Kiedy przyjdzie Jezus?

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Witam Cię Piotrze,
Bóg pokornym łaskę daje.
Dopóki człowiek uważa ,że ze wszystkim sam radzi sobie doskonale, to nie dziękuje Bogu za życie, za siły do pracy,za rodzinę i przyjaciół. Dopiero gdy straci zdrowie , kogoś bliskiego lub majątek to pyta kto tym zawiaduje i od kogo to wszystko zależy.Co zrobiłem nie tak?


2P 1:3 nbg-pl
"Gdyż wszystko do życia i pobożności dała nam w darze Jego Boska potęga, przez poznanie Tego, co was powołał dzięki swej wspaniałości oraz doskonałości."
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

I tu jest prawda zawarta , to co napisałeś dotyczyło mnie.
Ale wkońcu przestaje planować i to jest piękne .
Jeśli coś dzieje się nie tak to nie idę za wszelką cene,
wtedy to nie ma sęsu.
50 procent mych planów pinosi klęske to po co planować .
Dlatego stosuje to co napisano.
Droga , prawda , życie
miłość , roztropność , pokora.
Mądrość , wiedza , wolność .

To daje Pan.


Dlatego uczę się tego.

marta wikluk
Posty: 104
Rejestracja: 19 kwie 2015, 20:07

Post autor: marta wikluk »

Listek pisze:Dopóki człowiek uważa ,że ze wszystkim sam radzi sobie doskonale, to nie dziękuje Bogu za życie
Koniecznie do obejrzenia od 7,30 minuty. Co czyni Bóg.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=HoTq2167hcQ[/video]
Wiara nie zwalnia z myślenia.

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

Piotr Pawlak pisze:[...] jeśli BÓG to wymysł to dlaczego
MIŁOŚĆ jest dla nas największą siłą która pokona
WSZYSTKO?
Może dlatego, że miłość jest ideą uniwersalną, którą współdzielą ze sobą zarówno Azjaci, Australijczycy jak i Europejczycy, zaś bliskowschodnia koncepcja Boga Jedynego aż tak uniwersalna nie jest?
Piotr Pawlak pisze:A kto jest największą nadzieją która nigdy
niezawodzi ?
Człowiek ?
Człowiek pewnie nie. Ale z tych samych powodów pewnie również nie ów bliskowschodni Bóg pasterzy. Skąd w ogóle pomysł, że "największa nadzieja" to ma być "ktoś"? Skąd takie parcie, żeby najwyższa siła sprawcza była osobowa? Na świecie żyje więcej ludzi nie wierzących w osobowego Boga Najwyższego niż chrześcijan. I ci inni nie są wcale mniej moralni od chrześcijan.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Andżelika_FS pisze: Na świecie żyje więcej ludzi nie wierzących w osobowego Boga Najwyższego niż chrześcijan
No popatrz ... podobnie było za dni Noego! I jak się to dla nich skończyło?
Mat 24;37-39 BT (37) A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (38) Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, (39) i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

eksplorator pisze:
Andżelika_FS pisze: Na świecie żyje więcej ludzi nie wierzących w osobowego Boga Najwyższego niż chrześcijan
No popatrz ... podobnie było za dni Noego! I jak się to dla nich skończyło?
Mat 24;37-39 BT (37) A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (38) Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, (39) i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego.
Myślisz że jesteś Noah a Twoja organizacja religijno-wyznaniowa to Arka
i dlatego jesteś bezpieczny ?
Jeżeli Andżelika uzna ideologię altruizmu za coś naturalnego , oczywistego
to będzie bezpieczniejsza niż Ty ze swoją Arką .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

eksplorator

Post autor: eksplorator »

efroni pisze:
eksplorator pisze:
Andżelika_FS pisze: Na świecie żyje więcej ludzi nie wierzących w osobowego Boga Najwyższego niż chrześcijan
No popatrz ... podobnie było za dni Noego! I jak się to dla nich skończyło?
Mat 24;37-39 BT (37) A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (38) Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, (39) i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego.
Myślisz że jesteś Noah a Twoja organizacja religijno-wyznaniowa to Arka
i dlatego jesteś bezpieczny ?
Jeżeli Andżelika uzna ideologię altruizmu za coś naturalnego , oczywistego
to będzie bezpieczniejsza niż Ty ze swoją Arką .
Po pierwsze, to nie jest "moja Arka", tylko Stwórcy, tak samo jak ta ówczesna. Noe ją tylko wykonał, ściśle wedle zaleceń Jehowy Boga;
Rodz 6;22 BT (22) I Noe wykonał wszystko tak, jak Bóg polecił mu uczynić.
Po drugie, Noe budował Arkę ponieważ przejawiał głęboką wiarę w to co mu przekazał Bóg. Wtedy ludzie naśmiewali się z Noego tak, jak Ty dziś naśmiewasz się dzisiaj z Tych, którzy zaufali Jehowie w identyczny sposób jak niegdyś Noe. Ci wówczas, też widzieli bezsens jego poczynań;
Heb 11;7 BT (7) Przez wiarę Noe został pouczony cudownie o tym, czego jeszcze nie można było ujrzeć, i pełen bojaźni zbudował arkę, aby zbawić swą rodzinę. Przez wiarę też potępił świat i stał się dziedzicem sprawiedliwości, którą otrzymuje się przez wiarę.
Sama sobie odpowiedz, czy tamtym ludziom opłaciło się kpić z Arki, którą Noe wybudował kierując się wiarą. Odpowiedz sobie też na pytanie, dlaczego Jezus przyrównał dni końcowe do czasów Noego, gdzie zbawiennym elementem była właśnie Arka?
2 Pio 2;5 BT (5) jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych;

Mat 24;37-39 (37) A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (38) Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, (39) i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego.
efroni pisze:Jeżeli Andżelika uzna ideologię altruizmu za coś naturalnego , oczywistego to będzie bezpieczniejsza
Czy ówcześni, mieszkający obok Noego, nie byli względem siebie "Altruistami'? Czyż nie pomagali sobie nawzajem w wyśmiewaniu owego budowniczego, stawiającego na pustkowiu obiekt pływający? Czy altruizm nie nakłaniał ich do właściwego, według nich, oddziaływania jednych na drugich? Czy to im nie przynosiło szczęścia i radości ... w ich mniemaniu?

Przemyśl to! Śmiem twierdzić, że 'Altruizm' może wpadać w skrajności, kiedy nie patrzymy, jak na to zapatruje się Stwórca.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

eksplorator pisze:Po pierwsze, to nie jest "moja Arka", tylko Stwórcy, tak samo jak ta ówczesna. Noe ją tylko wykonał, ściśle wedle zaleceń Jehowy Boga;
eksplorator pisze:Po drugie, Noe budował Arkę ponieważ przejawiał głęboką wiarę w to co mu przekazał Bóg. Wtedy ludzie naśmiewali się z Noego tak, jak Ty dziś naśmiewasz się dzisiaj z Tych, którzy zaufali Jehowie w identyczny sposób jak niegdyś Noe. Ci wówczas, też widzieli bezsens jego poczynań;
eksplorator pisze:Sama sobie odpowiedz, czy tamtym ludziom opłaciło się kpić z Arki, którą Noe wybudował kierując się wiarą. Odpowiedz sobie też na pytanie, dlaczego Jezus przyrównał dni końcowe do czasów Noego, gdzie zbawiennym elementem była właśnie Arka?
eksplorator pisze:Czy ówcześni, mieszkający obok Noego, nie byli względem siebie "Altruistami'? Czyż nie pomagali sobie nawzajem w wyśmiewaniu owego budowniczego, stawiającego na pustkowiu obiekt pływający? Czy altruizm nie nakłaniał ich do właściwego, według nich, oddziaływania jednych na drugich? Czy to im nie przynosiło szczęścia i radości ... w ich mniemaniu?

Przemyśl to! Śmiem twierdzić, że 'Altruizm' może wpadać w skrajności, kiedy nie patrzymy, jak na to zapatruje się Stwórca.
Ad.1 "to nie jest "moja Arka", tylko Stwórcy, tak samo jak ta ówczesna"
Taka postawa to postawa pełna obłudy fałszu , zakłamania , wynoszenia siebie nad innych
Jedynie nasza Arka jest pokryta smołą i pozostanie na powierzchni, gdyż jest zbudowana
wg. wskazówek Bożych .
Tak mówią wszyscy budowniczy, wszystkich Ark .
Nie rozumieją nierozumni, że potopu już nie będzie a będzie Ogień Trawiący, który spali wszystko ?

Ad.2 W tym punkcie śmiem twierdzić że to ja /a nie Ty/ usprawiedliwiam te wszystkie okropności, które są przypisywane Bogu IHVH /14 marca godz. 9,34 /
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... &start=150
Jak widzisz daleki jestem od naśmiewania się z Boga .
Jak w takim kontekście ocenić tan Twój wpis? Przykład arogancji , buty i wynoszenia się nad innych ?

Ad.3 Jezus przyrównał tamten świat do tego ponieważ ludzie się niczego nie nauczyli .
Nadal są tacy jak byli; egoistyczni , samolubni , gnuśni , źli i do niczego dobrego nie nawykli .

Ad. 4 Ówcześni, mieszkający obok Noego, nie byli względem siebie "Altruistami'
nawet tymi w cudzysłowu .
Byli , podobnie jak dzisiejsi , nadętymi skończonymi egoistami , myślącymi tylko o sobie
a z racji b. dużej wiedzy , poznania ,wysokiej cywilizacji technicznej ,wynoszącymi się nie tylko nad innych, ale i nad Boga
I śmiem twierdzić, że to oni, sami na siebie ściągnęli zagładę
i podobnie może się przydarzyć i temu naszemu światu jeżeli ludzkość w porę się nie opamięta .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

eksplorator

Post autor: eksplorator »

efroni pisze:Jedynie nasza Arka jest pokryta smołą i pozostanie na powierzchni, gdyż jest zbudowana
wg. wskazówek Bożych .
Tak mówią wszyscy budowniczy, wszystkich Ark

Nie rozumieją nierozumni, że potopu już nie będzie a będzie Ogień Trawiący, który spali wszystko ?
.
Pokaż, gdzie ŚJ mówią, że tylko Oni budują 'Arkę', w dodatku pokryta smołą! Przedstawiłaś jakiś "piekielny" opis czegoś, co nie jest prawdą!

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Cyt; Myślisz że jesteś Noah a Twoja organizacja religijno-wyznaniowa to Arka
i dlatego jesteś bezpieczny ?

Odp; Po pierwsze, to nie jest "moja Arka", tylko Stwórcy, tak samo jak ta ówczesna. Noe ją tylko wykonał, ściśle wedle zaleceń Jehowy Boga;

Z tej odpowiedzi widać, że dobrze pojąłeś przenośnię , porównanie .
/Arka była pokryta , jeżeli nie smołą, to żywicą , w każdym razie czymś łatwopalnym /

Cyt; Jedynie nasza Arka jest pokryta smołą i pozostanie na powierzchni, gdyż jest zbudowana
wg. wskazówek Bożych .
Tak mówią wszyscy budowniczy, wszystkich Ark
Nie rozumieją nierozumni, że potopu już nie będzie a będzie Ogień Trawiący, który spali wszystko ? .

Odp; Pokaż, gdzie ŚJ mówią, że tylko Oni budują 'Arkę', w dodatku pokryta smołą! Przedstawiłaś jakiś "piekielny" opis czegoś, co nie jest prawdą!

To też jest przenośnia , metafora sugerująca że wszystko co jest zbudowane na egoizmie zostanie zniszczone .
Skoro tamto zrozumiałeś to i to zrozumiałeś .
Po co więc to fałszywe oburzenie ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

eksplorator

Post autor: eksplorator »

efroni pisze:Skoro tamto zrozumiałeś to i to zrozumiałeś .
Po co więc to fałszywe oburzenie ?
Wszystko dobrze zrozumiałem, tylko skąd taki atak zawziętości?
efroni pisze:Byli , podobnie jak dzisiejsi , nadętymi skończonymi egoistami , myślącymi tylko o sobie
Wskazywanie ludziom uwagi na nadchodzące 'Królestwo Boże' uważasz za egoizm? ... myśleniem tylko o sobie?

Według Ciebie, Jezus rozesłał po świecie taką właśnie klasę głosicieli? "I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" Mar 16;15 BT


[center]A gdzie oni wszyscy teraz są!? ... Pochowali się?! ... Nie ma ich?![/center]


Są ... tylko, jak za czasów Noego, są tacy którzy z nich szydzą, naśmiewają się, nie chcą ich słuchać, ale ... o tym ostrzegał nas Jezus i dał zalecenie; "Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich" Mar 6;11 BT

Ile razy tego doświadczyłaś? Ile razy usłyszałaś przykrości od "chrześcijan", którzy ponoć mają miłować bliźniego, a chętnie by cię psem poszczuli? Idź ... spróbuj! To nakazał Jezus (Mat 10;7,27)

Weź lepiej przykład z Noego, "który ogłaszał sprawiedliwość", zamiast wylewać kubły pomyj na tych, którzy robią dziś dokładnie to samo co On i naśladowcy Jezusa;
2 Pio 2;5 BT jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych;

Łuk 8;1 BW (1) I stało się potem, że chodził po miastach i wioskach, zwiastując dobrą nowinę o Królestwie Bożym, a dwunastu z nim

Dzie 20;20 BW (20) jak nie uchylałem się od zwiastowania wam wszystkiego, co pożyteczne, od nauczania was publicznie i po domach

Dzie 8;40 BW (40) Filip zaś znalazł się w Azocie i obchodząc wszystkie miasta, zwiastował dobrą nowinę, aż przyszedł do Cezarei
[center]Z tych "egoistów" bierzemy dziś wzór ... a Ty?[/center]

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

eksplorator pisze:
efroni pisze:Skoro tamto zrozumiałeś to i to zrozumiałeś .
Po co więc to fałszywe oburzenie ?
Wszystko dobrze zrozumiałem, tylko skąd taki atak zawziętości?
efroni pisze:Byli , podobnie jak dzisiejsi , nadętymi skończonymi egoistami , myślącymi tylko o sobie
Wskazywanie ludziom uwagi na nadchodzące 'Królestwo Boże' uważasz za egoizm? ... myśleniem tylko o sobie?

Według Ciebie, Jezus rozesłał po świecie taką właśnie klasę głosicieli? "I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" Mar 16;15 BT


[center]A gdzie oni wszyscy teraz są!? ... Pochowali się?! ... Nie ma ich?![/center]


Są ... tylko, jak za czasów Noego, są tacy którzy z nich szydzą, naśmiewają się, nie chcą ich słuchać, ale ... o tym ostrzegał nas Jezus i dał zalecenie; "Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich" Mar 6;11 BT

Ile razy tego doświadczyłaś? Ile razy usłyszałaś przykrości od "chrześcijan", którzy ponoć mają miłować bliźniego, a chętnie by cię psem poszczuli? Idź ... spróbuj! To nakazał Jezus (Mat 10;7,27)

Weź lepiej przykład z Noego, "który ogłaszał sprawiedliwość", zamiast wylewać kubły pomyj na tych, którzy robią dziś dokładnie to samo co On i naśladowcy Jezusa;
2 Pio 2;5 BT jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych;

Łuk 8;1 BW (1) I stało się potem, że chodził po miastach i wioskach, zwiastując dobrą nowinę o Królestwie Bożym, a dwunastu z nim

Dzie 20;20 BW (20) jak nie uchylałem się od zwiastowania wam wszystkiego, co pożyteczne, od nauczania was publicznie i po domach

Dzie 8;40 BW (40) Filip zaś znalazł się w Azocie i obchodząc wszystkie miasta, zwiastował dobrą nowinę, aż przyszedł do Cezarei
[center]Z tych "egoistów" bierzemy dziś wzór ... a Ty?[/center]
Nic nie zrozumiałeś . Nic a nic . :bardzo_smutny:
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

efroni pisze:Nic nie zrozumiałeś . Nic a nic .
Efroni nie zrozumiał i nie powinieneś być zdziwiony z tego powodu.
Nie wymagaj zbyt wiele.
Dialog wymaga dwóch stron, co prawda stojących na odmiennych stanowiskach, ale jednak otwartych na wzajemne argumenty!

Świadkowie Jehowy szkoleni są do pouczania innych i uświadamiania im, że tylko u nich są wszystkie prawdy świata.
Niestety nie nadają się do dialogu i wymiany poglądów.

Kiedy im nie wyjdzie przekonanie Ciebie do interpretacji Biblii autorstwa swoich przywódców, to mówią, że czeka na Ciebie wyrok śmierci w Armagedonie.
Organizacje totalitarne do jakich można zaliczyć ŚJ niestety między innymi z tego powodu nazywane są sektami.

Sekty stoją na stanowisku, że tylko one znają prawdę, inni mają prawo co najwyżej się z nimi zgodzić lub nie to wówczas czeka ich śmierć.
Członkowie sekt są zupełnie bezkrytyczni wobec swoich przywódców w tym wypadku CK.

Głosiciele Królestwa ogłaszają wyroki i mówią jaka będzie przyszłość, a to nie ma z wymianą poglądów nic wspólnego.
Zawsze nienagannie ubrani, uprzejmi i grzeczni sprawiają pozorne wrażenie jakby sami nie przeżywali problemów. Prawda jest jednak inna.

Każdy wysiłek ludzi zaangażowanych w merytoryczną dyskusję z argumentami Towarzystwa Strażnica lub dowodzących z miażdżącą precyzją fałszu i oszustw organizacji z siedzibą w Brooklynie będą odrzucali.

O ich rzetelności i szacunku do dialogu świadczy choćby zachowanie ŚJ na tym forum.
Wiem co mówię, bo byłam ŚJ i to nie takim przypadkowym przez kilka czy kilkanaście lat.
Znam tę organizację od podszewki, a można powiedzieć przysłowiowo, że w genach ją dostałam w spadku jako 4 pokolenie.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Manna z nieba pisze:Głosiciele Królestwa ogłaszają wyroki i mówią jaka będzie przyszłość, a to nie ma z wymianą poglądów nic wspólnego.
Głosiciel - "ten, kto głosi coś" Słownik Języka Polskiego PWN ... "Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie" Mat 10;7 BT
efroni pisze: Nic nie zrozumiałeś . Nic a nic
... i vice versa :bardzo_smutny:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Manna z nieba pisze:Świadkowie Jehowy szkoleni są do pouczania innych i uświadamiania im, że tylko u nich są wszystkie prawdy świata.
Niestety, to smutna prawda. :-(
Najgorzej jest młodym głosicielom.
W rozmowie ze mną bili zdziwieni o jakieś obietnicy Boga o pokoleniu z 1914 roku.
Przykre jest, że nie znają swojej własnej starszej literatury.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”