Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wątpliwości związane z imieniem Jezus.
Autor Wiadomość
Tubtuś 

Wyznanie: Irreligion ( brak religii )
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 142
Skąd: Gejtown
  Wysłany: 2013-04-01, 13:26   Wątpliwości związane z imieniem Jezus.

Imię - Jezus - jest oszustwem?

Ostatnie uaktualnienie: 11 Września 2012

Lukasza 8:17 Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie miało być poznane i nie miało wyjść na jaw.

Po opublikowaniu małego artykułu na temat zwalczania Septuaginty - artykułu z dwu częściowym filmem produkcji Red-Oktober, czyli Marusza Szczytyńskiego, doznałem kolejnego szoku. W prywatnej rozmowie telefonicznej Mariusz poinformował mnie, że znalazł jeszcze większe oszustwo umieszczone we wszystkich naszych Bibliach.

Początkowo myślałem, że Mariusz nieco przesadził, ale nawet pobieżnie przejrzane dowody wyraźnie wskazywały na to, że jest on na właściwym tropie. Odkrył on kolejne szatańskie oszustwo, które po ujawnieniu szczegółów jeszcze bardziej przybliży nam naszego umiłowanego Króla przyszłego Królestwa Bożego.

Początkowo zawahałem się myśląc, że tyle kłamstw szatańskich odnośnie Biblii zdewastuje wielu czytelników i poważnie podważy ich zaufanie do Biblii. Ale... przecież mnie to jednak buduje! Dlaczego?

Ponieważ widać olbrzymie wysiłki sił szatańskich oraz ich sług, świadczących wymownie o tym, że Biblia pochodzi od Boga, zawiera Jego słowa, jest wiarygodna i dlatego jest tak wysoce niewygodna dla sług szatana. Z tych przyczyn jest właśnie tak zawzięcie atakowana.

Ataki są także potwierdzeniem biblijnych proroctw, które nie tylko zapowiadają prześladowania, ale zapowiadają ujawnianie owych skrzętnie ukrywanych przed nami tajemnic i oszustw.
Czy debata na temat imienia Jezusa jest potrzebna?

Przecież wszyscy wiedzą, kto to jest Jezus. Nawet demony uciekają przed Jego imieniem. To prawda, ale demony uciekają także od wzywających Allacha egzorcystów Islamu oraz księży katolickich, którzy używają bałwochwalczych szkaplerzyków Madonny, krucyfiksu i święconej wody! Modlitwy do Jezusa są także wysłuchiwane, a także możemy zaobserwować wyraźnie kierownictwo Ducha Bożego ponad tymi, którzy wzywają imienia Jezusa poszukując prawdy. Temu wszystkiemu nie można zaprzeczyć.

Postawa naszego Zbawiciela jest prosta i jednoznaczna. On doskonale wie, że jesteśmy w szponach szatana, oraz wie On, kiedy go szukamy - nawet jeżeli jesteśmy wprowadzani w błąd i używamy niewłaściwego imienia.

Islamiści nazywają Go Isa, Chrześcijanie ortodoksyjni - Isus. W państwach anglojęzycznych nazywany On jest Dżizas (Tak się czyta - Jezus).

Kiedy przyjechałem do Australii w roku 1982 i uczyłem się języka angielskiego - zaszokowało mnie jedno.

Australijscy reporterzy i prezenterzy telewizyjni wymawiali prawie doskonale nazwisko Lecha Wałęsy. Potem przekonałem się, że wszelkie inne nie angielskie nazwiska są także wymawiane w niemal doskonały sposób. Czy mówimy o Putinie, czy Buszu - wymowa jest niemal doskonała. Na wielkich zgromadzeniach ONZ nazwiska uczestników wymawia się w sposób najbliższy oryginalnego języka i zdecydowana większość nazwisk jest wymawiana na tyle prawidłowo, że nikt nie ma wątpliwości, o kim jest mowa.

Te same zasady stosuje się w kulturze i sporcie.

Niestety nie możemy powiedzieć, że te same zasady stosuje się tam, gdzie posiadają one największą wagę. Czyli w kwestiach naszego zbawienia - czyli... w religiach.

Łukasza 12:8 Powiadam wam: Każdy, kto mnie wyzna przed ludźmi, tego i Syn Człowieczy wyzna przed aniołami Bożymi. 9 Kto zaś zaprze się mnie przed ludźmi, tego i Ja się zaprę przed aniołami Bożymi.

Pierwsze przykazanie Boga mówi - miłuj Boga.

Czy używanie niewłaściwego imienia jest owocem miłości oraz szacunku do Boga?

A przecież szacunku nam nie brakuje przy obcowaniu z ludźmi, których imiona staramy się wymawiać jak najbardziej prawidłowo, czasami z szacunku, czasami z obaw o niechęć czy nawet wrogość z ich strony.

Czyż Bóg nie zasługuje na jeszcze większy szacunek?
Atak szatana trwa od Edenu.

Niestety ów atak jest dewastujący wielu oraz daje broń do ręki tym, którzy na służbie u szatana także walczą z Bogiem. Co jest interesujące, praktycznie metody się nie zmieniają, aczkolwiek zmieniają się ludzkie pokolenia. Jak wielu już doskonale wie, przypisuje się Bogu imię - JHWH, które w rzeczywistości jest imieniem szatana.

JHWH = PAN = Baal = Złoty Cielec = Zeus = Lucyfer.

Wyjścia 32:4 I przyjął je z ich rąk, i ulał z tego w formie z gliny posąg cielca. Wtedy oni rzekli: To są bogowie twoi, Izraelu, którzy cię wyprowadzili z ziemi egipskiej. 5 Zobaczywszy to, zbudował Aaron ołtarz przed nim i kazał obwołać: Jutro będzie święto Pana.

Czyli jutro będzie święto cielca, Baala. Owym Panem święta będzie... Baal!

Widać wyraźnie zamianę jednego Boga w drugiego, czyli szatana, który za wszelką cenę chce się utożsamić z Bogiem Wszechmocnym. Tak było w kwestii rzekomego imienia Boga ( Imię Boga ) i w niemal identyczny sposób szatan stara siebie podstawić w zamian za Zbawiciela, czyli Jezusa.

Obecnie mamy kilkanaście wersji imienia Zbawiciela i praktycznie żadna z nich nie jest wersją właściwą.

Żadne z używanych imion nie jest imieniem oryginalnym.

A używa się: Jezus, Jesus. Iesus, Yahshuah, Yehshuah, Yahuszua, Jeszu, Hesus, po grecku - Ἰησοῦς - nauczany nieprawidłowo jako - Iesus, (po łacinie - IESVS, Iesus i kilka innych wersji.) Łacińska wersja - Iesus dominuje ponad 1600 lat od czasów powstania rzymskiej Wulgaty.

Najbardziej wulgarną formą Jego imienia jest angielska wersja - Jezus, którą wymawia się w wyjątkowo nieprzyjemny sposób - Dżizas.
W jakim celu szatan zniekształca imię Zbawiciela?

Przede wszystkim - jedynie w Jego imieniu jest zbawienie.

Dzieje Ap 4:10 To niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami. 11 On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym. 12 I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.

Widzimy wyraźnie, że celem jest uniemożliwienie nam zbawienia. Na nasze szczęście Bóg jest niezwykle wyrozumiały i miłosierny. Bierze pod uwagę prosty fakt, że jesteśmy zwodzeni przez szatana i jego ziemskich sług. Dlatego Bóg dotychczas toleruje nasz brak wiedzy, a nawet wysłuchuje wiele naszych modlitw, ponieważ wie On doskonale, że staramy się do Niego zwracać - na przekór wielu wysiłkom szatana. Nawet demony są zmuszane do ucieczki, jeżeli wzywamy nieprawidłowego imienia Jezusa, ponieważ On doskonale wie, że Jego właśnie wzywamy i nikogo innego nie mamy nigdy na myśli wymawiając nieprawidłowe imię - Jezus!
W jaki sposób jesteśmy oszukiwani?

Jest kilka poziomów owych oszustw. Głównym oszustwem jest imię - Jezus.

Jeżeli ktoś zaczyna poszukiwać znaczenia tego imienia, wtedy świat szatana podsuwa nam drugie wersje, czyli tzw. wersje hebrajskie (a raczej aramejskie - babilońskie) - czyli Yahshuah, Yehshuah, Yahuszua, Jeszu, Yeshua HaMashiach, Jaszua,

"Eksperci' synagogi szatana tłumaczą nam, że owe imiona oznaczają - Yah lub Jehowa jest zbawieniem. Czyli ponownie wpadamy z deszczu pod rynnę.

Imię Boga Ojca nie jest Yah! Jest to imię egipskiego boga księżyca. Dlatego propagowane imiona, jak Jah-szuah są wysoce skażonymi imionami, których celem jest zsatanizowanie imienia, w którym jest zbawienie.

Tzw. nowoczesny hebrajski jest dialektem aramejskim, czyli dialektem języka Babilonu. To w Babilonie Izraelici spędzili 70 lat niewoli za odstępstwo od Boga i Jego Prawa. Czyli ponownie, jak w przypadku rzekomego imienia Boga, słudzy szatana chcą nam sprzedać fałszywe imię, które PONOWNIE jest jedną z wielu wersji imienia szatana. Owe zniekształcenia mają wiele różnych form.

Skoro Yah jest imieniem szatana, imię Zbawiciela w tym kontekście oznacza - (Lucyfer) jest zbawieniem.

Zachęca się usilnie poszukiwaczy Prawdy do studiowania języka hebrajskiego, ponieważ według 'ekspertów' Biblia była pisana po hebrajsku i jedynie oryginalny hebrajski oraz znajomość zwyczajów i tradycji żydowskich pozwala nam rzekomo zrozumieć rzeczywiste posłanie Boga, jego Przykazania oraz Ewangelię Jezusa.

Nic dalszego od prawdy!

Biblia była pisana głównie alfabetem greckim w dialekcie greckim, zwanym paleo-hebrajskim. Potem przetłumaczono ją na grekę koine - Septuagintę, z której cytował Jezus i ewangeliści. W końcu powstały Chrześcijańskie Pisma Greckie, zwane także Nowym Testamentem.

Współczesny hebrajski jest w rzeczywistości dialektem aramejskim, czyli językiem Babilonu. Świat ukrywa to przed nami!

Nie ma on nic wspólnego ze starożytnym paleo-hebrajskim, który jest odmianą starożytnej greki. Żydzi przyjęli język aramejski podczas niewoli w Babilonie i trwa on z małymi zmianami aż do dzisiaj.

Natomiast Biblia była spisywana alfabetem greckim, który posiada samogłoski oraz pochodzi od alfabetu fenickiego. Pierwotnym językiem Biblii była starożytna greka, która także pochodzi od języka i alfabetu fenickiego.

Odnośnie zwyczajów żydowskich - najlepiej będzie, jeżeli będziemy się od nich trzymać z daleka. Biblia jest przepełniona owymi zwyczajami, za które Bóg dwukrotnie zniszczył Jerozolimę a Izrael rozproszył po całej ziemi.

Gdyby imię - Jezus - było imieniem aramejskim, Ewangeliści zrobili by to, co jest już zrobione z innymi oryginalnymi imionami hebrajskimi czy tekstami aramejskimi.

Mat 1:23 Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami.

Mar 5:41 I ująwszy dziewczynkę ze rękę, rzekł jej: Talita kumi! Co znaczy: Dziewczynko, mówię ci, wstań.

Jan 1:42 I przyprowadził go do Jezusa. Jezus, spojrzawszy na niego, rzekł: Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazwany Kefas (to znaczy: Piotr). Kefas H3710 - aramejskie słowo oznaczające kamień.

Takich przykładów jest znacznie więcej - Jana 5:2, Jana 9:13, Obj 9:11, Obj 16:16 (Armageddon).

W Pismach Greckich nie ma ani jednej wzmianki o aramejskich formach imienia Jezusa czy w jakiekolwiek innej, formie, którą się dzisiaj nam usilnie propaguje.

Mat 1:21 A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego.

Luk 1:31 I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus.
Zeus w imieniu Jezusa

Zwróćmy szczególną uwagę na poniższy obrazek.Napis na tej starożytnej wazie - IEYS to nikt inny, jak ZEUS! W tym przypadku Y czytamy jak U.

Rdz 36:18 A oto synowie Oholibamy, żony Ezawa: naczelnik Jeusz, naczelnik Jalam, naczelnik Korach. To są naczelnicy rodów, potomkowie Oholibamy, córki Any, żony Ezawa.

Widać wyraźnie zapis tego imienia w dwóch różnych alfabetach. IEYS to Zeus w klasycznej grece. Powyższy tekst biblijny jest tłumaczeniem ze skażonego tekstu masoreckiego w języku Babilonu, czyli tzw. 'nowoczesnym hebrajskim i dlatego mamy na końcu dźwięk - sz. Jeusz.

W tekście z greckiej Septuaginty mamy takie nieco inne tłumaczenie na angielski. (Niema jeszcze Septuaginty po polsku).

Rdz 36:18 And these [are] the sons of Olibema, wife of Esau; chief Jeus, chief Jeglom, chief Core. These [are] the chiefs of Olibema, daughter of Ana, wife of Esau.

W języku greckim nie ma dźwięku sz! Dlatego w Chrześcijańskich Pismach Greckich nigdzie nie mamy żadnych wersji babilońskich/aramejskich imion jak Jaszua, czy Jeszua, czy Jeszu.

Jeus to grecki Zeus!

Dodajmy tylko jedną literę - z, i mamy nasze polskie czy angielskie Jezus.

Ἰησοῦς z greckej Septuaginty- oznacza - Jozue a także - Isus. Jest to identyczne imię.

Dlaczego mamy to samo imię w dwóch różnych formach?

Jozue w ST wymawia się w tekście masoreckim jako Joszua. Zatem mamy aramejski dźwięk sz, którego nigdy nie było w Septuagincie ani w języku paleo-hebrajskim.

Nowy Testament był pisany tylko i wyłącznie po grecku i z tej przyczyny to samo słowo - Ἰησοῦς jest tłumaczone fałszywie na - Jesus.

Dlaczego fałszywie?

Galia, dzisiejsza Francja i Belgia została podbita przez Rzym w 52 p.n.e. , a galijski Esus wpięto do panteonu bóstw Rzymu. Kiedy powstało fałszywe chrześcijaństwo - Esus został ....zasymilowany z Pomazańcem. Proces nazywa się... synkretyzmem.

Dlatego przyjęto w Rzymie (po łacinie IESVS) imię Iesus, początkowo dodając do esus literę I, a z czasem za pomocą pisma gotyckiego zamieniono I na J.

Z Wikipedii - Esus...

Esus - bóstwo galijskie. Ze względu na podobieństwo etymologiczne ( ie. esu - dobry, geniusz, pan ?), łączy się Esusa z Ahura Mazdą i z germańskim rodem bogów - Azami. Był przedstawiany jako postawny mężczyzna ścinający drzewo. To bardzo logiczne bo Esusowi składano ofiarę poprzez wieszanie ofiar na drzewach. Najprawdopodobniej jeden z najważniejszych bogów, łączony w trójcę z Taranisem i Teutatesem.Poniższy obrazek ukazuje nam przeliterowanie aramejskiego Tetragramu na galijskiego Esusa, w alfabecie i języku łacińskim.

Dodanie J do Esusa daje nam dzisiejszego Jezusa.W formie - Jezus - imię to posiada zus, które po angielsku wymawia się - zius, czyli... Zeus!

Bożek z Galli to starożytny Zeus, który po grecku pisał się - IEYS, jak już widzieliśmy na powyższej rycinie. Y było czytane jako - U ponieważ Y to grecki upsilon czy obecnie nazywany ipsilon.

Szatan w tym przypadku przeszedł samego siebie i w zamian za Zbawiciela podał nam na srebrnej tacy... galijskiego bożka Esusa !

Idąc tym tropem doszliśmy także do innej ciekawej konkluzji.

IEYS czyli Zeus to Tetragram!

Transliterując to na na aramejski czyli tzw. nowoczesny hebrajski, otrzymujemy z IEYS:

Ie= Yah

Y = W

S = Ah

Transliteracja rzymskiego boga Jowisza - - po grecku IOVE - na aramejski czyli tzw. nowoczesny hebrajski:

IO = Yah

V = W

E = Eh

Yahweh

Powyżej moneta z tego okresu - widoczne wyraźnie imię Zeusa, czyli po grecku - Ieys

ZEUS = JEYS = IEUS = IOVE = YHWH = ESUS = BAAL wszystkie te słowa oznaczają szatana!

Zeus - Grecja
IOVE - Rzym
JHWH - Babilon
ESUS - Galia - dzisiejsza Francja i Belgia
Baal - Kanaan (Izrael)

Zeus - bóstwo to najprawdopodobniej pojawiło się w Fenicji i w powyższym obrazku mamy fenicką transliterację - Zeus, która jest identyczna ze Tetragramem w zwojach z Qumran.

Aramejski dodawał do imion - A a grecki dodawał - S zamiast - A, jako podkreślenie rodzaju męskiego.

Imię Jupiter po angielsku czyta się Ja-piter czy też - Jah-piter!

Jowisz czyta się Jałe, czyli bardzo podobnie do Yałe, czy też Yarea (bez r) czy Ya-e.

Po łacinie Jowisz to - IOVE. W łacińskim leksykonie - Vox Latina - najbardziej respektowanym na świecie słowniku dowiemy się, że pierwszą literę - I czytamy jak polskie - I. Drugą literę - O, czytamy jak - A. Z kolei V jest czytane jak polskie Ł, a ostatnia litera - E czyta się także jak polskie - E,

Łaciński Jowisz, czyli IOVE czyta się - IAŁE czyli dokładnie tak samo, jak po angielsku - YAHWEH.

Dźwięki tych słów są identyczne oraz oznaczają tę sama osobę. Szatana! Całe te szatańskie wybiegi mają na celu umieszczenie Zeusa czyli szatana w pozornym imieniu Boga, a także w imieniu Zbawiciela.

Całość owych imion wyraźnie sugeruje ojca i syna z wielu panteonów bóstw starożytnych, z których większość tworzyła różne postacie trójcy, którą zaadoptował Watykan dla Kościoła.

I jeszcze jedna ważna uwaga. Kiedy szatan za pomocą Nemroda budował wieżę Babel, Bóg pomieszał ludziom języki i pokrzyżował w ten sposób zamiar zjednoczenia świata przeciwko sobie. Szatan w ten właśnie sposób mści się na Bogu za owo pomieszanie języków zniekształcając imiona wykorzystując owe różnice językowe. Zdaję sobie sprawę z trudności, jaka się wyłania podczas próby czytania powyższych tekstów.

Ale proszę czytelników o nieco cierpliwości, wraz z modlitwami do Zbawiciela o pomoc Jego Ducha w rozgryzieniu tych raczej zawiłych problemów, a Prawda ukaże swoje cudowne oblicze.
Jakie więc jest imię naszego Zbawiciela?

Grecki - Ἰησοῦς w chwili obecnej prawidłowo wymawia się = Isus.

W ten sposób wymawiają imię Zbawiciela - Grecy, Rosjanie, Ukraińcy, Serbowie czy inne odłamy ortodoksyjnego Kościoła Wschodniego. Owe kościoły nigdy nie uznały Rzymu i papiestwa. Czy jedynie Septuaginta była przyczyną, czy także kwestia imienia - Isus?

Co jest warte wzmianki - te właśnie narody były oraz są nadal prześladowane zaciekle przez świat szatana. Rewolucja Październikowa w Rosji była głównie skierowana przeciwko kościołowi ortodoksyjnemu, który został wtedy niemal całkowicie zniszczony.

W II Wojnie światowej największe straty ponieśli Rosjanie, Serbowie i Ukraińcy - czyli ortodoksyjni Chrześcijanie, nie uznający papieża i Rzymu. Właśnie oni posługują się najlepszymi Bibliami, które są tłumaczone z Septuaginty (ST) oraz zawierają rzeczywiste imię naszego Zbawiciela w prawidłowej formie - Isus. Nowożytna historia ukazuje nam demonizację Serbów podczas rozbioru Jugosławii, a w chwili obecnej Grecy idą na pierwszy ogień grabieży mienia i wolności poprzez twór watykański - Unię Europejską.

(Sprawdź tę serię filmów. Imperium Rzymskie nadal rządzi 1/12.)

Oczywiście wielu stwierdzi, że grecką literę - η czyta się jak polskie E! Należy więc wyjaśnić, że w języku greckim nastąpił tzw. itacyzm, który zmienił na przestrzeni wieków wymowę z - E na - I.Źródło - http://my.opera.com/red-o...cture=159744382

Obecna, fonetyczna i prawidłowa wymowa imienia Zbawiciela w języku greckim w linku - http://pl.forvo.com/word/ Polska część tego portalu!

Islamiści wymawiają imię Pana - ISA, a także ISU.

Źródło - http://en.wiktionary.org/...%E1%BF%A6%CF%82

Łacińska watykańska Wulgata podaje nam Iesus oraz Jesus, na przekór greckiej pisowni.

Panuje pogląd, że to łacina miała wpływ na wymowę greki i że wymowa greckiego - Iesus jest wynikiem wpływu łaciny. Istnieje także fałszywy pogląd, że język łaciński jest sprawdzianem wymowy greckiej. Tymczasem rzeczywistość jest taka, że greka istniała już w czasach Abrahama i właśnie greka, jako znacznie starsza miała wpływ na wymowę łaciny - a nie odwrotnie.

To pod egidą Watykanu - eksperci językowi starali się za wszelką cenę z Isusa zrobić Jesusa - co praktycznie się im udało. Dopiero teraz dowiadujemy się całej prawdy w tym temacie. Aramejskie teksty Masoretów zmieniły także znaczenie niemal wszystkich imion Starego Testamentu, umieszczając na końcu "Yah" czyli imię starożytnego bożka egipskiego w wielu imionach biblijnych.

Poniżej przykład imienia Jeremiasza. Yerem-YAH, Inne imiona - Isa-Yah, Oze-Yah, czy wiele innych.

Jeremiasza 1:1 BW (1) Słowa Jeremiasza, syna Chilkiasza, z rodu kapłańskiego w Anatot, w ziemi Beniamina,

Jer 1:(1) to rhma tou qeou o egeneto epi ieremian ton tou celkiou ek twn ierewn os katwkei en anaqwq en gh beniamin

W ten sposób zniekształca się większość imion postaci ST, dodając w tekstach masoreckich szatański Yah do końcówek ich imion, które ich nigdy nie posiadały w języku paleo-hebrajskim czy Septuagincie.
Jozue.

Z powyższych danych wynika niezbicie, że Jozue i nazywany dzisiaj Isus to jest dokładnie to samo imię - ISUS.

Trafność wyboru imienia dla Syna jest wręcz niezwykła.

Jozue - Isus wprowadził lud izraelski do Ziemi Obiecanej, czyli Kanaanu i wykonał wyrok Boga na Kananejczykach, którzy zajmowali się magią, czarami, wielbili JHWH, składali mu ofiary z ludzi i nawet dzieci. Krew niewinnych ludzi lała się obficie. Niewielu z nich się uratowało uznając Boga Izraela za rzeczywistego Boga.

Isus także wprowadzi nas do Królestwa Bożego na terenie całego świata czyli wielkiego Kanaanu, gdzie popełniane są identyczne zbrodnie, jakie popełniano w Kanaanie. Masowy przelew niewinnej krwi jest nadal na porządku dziennym i wielbi się JHWH. Isus usunie wszystkich tych, którzy są na przeszkodzie w ustanowieniu Jego rządu nad całą ziemią. Podobnie, jak Jozue, także Isus będzie miał armię oddanych sobie żołnierzy, którzy wykonają na świecie wyrok w wielkiej bitwie Armagedonu.

Zaczyna być coraz bardziej oczywiste, że niemal wszyscy znani bibliści, nowocześni oraz starożytni - doskonale wiedzieli i wiedzą nadal, w jaki sposób imiona te były i są nadal fałszowane.

Dlaczego nas oszukują?

Ponieważ są oni na żołdzie watykańskich uniwersytetów, fundacji Rockefellerów oraz Rothschildów. Nieposłuszeństwo oznacza koniec kariery. Podobnie jest z 'naukowcami' Ewolucji czy Wielkiego Wybuchu.

Owszem - słudzy Boży, prorocy i Ewangeliści sumiennie spisywali słowa Boga, ale przeciwnik - szatan, za pomocą elit władzy oraz elit pseudo-naukowych wprowadzał owe zmiany siejąc w Biblii kąkol, na którym wyrastali i wyrastają nadal fałszywi pastorzy, księża i starsi, czyli także kąkol.

Wszyscy tłumacze Biblii doskonale wiedzą, w jaki sposób owo imię przedstawiają Pisma Greckie, w jaki sposób została przetłumaczona Septuaginta oraz w jaki sposób była i jest nadal zniesławiana i oskarżana o fałszerstwo, którego nikt nie potrafi udowodnić. Nie jest to niedopatrzenie czy pomyłka. Oszustwo jest świadome.

Co jest najbardziej interesujące i zarazem niepokojące - imię - Jezus praktycznie nie ma żadnego określonego znaczenia, ponieważ jest to fabrykacja i zniekształcenie. Yahshuah oznacza - Yah jest zbawieniem i inne formy mają podobne znaczenie.

W takiej formie - Jezus - imię to nie ma żadnego specyficznego znaczenia.

Natomiast oryginalna forma - Isus posiada ściśle określone znaczenie:

Imię Isus, odmienia się przez przypadki, nie zawiera diabelskiej składni, jest tym samym słowem co Jozue z Joz.1:10 i oznacza - "zbawienie jest od Pana" (Filon z Aleksandrii) - Wikipedia.

W tym przypadku imię nie jest skażone pogańskim Yah, oraz doskonale odzwierciedla Stary Testament, w którym pisarze biblijni systematycznie używają słowa - Pan, a nie masorecki Tetragram, który rzekomo odnosi się do Boga Ojca.

Niemal wszystkie polskie Biblie tłumaczone są z zafałszowanych i zmanipulowanych tekstów masoreckich, w których aż roi się od Zeusa, Yah oraz Tetragramu.

Gwoli ciekawości - USA Capitol w Waszyngtonie.

Capitol - świątynia Zeusa. 666 to liczba Zeusa! Efez - Ephesus esus! [EN]

Capitol, Jupiter's temple in Rome, (Świątynia Jupitera w Rzymie!) Igrzyska Olimpijskie ku czci boga Olimpu - Zeusa. Palony znicz olimpijski - symbol buntu Prometeusza przeciwko Zeusowi.

Kapitol - jedno z siedmiu wzgórz w Rzymie - Stała na nim świątynia triady bóstw Jowisza Kapitolińskiego, Junony i Minerwy.

Jednak zgodnie z zapowiedzią Zbawiciela nadeszły czasy, kiedy rzeczywisty lud Boży pozna owe ukryte szatańskie tajemnice i zacznie odważnie kroczyć ścieżką prawdy, prowadzącą do życia wiecznego, stosując się do Przykazań Bożych i przykazań Isusa.
W jaki sposób z I zrobiono J?

Pierwsze tłumaczenia Biblii na inne języki - w szczególności tłumaczenie Biblii Króla Jakuba z roku 1611- posiadały literę I.Poniżej mamy część KJV Biblii w której w piśmie gotyckim z litery I zrobiono literę J.Trik ten polega na tym, że zamieniono wszystkie przypadki występowania litery I na literę J. Czytający dowiadywał się z kontekstu, w którym miejscu powinien wymawiać I, a w którym wymawiać J. Różnica w języku angielskim jest OLBRZYMIA.

Nawet dla znających nieco angielski - 'I m'. Aj em - ja jestem. Gdyby zrobić z I literę J to wyjdzie - 'J m' - Dżej m.

W przypadku Isusa mamy Iesvs na okładce - czyta się - Iesus. Ale po wstawieniu J czyta się to Dżizas. Różnica jest ogromna.

Porównajmy angielską kombinacje z oryginałem - mamy Dżizas, zamiast Isus. Gwoli ciekawości - Gutenberg oraz Erazm z Rotterdamu wielbili szatana - Bahometa używając do tego znaku - XP. Czy nazwa - Windows XP - to przypadek?

Poniżej oryginalna strona z Biblii Erazma z Rotterdamu, wydrukowana przez Gutenberga. Ozdobiona jest Bahometem. Święci 'ojcowie' Kościoła - czyli wielbiciele szatana!?

Tacy ludzie o takim pokroju decydowali o tym, jaką Biblię obecnie czytasz i jakie ona zawiera księgi.
Przykład oczywistego oszustwa

Znany naukowcom zwój Izajasza z Qumran (Zwoje znad Morza Martwego), uznawany z I wiek p.n.e. jest niemal identyczny jak tekst masorecki z roku 1008 n.e!

Jakim cudem? Dowód.

Mateusza 12:20 Trzciny nadłamanej nie dołamie, a lnu tlejącego nie zagasi, dopóki nie doprowadzi do zwycięstwa sprawiedliwości. 21 A w imieniu jego narody pokładać będą nadzieję. (BW)

Powyższy werset został publicznie przeczytany przez samego Jezusa, który cytując Izajasza 42:4 wskazał na wypełnianie się owego proroctwa na oczach Żydów. Według teksty masoreckiego werset ten brzmi zupełnie inaczej:

Izajasza 42:3 Trzciny nadłamanej nie dołamie ani knota gasnącego nie dogasi, ludom ogłosi prawo. 4 Nie upadnie na duchu ani się nie złamie, dopóki nie utrwali prawa na ziemi; a jego nauki wyczekują wyspy.

W powyższych cytatach widać wyraźnie, że Isus cytował z innego źródła - czyli z Septuaginty.

Cytowany powyżej werset z tekstu masoretów praktycznie jest bez znaczenia, w porównaniu z oryginałem użytym przez Isusa!

To wskazuje niezwykle dobitnie na manipulacje masoretów, którzy usilnie negują znaczenie i posłannictwo Mesjasza ze znanych nam oczywistych powodów.

42:4 He shall shine out, and shall not be discouraged, until he have set judgement on the earth: and in his name shall the Gentiles trust. (w imieniu jego narody pokładać będą nadzieję) Septuaginta [EN] z witryny.

Logika jest nieubłagana. Jeżeli najwcześniejsze teksty masoreckie datuje się na wiek VI n. e. to oznacza, że tekst zwoju Izajasza z Qumran jest podejrzany o fałszerstwo. Albo został podrzucony do kolekcji z Qumran, albo jest on dziełem... masoretów, ekspertów kaligraficznych, czyli fałszerstwem, pochodzącym z VI wieku n.e.

Po prostu cytowany werset ze zwoju Izajasza zawiera identyczny tekst z wersetem masoreckim z XI w. n.e, (Kodeks Leningradzki) będący w jaskrawym kontraście z Septuagintą. Nie może to być dziełem przypadku i w tej sytuacji datowanie owego zwoju na II wiek p.n.e. jest co najmniej kontrowersyjne - zwłaszcza że mamy słowa Isusa, który potwierdza osobiście w pełni Septuagintę.

Fakty te rzucają poważny cień na odkrycia z Qumran, metody ich datowania oraz rzeczywiste pochodzenie zwojów, a także przyczyny ich wyraźnego faworyzowania przez zdecydowaną większość biblistów będących na żołdzie Watykanu.

Podsumowanie

Jak widzimy wyraźnie, macki szatana sięgają znacznie dalej i głębiej niż przypuszczaliśmy. Wiemy, że jest on ojcem kłamstwa i odkrywamy, zgodnie z zapowiedzią Isusa, coraz więcej szatańskich subtelnych ale dosadnych kłamstw. Dowiedzieliśmy się, że Yahwe to imię szatana oraz dowiedzieliśmy się także, że powszechnie używane imię naszego Zbawiciela to także oszustwo szatańskie.

Już widzę szydercze uśmiechy przeciwników Królestwa Bożego, którzy natychmiast zakwestionują całą Biblię twierdząc, że Bóg nie był w stanie jej zachować w czystości a nawet zachować w niej swego nie skażonego imienia.

Moim zdaniem owe informacje są niezwykle budujące.

Przede wszystkim jest to wyraźne wypełnienie się proroctwa o ujawnieniu największych dotychczasowych tajemnic. ( Łukasza 8:17.)

Wbrew pozorom mamy wszystkie teksty wypowiedziane przez Boga Ojca oraz jego Syna zachowane w niezmienionej formie, pomimo zaciekłych i podstępnych ataków szatana i jego siepaczy. Dobra Nowina o Królestwie jest także doskonale zachowana. Objawienie ujawnia nam dalsze plany Boga na najbliższą przyszłość.

Owszem, posiadamy pewne drobne nieścisłości w masoreckich tekstach ST, ale te drobne błędy nie są w stanie zagłuszyć Prawdy biblijnej i pomimo tych wysiłków świata szatana, Prawda jest nadal dla każdego swobodnie dostępna i nic nikomu nie stoi na przeszkodzie ku zbawieniu.

Owe nieścisłości, a także listy Pawła pozwalają Bogu na odsiew plew, czyli kąkolu od oczyszczanej owczarni. Następuje wyraźny podział na owce i kozły. Na miłujących Boga i Jego Prawo oraz na przeciwników Boga, a zwłaszcza jego Prawa, czyli... zwolenników 'apostoła' Pawła.

Minimalizowanie listów Pawła czyni Ewangelię Isusa bardziej wyraźną i logiczną. Paweł skutecznie odciąga uwagę od Króla Królestwa Bożego oraz rzeczywistej Ewangelii o Królestwie Bożym na ziemi.

Masywne ujawnianie kłamstw szatana wskazuje także na to, że czas jego rządów dobiega końca! Obecność Internetu jest dla uczciwych poszukiwaczy Prawdy niezwykłym błogosławieństwem i z odrobiną chęci oraz dobrej woli można poznać olbrzymią ilość dowodów na potwierdzenie sprawozdań biblijnych, posłania Isusa oraz zasięgu kłamstw szatana.

Biblia wyraźnie mówi w księdze Objawienia, że szatan... zwodzi całą ziemię.

Objawienie 12:9 I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.

Dopiero teraz się okazuje, że werset z Objawienia ma znacznie większe znaczenie, niż do tej pory przypuszczaliśmy. Widać wyraźnie, że szatan zwodzi absolutnie wszystkich - z politykami, fałszywymi religiantami a nawet z jego sługami włącznie. Fałsz i kłamstwo - atrybuty szatana, ojca kłamstwa panują na ziemi i właśnie z tej przyczyny Isus zapytał, czy znajdzie wiarę, kiedy powróci na ziemię.

Właśnie z powodu nadmiaru owych kłamstw.

Czy to już koniec ujawniania kłamstw? Najprawdopodobniej nie! Wiele wskazuje na ich obecny niezwykły wzrost i w przyszłości zobaczymy także jeszcze większe oszustwa szatańskie, potwierdzone cudami!

Być może zostaną ponownie 'odkryte' nowe zwoje, w których okaże się, że Jezus jest synem Yahweh i że to są kosmici - Anunnaki, którzy zaraz zaprowadzą pokój i sprawiedliwość na ziemi, czyli... NWO!

Yahwe to będzie szatan a Jezus będzie jego synem! Nie - Isus - ale Jezus, jakiego obecnie zna cały świat. Znając pomysłowość sług szatana, być może już wszystko jest przygotowane i fałszywe zwoje są gotowe do 'ujawnienia'. Istnieje program znany jako Blue Beam Project.

Taki wydaje się cel oszustw szatańskich.

Co zrobisz posiadając takę wiedzę? Czy wyprzesz się Isusa, bo tak jest łatwiej i wygodniej?

Łukasza 12:8 Powiadam wam: Każdy, kto mnie wyzna przed ludźmi, tego i Syn Człowieczy wyzna przed aniołami Bożymi. 9 Kto zaś zaprze się mnie przed ludźmi, tego i Ja się zaprę przed aniołami Bożymi.

W tym świetle wersety te posiadają jeszcze inne znaczenie. Czy miłujesz naszego Zbawiciela na tyle, że z odwagą zachowasz także czystość Jego imienia!?

Nie sugeruję, że ludzie używający imię - Jezus zostaną potępieni. Biblia o czymś takim nigdzie nie mówi. W końcu to Bóg pomieszał nam języki.

Niemniej przedstawiam tę sprawę pod dyskusję i jako pokarm dla naszych dusz i umysłów.

Skoro świat szanuje sług szatańskich, pedofilów oraz szatańskie zdegenerowane gwiazdy muzyki, filmów, czy sportu - czyż nie powinniśmy okazać Zbawicielowi naszego największego szacunku i wymawiać Jego imię w taki sposób, w jaki wymawiali jego umiłowani apostołowie i uczniowie? Przecież imię to nadał mu w takiej właśnie formie sam Ojciec.

Zwłaszcza, że to imię nigdy nie było przed nami ukryte i cały świat ortodoksyjnych Chrześcijan posługuje się nim już od wielu stuleci.

A co najważniejsze...

Grecy do dzisiaj używają imienia Zbawiciela w jego oryginalnej formie - w takiej, jakiej używali go Jego apostołowie i uczniowie - Isus, które oznacza - zbawienie jest od Pana.

Artykuł napisany przy ścisłej współpracy z Mariuszem Szczytyńskim.

Dziękujemy serdecznie Adamowi Gołębiewskiemu za wkład językoznawczy, niezbędny do opracowania tego artykułu.

Mariusz także umieścił swój artykuł, w którym omawia kilka innych aspektów imienia Zbawiciela. Link.
Uaktualnienie - 2 Września 2012.

Co mnie zawsze intrygowało - brak wiedzy prawidłowego wymawiania Tetragramu - czyli JHWH. Czy Jehowa - czy Jahwe? Dlaczego nikt nie zna prawidłowej wymowy? Przyczyna jest banalnie prosta.

JHWH nie jest imieniem ale jest... kodem, który oznacza szatana.

Najprawdopodobniej w Kanaanie nie znano żadnego JHWH.

Nie można wykluczyć że Stella Moabicka jest fałszerstwem i nie można wykluczyć, że listy z Lachisz są także fałszerstwem.

Dowodem fałszerstwa są dzieła Flawiusza, Homera oraz masa literatury helleńskiej, w której nikt praktycznie nie wspomina o Tetragramie. Nowy Testament także nie wspomina ani jednym słowem o Tetragramie. Nie mówią o nim także żadne z dzieł tzw. 'ojców kościoła' z pierwszych 300 lat naszej ery.

Jest także ewidentne, że żadna starożytna mitologia z tego okresu nie wspomina o masowym kulcie JHWH!

Wiemy mnóstwo o wszystkich bogach z tamtego okresu, nawet o Yah - bogu egipskim księżyca, ale nie wiemy nic na temat JHWH!

Jest niemożliwe, żeby tak doskonale znana dzisiaj kwestia JHWH nie była znana w tamtym okresie czasu. Wniosek nasuwa się oczywisty.

Nie zwalczano JHWH w tamtych okresach, ponieważ go tam wcale nie było i nikt o nim nic nie wiedział. Tetragram pojawił się po raz pierwszy w co najmniej XII wieku naszej ery!

Dopiero wtedy rozpoczęto prace mające na celu 'udowodnienie' tego, że JHWH było znane od czasów króla Dawida. Fałszowano więc historię i stare zwoje.

Wyjścia 32:4 I przyjął je z ich rąk, i ulał z tego w formie z gliny posąg cielca. Wtedy oni rzekli: To są bogowie twoi, Izraelu, którzy cię wyprowadzili z ziemi egipskiej. 5 Zobaczywszy to, zbudował Aaron ołtarz przed nim i kazał obwołać: Jutro będzie święto PANA.

Biblia króla Jakuba - autoryzowana wersja została nafaszerowana bluźnierczym Tetragramem, który jest kodem szatana. Kiedykolwiek Biblia ta podaje nam LORD (Pan) oznacza to także jako kod dla JHWH czyli szatana. W łacinie powstał Kyrios a po angielsku mamy LORD z dużych liter - cztery duże litery na wzór JHWH. Masoni doskonale wiedzą, że LORD oznacza Tetragram!

Dołóżmy do tego zmanipulowane imię - (J)esus oraz doktrynę o Trójcy.
Doktryna ta podaje, że Jesus jest... wcieleniem JHWH

Czyli... szatana! Dodajmy do tego bogini Astarte z dzieckiem na ręku, Królową Niebios i mamy kompletną starożytną Trójcę. Owa manipulacja doprowadza nas do Wielkiej Nierządnicy, która nam podaje Trójcę pod przykrywką Chrześcijaństwa oraz rozpowszechnia masowe i bezprecedensowe bałwochwalstwo!

Przekład Biblii Tysiąclecia II wydanie jest naszpikowane imionami Jahwe i Jezus a szatański Tetragram występuje tak w lożach masońskich jak i w wielu kościołach katolicyzmu.

W tym kontekście Wieka Nierządnica uprawia oczywisty nierząd duchowy, pojąc ze złotego kielicha swym nierządem narody całego świata.

Watykan wraz z masonerią wielbi JHWH, ale największą przysługę Tetragramowi Lucyfera oddali Świadkowie Jehowy, rozgłaszając imię Jehowa oraz Tetragram na niemal cały świat.

Dzięki nim cały świat zna imię boga Nowego Porządku Świata - NWO!
Uaktualnienie - 9 Września 2012.

Okazuje się, że żeglowanie w morzu kłamstw nie jest łatwe i można z łatwością pobłądzić. Taki jest cel kreowania morza kłamstw na Internecie. Z powodu napływu pewnych korekt i wyjaśnień okazuje się, że Król Jakub oraz jego słynne tłumaczenie Biblii KJV z roku 1611 jest jednak wspaniałym dziełem, opartym na wielce interesującym oryginale, który zawierał aż trzy przekłady. Oryginał nazywa się Poliglota Kompluteńska.

Angielska Wikipedia podaje, że nadal istnieją 123 egzemplarze owej Biblii!

Czyli słynna KJW (Wersja króla Jakuba) nie posiadała masowego Tetragramu. Posiada także imię - Iesus. Dopiero późniejsze wydania rozpoczęły pochód masowych fałszerstw.

Co jest ciekawe, Wikipedia (zwana także Żydopedią - nie bez przyczyny!) nie podaje informacji na temat KJV pierwszej edycji z roku 1611! Podaje tylko tzw. autoryzowaną wersję, która była tłumaczona z tekstów... masoreckich! To są przyczyny znanego ruchu - King James Only czyli - tylko wersja KJV 1611. Dlatego ta właśnie wersja Biblia jest pod atakiem a jej obrońcy są wyśmiewani i wyszydzani.

I najciekawsze...
Watykan zmienia imię Boga

Nie dla Jahwe. Bóg to Adonai. Tak w dużym uproszczeniu można podsumować treść dokumentu. Prefekt watykańskiej Kongregacji kard. Francis Arinze przesłał do wszystkich konferencji episkopatu na świecie rozporządzenie, zgodnie z którym na polecenie Papieża w obrzędach liturgii należy unikać stosowanego dotąd biblijnego imienia Boga: Jahwe - donosi "Tygodnik Powszechny". Zamiast niego, trzeba używać odpowiednika żydowskiego słowa Adonai, czyli Pan. W liście skierowanym do biskupów Stolica Apostolska przypomina, że zgodnie z hebrajską tradycją imię Boga ma pozostać niewypowiedziane. "Jahwe", zgodnie z dyrektywą, ma zniknąć z liturgii słowa, pieśni kościelnych i modlitw, oraz z tekstów i przekładów biblijnych, gdzie dotąd używano Starotestamentalnego tetragramu JHWH. Źródło - http://wiadomosci.onet.pl

Tymczasem II wydanie Biblii Tysiąclecia ma ponad 6000 razy imię w formie - Jahwe.

Dodajmy do tego artykuł z Sierpnia 2012 roku - http://thewordwatcher.blo...teresujace.html

w którym adepci New Age napisali, że szatan i demony opuściły Watykan!

Hmmm... Czyżby szatan już powierzył całą władzę Bestii siedmiogłowej!?

Napisano: 26 Sierpnia 2012

Ostatnie uaktualnienie: 11 Września 2012
Home proroctwa.com YouTube Filmy Linki [PL] Links [EN]
Copyright ˆ 2010 thewordwatcher
close

z : http://zbawienie.com/imie-Zbawiciela.htm

Imię:
JEZUS= ZEUS= AZOWIE=AHURA MAZDA=HORUS=SET=SZATAN

TOWARZYSTWO JEZUSOWE:

Jezuici [1]
Autor tekstu: Mariusz Agnosiewicz

„Pogarda arystokratyczna dla gminu wiernych
jest jednem z uczuć kierowniczych jezuitów,
którzy je mają wespół ze swym uczniem Wolterem"
Reinach

"Kto zabił Polskę, jeżeli nie jezuici,
a przynajmniej cofnęli ją o trzy stulecia wstecz"
Bronisław Trentowski (1806-1869)

"Abyśmy byli pewni wszystkiego, musimy zawsze
trzymać się następującej zasady: niechaj to co naszym
oczom jawi się jako białe, będzie czarne,
jeśli tak postanowi Kościół hierarchiczny"
Założyciel TJ, Ignacy Loyola [ 1 ]

Założony przez Ignacego Loyolę (jego następca to Diego Laynez) w odpowiedzi na wystąpienia Reformacyjne. Mieli oni być gwardią papieską, która wszelkimi sposobami (lisią taktyką) utrzymywać miała posłuch wobec papieża. Zakon ten tworzyli ludzie wyróżniający się zdolnościami retorycznymi oraz inteligencją. Gruntownie przeszkoleni okazali się być narzędziem wielce skutecznym, choć powszechnie znienawidzonym przez większość społeczeństw. Tak o jezuitach pisał Juliusz Słowacki:

Ten polip odrósł i lud wyssał blady.
Wygnać go była kiedyś wielka praca,
Ma nas za trupa ten szakal i wraca.

Odrósł znaczy to, że został reaktywowany w 1812 r., po wcześniejszym rozwiązaniu w 1773 r. Towarzystwo Jezusowe to zakon, który wzbudza moją największą odrazę i podziw zarazem. Tę sprzeczność wyjaśnia Reinach: "Ci jezuici, tak poniewierani przez jansenistów, ci autorzy traktatów teologii moralnej, jak Sanchez i Suarez, byli na swój sposób, głębokimi psychologami, moralistami liberalnymi i wyzwalającymi, którym potomność winna byłaby żywą wdzięczność, gdyby, jak wszyscy jezuici, nie używali wolności samej w duchu panowania, gdyby nie ulżyli kajdan rodzajowi ludzkiemu tylko dlatego, żeby go uczynić większym niewolnikiem". Zapytają się niektórzy: cóż to za brednie o zdjęciu kajdan rodzajowi ludzkiemu?! Otóż wypada sobie zdać sprawę, że to ten zakon był twórcą teologii, która odtąd miała przyświecać całemu niemalże Kościołowi. Możemy nazwać ją różnie: semipelagiańską, szerokich bram raju, łatwego chrześcijaństwa itp. To jezuici byli autorami najważniejszymi ODŻEGNANIA SIĘ KATOLICYZMU OD CHRZEŚCIJAŃSTWA. Chrześcijaństwo była to mroczna i przygnębiająca religia stworzona przez św. Pawła, rozwinięta przez św. Augustyna, kontynuowana przez ...Kalwina. Chrześcijaństwo dawało szansę na zbawienie tylko garstce wybranych (predestynacja to nie wymysł Kalwina), którzy oznaki swego wybrania upatrywać mogli w spełnianiu przez nich surowych nakazów moralnych (chrześcijanin miał być gorący, jeśli jego religijność była tylko „letnia" — znaczyło to, że zasili kotły piekielne). Jezuici przekreślili tę teologię: każdy wg nich zasługiwał na zbawienie, nawet bez szczególnej czystości moralnej, najważniejszym było przestrzeganie nakazów kościelnych. Faktycznie było to obłudne i budzić mogło odrazę prawdziwych chrześcijan, ale to był bardzo ważny krok na drodze zerwania ludzkości z Pawłowym „szaleństwem krzyża". Kolejnym etapem może być racjonalne odrzucenie powagi Kościoła, który jako instytucja popełnił bardzo wiele błędów, wcześniej chrześcijaństwa nie można było odrzucić, gdyż wiara emocjonalna nie mogła liczyć się z racjami rozumu. Jak pisze Leszek Kołakowski: "Zarówno jezuici, jak janseniści przyczynili się do nadwątlenia wartości chrześcijańskich — pierwsi przez pobłażliwość, drudzy przez nieprzejednanie. Ale też jedni i drudzy przyczynili się do utrzymania tychże wartości przy życiu — pierwsi przez to, że uczynili chrześcijaństwo tak łatwym, drudzy — że tak trudnym. Jezuitów oskarżano o to, że nie biorą chrześcijaństwa poważnie, jansenistów — że stawiają ludziom wymagania praktycznie niewykonalne, nie na siły znacznej większości śmiertelników. Pierwsi z pewnością zapobiegli całkowitemu opuszczeniu Kościoła przez wielu ludzi, drudzy odnowili w Kościele pamięć o jego początkach i usiłowali wskrzesić ducha armii Boga wojującej nieustraszenie pośród wszelkich przeciwności i odmawiającej kompromisów" [ 2 ]

Zobacz: Kazuistyka, czyli gradacja grzechów

"Wpływ Towarzystwa Jezusowego odbił się nietylko na dogmacie, na polityce, na życiu społecznem; przeniknął i zepsuł wszystkie objawy religijne katolicyzmu. Zboczenia czułostkowe lub dziecinne czci Dziewicy i świętych (np. św. Antoniego Padewskiego, który sprawia, że się odnajdują zgubione przedmioty), eksploatacja relikwij, amuletów, źródeł cudownych powstały lub rozwinęły się pod ich patronatem. Mówiono już słusznie w XVI wieku:

O vos, qui cum Jesu itis,
Ne eatis cum Jesuitis!
»Idący Jezusa śladami,
Nie chadzajcie z Jezuitami!«

Kult św. Józefa, nieznany Średniowieczu i Renesansowi, wzrósł pod wpływem jezuickim w XIX w. Pius IX podniósł św. Józefa do godności patrona Kościoła katolickiego, ponad apostołów Piotra i Pawła (1870), a ta decyzja była potwierdzona przez Leona XIII (1889)." [ 3 ]. Przykłady bałwochwalstwa oddawanego świętemu Józefowi odnajdujemy dziś w kwitnącej postaci. Przykład parafii katedralnej w Legnicy: działa tam Bractwo Świętego Józefa (filia Bractwa z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie — centralne miejsce kultu), którego podstawowym celem jest "rozwijanie czci św. Józefa". Jego święto celebruje się 19 marca jako Uroczystości Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

To jezuici wymyślili kult Serca Jezusowego, obok którego cześć Przeczystego Serca Marii zajmuje jeszcze tylko drugorzędne stanowisko.

Dzieje

"Troska o ostatnie chwile wielkich tego świata, o ich bezgrzeszne konanie stanowiła pierwsze zadanie tych wielkich aktorów. Odźwierni zaworów niebieskich z własnej łaski stawali u wezgłowia konających i ułatwiali koronowanym duszom wjazd do raju przez główne wrota najkrótszą niepiekielną i nieczyśćcową drogą. Drugą troską — było tworzenie po miastach misyi, tak jakby tu chodziło o nawracanie Indyan lub Japończyków…
— O mnichy! mnichy! — zaprawdę wam mówię: nie wtrącajcie nosa a sprawy tego świata, albowiem drzwi się przed wami nie bez szkody dla tego organu kiedyś zatrzasną bezpowrotnie." (Wolter, Słownik filozoficzny)

"Jezuici, począwszy od środka XVI wieku, okazywali się gnębicielami, podżegaczami i chciwcami" [ 4 ]

"Jezuici dostarczali teoretycznego uzasadnienia pogardy dla prawa i państwa, jeśli wchodziły one w konflikt z celem dla nich najwyższym — potęgą ich Towarzystwa, odmawiali porządkowi doczesnemu wszelkiej autonomii, walczyli o teokratyczny despotyzm, pragnęli by papież kontrolował cały obszar polityki" (Kołakowski, co ciekawe te słowa wyszły z Wydawnictwa Znak, gdzie „komitet naukowy" tworzą w większości duchowni katoliccy — widocznie w łonie Kościoła również trwa ostra walka i rywalizacja, jak od wieków zresztą [ 5 ])

Po raz pierwszy jezuitów wygnano z Francji po próbie morderstwa Henryka IV w 1594 (ostatecznie zamordował go inny katolicki fundamentalista w 1610). Powszechnie obwiniano jezuitów o podżeganie do zamachu, zostali więc wygnani jako „zwodziciele młodzieży, siewcy zamętu i nieprzyjaciele króla i państwa". Powrócili do Francji w 1605 r.

To jezuici byli najważniejszymi inspiratorami wojny trzydziestoletniej (1618-48). Oni właśnie, jako doradcy, usilnie namawiali do tego cesarza Ferdynanda II.

Jezuici i pijarowie

Jezuici dzierżyli w państwie polskim oświatę, jednak po wojnach szwedzkich (1660 r.) poziom nauczania w placówkach Towarzystwa Jezusowego uległ wyraźnemu obniżeniu. Triumf kontrreformacji sprawił, że kolegia jezuickie nie musiały już konkurować ze szkołami innowierczymi. Wyższy poziom utrzymywał w swoich szkołach zakon pijarów (sprowadzeni w 1642 r.). Za to jezuici ostro zwalczali pijarów. Oto wspomnienie księdza Jędrzeja Kitowicza na ten temat w książce Opis obyczajów za panowania Augusta III:

"Pierwsi pijarowie jakoś około roku 1749 czyli trochę wyżej odważyli się wydrukować w jednym kalendarzyku politycznym niektóre kawałki z Kopernika, dowodzące, że się ziemia obraca, a słońce stoi. Czego ledwo dostrzegli jezuici, nie omięszkali i swoich rozumów, co ich mieli tylko najbystrzejszych, użyć przeciwko pijarom, ciężkim przeciwnikom swoim, ale tez inne zakony przeciw nim poburzyć o takową hypothesim [hipotezę], czyli zdanie dawnej nauce przeciwne. Rozruch ten po szkołach był na kształt pospolitego ruszenia przeciw pijarom; wydawali książki zbijające takową opinią, zapraszali pijarów na dysputy i najwięcej z tej materii pijarom dokuczyć usiłowali. Ci atoli, coraz nowy jaki kawałek wyrwawszy z teraźniejszych wodzów filozoficznych: Kopernika, Kartezjusza, Newtona, Leibniza, dokazali tego, że wszystkie szkoły przyjęły neoteryzm, czyli naukę recentiorum [odnowioną] , według której ziemia się obraca koło słońca, nie słońce około ziemi." [ 6 ]

>Jezuici jako misjonarze

"Wielki cesarz Jung Czing (1723-1735), dwukrotnie zamierzał wygnać z Chin misjonarzy chrześcijańskich, ale poprzestał tylko na wypędzeniu jezuitów. Ten bodajże najmędrszy i najbardziej wielkoduszny ze wszystkich cesarzy chińskich, wypędził jezuitów, ale stało się to nie dlatego, iżby był nietolerancyjny. Wręcz odwrotnie, stało się to dlatego, że nietolerancyjni byli jezuici. (...) Wystarczyło mu to, że dowiedział się o nieprzystojnych waśniach jezuitów, dominikanów, kapucynów i duchownych świeckich — wysłanych z krańców świata do jego państwa; przybyli głosić prawdę, a wzajemnie rzucali na siebie klątwy. Cesarz więc tyle tylko uczynił, że odesłał obcych wichrzycieli. (...)

z : http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1471
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2013-04-02, 13:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
DominusEl 


Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wiek: 43
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 165
Wysłany: 2013-04-01, 14:39   

ales uparty z Tym imieniem,tak to jest jak sie czyta teksty kogos kto kopiuje z internetu czyjes prace nie majac pojecia kto jest ich autorem
http://www.jw.org/en/publications/bible/james/1
na stronie swiadkow mozna posluchac jak dzis w rosjii wymawiaja imie jezusa czy w innych jezykach ;-) (opcja zmien jezyk po prawej;-)
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-04-01, 17:11   

widzisz, nie musimy znać swoich imion aby rozpoznać się w tłumie - gdy podnosisz słuchawkę po pierwszym "słucham" rozpoznajesz z kim mówisz
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1101
Wysłany: 2013-04-01, 17:53   

To problem wszystkich dla których forma ważniejsza jest od treści
w przypadku imion Boga też
dla mnie ważny jest Duch
on ożywia a litera - forma zabija
pozdrawiam
_________________
sługa w społeczności
 
 
DominusEl 


Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wiek: 43
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 165
Wysłany: 2013-04-01, 18:49   

pieknie napisales mam nadzieje ze widziales w TV lub na zywo jakich cudow dokonuje ten Duch Swiety w Usa glownie i czym sie rozni o d WOO-DOO nie chce obrazac ale rozumiem ze w zyciu szukasz prawdy
pisze w Joela wezma ducha i beda mowic jezykami, a w ewangeli czytamy ze spelnilo sie czas przeszly a wiec wypelnilo sie proroctwo,slowa Jezusa o cudownych cudach rzekomo bedacych w posiadaniu jego nasladowcow byly dopisane przez slug Szatana a pawla to szkoda omawiac
 
 
9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1101
Wysłany: 2013-04-02, 06:27   

Dla czystego wszystko jest czyste a dla nieczystego nie ma nic czystego
Po owocac poznacie je
Czy to ,że są fałszywe dolary oznacza że prawdziwych nie ma ?
Diabeł zawsze podrabiał i podrabia Boże dzieła
ale twierdząć ,że wszystkie znaki i cuda są od niego
negujemy istnienie Boga i oddajemy chwałę diabłu
każdy widzi co chce widzieć bo patrzy na to co chce
Ja widzę dzieła Boże bo mnie samego 25 lat temu dotknął osobiście
złamał mój ateizm wyleczył zranienie zadane przez księdza w kk gdy byłem młody
zabrał mój alkocholizm i samobójcze myśli
od lat doświadczam Jego łaski przechodząc w poznanie z chwały w chwałe dając swiadectwo że Bóg żyje
wiec do mnie raczej takich rzeczy nie pisz
bo ja nie toretyzuję
tyle
_________________
sługa w społeczności
 
 
Khari 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2013
Posty: 344
Wysłany: 2013-04-02, 08:53   

Z tego co wiem, to poprawnie imię "Jezus" brzmi: "Yeshua" albo "Jeszu".
 
 
9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1101
Wysłany: 2013-04-02, 11:25   

Zapewne dla Izraelity
ale dla mnie woman -yo-man bliższy jest Jezus bom poor pole
i tam mnie Dża kieruje
do miejsca w którym każdy w swoim własnym języku słyszał jak apostołowie pod wpływem Ducha Sw głosili wielkie dzieła Boże we wszystkich znanych językach
pewnie i w patwie tam było
bye woman -yo-man
_________________
sługa w społeczności
 
 
Khari 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2013
Posty: 344
Wysłany: 2013-04-02, 11:38   

To zależy od kręgów kulturowych, bo np. imię Boga wymawia się: Jah, Jahwe lub Jehowa. I to zależy od języka/kultury.
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-04-02, 19:47   

Jak mam wierzyć autorowi że taki z niego znawca pism i języków skoro będąc w Australii nie umie nawet na polski przeliterować angielskiego słowa!!!

Jezus- Dzizas

a brzmi orginalnie dzizus !!!

I ty wdajesz się w interpretowanie brzmienia języków o których nie masz najmniejszego pojęcia. Najpierw to może wróć się do Australi i posłuchaj wymowy. Skoro na żywo nie łapiesz podstawowego angielskiego to skąd takie zdolności i wiedzą o grece neohebrajskim?
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-04-02, 19:48   

Kolejne kłamstwo. Łotysze Polacy i Ukraińcy ponieśli procentowo największe straty podczas drugiej wojny światowej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12