Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogólna dyskusja o ŚJ
Autor Wiadomość
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2017-03-19, 21:32   

Z Tobą Zamos nie ma żadnej rozmowy. Taka zgorzkniałość przez Ciebie przebija i zachowujesz się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał.

ZAMOS napisał/a:
Powinieneś napisać 'ślepo' wierzącego, ale Stwórca w swej mądrości dał nam rozum, więc powinniśmy z niego korzystać nie tylko w pracy.


Nazywaj jak chcesz. Swoje zdanie wyjawiłem. Albo się wierzy, że Biblia jest natchniona, albo nie.

ZAMOS napisał/a:
Mało przekonywujące to co piszesz. Nawet Paweł pokręcił opisując dwa razy inaczej swe 'objawienie. To był faryzeusz i we krwi miał oszustwo.


Jak się powierzchownie patrzy, to tak się widzi. Zobacz artykuły na ten temat w internecie.

ZAMOS napisał/a:
Dziwna to jest działalność Pawła. Występował przeciwko Apostołom.


Którym?
ZAMOS napisał/a:

.Cyprian. napisał/a:


Twoim zdaniem Paweł w Liście do Rzymian powinien namawiać zbór do buntu przeciwko rzymskiej władzy?

Nie ma nic złego w tym, że zniewoleni ludzie walczą o swą wolność.


Gdyby Paweł namawiał ich do buntu, to by tym samym skazał ich na śmierć i to ze względu na jego własne imię, bo jego by posłuchali.

ZAMOS napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
Ponadto sam Chrystus mówił: " Wtedy mówi do nich: Oddawajcie więc, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co Bożego, Bogu."

To manipulacja.Wprawdzie jestem przeciwny kradzieży i jak ktoś miał coś cesarskiego to powinien oddać, jednak jak cesarz łupił zniewolonych ludzi co złego w tym,że się buntowali. To nawet jest obowiązek narodowy by z najeźdźcą walczyć, a nie jak osioł się poddawać. Jak prawdą by było takie prawo to kilku cwaniaków mogłoby bez obawy zniewolić cały świat. Paweł oszukiwał swą sektę. Zwodził ich by nigdy z niewoli nie wyszli.


Jaka manipulacja? Gdzie tu manipuluję. Chrześcijanie nie walczyli, tylko uciekali gdy było zagrożenie. Żadne państwo ludzkie nie jest nadzieją chrześcijan. Kto pokładał nadzieję w ludzkich rządach, ten się rozczarował.

ZAMOS napisał/a:
Rozumiesz co znaczy 'nacjonalizm'?


Pewnie Twoim zdaniem nie.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2017-03-20, 11:48   

Ciekawe jak się to skończy?

http://www.o2.pl/artykul/...02124617323649a
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-03-20, 14:12   

Eutychus napisał/a:
Ciekawe jak się to skończy?

http://www.o2.pl/artykul/...02124617323649a

A to brzydale. Nie chcą dać się okaleczać i zabijać innych dla Putina.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-03-20, 14:35   

ZAMOS napisał/a:
Sam widzisz. Jezus potępił nauki żydowskich faryzeuszy. Zatem potępił też cały Stary Testament, jego prawa i 'świętych', potomków Jakuba i Mojżesza. Potępił też Jehowę ich boga.


A czytałeś chociaż trochę,Stary Testament ???


Ps 40:2-18
2. Złożyłem w Panu całą nadzieję; On schylił się nade mną i wysłuchał mego wołania.
3. Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki.
4. I włożył w moje usta śpiew nowy, pieśń dla naszego Boga. Wielu zobaczy i przejmie ich trwoga, i położą swą ufność w Panu.
5. Szczęśliwy mąż, który złożył swą nadzieję w Panu, a nie idzie za pyszałkami i za zwolennikami kłamstwa.
6. Wiele Ty uczyniłeś swych cudów, Panie, Boże mój, a w zamiarach Twoich wobec nas nikt Ci nie dorówna. I gdybym chciał je wyrazić i opowiedzieć, będzie ich więcej niżby można zliczyć.
7. Nie chciałeś ofiary krwawej ani obiaty, lecz otwarłeś mi uszy; całopalenia i żertwy za grzech nie żądałeś.
8. Wtedy powiedziałem: Oto przychodzę; w zwoju księgi o mnie napisano:
9. Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę, a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu.
10. Głosiłem Twoją sprawiedliwość w wielkim zgromadzeniu; oto nie powściągałem warg moich - Ty wiesz, o Panie.
11. Sprawiedliwości Twojej nie kryłem w głębi serca. Głosiłem Twoją wierność i pomoc. Nie taiłem Twej łaski ani Twej wierności przed wielkim zgromadzeniem.
12. A Ty, o Panie, nie wstrzymuj wobec mnie Twego miłosierdzia; łaska Twa i wierność niech mnie zawsze strzegą!
13. Otoczyły mnie bowiem nieszczęścia, których nie ma liczby, winy moje mnie ogarnęły, a gdybym mógł je widzieć, byłyby liczniejsze niż włosy na mej głowie, więc we mnie serce ustaje.
14. Panie, racz mnie wybawić; Panie, pospiesz mi na pomoc!
15. Niech się zmieszają i razem okryją rumieńcem ci, co na życie me czyhają, aby je odebrać. Niech się cofną zawstydzeni ci, którzy z niedoli mojej się weselą.
16. Niech osłupieją hańbą okryci, którzy mi mówią: Ha, ha!
17. Niech się radują i weselą w Tobie wszyscy, co Ciebie szukają i niech zawsze mówią: Pan jest wielki ci, którzy pragną Twojej pomocy.
18. Ja zaś jestem ubogi i nędzny, ale Pan troszczy się o mnie. Ty jesteś wspomożycielem moim i wybawcą; Boże mój, nie zwlekaj!

(BT)



Może zgadniesz,czyje słowa są tu przytoczone proroczo.

I jeszcze:

Hbr 10:2-17
2. Czyż bowiem nie przestano by ich składać, gdyby składający je raz na zawsze oczyszczeni nie mieli już żadnej świadomości grzechów?
3. Ale przez nie każdego roku [odbywa się] przypomnienie grzechów.
4. Niemożliwe jest bowiem, aby krew cielców i kozłów usuwała grzechy.
5. Przeto przychodząc na świat, mówi: Ofiary ani daru nie chciałeś, aleś Mi utworzył ciało;
6. całopalenia i ofiary za grzech nie podobały się Tobie.
7. Wtedy rzekłem: Oto idę - w zwoju księgi napisano o Mnie - abym spełniał wolę Twoją, Boże.
8. Wyżej powiedział: ofiar, darów, całopaleń i ofiar za grzech nie chciałeś i nie podobały się Tobie, choć składa się je na podstawie Prawa.
9. Następnie powiedział: Oto idę, abym spełniał wolę Twoją. Usuwa jedną [ofiarę], aby ustanowić inną.
10. Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.
11. Wprawdzie każdy kapłan staje codziennie do wykonywania swej służby, wiele razy te same składając ofiary, które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów.
12. Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga,
13. oczekując tylko, aż nieprzyjaciele Jego staną się podnóżkiem nóg Jego.
14. Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani.
15. Daje nam zaś świadectwo Duch Święty, skoro powiedział:
16. Takie jest przymierze, które zawrę z nimi w owych dniach, mówi Pan: dając prawa moje w ich serca, także w umyśle ich wypiszę je.
17. A grzechów ich oraz ich nieprawości więcej już wspominać nie będę
.

(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2017-03-20, 15:12   

Jachu napisał/a:

16. Niech osłupieją hańbą okryci, którzy mi mówią: Ha, ha!


Nie mówią ha ha, tylko ehej ehej

PSALM 40. 16. BIBLIA GDAŃSKA

''Niech będą spustoszeni za to, ze mię shańbić usiłują, mówiąc mi: Ehej! ehej!
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-03-20, 15:39   

RN napisał/a:

Jachu napisał/a:

16. Niech osłupieją hańbą okryci, którzy mi mówią: Ha, ha!


Nie mówią ha ha, tylko ehej ehej



A nie raczyłeś zauważyć,że zacytowałem z BT

i tak się rodzą intencje zmierzające do kontestowania
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2017-03-20, 20:15   

.Cyprian. napisał/a:
Którym?

Zabił Szczepana, i negował nauki Apostoła Piotra. To na listach Pawła powstał krk i właściwie całe chrześcijaństwo.
.Cyprian. napisał/a:
Chrześcijanie nie walczyli, tylko uciekali gdy było zagrożenie.

Tchórzostwo jest haniebne. Normalny człowiek gdy się go próbuje okraść, zabić, czy zniewolić to się broni walcząc właśnie. Jak Polacy by uciekali zamiast walczyć to Polski by nie było. Szkoda się rozwodzić nad tym durnym zwiedzeniem.
Cytat:
Ciekawe jak się to skończy?

http://www.o2.pl/artykul/...02124617323649a

Zlikwidują sektę i uratują dzięki temu wielu ludzi.
W Polsce też powinni to jak najszybciej zrobić.
Jachu napisał/a:
Niech osłupieją hańbą okryci, którzy mi mówią: Ha, ha!

Jakoś ja się z Jehowy i z jego 'wybrańców' śmieję i nic się nie dzieje.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2017-03-20, 20:43   

Jachu napisał/a:
RN napisał/a:

Jachu napisał/a:

16. Niech osłupieją hańbą okryci, którzy mi mówią: Ha, ha!


Nie mówią ha ha, tylko ehej ehej



A nie raczyłeś zauważyć,że zacytowałem z BT

i tak się rodzą intencje zmierzające do kontestowania


Zauważyłem to, że zacytowałeś BT, ale tak samo, jak BT. podaje też BW. z której korzystają Badacze Pisma.
Tylko, że Badacze też korzystają z BG. w której jest inaczej.
Teraz trzeba ustalić, jak rzeczywiście było; Ha ha czy ehej, ehej :-)
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2017-03-20, 21:06   

ZAMOS napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
Którym?

Zabił Szczepana, ...


Przed swoim nawróceniem.

ZAMOS napisał/a:

... i negował nauki Apostoła Piotra.


Podaj wersety, w których rzekomo negował

ZAMOS napisał/a:

To na listach Pawła powstał krk i właściwie całe chrześcijaństwo.


Choćby nawet, to czego to dowodzi?

ZAMOS napisał/a:

.Cyprian. napisał/a:
Chrześcijanie nie walczyli, tylko uciekali gdy było zagrożenie.

Tchórzostwo jest haniebne. Normalny człowiek gdy się go próbuje okraść, zabić, czy zniewolić to się broni walcząc właśnie. Jak Polacy by uciekali zamiast walczyć to Polski by nie było. Szkoda się rozwodzić nad tym durnym zwiedzeniem.


Ciekawe, jakoś Polski Rząd uciekł do Rumunii gdy nazistowskie Niemcy napadły na nasz kraj, zostali tylko ci, którzy uciec nie mogli i oczywiście ci, którzy mogli, a nie chcieli - byli jednak w mniejszości - jak sądzę. Kto mógł - uciekał.

Skoro tak twierdzisz - jak twierdzisz, to dlaczego Chrystus Jezus, Nasz Pan nie przyłączył się do żadnego izraelskiego ruchu oporu, które wówczas były, które podejmowały próbę walki z rzymskim najeźdźcą? Ani nawet do tego jednym słowem nie namawiał?
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-03-20, 21:07   

RN napisał/a:
Teraz trzeba ustalić, jak rzeczywiście było; Ha ha czy ehej, ehej


Mat. 23:23-25
23. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.
24. Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.
25. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że oczyszczacie z zewnątrz kielich i misę, wewnątrz zaś są one pełne łupiestwa i pożądliwości.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2017-03-20, 21:44   

Zamosa nie można traktować poważnie.
_________________

 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2017-03-20, 22:36   

.Cyprian. napisał/a:

Ciekawe, jakoś Polski Rząd uciekł do Rumunii gdy nazistowskie Niemcy napadły na nasz kraj, zostali tylko ci, którzy uciec nie mogli i oczywiście ci, którzy mogli, a nie chcieli - byli jednak w mniejszości - jak sądzę. Kto mógł - uciekał.

Z rządami tak jest. Władza nie walczy, a rządzi. Nie znaczy to, że chwalę przedwojenny rząd, ponieważ było tam i w generalicji wielu ludzi, którzy przy władzy być nie powinni. Przede wszystkim największym błędem było zawierzenie, że mamy sojuszników we Francji i Anglii. Podobnie było za rządów Tuska. Natomiast o Pawle nie chce mi się już pisać, ponieważ ten temat był już tu mocno eksploatowany i nie warto do tego wracać.
Cytat:
Zamosa nie można traktować poważnie.

Wnikliwy jak zawsze zabawny.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2017-03-20, 23:24   

Jachu napisał/a:
RN napisał/a:

Jachu napisał/a:

16. Niech osłupieją hańbą okryci, którzy mi mówią: Ha, ha!


Nie mówią ha ha, tylko ehej ehej



A nie raczyłeś zauważyć,że zacytowałem z BT

i tak się rodzą intencje zmierzające do kontestowania


EMET:
W tekście hebrajskim ‘BHS’ Psalmu 40:16/15/, mamy takowy zapis na owe „Ha!” [czy tp.] --
הֶ֨אָ֥ח׀ הֶאָֽח -- < hĕ`āḥ hĕ`āḥ > /= < hĕ`āch hĕ`āch >/. Ciekawa sprawa z tym wyrażeniem gramatycznym particle interjection, czyli: partykuła wykrzyknik, gdyż mamy - owe - użyte w miejscach tekstu ‘BH’: Izaj 4:16; Ezech 25:3; 26:2; 36:2; Ps 35:21[2x], 25; 40:16/15/[2x]; 70:4/3/[2x]; Hio 39:25/26/.

Tym sposobem, to koń [tak, zwierzę koń] wymieniony w Hioba 39:25/26/ „rży…”. W ‘PNŚ’ mamy oddanie: „Ihaa!”. Ale już np. w Ps 40:15 [jak numeracja np. w ‘PNŚ’], mamy: „Ha, ha!”.

P. Briks w swoim ‘Podręcznym Słowniku Vocatio’ podaje - definiując krótko: „okrzyk radości.” [str. 90, ed. 1999r., 9 hasło od dołu].

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-21, 10:42   

Eutychus napisał/a:
Ciekawe jak się to skończy?

http://www.o2.pl/artykul/...02124617323649a


To może oznaczać tylko jedno, że 'Królowie' zza wschodniej granicy, i panująca nad nimi 'Prawosławna' córa 'Wielkiej Nierządnicy' boją się dzieła Jehowy, prowadzonego przez tamtejszych ŚJ ... bardzo się ich boją! To dobrze. To znaczy, że nic nie jest w stanie powstrzymac dzieła głoszenia "Dobrej Nowiny" (Mat 24;14)

 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-03-21, 22:07   

eksplorator napisał/a:
To może oznaczać tylko jedno, że 'Królowie' zza wschodniej granicy, i panująca nad nimi 'Prawosławna' córa 'Wielkiej Nierządnicy' boją się dzieła Jehowy, prowadzonego przez tamtejszych ŚJ ... bardzo się ich boją!


:hehe:
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10