIBLIA WARSZAWSKA

''Wtedy Jezus spojrzał nań z miłością i rzekł mu: Jednego ci brak; idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, po czym przyjdź i naśladuj mnie''

KATOLICY

EWANGELIA MATEUSZA 10. 21. BIBLIA TYSIĄCLECIA

'' Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną.

ŚWIADKOWIE JEHOWY

EWANGELIA MARKA 10. 21. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

'' Jezus, spojrzawszy na niego, umiłował go i Powiedział mu: "Jednego ci brakuje: Idź, sprzedaj, co masz, i daj biednym, a Będziesz miał skarb w niebie, i chodź, bądź moim naśladowcą".

BIBLIA INTERLINEARNA

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: radek »

RN pisze:
Angela102 pisze:
---------------------------------------------------------------------------

Jezusowi w tych słowach chodziło o coś innego, nie o to , że ma to wszystko sprzedać.
Tak Tobie Jezus powiedział, że nie chodziło Jemu w tych wersetach o to, żeby wszystko sprzedawać :?: Bo tłumacze Biblii ze wszystkich znaczących denominacji co innego zrozumieli.
RN w tamtych czasach Jezus nagminnie używał porównań

Joh 16:25 eib "(25) Powiedziałem wam o tym w przypowieściach. Nadchodzi jednak godzina, gdy już nie będę do was mówił w przypowieściach, lecz wyraźnie opowiem wam o Ojcu."
Obrazek

Angela102
Posty: 39
Rejestracja: 11 gru 2017, 18:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: Angela102 »

RN pisze:
Angela102 pisze:
---------------------------------------------------------------------------

Jezusowi w tych słowach chodziło o coś innego, nie o to , że ma to wszystko sprzedać.
Tak Tobie Jezus powiedział, że nie chodziło Jemu w tych wersetach o to, żeby wszystko sprzedawać :?: Bo tłumacze Biblii ze wszystkich znaczących denominacji co innego zrozumieli.

------------------------------------------------------------------------------------------------

PROTESTANCI

EWANGELIA MARKA 10. 21. BIBLIA WARSZAWSKA

''Wtedy Jezus spojrzał nań z miłością i rzekł mu: Jednego ci brak; idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, po czym przyjdź i naśladuj mnie''

KATOLICY

EWANGELIA MATEUSZA 10. 21. BIBLIA TYSIĄCLECIA

'' Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną.

ŚWIADKOWIE JEHOWY

EWANGELIA MARKA 10. 21. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

'' Jezus, spojrzawszy na niego, umiłował go i Powiedział mu: "Jednego ci brakuje: Idź, sprzedaj, co masz, i daj biednym, a Będziesz miał skarb w niebie, i chodź, bądź moim naśladowcą".

BIBLIA INTERLINEARNA

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Dlaczego Jezus mu tak powiedział? Żeby mu pokazać, że bogactwo jest dla niego ważniejsze - niż miłość do Boga.

Dlatego też Jezus powiedział, że trudno bogaczowi wejść do Królestwa Bożego, nie dlatego, że jest bogaty, ale dlatego, że bogactwo jest dla niego ważniejsze niż Miłość do Boga.
Pan Jezus zawsze nauczał w sensie duchowym, nie fizycznym (cielesnym), dlatego w taki sposób powinno się rozumieć Pismo Święte.

Pan Jezus mu powiedział, żeby sprzedał wszystko i poszedł za Nim, bo bogactwo dla Niego było ważniejsze, ten chłopak sam się o tym przekonał, nie chciał zostawić tego co miał, bo to co miał było mu bliższe niż Bóg.

Jeśli ktoś idzie za Jezusem i poświęca mu 24 godziny to sam rezygnuje z rzeczy, które kiedyś kochał, bo zauważa, że nie są mu już potrzebne, a oddalają nas tylko od Boga, bo zabierają nam czas, który powinniśmy mieć dla Niego, aby czynić to co nakazał: (głosić ewangelię, czynić uczniami).

"Wtedy Jezus podszedł i powiedział do nich:
Dana mi jest wszelka władza na niebie i na ziemi.
Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego;
Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem.
A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do końca świata. Amen."
(Mt 28:18:20)


"I powiedział do nich: Idźcie na cały świat i głoście ewangelię wszelkiemu stworzeniu.
Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."
(Mk 16:15-16)


Pan Jezus cały czas nauczał, aby nie przywiązywać się do rzeczy materialnych, ale żeby budować sobie skarb w Niebie, bo tam gdzie jest skarb tam jest nasze serce. Tzn. jeśli ktoś gromadzi swoje skarby na ziemi, to tu jest jego serce, a tu wszystko może stracić w ciągu chwili, jeśli zaś buduje sobie skarby w niebie to i jego serce jest w niebie, a skarby, które buduje się w niebie nigdy nie zniszczeją.

"Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą
i gdzie złodzieje włamują się i kradną;
Ale gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą
i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną.
Gdzie bowiem jest wasz skarb, tam będzie i wasze serce."
(Mt 6:19-21)


"Korzeniem bowiem wszelkiego zła jest miłość do pieniędzy;
niektórzy, pragnąc ich, zboczyli z drogi wiary i poprzebijali się wieloma boleściami."
(1Tm 6:10)


"Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego będzie nienawidził,
a drugiego będzie miłował, albo jednego będzie się trzymał,
a drugim pogardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie."
(Mt 6:24)

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego;

jak to mozliwe żeby tak powiedział przeciez zawsze wskazywał na siebie czyli
kto sie zzanurzy w Imie Moje no chyba ze wierzycie ze Syn i Duch to tez Jedno Imie
Jezus
Wtedy wszystko by pasowało
Ale co to jest ta Droga do Doskonałosci do bycia Doskonałym ?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

tola pisze:Ale co to jest ta Droga do Doskonałosci do bycia Doskonałym ?
Ta droga do doskonałości to droga ,którą szedł Jezus wypełniając wszystkie przykazania Ojca Niebiańskiego.Ta droga to Tora- instrukcja życia dana przez Boga wierzącym ludziom.
Swoją naukę Bóg podał za pośrednictwem proroka Mojżesza a w najwłaściwszy sposób objaśnił tą drogę Jezus.To On pokazał jak tą drogą miłości iść.


1J 5:3
"Bo miłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań; a przecież jego przykazania nie są uciążliwe,"
[video]https://www.youtube.com/watch?v=pYHOWYezOOg[/video]
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Angela102 pisze:Dlaczego Jezus mu tak powiedział? Żeby mu pokazać, że bogactwo jest dla niego ważniejsze - niż miłość do Boga.

Dlatego też Jezus powiedział, że trudno bogaczowi wejść do Królestwa Bożego, nie dlatego, że jest bogaty, ale dlatego, że bogactwo jest dla niego ważniejsze niż Miłość do Boga.
Pan Jezus zawsze nauczał w sensie duchowym, nie fizycznym (cielesnym), dlatego w taki sposób powinno się rozumieć Pismo Święte.
Miłość do Boga to miłość do altruizmu a altruista zawsze (i bez żalu) daje wszystko co ma najcenniejsze .

Matka w stosunku do swego dziecka to czysta altruistka .
Dla swego dziecka odda wszystko co ma najcenniejszego, nie tylko złoto , srebro , klejnoty , dom , pieniądze ale i życie .
Słyszałem o takim przypadku(nie wiem czy prawdziwym czy nie) że matka zrobiła sobie badania pod tym katem ,
czy mogłaby być dawcą serca dla swego dziecka ( tylko przeszczep serca ratował życie dziecku) a gdy wyszło że byłaby idealnym dawcą , zastrzeliła się .

Ktoś kto mówi i pisze "kocham Boga" , gardząc przy tym drugim człowiekiem, nie ma zielonego pojęcia o tym, że jest kłamcą i oszustem .
Nie ma zielonego pojęcia o tym, że jest kłamcą i oszustem, ponieważ nie ma zielonego pojęcia o tym jaka jest miłość Boga
Na swój własny obraz i swoje podobieństwo tworzy wizerunek (obraz , malunek) miłości Bożej .
Zupełnie przy tym ignorując zakaz czynienia sobie obrazu Boga (wyobrażanie sobie Boga też jest czynieniem sobie obrazu Boga )

Nie tylko Mesjasz zawsze nauczał w sensie duchowym .
Cała Biblia zawsze naucza w sensie duchowym .
Pod płaszczykiem alegorii , przenośni , różnych historii , baśni , rodowodów , przypowieści ukryta jest "torat emet" (prawdziwa tora)
"Prawdziwa tora" czyli prawdziwa wskazówka , pouczenie , prawo , nauka Boża .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

efroni pisze:Pod płaszczykiem alegorii , przenośni , różnych historii , baśni , rodowodów , przypowieści ukryta jest "torat emet" (prawdziwa tora)
"Prawdziwa tora" czyli prawdziwa wskazówka , pouczenie , prawo , nauka Boża .
Racja.

Studiując Torę Boga przez lata widzimy jak duch Boży odkrywa przed nami nowe rzeczy duchowe.
Jednak na początku drogi korzystajmy z mocy Boga by uwolnić się od pożądliwości ciała, pożądliwości oczu i pychy żywota.Każdy świadomie popełniany grzech utrudnia nam postrzeganie duchowe i zrozumienie całego planu zbawienia dla człowieka i naszej drogi powrotu do Boga.

Jozue 1
Niech ta Księga Prawa będzie zawsze na twych ustach: rozważaj ją w dzień i w nocy, abyś ściśle spełniał wszystko, co w niej jest napisane, bo tylko wtedy powiedzie ci się i okaże się twoja roztropność. (9) Czyż ci nie rozkazałem: Bądź mężny i mocny? Nie bój się i nie lękaj, ponieważ z tobą jest Pan, Bóg twój, wszędzie, gdziekolwiek pójdziesz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Listek pisze:
tola pisze:Ale co to jest ta Droga do Doskonałosci do bycia Doskonałym ?
Ta droga do doskonałości to droga ,którą szedł Jezus wypełniając wszystkie przykazania Ojca Niebiańskiego.Ta droga to Tora- instrukcja życia dana przez Boga wierzącym ludziom.
Swoją naukę Bóg podał za pośrednictwem proroka Mojżesza a w najwłaściwszy sposób objaśnił tą drogę Jezus.To On pokazał jak tą drogą miłości iść.


1J 5:3
"Bo miłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań; a przecież jego przykazania nie są uciążliwe,"


Myslisz ze Jezus osiagnał doskoałość bo wypełniał przykazania ?

Mówisz o Mojzeszu a co z Abrahamem przeciez on był pierwszy czy miej wazny od Mojzesza ?

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego;
To fałszywka. Sprawdź w mądrych książkach.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

nesto pisze:
Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego;
To fałszywka. Sprawdź w mądrych książkach.
Po tym jak prarodzice naruszyli Boskie zasady swojego związku, od Jezusa dowiadujemy się

Mat 9:15 eib "(15) Jezus im odpowiedział: Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki jest z nimi pan młody? Przyjdzie jednak czas, gdy Pan młody zostanie im zabrany — i wtedy będą pościć."

Mat 28:18 eib "A Jezus podszedł i zwrócił się do nich w tych słowach: Otrzymałem wszelką władzę w niebie i na ziemi."

Rev 22:17 eib "(17) A Duch i Panna Młoda mówią: Przyjdź! Kto słyszy, niech powie: Przyjdź! Każdy, kto jest spragniony, niech przychodzi. Kto chce, niech się napije wody życia — za darmo."
Obrazek

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

??
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Jezus poznał, że Jego Ojciec ma wszelką władzę i dlatego kazał chrzcić w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego

Mat 11:27 eib "(27) Wszystko zostało mi przekazane przez mojego Ojca i nikt oprócz Ojca nie pojmuje, kim jest Syn. Nikt też nie pojmuje, kim jest Ojciec, jak tylko Syn oraz ten, komu Syn zechce to objawić."

Bóg nie wziął sobie Syna, lecz Syn został dany Światu

J 3:16 eib "Bóg bowiem tak bardzo ukochał świat, że dał swego Jedynego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”