Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6357
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Post autor: Queza »

Nie znam Żyda, który by szydził z Judaizmu, ani Araba, który by szydził z Islamu, a Europejczyk się taki znajdzie, który szydzi z wartości Chrześcijańskich.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16823
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Post autor: Bobo »

Dlatego Świadkowie Jehowy są ponad tym wszystkim. O dziwo, nie utożsamiamy się nawet z nominalnym chrześcijaństwem.
Jak już to z chrześcijanami opisanymi w Biblii.
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6997
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Post autor: BoaDusiciel »

Nieziem pisze:
10 lis 2023, 20:49


Nawet na tym forum byli obrońcy Mojżesza, że "działał na zlecenie Boga" (w domyśle Ojca, co jest bluźnierstwem).
Czy ktoś tu odważy się napisać, że Nataniahu, (premier państwa Izrael) występuje w obronie wartości? Bo ja uważam, że stosuje bestialską przemoc i bezprawie.
A co powinien robić?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6997
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Post autor: BoaDusiciel »

Queza pisze:
11 lis 2023, 17:38
Nie znam Żyda, który by szydził z Judaizmu, ani Araba, który by szydził z Islamu, a Europejczyk się taki znajdzie, który szydzi z wartości Chrześcijańskich.
Wątpię żeby istniały wartości stricte chrześcijańskie. Ja nie znam.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16823
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Post autor: Bobo »

Jakby nie było, świątynię, którą zbudowano z polecenia JHWH i w niej go czczono, Jezus nazywa domem swojego Ojca. Ponadto dwa razy ją oczyszcza. Dziwne gdyby miał to zrobić na korzyść jakiegoś bożka itp.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6357
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:
12 lis 2023, 10:50
Queza pisze:
11 lis 2023, 17:38
Nie znam Żyda, który by szydził z Judaizmu, ani Araba, który by szydził z Islamu, a Europejczyk się taki znajdzie, który szydzi z wartości Chrześcijańskich.
Wątpię żeby istniały wartości stricte chrześcijańskie. Ja nie znam.
Nie znasz przykazania miłości? Miłuj Boga i bliźniego swego jak siebie samego. Centralny motyw etyki Jezusa to to przykazanie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3667
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Post autor: booris »

Ale to przykazaniie nie jest wartoscia chrzescijanska,Queza.Chrzescijanstwo zapozyczylo te wartosc z judaizmu.

BoaDusiciel
Posty: 6997
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Post autor: BoaDusiciel »

Queza pisze:
12 lis 2023, 19:18
BoaDusiciel pisze:
12 lis 2023, 10:50
Queza pisze:
11 lis 2023, 17:38
Nie znam Żyda, który by szydził z Judaizmu, ani Araba, który by szydził z Islamu, a Europejczyk się taki znajdzie, który szydzi z wartości Chrześcijańskich.
Wątpię żeby istniały wartości stricte chrześcijańskie. Ja nie znam.
Nie znasz przykazania miłości? Miłuj Boga i bliźniego swego jak siebie samego. Centralny motyw etyki Jezusa to to przykazanie.
Centralnym motywem etyki Jezusa jest bycie utrzymywanym przez innych, tak długo jak się da.
Popieram, ale łatwo nie jest :mrgreen:
Co to wartości chrześcijańskich, to booris już wyjaśnił, że nie są chrześcijańskie.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16823
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Post autor: Bobo »

No wiadomo, że Boże zasady nie pojawiły się dopiero w czasach Jezusa. Zostały spisane wcześniej, Jezus rzekł:
"ponieważ wybawienie zaczyna się od Żydów" Jana 4:22
Oszołomstwu mówię NIE!

Nieziem
Posty: 908
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Post autor: Nieziem »

booris pisze:
13 lis 2023, 14:17
Ale to przykazaniie nie jest wartoscia chrzescijanska,Queza.Chrzescijanstwo zapozyczylo te wartosc z judaizmu.
Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. . Mat.5,43-45
Pan Jezus mówi te słowa do Żydów, do wyznawców Judaizmu, dla których ludzie dzielili się na bliźnich i nieprzyjaciół, a tymi ostatnimi byli innowiercy czyli nie-Żydzi. "Wartością chrześcijańską" jest zatem nie samo stwierdzenie "kochaj bliźniego swego" ale świadomość, że bliźnim jest każdy człowiek, z każdego narodu, plemienia, języka...
Postrzeganie drugiego człowieka jako nieprzyjaciela jest bezprawiem i źródłem przemocy. Tak charakterystyczne dla narodu Izraela, na co zwróciłem uwagę w poprzednim poście w odniesieniu do wydarzeń teraźniejszych na terenie Palestyny.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3667
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Post autor: booris »

Nieziem pisze:Wartością chrześcijańską" jest zatem nie samo stwierdzenie "kochaj bliźniego swego" ale świadomość, że bliźnim jest każdy człowiek, z każdego narodu, plemienia, języka...
Taka swiadomosc funkcjonowala juz wczesniej,chociazby w naukach Buddy,wiec i w tym przypadku nie jest to wartosc stricte chrzescijanska.Uwazam tez,ze blednie piszesz iz Zydzi dzielili ludzi na swoich i nieprzyjaciol innowiercow.Taki podzial ustanowili nie Zydz,a Bog ktorego wyznawali.To on im mowil kogo i jak maja traktowac.Sam Jezus tez wypowiedzial dosc znamienne slowa " Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz...itd."Z mieczem do blizniego...? Co ma na celu poroznienie ojca z synem i ktory z nich jest w tym przypadku bliznim?Jezus przekresla przykazanie o szacunku dla rodzicow?
Natomiast co do konfliktu palestynsko-izraelskiego,to mimo iz mam podobne zdanie,uwazam ze podchodzisz do tegi zbyt zero-jedynkowo,a problem jest bardziej zlozony.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6357
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Post autor: Queza »

booris pisze:
13 lis 2023, 14:17
Ale to przykazaniie nie jest wartoscia chrzescijanska,Queza.Chrzescijanstwo zapozyczylo te wartosc z judaizmu.
Gdyby Jezus głosił to co było z judaizmu to by nie zginął śmiercią krzyżową.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6997
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Post autor: BoaDusiciel »

Queza pisze:
14 lis 2023, 15:41
booris pisze:
13 lis 2023, 14:17
Ale to przykazaniie nie jest wartoscia chrzescijanska,Queza.Chrzescijanstwo zapozyczylo te wartosc z judaizmu.
Gdyby Jezus głosił to co było z judaizmu to by nie zginął śmiercią krzyżową.
Ale gdyby nie umarł, to by nie zmartwychwstał, a gdyby nie zmartwychwstał, to by chrześcijaństwo nie powstało.
No bo wiara w zmartwychwstanie Jezusa jest podstawą chrześcijaństwa.
Ty byś wolała, żeby nie było chrześcijaństwa?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6357
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Post autor: Queza »

Dlaczego mnie pytasz w taki sposób? Coś mi tu sugerujesz. Gdyby nie Jezus to nie żyłabym już, a to znaczy, że życie w ciele jest wartością nadrzędną.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6997
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Psalm 11:5 - "Przemoc", "Bezprawie"

Post autor: BoaDusiciel »

Niczego nie sugeruję.
Pytam tylko, czy wolałabyś żeby Jezus nie umarł, a tym samym nie zmartwychwstał, wskutek czego chrześcijaństwo by nie powstało.
Albowiem nawet Jezus nie potrafi zmartwychwstać jeśli nie umrze.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”